Author Topic: Planinarenje  (Read 207400 times)

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #100 on: June 22, 2010, 15:08:36 »
 :o :o  Uh

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3772
Re: Planinarenje
« Reply #101 on: June 22, 2010, 20:24:57 »
Tek sad ovo viđeh, fenomenalno!!! :o :o :o

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #102 on: June 22, 2010, 23:35:14 »
kakav snijezni zid:))) trebalo bi sad ove nedelje da idemo na prokletije u sklopu priprema za mont blanc pa dako bude kakvih slika  ::)

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #103 on: June 27, 2010, 21:43:58 »
bili tamo, vrijeme nas nije posluzilo bas, dosta je promljenjivo i nepouzdano bilo:) dosli smo u petak kada je bilo oblacno. temperatura oko 9 sati je bila 14 stepeni na 1160 metara u dolini Grbaje. dolina je okruzena vrhovima od kojih su neki i do 2400 metara. U subotu smo popeli Ocnjak, a zbog vremena smo odustali od Karanfila. Oko 6 je poceo pljusak koji je trajao pola sata. U nedelju u 7 je bilo suncano ali kako je vrijeme odmicalo oblacnost postaja sve veca da bi oko 9 (kada smo popeli Popadiju, travnati vrh, vrlo lagan) pocela kisa da pada ali ne jakim intenzitetom. posle je padala s vremena na vrijeme. eto ti bi ukratko bilo to.

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #104 on: June 27, 2010, 22:25:33 »
E fala ti, no đe su slike ? ;D
Samo mi nemoj reć da su na fejsbuk.

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #105 on: June 28, 2010, 08:04:35 »
vi ste bili sa makedoncima jel tako rade? hajla je cudna planina, a interesantna je mikroklima u ova dva kraja, kako je tamo kisa padala a ovamo bilo vise sunca.

evo madjo slika samo za tebe :D


Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #106 on: June 28, 2010, 11:22:15 »
Lijep pejzaž, vidi se da ima još snijega u uvale.
« Last Edit: June 28, 2010, 11:24:24 by Madjo »

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #107 on: June 29, 2010, 13:38:14 »
Evo meni sad ispade da moram da palim ujutro do treskavca, a danas cio dan biciklo, basket itd, sad dosao :)
E svaka ti čast kad možeš toliko izdržat, ja sam 10 dana leža pošto sam ispeo ono brdo :D
Ehtelione,kad krećete za Mon Blan ?

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3772
Re: Planinarenje
« Reply #108 on: June 29, 2010, 16:01:25 »
Svaka čast momci (Ehtelion, Rade), stvarno ste aktivni! Zavidim vam!  ;)
Još bi bolje bilo kad bi češće okačili po neku fotku na forum.  ;D
Evo jedne sa facebook grupe PSK Prekornica sa vrha Očnjaka (2185m) - valjda je na njoj i Ehtelion - na kojoj se vidi da su cirkovi ispod Karanfila još pod snijegom:



Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #109 on: June 29, 2010, 16:26:05 »
Tu je prva kamera Danilovgrada  :D  :D


Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #110 on: June 29, 2010, 16:52:24 »
hahahah. ovu sam htio okaciti, ali kako je bila preko 50kb nije moglo da je postavi. smanjivao sam rezoluciju i u PS ali i dalje je bilo preko 60 kb cak. idemo madjo 9. jula.     Prvo ide Glosglokner (najveci vrh austrije), pa Gran Paradiso (Italije) pa tek onda Mon Blan. Dako dopusti da ga popnem:) nosicu tamo kameru dako snimim sto

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #111 on: June 29, 2010, 17:17:14 »
Možda ti je slika bila u EMF format,probaj na Export(ja koristim ofis pikčr menadžer) da je prebačiš u manjekalorični jpeg ili png ako je grafika.

Sa srećom put!  Moramo ti viđet kakvo će bit vrijeme gore. ;)

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #112 on: June 29, 2010, 17:28:47 »
http://chamonix-meteo.com/bul/metPreMatEn.php


evo nekakvog njihovog kratkometnog:) bila je u jpg bogme ali nikako nije htjela da popusti. a Snowhunteru je od 60kb pa je postavio.

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Planinarenje
« Reply #113 on: June 29, 2010, 21:13:31 »
Nedavno se vratili u PG sa Treskavca. Bio jedan pljusak oko 17:20h po povratku an Bukumirsko jezero, vrijeme kao po kartama NMM koje sam pratio juče za to područje. Takođe je bilo po malo sitne kiše dok smo se vraćali sa vrha.

