Author Topic: Primjedbe na rad moderatora  (Read 30342 times)

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #25 on: January 12, 2012, 22:53:57 »
 :102: Hahaha. Koliko je meni postova obrisano, bog sami zna  :120: Ali, naravno, mojom greskom.
Februar 2012. :)

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #26 on: January 12, 2012, 23:30:55 »
E ti si imao posebnu privilegiju, jer si jedan od najmlađih članova foruma i veeeliki ljubitelj snijega.  :122:
Posebno mi je drago što si postao izuzetno korektan forumaš.  :121:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #27 on: January 12, 2012, 23:37:10 »

E ti si imao posebnu privilegiju, jer si jedan od najmlađih članova foruma i veeeliki ljubitelj snijega.  :122:

Daaa  :109:


Posebno mi je drago što si postao izuzetno korektan forumaš.  :121:

I meni je drago isto... A kako i necu pored svih vas, svi ste davali po neki primjer, i polako sam se naucio pravilima ovdje, mada ih krsim i ja...Kao i svi ponekad naravno.
Februar 2012. :)

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #28 on: January 13, 2012, 00:04:48 »

Da, red bi bio da onaj ko obriše pošalje poruku autoru obrisanog posta.
Inače, Džoni, neki put sam post nije ni po čemu problematičan, ali je okružen postovima sumnjive vrijednosti pa zbog toga i sam završi u košu!



Sve je to u redu Admine, ali i moderatori su forumaši i žele i oni da prate aktuelno vrijeme i prognoze i da uživaju na forumu a ne da se pravdaju svako malo i da pišu privatne poruke izvinjenja i obrazloženja !  :77:


upravo tako...ako krene neka off topic diskusija i bude bas dosta obrisanih komentara nemoguce je obavjestit ljude na pp zasto je obrisan njihov post... s druge strane forumasu kome je obrisan izolovan komentar u vidu jedne poruke koja je nacinila "prestup" se moze na pp poslati razlog brisanja.... ako je samo dio poruke za brisanje, uvjek sam bio da se taj dio i izbrise.
 ja volim dzonijeve postove imaju neku boju (kao proljece ili jesen iako ga tada nema na forumu :P )

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #29 on: January 13, 2012, 01:50:54 »

Sve je to u redu Admine, ali i moderatori su forumaši i žele i oni da prate aktuelno vrijeme i prognoze i da uživaju na forumu a ne da se pravdaju svako malo i da pišu privatne poruke izvinjenja i obrazloženja !  :77:


Ja sam se jako precizno izrazio u mom prvom postu, dakle niko ne trazi da se obavjestava 20 kolega kada se grupno brisu postovi ali svakako da je korektno da se javi na PM ako se izbrise 1 post izvucen iz kontexta neke teme a slicni nisu obrisani. Pritom nije bilo u njemu uvreda,nacionalne ili vjerske mrznje,politicke price i sl...dakle gdje nije bilo flagrantnog krsenja pravila. Dakle ja i Dusan na istom stanovistu u plocu a ti Madjo u klin,posto si inteligentan ne vjerujem da ti je promakla srz price :) Znaci  da se ponovim,niko ne trazi da se obavjestavaju kolege u grupnim brisanjima postova koji su OFF ili kod tezih krsenja pravila ali za pojedinacne i osjetljive stvari ja to uvijek radim i mislim da je to jedini korektan nacin a svakako neka ADMIN odredjuje pravila igre ali ovakva su na svim jakim EU forumima,a vjerujte da sam na mnogima od njih.

Slozicu se se sa tobom Madjo da ja jesam malo "brz" i explozivan kad kad, ali boze moj to je u prirodi svakog covjeka, ali nikad sa namjernom da nekog uvrijedim ili ponizim.

Svakako da su i moderatori dio foruma ali ONI si prihvatili nimalo lak zadatak moderiranja foruma i ako nisu svjesni da ne mogu zbog toga uzivati u "carima" foruma kao neko ko nema tih obaveza onda trebaju napustiti poziciju moderatora i postati obican clan a dati je nekom ko to zna da radi i pristaje na jedno takvo svjesno "odricanje" od bezbrizne "titule" obicnog clana.
Inace kada sam skoro pitan da li sam za to da se AMS isporuci Madju bez razmisljanja sam rekao da sam ZA iako ja i on imamo nekad razlicita gledista na neke teme a u startu negdje davno je bila i neka kavga :) Madjo je pravi entuzijasta i zaljubljenik u meteorologiju i prirodu i steta i bilo da on to i ne dobije !

