Author Topic: Planinarenje  (Read 207398 times)

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #75 on: March 30, 2010, 00:30:37 »
Fala Šone.
Previše sam bio zanesen snijegom tako da tek sad primijetih kako je dobro ispala slika.
Bem li ga,stvarno je dobro ispala.Sasvim slučajno.Eh,da sam ima digitalac...

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #76 on: March 30, 2010, 22:08:58 »
Sjutra imam u plan izaći na Goliš,znam da ide kiša,a izgleda i snijeg pri vrhu !

Po yr.no moglo bi panuti i preko 20 cm snijega na najviše zone Lovćena !

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Planinarenje
« Reply #77 on: April 12, 2010, 09:16:16 »
Garac,ja se peo sa ove strane od Zagrede,stazu nisam ni trazio a ne znam ni da li je ima,znace mjestanin kome je pitanje upuceno.Dosta je nezgodan za penjati se mada gore kad izadjes dobar je vidikovac,za njega ti ne treba neka oprema kad nema snjegova osim dobre planinarske obuce...

Offline bole

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1883
Re: Planinarenje
« Reply #78 on: April 14, 2010, 20:00:57 »
? kolko ti je trebalo vremena , jedno 4 sata cccccc ;D kad nisi isa stazom
« Last Edit: April 14, 2010, 20:03:44 by bole »

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Planinarenje
« Reply #79 on: April 14, 2010, 23:21:52 »
pa ima li ili nema markirane staze ili uopste neke staze koja vodi do na vrh Garca??

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #80 on: April 15, 2010, 08:56:37 »
staze koja vodi do na vrh garca nema:) nema ni markacija:)

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #81 on: April 18, 2010, 23:25:40 »
Ne pođoh ga ja na Goliš  :D ...neke obaveze u zadnje vrijeme a bogami i kišovita sedmica me zeznuše.Moram reći da ima još dosta snijega na sami goli travnati vrh što je iznenađujuće dobro.U šumu ga je pitaj boga koliko.Štirovnik i dalje mnogo dobro stoji,još su neke velike stijene preravnjene sa ove zapadne strane..dobra godina za Lovćen.


Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #82 on: April 21, 2010, 15:28:20 »
prosto je zacudjujuce da je toliko snijega ostalo-znaci da ga je palo mnogo mnogo. kakvo je sada stanje?

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #83 on: April 21, 2010, 22:40:30 »
Nije za čudit koliko je bilo padavina u februar, ona serija od 3 ciklona polovinom mjeseca je lagano gore nabačila od metar ipo do 2 metra snijega! A ispod njega je bilo dosta i starog...Polovinom februara jedna Bukovica je mjerila metar ipo snijega lagano,a opet je odavno ostala bez kompaktnog snijega zbog goleti,pa se može zamisliti što je bilo gore visočije,u duboke šume Ivanove Aluge pod Treštanikom ili šuma pod Jezeskim vrhom....
I saznadoh da na Ivanova Korita na pojedinim mjestima po livadama kao i na Međuvršje snijega još ima do pola metra !!! A na Žabljak je snijeg nestao prije mjesec dana...čudo.
Nažalost,ova strana je još neprohodna,ne može se preći Ćava pod Štirovnikom,mora se odit sa Cetinja...a to mi je malo daleko.
Snijega u povećim krpama i dalje ima iznad 1100 m,sa njeguške strane pod gustom šumom na Goliš,tek je danas progledao malo više vrh koji je bez šume i dosta osunčan !!

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Planinarenje
« Reply #84 on: April 22, 2010, 21:41:52 »
Garac je dosta lak za spremne ljude,mada je dosta strm i neprohodan,doduse isao sam nekom svojom putanjom i probijao se kao divlji vepar kroz sve i svasta :D. Da,ponesi dosta vode sa sobom,ja sam nosio malo vise jer sam vodio mog Rota koji je isto mrcina kao i ja,e da nas je ko gleda kad odmaramo,nije se znalo ko vise jezik isplazi,ja ili on, ma to je za film bilo,dobro je sto niko nije gleda :D Inace planiram da malo vise ove planine sto su nam blizu upoznam a ima ih zaista mnogo nadomak PG-a..

