Author Topic: Snijeg-sezona 2009/2010  (Read 118068 times)

Madjo

  • Guest
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #25 on: January 14, 2010, 18:57:17 »
Ni danas mi djao nije dava mira pa odoh s shurom put Lovcena.Snijeg ne mrda i ima ga minimum 30 cenata na Korita,slicno i na Dolove dje smo gazili sve moguce staze i bogaze.Na neka mjesta kroz Ivanovu Alugu pod Treshtanik smo gazili i po 60 cenata.Odabra sam par finih slika s Dolova.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #26 on: January 14, 2010, 19:23:51 »
Odlicne fotke, narocito nebo na onoj gornjoj ..   moram proci ove godine tom juznom stranom Lovcena, i stati desetak puta zbog pogleda, vjerovatno ..    :)

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #27 on: January 14, 2010, 19:33:12 »
Sunce ti tvoje,onakav ste snijeg imali,ono ja cudo od snijega.A sto se tice Puha znam mu mogucnosti,vozio sam ga u armiji,sasija austriska"stajerova"motor zna se"mecka"  To vozilo moze uz drvo da se popne.

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #28 on: January 14, 2010, 21:26:35 »
Sad se vratih iz setnje,po HMZ-3 stepena vani,djeluje mi mnogo hladnije,vec hvata mraz po staklima i zelenim povrsinama.Doduse ja sam par kilometara od grada,Cetinjski put,moguce da je ovamo malo hladnije.Sto ste zamrli,ni glasa od vas,vidjeste li ono cudo od zemljotresa sto pomlati onaj narod,strahota.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #29 on: January 14, 2010, 23:53:30 »
Sone,meni je crka kompjuter do daljneg pa spamujem preko mobilnog no je ovaj t-com malo veci lopov no sto sam mislio,iako sam iskljucio slike leši me žešće. Napolju (pg) vedro ,tiho i brrrr.
Edit.Promasih temu,brisite

Madjo

  • Guest
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #30 on: January 16, 2010, 15:35:49 »
Jos nesto o februarskom snijegu.Oce li nas februar 2010. obradovat s velikim snijegom?

Offline Poseydon

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 509
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #31 on: January 18, 2010, 17:23:41 »
Kakva je trenutna situacija sa snijegom na Ivanovim koritima ? Madjo,  ti si najblizi tom kraju ??? I   da kakav je put do tamo smijem li s malim kolima bez opreme ???

Madjo

  • Guest
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #32 on: January 18, 2010, 18:28:24 »
Mozes Posejdone bez problema.Snijega ima minimum 30 cenata.Put je cist i odrzava se odlicno.Od cetinja do korita 13 km.

Offline Poseydon

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 509
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #33 on: January 18, 2010, 20:17:49 »
Evo me $utra  :)

Madjo

  • Guest
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #34 on: January 29, 2010, 22:51:04 »
Ovako je danas izgledalo pod Bukovicom.
Mjesto lijepog imena,Chekanje(nekad se tu cekala "pruga"-autobus za nahiju),raskrsnica puteva,visoravan,medja Njegusa i Ceklica,nenaseljeno,oko 1050mnv,mjesto specificno po mnogo cemu,al najpoznatije po "zlu" od snijega...
« Last Edit: January 29, 2010, 22:54:33 by Madjo »

Madjo

  • Guest
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #35 on: January 31, 2010, 18:39:26 »
Danas smo posjetili Lovcen.
Po nevremenu,zbog magle nijesu uspjele neke slike.
Izgeda da je kratak period bilo juzine,ostalo sve snijeg.
Puh je mnogo dobro gazio mokar,sabijen snijeg.Vec na Kuk(1270m),prema morskoj strani,visina snijega je prelazila 60 cm,prevoj Cava(1400m) skoro metar snijega.Prema Medjuvrsju nesto manje,Ivanova Korita od 55 do 70 cm,dok nesto visociji Dolovi od 60 do 80 cm.Gore se put ne cisti,ali puhu to ne smeta puno.
Evo i par slika.Da napomenem da je gore padao jak snijeg u povratku.
Pretpostavljam da na najvise tacke Lovcena stalno padao snijeg,vjerovatno ga ima blizu metar ipo.