Zivjeli !

P.S.

Hvala VANJA na komplimentu za postove, potrudicu se da budem prisutan i u meni nezanimljivim godisnjim dobima :)
« Last Edit: January 13, 2012, 01:54:36 by Dzoni »

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #30 on: January 13, 2012, 07:15:44 »
...   inače,  upravo je počinjala praksa da se obrazlože pojedini brisani postovi u dijelu foruma koji je otvoren za moderatore,  tj onih postova čije brisanje nije imalo očigledan razlog.  


Sve je to u redu Admine, ali i moderatori su forumaši i žele i oni da prate aktuelno vrijeme i prognoze i da uživaju na forumu a ne da se pravdaju svako malo i da pišu privatne poruke izvinjenja i obrazloženja !


Nemamo mi taj luksuz Mađoni,  svojevoljno smo ga se  'odrekli'   :67:     Sa porastom broja članova i poruka,  vrijeme koje se dnevno odvoji za moderiranje je sve veće,  a broj moderatora je isti.  Moguće je da ćemo u dogledno vrijeme morati da dogovaramo neku podjelu po  'smjenama',  što je ranije bio slučaj samo kad se očekuje veća gužva.  

Senzitivitet moderatora je veoma bitan u svakoj pojedinačnoj situaciji jer apsolutna objektivnost praktično ne postoji.
Evo vam jedan primjer,  ja sam se lomio oko njega i još mi se vrzma po glavi :   jedan član je napisao vic sa potencijalno uvredljivim sadržajem za jednu manjinu  (Rome).  On je imao na umu samo humor vjerovatno,  ali bi neki Rom sigurno bio uvrijeđen takvim aludiranjem na nečistoću njegovog naroda i kolektivno etiketiranje,  potpuno opravdano bi mogao prozvati moderatore,  čak pomenuti i latentni rasizam itd,  takve stvari brzo pođu daleko ...    Opet,  ostavio sam ga tako nešto misleći da će proći nezapaženo  (što je savršeno pogrešna odluka i protiv pravila foruma )  ...  a da je npr neki član za kojeg znam da je Rom bio tu,  ili pisao nešto pa dobio ovaj post ispod svog,  čak i da nije namjera neko ismijavanje,  post bi bio brisan.  To može dovesti do utiska da se radi o duplim aršinima za istu poruku,  a zapravo su namjera poruke,  kao i aktuelne okolnosti ono što diktira odnos prema postovima.   Smorih vas malo,  ali ovo je npr bio detalj oko kojeg mod ostane po 10 minuta da ga razglaba,  a ostali ga i ne primijete.    
Kad modeli daju neku mogućnost snijega za Kazan,  znam da me čeka cjelodnevno dojenje monitora dok oči ne počnu da peckaju     :120:      Poruke počinju da pristižu na svakih nekoliko sekundi,   a sa njima se često i prve sablje isuku ...   nemam vremena ni energije da šmeknem modele ili satelit propisno,  a još manje da postavim nešto ...   kraći odlazak do grada već znači čitati  Rat I Mir  ispisanih postova po dolasku itd ...    i počeh tako da volim proljeće !    :102:    a i dosadila je ova zima bez akcije u Kazanu ...    kad krenu kumulusi,  oluje i kiše sa onim karakterističnim mirisom kojeg nema preko zime     :43:  
Zaključak :  moderatori oblikuju forum,  forum mijenja moderatore !   Što bi rekli stari Grki,   '' Panta Rej Čarls ''  iliti   '' Niko ne ispeče dvije iste rakije ''   ~    
Dobro jutro       :116:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #31 on: January 16, 2012, 16:29:43 »
Predlazem da se ne brisu stranice Off-topic kampa...Vidim nekoliko puta u toku godine nestane po 20-ak stranica. Predlazem da sve ostane tamo dje je...A i zasto da ne?  :77:
Februar 2012. :)

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #32 on: January 16, 2012, 22:58:46 »

