Author Topic: Planinarenje  (Read 207414 times)

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #50 on: March 22, 2010, 18:56:57 »
Đe su slike Marko? ;)

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #51 on: March 22, 2010, 23:23:07 »
sto me zebaes :-[

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Planinarenje
« Reply #52 on: March 22, 2010, 23:26:27 »

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Planinarenje
« Reply #53 on: March 23, 2010, 09:59:40 »
bice slika dovece Madjo, kao i izvjestaj kako je bilo na Garcu..  ;)

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #54 on: March 23, 2010, 10:06:03 »
Ok.

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #55 on: March 24, 2010, 23:28:13 »
He..čekam slike s Garča..vala bi više s Himalaja stigle :-\
Dok stigne pošta iz Danilovagrada,evo nešto sa pohoda na oba vrha Štirovnika,1-og maja 2009 godine.
Nemam živaca komentarisat slike,ako vas što bude interesovalo,a neće,isto pitajte. :D
Samo ću kazati da su ove krpetine snijega položene prema jugu i suncu,dok ih podno Jezerskog vrha nije bilo,pa ni na sjevernoj strani đe je namet,čak 10 dana ranije! Meteo uslovi na Štirovnik su zimi brutalni... 8)































Ima me je vjetar potkupit  :D



Nikad se nijesam pomeo ka tada,bruka




« Last Edit: March 24, 2010, 23:50:30 by Madjo »

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3772
Re: Planinarenje
« Reply #56 on: March 25, 2010, 00:03:56 »
Bravo Mađo!!!  :o :o :o
Stvarno impresivno izgleda Štirovnik, ima i visinu i fantastičan položaj, plus još nevjerovatnu klimu. Kad ovo vidim duša me zaboli što tu nemamo meteo stanicu, :'( :'( :'(  kako bi tek zanimljivo bilo pratiti brojke odozgo. Kako sada stoje stvari trebalo bi ove godine da bude više snijega nego lani, taman da nas obraduješ novim slikama za prvomajske praznike (naravno ako dozvoli kilaža... i žena).  ;D  ;D  ;D

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #57 on: March 25, 2010, 00:26:16 »
 :D :D Kilaža i nekako,žena nikako  ;)
Slažem se,prošla godina nije bila toliko snjegovita,trebalo bi da ga bude više ove godine,bez ako se čudo kakvo ne desi.Trebalo bi da se i ove godine izađe gore. :)
Sh,neznam jesi li kad izlazio gore,zadnje 50-100 metara puta prema repetitoru dočeka nas olujni vjetar,smrzli smo se...kakva je bila jeka od onih antena i sajli,strašno...no,odma smo sišli u zaklon đe je manje duvalo.Isto tako i na niži vrh đe je bila vojna baza...gore bi bilo najinteresantnije pratit brzinu vjetra i visinu snijega,doduše ne baš na sami vrh...Šteta što nema stanice gore.U potpunosti bi parirao Biokovu i Velebitu sa izmjerenim parametrima.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3772
Re: Planinarenje
« Reply #58 on: March 25, 2010, 00:38:27 »
Nikad nijesam bio gore, baš zbog tih vojnih objekata, mislio sam da je zabranjeno. Biće prilike.  :D
Što se tiče poređenja sa Biokovom i Velebitom, Velebit sigurno ima nešto oštriju, hladniju klimu, ali padavinski Lovćen je daleko bogatiji, stvarno bi bio super zanimljiva lokacija. Kad već pominješ vjetar pade mi na pamet onih 65.6m/s  :o :o :o  u Herceg Novom od 4.12.2008! Šta li bi se moglo izmjeriti na Štirovniku?

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #59 on: March 25, 2010, 00:56:18 »
Uh,bogami sigurno jedan žestok udar od 80 m/s ! ;D Slobodna procjena.
Mada je u toj situaciji Subra mogla imat možda jači udar.Što misliš?
 