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #36 on: January 31, 2010, 22:04:32 »
http://mk-mk.facebook.com/photo.php?pid=30678488&op=1&o=global&view=global&subj=67086906744&id=1146123239#/photo.php?pid=30677581&op=1&o=global&view=global&subj=67086906744&id=1146123239&fbid=1246849128452

mi smo bili prosle nedelje na oba vrha Lovcena. Nadali smo se vecem snijegu. Danas ga je na Studenom (opstina Danilovgrad) bilo preko 50 cm. Sinoc je padala kisa a tek pred jutro slab snijeg. kako je dan odmicao snijeg je pojacavao da bi oko 3 pocelo bas jako da pada. Iduce 2 nedelje se penjemo na Prekornicu na kojoj je vec sad 2-3 metra snijega (sto je vrlo tesko utvrditi tacno).

Madjo

  • Guest
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #37 on: January 31, 2010, 22:26:13 »
Sjajno,Ehtelion !
Dobrodosa na forum.
Poznajem teren Lovcena u prste,ako budete imali u planu ponovo uspon na Lovcen,predlazem vam uspon na nesto nizi vrh pored Stirovnika,dje je nekad bila vojna baza,sa Vucjega dola.Vertikalne litice,provalije..Nepristupacno.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3771
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #38 on: February 01, 2010, 03:53:07 »
Mađo, odlične su slike! Mogu ti reći da sam prijatno iznenađen stanjem snijega na Lovćenu, na Ivanovim Koritima to baš lijepo izgleda, fino je on izdržao ovu jugovinu.  :)  Problem Lovćena je njegova velika vertikalna raščlanjenost i malo površina u najvišim zonama, što nije baš najpovoljnije za nakupljanje snijega. Recimo, Lovćen u zoni iznad 1500m ima svega 200 hektara površine, u zoni iznad 1400m nešto manje od 700ha. Orjen, osim što je viši, mnogo je prostraniji. Naime, Orjen ima čak 2.300ha (dvije hiljade trista hektara!) u zoni iznad 1500m, pa i uz nešto veće padavine uslovi za velike snjegove su definitivno bolji nego na Lovćenu. Skoro sam siguran da je na Orjen sedlu (1594m) znatno preko 1m snijega, moguće i oko 2m. Ovo ne znači da Lovćen nije snjegovit. Naprotiv! Evo imam podatke o maksimalnom snijegu na Ivanovim koritima za period 1957-1965 dok je gore radila klimatološka stanica. Dajem ih u usporedbi sa Žabljakom u istom periodu, s tim što za Žabljak fale podaci za tri godine:



Impresivne cifre, zaista. Šteta je što nema podataka za legendarnu 1954. kada je Cetinje mjerilo 205cm snijega, a Crkvice čak 250cm. Kako na planinama, pogotovo ovim primorskim visina snijega značajno raste sa nadmorskom visinom, možemo samo da zamišljamo kako je bilo u najvišim zonama Lovćena i Orjena!


http://mk-mk.facebook.com/photo.php?pid=30678488&op=1&o=global&view=global&subj=67086906744&id=1146123239#/photo.php?pid=30677581&op=1&o=global&view=global&subj=67086906744&id=1146123239&fbid=1246849128452

mi smo bili prosle nedelje na oba vrha Lovcena. Nadali smo se vecem snijegu. Danas ga je na Studenom (opstina Danilovgrad) bilo preko 50 cm. Sinoc je padala kisa a tek pred jutro slab snijeg. kako je dan odmicao snijeg je pojacavao da bi oko 3 pocelo bas jako da pada. Iduce 2 nedelje se penjemo na Prekornicu na kojoj je vec sad 2-3 metra snijega (sto je vrlo tesko utvrditi tacno).

