Author Topic: Pitanja i sugestije  (Read 99443 times)

Madjo

  • Guest
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #150 on: December 14, 2010, 19:30:04 »
Mislim da je Admin to riješio već.
Ali vi javite ako se opet pojavi.

Offline Bole-PG

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1007
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #151 on: December 14, 2010, 19:53:31 »
Ok je sad  :45:
Podgorice grade moj!!!

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #152 on: December 15, 2010, 17:33:50 »
Sta se desava sa satnim mjerenjima?
Nema ih od  14?  
Jesmo li prešli jna tradicionalno mjerenje... da se dovikujemo sa brda  :05:

Ajde Admine, okreni tamo par brojeva i neka završe to..   samo pazi, ako spavaju, onda nemoj, greota je..

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #153 on: December 15, 2010, 18:12:07 »
Već su regulisana.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #154 on: December 15, 2010, 20:35:14 »
Radio se upgrade sotware-a

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #155 on: December 15, 2010, 21:39:30 »
Strašno neozbiljna prognoza ovih što im se ime ne smije pomenuti..  Ne znam. Toliko samouvjereno, a da ga u stvari niko nije forsirao..
Nego to su po njemu izgledi vremena, pa i ako ne izgleda tako nama..  :05:
Možda je čovjek vario nešto žešće..

Ako se sjećam Admin je rekao da su prognostičari iz zavoda zamolili da im se ne pominje ime..
To bi značilo da nije zabranjeno? U pitanju je molba..  Osim ako to nije zvaničan stav Administratora?
Ja se rukovodim logikom, da ako je prognoza potpisana, to znači da prognostičar stoji iza svoje prognoze. U suprotnom bi u potpisu stajalo HMZCG. (kao što se ne potpisuje prognoza u HMZS. )
Bilo kako, ovo predstavlja samo slabost istih da stanu iza svoje prognoze.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #156 on: December 16, 2010, 01:27:05 »
Ako se sjećam Admin je rekao da su prognostičari iz zavoda zamolili da im se ne pominje ime..
To bi značilo da nije zabranjeno? U pitanju je molba..  Osim ako to nije zvaničan stav Administratora?
Ja se vodim tim,  zato sam poceo da brisem licna imena u postovima gdje ih drugi ljudi kritikuju,  a prozvani nisu tu da odgovore.  Pored toga,  ponekad ih kritikuju na nacin koji ne zasluzuje odgovor,  tj neosnovano i uvredljivo.  Kako rece Admin,  sve kritike idu na racun Zavoda,  koji stoji iza svog kadra.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #157 on: December 16, 2010, 01:41:02 »
Ako se sjećam Admin je rekao da su prognostičari iz zavoda zamolili da im se ne pominje ime..
To bi značilo da nije zabranjeno? U pitanju je molba..  Osim ako to nije zvaničan stav Administratora?
Ja se vodim tim,  zato sam poceo da brisem licna imena u postovima gdje ih drugi ljudi kritikuju,  a prozvani nisu tu da odgovore.  Pored toga,  ponekad ih kritikuju na nacin koji ne zasluzuje odgovor,  tj neosnovano i uvredljivo.  Kako rece Admin,  sve kritike idu na racun Zavoda,  koji stoji iza svog kadra.
Tvoj stav je korektan i ja ga razumijem.
Samo da te ispravim, da oni ipak jesu "tu" inače se ne bi mogli žaliti na pominjanje, jer ne bi znali da ih pominjemo ako ne bi čitali sadržaj foruma  :64:
Možda ja pretjerujem jer sam navikao po sebi da cijenim da čovjek treba da stoji iza svoga rada djela i mišljenja.
To se inače zove odgovornost, i predstavlja najsavršeniju vrlinu.

Offline goga

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 485
    • concero
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #158 on: December 16, 2010, 09:16:03 »
U potpunosti se slažem sa stavom Transmata
Točno je da ljudi vole kritizirati, vrlo često i neosnovano, no najbolji lijek je argumentirana obrana.

Ja sam vrlo često bila u situaciji da me kritiziraju ljudi koji blage veze sa onim što sa radila nemaju ... no nikada ali baš nikada mi nije palo napamet da se skrivam iza imena firme koja je isto tako uvijek stajala iza mene .. a moje greške da ih je bilo bi se vjerujte po posljedicama mogle mjeriti milijunskim štetama (fala bogu da su ipak uvijek kontrolni mehanizmi bili prejaki da se to i dogodi)

Nije jednostavno ni ugodno slušati kritike ... pogotovo ukoliko daš sve od sebe no ako se posao koji se radi, radi stručno i odgovorno i pred sobom si čist nikoga nebi trebalo smetati ono što piše netko ko možda i lijeći neke svoje komplekse ... naravno osnovane kritike treba uvijek uvažiti i gledati da se ubuduće svede na najmanju mjeru.