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3772
Re: Planinarenje
« Reply #60 on: March 25, 2010, 01:30:32 »
Ne znam stvarno, možemo samo da spekulišemo, i ja mislim da je moguće tih famoznih 80m/s. Što se tiče dileme Subra ili Štirovnik, možda ipak Štirovnik, Subra je od mora odvojena grebenom Dobroštice (1571m), mada nijesam siguran da to u ovom slučaju ima nekog značaja. Kad je bio onaj olujni jugo za katolički Božić stvarno je vrijedilo izmjeriti planinske vjetrove. Aco iz Novog Sada, član Crometeo foruma, inače porijeklom iz sela Pržišta ispod Bjelasice kod Mojkovca je upravo tada bio tamo i poslao mi je jednu sliku srušenog 220KV stuba iznad sela. Slikano je analognim fotoaparatom uz loš fokus, ali ipak se vidi šta je priroda u stanju da uradi, oko 60cm snijega je nestalo praktično za jedan dan, a ako je vjetar u podnožju duvao ovako ko zna kako je bilo u vrhovima  :o :o :o:


Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #61 on: March 25, 2010, 17:06:01 »
He..čekam slike s Garča..vala bi više s Himalaja stigle :-\

madjo, ja nisam slikao a nisam jos dobijao slika. tako da nista ne mogu:)

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Planinarenje
« Reply #62 on: March 25, 2010, 20:55:54 »
Madjo odlicne slike sa Lovćena  ;)
Izvinjavam se sto kasnim sa slikama... ali imao sam masu obaveza..
Evo ih nekoliko sa Garča.
Dan je bio prelijep, najprije oblacno do nekih 10 h kad je granulo sunce.. Ja sam odlično izdržao uspon,i spust  ;D, Sjutra dan sam citav dan radio i nisu me boljele noge, sto bi trebalo da znaci da sam spreman i za jace uspone :) Mada je Garac zajeban. Krenuli smo sa 40 m n.m i popeli se na 1460 m  O0  Sa sjeverne strane Garča na samom vrhu bilo ga je sigurno metar, pa je Ehtelion sa jos 2 drugara skakao i pravio akrobacije :). Treba li da kazem da je pogled sa vrha fenomenalan... vidi se dobar dio Crne gore.

Ovdje ima jos fotki..
http://mk-mk.facebook.com/photo.php?pid=30589135&o=all&op=1&view=all&subj=67086906744&aid=-1&id=1230885850&oid=67086906744#!/photo.php?pid=30589135&o=all&op=1&view=all&subj=67086906744&aid=-1&id=1230885850&oid=67086906744&fbid=1272260006533

































Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #63 on: March 25, 2010, 21:10:12 »
odlicno si se peo. rekao sam ti ja da neces imati problema, cim si vozio biciklo.

pogledaj sto se prodaje za male pare

http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?t=57933

dobro postavi ove slike inace bi nas madjo prozivao na jutarnji  :) :) 

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #64 on: March 25, 2010, 23:47:02 »
Odlične slike i čestitke na usponu ! Visinsku razliku od 1400 metara treba savladati,svaka čast.Ja bi staja po 100 puta,bidon vode bi mi malo bilo ;D
Strava pogled s Garač planine,posebno prema podnožju na Bjelopavliće.Koliko je trajao uspon ?

Poznat mi je ovaj s crvenom kapicom ;)
I prijatno sam iznenađen sa količinom snijega na samom vrhu :)
« Last Edit: March 25, 2010, 23:51:24 by Madjo »

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3772
Re: Planinarenje
« Reply #65 on: March 26, 2010, 01:04:16 »
Lijepe slike s Garča, i snijega je baš dosta bilo u tom vršnom dijelu. Popeti 1400m visinske razlike zahtijeva solidnu fizičku kondiciju, svaka čast na usponu!   ;)

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Planinarenje
« Reply #66 on: March 26, 2010, 17:17:24 »
gledao sam danas reprizu jutarnjeg programa TV Vijesti. Bili su clanovi PK Komovi. Svaka cast na protestu povodom moguceg potopanja dijela kanjona mrtvice ali sam se bas razoracao kad su poceli da pustaju slike. kad je vec promocija mrtvice, trebalo je dati slike kanjona, da vide ljudi sto bi se moglo izgubiti. a ono slike sa raznih tura, i to uglavnom u krupnom planu. nisam vidio svrhu zastite mrtvice i slika nekoliko slika zagrljenih ljudi.