Dobrodošao, Ehtelion! Prvi put gledam fotke sa pohoda tvog planinarskog društva i mogu reći da sam oduševljen! Vidim da ste nevjerovatno aktivni, svaka čast!!!  :D Pogotovo me oduševljavaju slike u zimskom periodu, stvarno su prelijepe. Nadam se da ćeš biti redovan na forumu, makar da nas obavještavaš o snijegu na svojim pohodima. Naime, tvoj kraj je super zanimljiv kad je snijeg u pitanju. Uvijek sam razmišljao da bi Prekornica morala biti vrlo snjegovita, prva je visoka planina nakon primorskog niza, sigurno zimi prima obilne padavine, a zbog visine i znatnih površina pod šumom idealna je za nakupljanje dubokih snjegova (i da budem dosljedan prvom dijelu mog posta, Prekornica ima 1450ha površina iznad 1500mnv). Tako da mi izgleda da tvoje pretpostavke o 2-3m snijega mogu biti tačne. Samo zadnja dva dana je vjerovatno palo najmanje 1m snijega iznad 1500m. Ove fotke sa Studenog (1200m), Ćetnog dola (1350m) i Marinkovine (1808m) svjedoče tome u prilog. Pošto i sam povremeno zimi lutam po planinama znam koliko je teško procijeniti visinu snijega. Prvo - snijeg je vrlo neravnomjerno raspoređen, negdje ga ima mnogo, negdje malo,  drugo - kad je vrlo dubok bez kopanja  ;D ga je teško izmjeriti itd, itd...  Ali uvijek je moguće napraviti neku približnu procjenu, na recimo manje strmim padinama, po nekim dolovima gdje su smješteni katuni i slično. Očekujem od tebe ovakvu procjenu kad budete išli na Prekornicu. Još mi pada na pamet kakvi bi snjegovi mogli biti na susjednom Maganiku!!!  ;D ;D ;D
« Last Edit: February 01, 2010, 06:38:35 by SnowHunter »

Madjo

  • Guest
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #39 on: February 01, 2010, 08:22:11 »
Upravo sam i ja razmisljao,SH,da bi Prekornica imala ogromne snjegove,prva prepreka na potezu od Bjelopavlica prema sjeveru,istina ne toliko nagla elevacija kao primorske planine nad morem,ali veoma znacajna.Mislim da je dovoljno postavit proporciju izmedju padavina u Danilovgradu koji je na stotinak mnm i Prekornice na 1927 m.Nadam se da ce nas obavjestiti novi clan foruma o visini snijega na Prekornici :)
SH,sto se tice Lovcena,uz sve faktore koje si nabrojao,ja cu dodati da juzina,jaka kisa,i magla pojedu snijeg veoma brzo,svi djelovi planine iznad 1100 m tokom juzine ostaju pod maglom.Evo,do danas se otopilo,kad bih racuna vece snjegove,oko 3 m snijega,od pocetka zime.

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #40 on: February 01, 2010, 11:01:24 »
Prvo bolje vas nasa.

Pratim forum vec duze vrijeme, ali nisam osjecao neku potrebu da se ukljucim u rasprave, jer sam ovdje prije svega da vidim razvoj vremena. Sto se tice drustva, malobrojni smo, a samim tim fleksibilniji tako da skoro svaki vikend iskoristimo iako se trudimo da ukljucimo sto vise ljudi. Redovno cu izvjestavati sa tura, i to ne samo zimi, vec i ljeti, o pojedinim nametima koji su prezivjeli toplotu. Posebno me interesuje Debeli namet kao glecer i njegovo stanje.  Sad imamo cepine, pa je sada moguce iskopati bar dio snijega na vrhu:) Interesantna i ne zacudjujuca stvar koju sam primijetio prije mjesec dana kada je Vojnik posle jakog juga ostao bez snijega, dok su se zapadni djelovi Maganika (vidljivi od Niksica) bijelili kao tako jako kao da nikakvog juga nije bilo. Prekornica je dijelom zasluzna za to (jer koliko toliko prva prima jugo) a i citav taj masiv planina u centralnom dijelu CG koji stvara jednu veliku povrsinu na opet velikoj nadmorskoj visini.