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #85 on: April 22, 2010, 21:48:02 »
kao su se topici pomijesali:)) garac mozda izgleda lako ali zaista trazi spremnost kako fizicku tako dobro hodanje, tj tehniku hodanja.

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #86 on: April 23, 2010, 11:15:25 »
Evo link vojnih karata iz 1970. godine....svaki pedalj Crne Gore ima.Super,poskidao sam ovu moju okolinu ;D

http://mapy.mk.cvut.cz/list/data/Jugoslavie-Yugoslavia

Korisno za planinare,mada mislim da imaju oni to odavno ;)
« Last Edit: April 23, 2010, 11:18:22 by Madjo »

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #87 on: May 01, 2010, 21:40:22 »
ja ne otvorih svaku ali ove koje sam otvorio su neke novijeg datuma jer su svi putevi ucrtani sto je vrlo dobra stvar. a preko ovih topografskih nema boljih ali su putevi losa strana. rece mi drug da su se bunili ovi mjestani sela Raicevici jer je na mapi upisano Jaicevici.


inace, malo ljudi zna, a na to se i ciljalo, alpinisti PSK Javorak nalaze se na 7100m na Mont Everestu. CIni se da ce ih ove godine posluziti vrijeme pa konacno i da oni osvoje, zasluzili su.

http://cela.rs/

evo linka na kom oni redovno salju izvjestaje sa tih visina.

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #88 on: May 09, 2010, 21:25:19 »
Evo kako izgleda lovćenski masiv.Potpuno obrastao sa bukovom šumom.Sjećam se da je nekad bilo znatno manje,a stari pamte kad je sve bilo golo.


Štirovnik sa priličnio sniježnih krpa po vrhu.Ne smije se zaboraviti da je to ipak primorska planina sasvim prosječne visine,stoga iznenađuje količina snijega na strmom i stjenovitom terenu u ovom periodu.Tragova snijega ima i po Golišu,koji je niži od 1500m.


Jezerski vrh još drži one namete pod greben, čak je i tamo bukva olistala iako je snijeg ispod.
« Last Edit: May 09, 2010, 21:27:01 by Madjo »

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #89 on: June 09, 2010, 14:12:20 »
gadno vrijeme. jel bilo vjetra kod vas u subotu vece? poskoci su nekako evoluirali i sada zive dosta visoko. prije 3 godine smo ga vidjeli ispod treskavca pocetkom aprila, a prije mjesec dana 2 na visini oko 1400. valjda je otoplilo ili hrane vise ima.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Planinarenje
« Reply #90 on: June 09, 2010, 19:28:06 »
Ovako je bilo na Kapetanovom jezeru ;)

http://www.popenji.me/index.php?option=com_content&view=article&id=137:kapetanovo-jezero-456062010&catid=36:plture&Itemid=55

rade reci mi molim te , ko je kacio onu biciklisticku turu sa dvije slike do meduna na tom sajtu??? jel ono moze tamo svako da kaci ili... ta tura je veoma neprofesionalno zakacena i odvozena !

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3772
Re: Planinarenje
« Reply #91 on: June 11, 2010, 22:33:20 »
Gledam na Facebook grupi PSK ''Prekornica'' fotografije sa zadnjeg uspona na Kulu (1927m) od 06.06.2010. Kad već neće Ehtelion evo da stavim par fotografija. Prekornica je definitivno vrlo snjegovita planina  :o :o :o :





 

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #92 on: June 11, 2010, 23:07:30 »
 :o Još ima snijega,bruka
Neće ehtelion da se fali kakvu planinu ima, sad će on na Alpe još malo  ;D 

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #93 on: June 14, 2010, 19:52:46 »
prozivke su u redu ali samo madja radi jer nema fb. ostali mogu gledati slike i aktivnosti. mada moram istaci da sam i ja lijen. sada smo bili na morackim planinama. Maganik sa sjevera ima bas bas dosta snijega za ovo vrijeme. i lastva ga ima takodje. a slika nema  >:D