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #67 on: March 28, 2010, 22:39:52 »
Danas sam se popeo na Tatinac.Visok je oko 1370 metara,visinsku razliku od 500 metara sam savlada za 2 sata.Dosta strm teren,često sam stajao da slikavam a bogami i da podufatim zraka ;D Nije lako nosit 110 kila poslije pola godine izležavanja i milion popušenih cigara  :D 8)
Na brdu nema snijega,izuzev par nameta iznad žive vode na Sedlo.Čisti kamenjar i ekspozicija terena prema jugu i toplo vrijeme su učinjeli svoje.
No,snijeg me nije puno interesova,još bolje što ga nema.Gore sam izaša da bih uživa u fantastičnom pogledu.Kamo sreće da su Njegošu podigli mauzolej na Tatinac,ljepši je pogled nego s Jezerskog vrha.Evo pejzaža koji nažalost moja nokia n70 ne može dočarati u potpunosti.Al se vidi da imam talenta za fotografiju,jel tako Ehtelion? :D Oćete me zaposlit u vašu firmu ? ;D :D
E,da ne zaboravim,sišao sam za nešto više od sat vremena.
Uživajte.














































Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Planinarenje
« Reply #68 on: March 28, 2010, 22:44:57 »
ma odlicne slike madjoni,svaka cast,danas je bio lijep dan i valjalo ga je iskoristiti za prirodu  ;)

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #69 on: March 28, 2010, 22:56:03 »
Prelijep dan,čista atmosfera,a ovi kumulusi kao ukrasi na nebu.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Planinarenje
« Reply #70 on: March 29, 2010, 02:08:26 »
Prelijep dan,čista atmosfera,a ovi kumulusi kao ukrasi na nebu.
"Kumulusi lijepog vremena",  kao nakit po nebu,  i ovamo uzivamo u njima ...   pravi proljecni.  Dobre fotke,  pejzazi nahije podsjecaju na teritoriju Emin Muil iz Gospodara Prstenova    :)

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3772
Re: Planinarenje
« Reply #71 on: March 29, 2010, 08:17:15 »
Prelijep dan, odlične slike! Da ima visoke šume na Tatincu bilo bi još snijega, šteta.
Impresivno izgledaju Štirovnik, Jezerski vrh i Goliš. Mogo si skoknut do ovog zadnjeg, čini se da je gore još veliki snijeg.  ;D ;D ;D

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #72 on: March 29, 2010, 12:32:31 »
Jeste,na Goliš(1480m) ostane dugo snijeg,baš zbog velike šume.A samo ime "Goliš" govori da je nekad to bila golet,vjerovatno kao Tatinac i Mrajanik.
Mene je zanimljivo Golo Brdo,pored Bukovice se nalazi,niže je 100 metara od Tatinca otprilike a čuva snijeg vrlo dobro.Zanimljivo, "Golo brdo" takođe je nekad bilo pustara i golet. :)
Evo slika ovog brda

S lijeva na desno visovi Bogojeva glava (1254m), Bukovica (1211m),onda snjegovito Golo Brdo (1273m) i najzadnji vrh što se vidi Kapa (1301m)- ovi podaci su sa one topografske karte Njeguša što si mi ti SH poslao

Uvjek je snjegovito,valjda je manji nagib terena i osunčanost a naravno pomaže tome dosta i bukova šuma i borova u podnožju.

Madjo

  • Guest
Re: Planinarenje
« Reply #73 on: March 29, 2010, 19:08:06 »
Evo nešto sa današnjeg pohoda na Golo Brdo(1273m).SH,ti si me nagovorio na ovo,postaću i ja lovac na snijeg izgleda  ;) :D
Pogled na Lovćen



I nekadašnje "planine" tj katune Dugodoljana

Vidi se dio Cetinja,Rumija,Jezero..

Kao i Nahija

Bogojeva glava i Bukovica

I polje moje  ;) nazire se Orjen iza Tatinca




« Last Edit: March 29, 2010, 19:10:30 by Madjo »

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Planinarenje
« Reply #74 on: March 29, 2010, 19:21:38 »
Ova prva fotografija,pogled na Lovcen,vrijedi zlata jer si uhvatio one pramicke oblaka a on u sredini.Prelijepo, nemam rijeci,po meni ona zasluzuje da se nadje u knjigama a obavezno je salji na sva takmicenja jer je bez premca...