Madjo, na taj vrh smo se prvo popeli prije 2 god kad smo se peli na Stirovnik ali smo isli onim grebenom sa zapadne strane otprilike. Nazalost, jos nemamo opreme a kamoli znanja da se penjemo uz to (radi osiguranja) ali nam je itekako interesantno. Snimili smo i rutu koja ide ispod tog vrha pa pored jezera pa onda uz snijeg do jednog prevoja pa onda na Stirovnik.


I da, ja sam jos sad kad smo se peli na Lovcen zadnji put htio da te pitam za misljenje no se ne registrovah. Ubuduce cemo "iskoristiti" tvoje bogato znanje o Lovcenskom kraju.
« Last Edit: February 01, 2010, 11:03:10 by ehtelion »

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #41 on: February 01, 2010, 11:17:43 »
Ehtelion, dobrodosao !   Dobre fotke  (i ove tvoje Madjo, koje sam zaboravio da pomenem),  ima mi jedan prijatelj kucu na Studenom (juzna strana onog prvog velikog brda pod cetinarima, 1050 mnv), ali nema trenutno zimsku opremu, tako se nismo odvazili poci tamo ovih dana, a culi smo da ima dobru kolicinu snijega.  Prekornica se stvarno nekako namece kao dio ovog "drugog zida" na koji nalijece talas,  na sjeveroistoku je Maganik,  visociji i jos plodniji za snijeg, cini mi se  (pa Zijevo, Prokletije ..  ali na sjever i zapad od Prekornice taj "zid" nije tako dobro definisan..).  Od Lisca (Studeno)  i Prekornice je jedan prelijep, visoki pojas pod sumom  (uglavnom bukovom, ali nisam siguran ..  ima i cetinara mjestimicno, ali rijetko koliko na Studenom ..)  do Maganika, sa par lijepih ponikvica tamo,  kompletno je iznad 1200 mnv, vecinom iznad 1400, a dobar dio na sjeveru i iznad 1600 mnv !  Cak mi se cini da se liscari lagano drze tu i na tim visim spratovima ...   mislio sam odlutat' autom upravo tuda ovog ljeta/proljeca, tamo se valjda moze poci i od Studenog i od Ubli (sa ove juzne strane),  ali se moram konsultovati s nekim,  da znam bar otprilike kuda idem ..  

Btw,  ako nisam pogrijesio ..  je li Ehtelion od Minas Tirita ili od Gondolina ?    ;)  

Madjo

  • Guest
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #42 on: February 01, 2010, 11:20:26 »


Madjo, na taj vrh smo se prvo popeli prije 2 god kad smo se peli na Stirovnik ali smo isli onim grebenom sa zapadne strane otprilike. Nazalost, jos nemamo opreme a kamoli znanja da se penjemo uz to (radi osiguranja) ali nam je itekako interesantno. Snimili smo i rutu koja ide ispod tog vrha pa pored jezera pa onda uz snijeg do jednog prevoja pa onda na Stirovnik.


I da, ja sam jos sad kad smo se peli na Lovcen zadnji put htio da te pitam za misljenje no se ne registrovah. Ubuduce cemo "iskoristiti" tvoje bogato znanje o Lovcenskom kraju.
Jeste,to je taj greben.
Opasan je,otprilike 200-300 metara vertikala od visih djelova Vucjeg dola.
Mislim da se niko nikad nije peo tom stranom,jer je bila vojna baza i zabranjen pristup.
Sve sto vas bude zanimalo,tu sam :)

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #43 on: February 01, 2010, 11:54:47 »
Ehtelion od Gondolina, cuvar 9 kapija:))

Madjo, mi nismo ni znali da ima taj vojni predajnik, i da se nije smjelo. ima i ograda od bodljikave zice. Rekose nam ovi sa repetitora na Stirovniku da su sada tu smjestena po 2 vojnika, cisto radi odrzavanja.

