Author Topic: II ciklus 5. kolo ( 10. kolo takmičenja )  (Read 5117 times)

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3709
II ciklus 5. kolo ( 10. kolo takmičenja )
« on: December 22, 2011, 19:43:34 »
Poštovani takmičari,

Vaš zadatak u petom kolu drugog ciklusa odnosi se na četvrtak, 29.12.2011.

  • Prognozirati maksimalnu terminsku temperaturu (Tmax) od 06UTC do 18UTC za gradove Ulcinj, Nikšić i Kolašin.
  • Za iste gradove prognozirati količinu padavina, akumuliranu od 06 do 18UTC. Količina padavina se prognozira upisivanjem odgovarajuće šifre.
  • Za iste gradove i isti dan prognozirati zbirnu brzinu vjetra u 12UTC.
  • Prognozirati najnižu terminsku temperaturu za isti dan u 06UTC u Crnoj Gori. U obzir se uzimaju samo synop stanice.
  • Prognozirati visinu snijega za isti dan u 06 UTC na stanici Žabljak.


Prognoza bi trebala imati sledeći oblik

ULC  11.0  0
NIK 4.1 0
KOL 2.6  1
Vjetar (Ul+Nk+Kl) 13
Tmin -9.2
SnZ  33

*Ovo su, naravno, izmišljeni podaci

Prognozu treba poslati najkasnije do utorka, 27.12.2011. u ponoć (noć utorak na srijedu) na e-mail webmaster@meteo.co.me ili koristeći privatne poruke na ovom forumu (my messages), a vaše prognoze će biti objavljene najkasnije do 00:30 u srijedu.


Obavezno pročitajte PROPOZICIJE takmičenja.


Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3709
Re: II ciklus 5. kolo ( 10. kolo takmičenja )
« Reply #1 on: December 28, 2011, 00:18:32 »
U petom kolu drugog ciklusa MO-V prognozu je poslalo 36 takmičara.  


Prognoza (II-5)
« Last Edit: December 28, 2011, 00:44:51 by Admin »

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3709
Re: II ciklus 5. kolo ( 10. kolo takmičenja )
« Reply #2 on: December 29, 2011, 15:34:48 »
Evo dobitne kombinacije petog kola drugog ciklusa

ULC  11.2  0
NIK 6.5 0
KOL 1.2  0
Vjetar (Ul+Nk+Kl) 9
Tmin -12.7
SnZ  31

Meteolaik i El Niño su osvojili maksimalneih 9 bodova.  :109:  :109:

Meteolaik   9
El Niño   9
Dejo   8
Rade   8
Katarina   8
MAGICIAN   8
Shody   8
Maestral   8
DM   8
Skener   8
RAMONES   8
Šlen   8
Heva   8
Grec   8
VeljoNK   8
Stratus fractus   8
Stenli   7
Gabes   7
Mađo   7
Goga   7
Gustav   7
Tom   7
Lukeni   7
NikolA   7
Stormbringer   7
Fraka   6
Cirus   6
Dikile   6
Boce   6
Bakero   6
CervantesRI   6
Kecmi   5
AdriaticWeather   5
DEMIJAN   4
Boki   4
Zack   4

Pobjednik drugog ciklusa je Katarina  :111:

Katarina   37
Dejo   31
Gustav   31
Stormbringer   31
Mađo   30
MAGICIAN   29
Maestral   29
Gabes   28
Tom   28
Shody   28
RAMONES   28
Šlen   28
Cirus   27
Rade   27
Meteolaik   27
Lukeni   27
CervantesRI   27
Grec   27
VeljoNK   27
Goga   26
DEMIJAN   25
Bakero   25
Fraka   24
Dikile   24
Delibal   24
NikolA   24
El Niño   24
DM   24
Heva   24
Stratus fractus   24
Kecmi   23
Skener   22
Boce   20
Bumbar   20
Sandro   20
Rakun   19
Boki   18
Stenli   17
Zack   17
Akica   15
AdriaticWeather   15
Dado   9
Ehtelion   7
Anakonda   7
Božo   5
Gradijent   4

Poslije deset odigranih kola Katarina se nalazi u vođstvu.

Katarina   73
Mađo   68
Shody   67
Stormbringer   67
Šlen   67
Gabes   66
MAGICIAN   66
VeljoNK   66
Gustav   65
Fraka   64
RAMONES   64
Dejo   63
Tom   63
Cirus   62
Lukeni   62
CervantesRI   62
Goga   61
Heva   61
Dikile   60
Bakero   60
NikolA   59
Delibal   58
Rakun   58
Skener   57
DEMIJAN   56
Rade   56
Maestral   56
DM   56
El Niño   54
Sandro   54
Kecmi   53
Bumbar   53
Stenli   52
Boce   51
Grec   51
Akica   50
Meteolaik   49
Stratus fractus   47
Zack   44
Boki   42
Anakonda   36
Gradijent   36
Ehtelion   35
Dado   35
Transmat   35
COJA   28
AdriaticWeather   27
Božo   23
Stefan   21
Bartula   6
Korda    5

Tri takmičara su u dosadašnjem dijelu osvojila po 7 bodova na Tmin

NikolA   7
MAGICIAN   7
Katarina   7
Šlen   6
CervantesRI   6
Shody   6
Skener   6
Cirus   6
Gustav   6
Rakun   6
Fraka   5
Stratus fractus   5
El Niño   5
Gabes   5
Tom   5
Delibal   5
Maestral   4
VeljoNK   4
Stenli   4
Stormbringer   4
Sandro   4
Dejo   4
RAMONES   4
Heva   4
Akica   4
Grec   4
Gradijent   4
Dado   4
Mađo   4
Bumbar   3
Boce   3
Lukeni   3
Kecmi   3
Bakero   3
DEMIJAN   3
Rade   3
Dikile   3
Goga   3
Transmat   3
DM   2
Meteolaik   2
Anakonda   2
Ehtelion   2
Stefan   2
Zack   1
Bartula   1
Božo   0
Insider   0
COJA   -1
AdriaticWeather   -1
Boki   -1
Korda   -1

Pobjednik II ciklusa: Katarina
Pobjednik kola sa najnižom ocjenom: Katarina (pobjeda u 8. kolu, srednja ocjena 2.37)
Najubjedljiviji pobjednik: Katarina (pobjeda u 8. kolu)
Najmanja greška Tmax: Cirus (ukupna greška u 9. kolu 0.5oC)

« Last Edit: December 29, 2011, 16:21:07 by Admin »