Biće fotografija od mene no nemam kad da ih prebacim i sredim, slabo sam kući ;) Sjutra palim na more pa u petak će bit ako ne odem u planinu :)

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #114 on: June 29, 2010, 21:48:10 »
Rade pa ti si neumoran :D takav sam i ja bio u tvoje godine,sad se malo ostaralo a bogami udarila vrata po peta :D

Nema žurbe za slike stari.Ođe ništa nije obavezno.Kad imadneš vremena okači koju.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3772
Re: Planinarenje
« Reply #115 on: June 30, 2010, 01:31:08 »
Lijepo, evo upoznali smo i Ehteliona. :D  Izgleda da si se lijepo spremio za Alpe, izgledaš kao fizički spreman planinar.  ;)  Nadam se da će vas poslužiti vrijeme, lijepo ste to ukomponovali, tri značajna vrha, sve jedan viši od drugog (3797m-4061m-4810m), super za pravilnu adaptaciju, želim vam svu sreću i očekujem lijepe slike.
Što se tiče postavljanja slike, ja samo iskopiram URL slike sa facebooka (ili bilo koje druge adrese na netu đe se nalazi) - a to je prosto desni klik i Copy image URL - i onda je pejstujem između tzv. tagova - (img)ovdje ide URL slike(/img) - (dobiju se kad se klikne druga ikonica s lijeva iznad smajlija) ovdje na forumu. Nije bitna veličina slike...

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Planinarenje
« Reply #116 on: June 30, 2010, 03:01:53 »
tacno tako snow...to radim i ja :d
rade i ehtelion ne znaju za umor ;)
ehtelion ocekujemo slike...samo nemoj ko prosli put njih par samo da zakacis :)

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #117 on: June 30, 2010, 08:52:02 »
vidjecemo, osvajanje bilo kog vrha nije imperativ po bilo koju ciju. koliko god spreman ne znam kako ce mi organizam reagovati na visinu. kao sto SH kaze odlican je plan jer ima dosta vremena da se aklimatizuje za najveci vrh tako ce biti sve okay nadam se. Siguran sam da ce biti slika u podnozju i do domova a posle sve zavisi od toga kako se aparati budu ponasali na hladnoci. vjerovatno cu nositi kameru, a snimace i kamerman Wild Beaty Live emisije pa ce to ici na Tv.

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #118 on: June 30, 2010, 13:42:34 »
jeste, ali koji je aparat koristio? slr ce naravno bolje izdrazati zbog kvaliteta baterije i same legure od koje je napravljen. oko je obican aparat onda tim bolje. sto ti smeta niska? to na psiholoskom planu? :) koje planiras cipele uzeti?

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #119 on: June 30, 2010, 15:04:20 »
I mene škode nizije...čim siđem u Boku ili u pg oči mi se sklope na po koplja
Znači odgovara nam snižen vazdušni pritisak.

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #120 on: July 02, 2010, 09:15:45 »
hmm, good point there. ja sam gledao samo sa strane baterija. male digitalce moz drzati u dzepu i skoro pa sigurno nece zamagliti objektiv dok je god slr to problem, a s obzirom na velicinu ne mogu se staviti u jaknu.

Mislis na one sto su u podgorici evo 2-3 godine, sa podrskom za automatske dereze?

u ENIGMI popust na zimske skijaske pantalone, TRESSPASS i BRUGI marke sa 80, 90 eura popust  60%, mada je za te marke to realna cijena. e imali su i gamasne, rekao bih bolje od Mckinley-evih, 20 eura kostaju.

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Planinarenje
« Reply #121 on: July 02, 2010, 11:30:59 »
Mislis na one sto su u podgorici evo 2-3 godine, sa podrskom za automatske dereze?

Da, na njih ;)

Mada ću pogledat sve šta ima po okruženju, samo da se pare prvo zarade :)

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3772
Re: Planinarenje
« Reply #123 on: July 07, 2010, 10:07:01 »
Odlično, Rade!  ;)
Lijepa je Hajla, bogami i visoka, rožajski planinari su napravili fenomenalnu stvar izgradnjom doma Grope. Koliko se meni čini to je trenutno najviši planinarski dom u Crnoj Gori, jer se nalazi na visini od čak 1980m! Kako bi nam gore legla jedna meteo stanica!  ;D ;D ;D

Nekoliko fotki modernog doma sa facebook grupe rožajskih planinara i skijaša. Lokacija je fantastična  ;D ;D ;D:





Nekoliko slika iz blizine:










Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #124 on: July 09, 2010, 01:16:27 »
e pa drugovi i drugarice, ja sam se spakovao i sjutra u 14:00 krecem. aparati ce skljocati, kamere ce snimati tamo gdje snijega ima evo rekao bih jedno 1.000.000 godina:) popeo ne popeo najvece vrhove siguran sam da cu uzivati:)  otpozdrav:)