Cetinara ima na Miljevcu (nesto iznad 1800 m) koji je je sav pod cetinarima. Iznenadili smo se koliko je lijepo. Evo i slika. Prekornica je iznad 1600-1 700 sva pod cetinarima, i to sa juzne strane. Ima crnih borova koje dvojica ne mogu obuhvatiiti cini mi se. Nazalost ove godine ih je izgorelo nesto u pozaru. Sto se tice putovanja autom, do Studenog i Vukotice (ako ides preko Ubli) je asfalt. Ako ides dalje onda je najbolje terencem jer ima djelova koji su bas losi. ustvari cijeli djelovi puta su u losem stanju. Mozes doci do ispod samog Maganika pa onda otici na Njive Bojovica (valjda se tako zove) do koja dodje prije prije Lukavice. Odatle je asfalt do Nk.  To su sve sumski putevi i ima dosta "raskrsnica" pa bih ti mogao nabaviti brojeve nekih ljudi koji idu dzipovima i motorima tuda cak bi vjerovatno i isli sa tobom ako bi imali vremena.

Madjo

  • Guest
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #44 on: February 01, 2010, 12:29:26 »
:D :D Da ste tako dosli prije 10 godina,pucali bi vojnici na vas  :D
Nekad bilo..Al sad je sve prazno,baza je unutar Stirovnika,tuneli,prostorije..Samo antene od mobilne telefonije  i strazari.
EL,super slike,to su planine :)

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #45 on: February 01, 2010, 12:50:31 »
Vrh fotke ! 
Hvala u svakom slucaju, kad se budem "zaletio" tamo kontaktirao bih te, za par savjeta, ako nista drugo ..  inace imam osjetljivog megana koji bi vjerovatno zavrsio put ubrzo po silasku sa asfalta ..    :D
Nadam se da ce cijeli taj kraj Prekornica - Maganik jednog dana biti bolje sredjen, (putevi, vidikovci, odmaralista .. )  jer je blizu za pobjec' nama iz ravnica kad dodje ljeto   :D     ...  takodje prebogat sumom, sto se vidi i iz ovih fotki.  Lukavica je vec posebna prica,  bajkovita visoravan u srcu zemlje, ali doci do tamo, narocito ovim sadasnjim putevima (ako se dolazi sa juga, a ne iz NK),  je vec malo dalje, nije bas za skoknut' na par sati iz Pg ili Dg ....

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #46 on: February 01, 2010, 13:39:24 »
Dobrodosao na forum Ehtelion, sugrađanine.
Sjajne fotke. Nevjerovatno kako dobru prirodu imamo.
Posjetio sam onaj link sa fotkama na facebook grupu vaseg plinanrske grupe.
Nikog sa slika ne poznajem :). Ali to je zato sto ja malo ljudi znam u Dg. To sto znam , to je iz osnovne škole, a i njih sam zaboravio.
Koja je procedura da se eventualno pridruzim vama po nekada na planinarenju. Volim ekstremne sportove i vjerovatno bih se brzo uklopio. Za pocetak neke lakse pristupacne vrhove recimo. Je li skupa ta osnovna oprema? I gdje se moze nabaviti?
I ja sam posjetio dosta planina ali sve biciklom :). Obozavao sam brdske hronometre, onako iz cuga sa trkackim biciklom Dg-Studeno. Kad je umro Pantani, smucio mi se biciklizam i nisam sjeo par godina na bajs. Mislim da je biciklizam najtezi sport (tezi i od nordijskog skijanja) ali misli se na profesionalne bicikliste 30 hiljada km godisnje..