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Planinarenje
« Reply #94 on: June 14, 2010, 23:17:48 »
Poskoka sam ja gledao na mojoj planini,Kovac je u pitanju,skoro1600 mnv.Otkad znam za sebe a i otac mi je pricao da nije za cudjenje sto ih ima tako visoko gore, kod mene sam ih gledao sa roscicem na glavi.U mom kraju su jednako zastupljeni kao i sarke,sreca je sto je to dosta mirna zmija,nije agresivna,ujeda samo kad je ugrozena,tipa ako je nagazis,prodjes blizu nje i td...Dobro vi planinari a i uopste ljudi koji disu s prirodom vode racuna o tome i oci su im uvijek sirom otvorene tako da nema opoasnosti ;)Sarka je nesto drugo,ona zna da bude malo agresivnija ali takodje od nje je opasnost manja jer joj je otrov dosta blazi u odnosu na poskoka koji ako potrefi krvni sud a priroda ga obdari da ih vidi ka rengen lose nam se pise....

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #95 on: June 15, 2010, 00:56:55 »
prozivke su u redu ali samo madja radi jer nema fb.

hehehehe,neka nemam.
Moje brojne obožavateljke sa uzdahom se pitaju đe sam. :D

Poskoka sam ja gledao na mojoj planini,Kovac je u pitanju,skoro1600 mnv.Otkad znam za sebe a i otac mi je pricao da nije za cudjenje sto ih ima tako visoko gore, kod mene sam ih gledao sa roscicem na glavi.U mom kraju su jednako zastupljeni kao i sarke,sreca je sto je to dosta mirna zmija,nije agresivna,ujeda samo kad je ugrozena,tipa ako je nagazis,prodjes blizu nje i td...Dobro vi planinari a i uopste ljudi koji disu s prirodom vode racuna o tome i oci su im uvijek sirom otvorene tako da nema opoasnosti ;)Sarka je nesto drugo,ona zna da bude malo agresivnija ali takodje od nje je opasnost manja jer joj je otrov dosta blazi u odnosu na poskoka koji ako potrefi krvni sud a priroda ga obdari da ih vidi ka rengen lose nam se pise....
Šone, zanimljive stvari si napisao...uopšte nijesam znao da je jači otrov od poskoka no od šarke,čak sam mislio da je suprotno.Živa istina je da poskok bježi od čovjeka,to sam gleda.

Nećemo ih pominjat - što ih jedna baba zove nespomenice.
I najmiliji mi je blavor. :D

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Planinarenje
« Reply #96 on: June 15, 2010, 10:51:36 »
Ovaj od nas nije bježao, a takve situacije sve češće gledamo :) Ali šarke baš ne bježe, uvijek moramo nekako da ih zaobilazimo...

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #97 on: June 15, 2010, 11:33:16 »
sto zmija sto cudi:) sjecam se da sam kao mali prosao na 10 cm od glave sarke (koja se suncala na makadamu) i ona nije uopste reagovala. a prije 2 godine na Sili na Kuckim planinama je krenula put mene  sa oko 5-6 metara razdaljine praveci onaj piskutav zvuk. samo sam stao i ona je skrenula.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Planinarenje
« Reply #98 on: June 18, 2010, 22:43:46 »

Sajt popenji.me je moj i samo ga ja uređujem, ne znam šta nije u redu oko ture neke ? ;)

samo govorim sto se tice  biciklizma posto sam vozio neke  ture .
kad neko pise o turama, treba da kaze barem najosnovnije stvari a to su npr polazno mjesto (nm) i cilj (nm) kao i da opise put kroz koji se vozi tura a ne onako...krenuo sam u 17h pa me kisa uhvatila i stao sam da se presvucem pa krenuh nazad  ;D ;D ;D ;D mislim Rade stvarnooo,kakva je to tura??  ;D ;D  ;D  ;)