Još samo jedno ... mislim da vi u Crnoj Gori imate jedan odličan odnos profi - amateri na ovom polju i nebi to trebali kvariti  :62:
Zato ako baš i ne vole spominjanje svojih imena .. nemojte
Ostavite njima da odluče kada su spremni za još prisnije veze  :62:.. imate Dušana dušu od čovjeka, koliko sam do sada imala prilike preko naše dosadašnje (doduše skromne) komunikacije i foruma shvatiti .. nemojte njega dovoditi u neugodne situacije ako baš nemorate

Offline Xenia

  • Full Member
  • **
  • Posts: 85
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #159 on: December 18, 2010, 16:47:10 »
Možda bi bilo dobro da se napravi neko mjesto na forumu gdje će se pisati po dvije-tri riječi.
Na primjer:
Bravo!
Jesam li vam reka?
O neeeeee!
Supeerrrrrr!
...
Na taj način bi bilo manje takvih poruka u onim temema gdje stvarno nešto imamo da kažemo ili nešto da pročitamo.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #160 on: December 18, 2010, 16:53:29 »
Odlicna ideja !  Ljudi bez afiniteta prema infantilnim sadrzajima bi bili zadovoljniji,  jer vec ima dosta kritika u tom pravcu,   a clanovi koji imaju potrebu da cesce postavljaju poruke bi tamo davali sebi oduska !   Bice uzet u razmatranje predlog    :45:      :83:

Gustav

  • Guest
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #161 on: December 18, 2010, 18:50:55 »
Đeca su to, momčići, bistri, ali ne i prepametni. To ipak s godinama dolazi. Bogomi ni ja u njine godine nijesam bolji bio. Dako svate da ne treba da ne maltretiraju.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #162 on: December 27, 2010, 23:32:20 »
Zašto ne radi nmm i wrf ??
Nema izlaza ni jutros ni večeras.
Da nije Angel na odmor,  ili je restrikcija  :11:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #163 on: December 28, 2010, 00:14:00 »
Cluster je, izgleda, "vrisnuo"
Ukoliko jedna ekipa sa fakulteta sjutra ne uspije ništa da uradi moraćemo čekati pomoć iz Beograda, a to ne bi valjalo jer bi se vjerovatno odužilo.
Dakle, do daljnjeg ništa.
Možeš misliti kako je nama koji u velikoj mjeri svoj rad baziramo na ovdašnjim modelima.

Madjo

  • Guest
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #164 on: December 28, 2010, 00:23:20 »
Neće nam se i neće  :35:  Prvo se oduži gradnja stanice u Cetinje,nemamo podataka mjesec ipo dana, pa riknu Ams u Podgoricu pa sad ovo  :07: 

Katastrofa  :14:

Madjo

  • Guest
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #165 on: December 28, 2010, 00:27:24 »
Neka  :76:  :67:

To mu je od đeda ostalo.

Nego da vidimo može li se što učinjet.Admine, neđe si prije rekao da se planira postavljanje Ams na još nekoliko mjesta, oće li bit što od toga ?  :32:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #166 on: December 28, 2010, 12:05:27 »
Postavljene su AWS i u Nikšiću, Kolašinu, Pljevljima i na Žabljaku.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3772
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #167 on: December 28, 2010, 13:49:26 »
Savršeno, Admine!  :105: :109:
Postoje li ikakve šanse da budu online, stvarno bi bilo lijepo?

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #168 on: December 28, 2010, 16:08:00 »
Cluster je, izgleda, "vrisnuo"
Ukoliko jedna ekipa sa fakulteta sjutra ne uspije ništa da uradi moraćemo čekati pomoć iz Beograda, a to ne bi valjalo jer bi se vjerovatno odužilo.
Dakle, do daljnjeg ništa.
Možeš misliti kako je nama koji u velikoj mjeri svoj rad baziramo na ovdašnjim modelima.


Ako ce to da popravljaju pojedini strucnjaci sa moga fakulteta, onda nisam optimista..  Mislim na ******ćA, **** ******ca, itd..

Možda bi mogao Dr. Božo Krstajić...
« Last Edit: December 28, 2010, 16:34:50 by cirus »

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #169 on: December 28, 2010, 17:49:58 »
Upravo o njemu i njegovoj ekipi se radi!
Već je danas dio posla završen. Ukoliko sve bude išlo po planu 30. decembra bi modeli mogli startovati.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #170 on: December 28, 2010, 18:53:36 »
Upravo o njemu i njegovoj ekipi se radi!
Već je danas dio posla završen. Ukoliko sve bude išlo po planu 30. decembra bi modeli mogli startovati.

Bravo, svaka cast!  :45:  :109:  Nema to su moji profesori, nema greske!!

Ovo sam se ja malo salio gore, ne mogu ja bez toga  :60:

Idem sjutra na fakultet pa cu ih jednim prutom sve po rukama ako to ne naprave kako treba  :67:

Madjo

  • Guest
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #171 on: December 28, 2010, 22:31:13 »
Postavljene su AWS i u Nikšiću, Kolašinu, Pljevljima i na Žabljaku.

 :78:  Ja bih postavio još 2-3 u Podgoricu  :75:  Što se ne pokrivaju Kotor,Budva,Danilovgrad,Tivat,Šavnik,Plav,Rožaje,Gusinje,Bijelo Polje,Berane,Petrovac,Mojkovac,...   :32: 

Madjo

  • Guest
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #172 on: December 29, 2010, 01:01:17 »
Opet sat zeza. Kasni 43 minuta

Madjo

  • Guest
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #173 on: January 19, 2011, 23:51:58 »
Danas je tačno 2 puna mjeseca od kad nemamo online podatke sa AMS Cetinje  :30:  Dokle više da čekamo  :12:  :31:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Pitanja i sugestije
« Reply #174 on: January 20, 2011, 00:06:05 »
Radovi na stanici su u zavrsnoj fazi.
Vjerujem da ce u narednih desetak-petnaest dana inžinjerima biti omogućen pristup i pokretanje AMS.