Molim moderatora da prebaci ovih par postova u odgovarajucu temu, recimo pod nazivom Planinarenje ? Jer ce vjerovatno biti jos price na ovu temu... Da polako sirimo interesovanja na forumu.
Mada moze i ovdje da ostane, posto se radi o snijegu...

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #47 on: February 01, 2010, 14:13:22 »
U pravu si, mozda tema sa nazivom Planine, tu bi mogli pricati o kolicini snijega, mikroklimi, itd itd. Utorkom  i cetvrtkom se okupljamo, imamo improvizovane prostorije kluba, pa se mozes uclaniti.  Mogu ti proslijediti spisak akcija za ovu godinu. Ako si se bavio takvom vrstom biciklizma onda ti nece biti problem, adaptacija je brza i laka. Kojim se jos sportovima bavis? Sto se tice bicikla, obozavam ga, ali u zadnje vrijeme nisam vozio. Mi smo bili jednom do Kotora (starim putem) i jednom do Zabljaka (najtezi poduhvat u bilo kom sportu za mene do sada) iz cuga. Ali vise volim off road. puno vise.

  Oprema...hmm...osnovne stvari sada se prilicno lako mogu naci. Cipele se krecu oko 100-ak eura. Ako oces cipelu ljeto i ovo rekreativno planinarenje zimi, onda uzmi planikin neki model od oko 120 eura i neces brinuti o cipeli jedno 3-4 godine. heavy duty upotrebe. dalje (poceo sam od nogu) trebaju ti gamasne, na eng. gaiters. Imas u Intersportu (Nk ili Pg) za oko 20-ak eura. Ovih dana u Paladi i SportVision-u su popusti i ski gace se mogu uzeti po cijeni od 20 eura pa navise. ako nijesu prosli artikli. Jaknu mozes koristiti obicnu ali bi bolje bilo kupiti neku od 100-ak eura za pocetak. Zasto moze obicna jakna? zato sto i ako pada snijeg, suv je pa se neces skvasiti. Najgore je sto se oznojis pa moras presvukovati majce. Nije nista strasno ali je puno bolje kupiti tzv robu od Aktivnog materijala koji dise, ne propusta vjetar i vodoodbojan je. Takva majca kosta od 15-ak eura. Ja sam kupio jaknu od 60 eura, i samo tu majcu koristim ispod pri temperaturama do - 5 i bilo kakvim vjetrom. i suv sam. Salovi, kape, rukavice, naocare su stvar iskustva i induvidue. Ruksak za jednodnevne ture kosta od 30 eura ali mozes koristitii i obicni za pocetak. to bi bilo to od osnovne opreme. Posle nadogradjujes kako napredujes i stices iskustva. Najbolja prodavnica je po meni Intersport ali u NK dok se ne otvori u Gintasu. Ako oces mogu i ja poci sa tobom u trgovinu.


Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #48 on: February 01, 2010, 17:35:09 »
Hvala na iscrpnom odgovoru.
Odlicno mi sve zvuci, jedva cekam da malo planinarim.
Svaka cast za turu do Zabljaka, to je zaista izazov.
Od sportova jos, trenirao sam kosarku (jer sam bio brz i precizan) i atletiku, onako za sebe.
Trenutno nisam u sjajnoj formi. Ali pocinjem da radim na tome ubrzo, pa se nadam da cu se vratiti na staro.
A onda oprema i idemo u akciju.
Ti mi posalji spisak akcija za ovu godinu...
pa se nadam sto prije da pocnem, jer trenutno nisam mozda ni spreman za preniske temperature koje ce biti u februaru...

Hvala jos jednom, bicemo u kontaktu.

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Snijeg-sezona 2009/2010
« Reply #49 on: February 01, 2010, 19:19:12 »
Evo ga plan. Otprilike ces po nadmorskoj visini znati koje su tezine.

do vidjenja onda:)