Author Topic: Kvalitet vode sa crnogorskih vodoizvorista  (Read 19298 times)

blue alien

  • Guest
Re: Kvalitet vode sa crnogorskih vodoizvorista
« Reply #25 on: December 03, 2010, 15:27:53 »
1 - ambalaža za flaširanu vodu proizvodi se prilikom samog flaširanja: "metak" plastike zagrije se i naduva; nova topla flaša hladi se vodom, koja se u nju puni i koju mi poslije pijemo...  :16:

2 - ako svi počnemo piti flaširane vode, ova naša ekološka država biće uskoro puna plastičnog otpada (što je problem mnogih država, gdje je takav način uobičajen). Mnogo praktičnije bi bilo investirati u nove vodovodne sisteme, i piti zdravu vodu iz česme (kao što je to neko već napomenuo, izvorišta su nam većinom ok), nego investirati u sakupljanje plastičnih flaša svuđekuđe (što u CG nikad niko neće raditi). Osim toga, nije fer da kvalitetna voda bude dostupna samo onima, koji mogu priuštiti flaširanu...

3 - profit bi CG mogla ostvariti izvozom pijaće vode u manje srećne zemlje, koje je nemaju dovoljno. To ne mora biti baš u onim malim potrošačkim plastičnim flašama, koje nikako nijesu ekološke

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Kvalitet vode sa crnogorskih vodoizvorista
« Reply #26 on: December 03, 2010, 15:48:27 »
Da Stenli, Oraska jama nije dobra... A da je srece to vodoizvoriste treba da bude iskljuceno sa vodovodne mreze jer se nalazi u podnozju naselja , kuce su iznad vodoizvorista, blizu je i kasarna.... U blizini su i pale bombe tokom NATO agresije, a svi znamo da su bile punjene osirmasenim uranijumom. Ja mislim da konstantan rast oboljelih od tumora u ovom gradu ima veze sa tim..

Isto je i sa marezom, samo sto voda iz mareze dolazi sa prekornice uglavnom i prolazi ispod zete tako da joj povrsinske vode i otpad ne mogu nista. Za Orasku jamu ne znam.
Tomahawk projektili nemaju osiromaseni uranijum koliko ja znam, to koriste samo avioni A-10 za unistavanje tenkova.

Danilovgrad

  • Guest
Re: Kvalitet vode sa crnogorskih vodoizvorista
« Reply #27 on: December 03, 2010, 15:51:18 »
Interesantno, ne slazemo se uvijek...

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Kvalitet vode sa crnogorskih vodoizvorista
« Reply #28 on: December 03, 2010, 15:58:21 »
http://www.eoslifework.co.uk/pdfs/DU2102A3b.pdf

evo, neki projektili su imali uranijum. Trebalo bi ispitati tvoje navode. Oraska jama sigurno nije dobrog kvaliteta. E sad treba vidjeti koji su faktori koji uticu i u kolikoj mjeri.

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Kvalitet vode sa crnogorskih vodoizvorista
« Reply #29 on: December 09, 2010, 13:38:40 »
U SKOLAMA I DRUGIM JAVNIM USTANOVAMA NATPISI DA VODA NIJE ZA PICE!!! ne samo to, nezvanicno sam cuo da nije ni za tehnicku upotrebu npr. pranje ruku i kupanje. Sto bi mogao biti razlog tome?

edit: Zvanicno potvrdjeno od strane Komunalnog! NE VALJA NI PROKUVANA!
« Last Edit: December 09, 2010, 13:47:33 by ehtelion »

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Kvalitet vode sa crnogorskih vodoizvorista
« Reply #30 on: December 09, 2010, 14:56:32 »
U SKOLAMA I DRUGIM JAVNIM USTANOVAMA NATPISI DA VODA NIJE ZA PICE!!! ne samo to, nezvanicno sam cuo da nije ni za tehnicku upotrebu npr. pranje ruku i kupanje. Sto bi mogao biti razlog tome?

edit: Zvanicno potvrdjeno od strane Komunalnog! NE VALJA NI PROKUVANA!

U kojoj opštini?

U poplavljenim područjima je razlog izlivanje septičkih jama u vodu

Vjestica

  • Guest
Re: Kvalitet vode sa crnogorskih vodoizvorista
« Reply #31 on: December 09, 2010, 15:14:33 »
Pa prica o Danilovgradu Rade,u samom gradu sa Oraske jame je najgora mislim,i to sam cuo od juce,rece mi Danilovgradski.Cak ne valja ni za pranje suda,a kamoli za pice,valjda se septicke i cuda izlile,mozete mislit  :75:.Flasirane vode po marketima prolaze kao nikad,samo mi nije jasno sto je ne zatvore,jer se covjek zaboravi..

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Kvalitet vode sa crnogorskih vodoizvorista
« Reply #32 on: December 09, 2010, 17:41:23 »
ta se voda mijesa, valjda je mreza vodovoda spojena iako je vama primarna sa Slatine ipak je ja ne bih pio.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Kvalitet vode sa crnogorskih vodoizvorista
« Reply #33 on: December 09, 2010, 17:52:44 »
Kod mene je sa Žarićke jame..  Bubulja iznad mjesta Ljutotuk.
Ja je ne pijem više, samo flaširanu.. A sjutra ću poći pa natočet sa nekog izvora za pranje suđa! Ako neću crka!