Predlazem da se ne brisu stranice Off-topic kampa...Vidim nekoliko puta u toku godine nestane po 20-ak stranica. Predlazem da sve ostane tamo dje je...A i zasto da ne?  :77:


lose predlazes...ako ima vrijedjanja psovki i slicno sve se brise

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #33 on: January 16, 2012, 23:00:02 »
A to ok... Nego vidim nekad od jednom nestane po 20-30 stranica, to se sve baci u smece...Zasto da ne stoje te sve stranice tu, a naravno da se kontrolisu novi postovi i to..To sve stoji.
Februar 2012. :)

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #34 on: January 17, 2012, 00:34:03 »

To ocu li se ja sjekirat ili ne ostavi meni na odluku a ti pazi sebe i pokusaj da radis moderiranje kako treba a ne selektivno i subjektivno ! To i drugi vide.  :46:

Znas kako kaze narod milicajcu u CG ?  Pazi sto radis jer ces poc u penziju pa da znas sto te ceka od drugih ljudi, neces dovijeka pendrekovat !   :120:

Panta rei ... Eppur si muove omnes !   (ko razumije shvatice )




Džoni, griješiš,Džoni.
Nema potrebe da razglabam s tobom jer nema nikakvih osnova za tvoju konstataciju.

To jesam li ja objektivan ili subjektivan procijeniće forumaši...  :112:  

p.s  Kao odgovor na tvoju latinsku poslovicu mećem jednu našu crnogorsku : "Ko oće veće, izgubí onó iz vrećé"  :120:  :120:    

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #35 on: January 17, 2012, 01:33:47 »
Poslovica ti je toliko besmislena da ju je glupo komentarisati.

"Cinjenicno" si objasnio da "grijesim" , tako da tu nemam sto dodati.  

Kad bolje razmislim lici mi tvoje ponasanje na starog komunistickog milicajca sa CT koji pendrechi kako oce  :11:  ali ne i dokle oce, nemoj to zaboraviti.

Kako rekoh,

Panta rei ... Eppur si muove omnes !

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #36 on: January 17, 2012, 13:26:37 »
Džoni, ponavljam, da nemam se što tebe pravdat.  :17:


Poslovica ti je toliko besmislena da ju je glupo komentarisati.


Odnosila se na tebe.

Zato pazi, jer ko oće veće izgubi ono iz vreće.  :63:



Kad bolje razmislim lici mi tvoje ponasanje na starog komunistickog milicajca sa CT koji pendrechi kako oce  


Vjerovatno neznaš, cetinjski policajci su uglavnom iz Podgorice ili sa śevera, tako da....  :120: Ne skači sam sebe u drob.


 ali ne i dokle oce, nemoj to zaboraviti.


Ti se zbilja nadaš da ćeš postati ođe kao neki moderator jel...  :05:

Možeš, naravno, ali tek kad ja nestanem sa foruma.   :11:


Zamolio bih te da prekinemo više sa ikakvom raspravom,Đoni.
 

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #37 on: January 17, 2012, 17:37:48 »
Ma nemas se ti sto kome pravdat ovdje jer te ni Ribnica ni Moraca ne mogu oprati sto se tice mene !

A ako ti gazdujes forumom a ne ADMIN, to je njegov problem a ne moj.

Jos jednom poslovica ti je besmislena u mom kontextu a postujem nasu staru kulturnu bastinu.

Odakle god da su bili komunisticki milicajci na Ct (neznam da su tad bili iz drugih gradova, nebih rekao ali ostavljam kao mogucnost) licis metaforicno receno na njih - bahat i nekorektan.


Sto se tice toga da se ja "nadam" da cu postati moderator ovdje, odmah mogu da ti kazem da ostanes miran i da se ne bojis svojoj zadnjici jer me to NE ZANIMA i NEMAM KAD da se bavim time zbog ogromnih obaveza koje imam privatno i na sat tv forumima a vjerovatno da sam zelio da bih se vrlo lako dogovorio sa Dusanom da pomognem oko moderiranja nekog dijela foruma posto imamo prijateljske odnose.

Dakle insinuiras i pricas neistine sto je tebi i svojstveno uz bahato i nekorektno ponasanje. Da je ovo moj forum ti bi meni mogao biti urednik ali samo sa svastara sekciju dje bi mogao svoje komplekse da lijecis. Ipak si ti skoro vidio internet tako da ti nije cudo sto se ponasas kao dijete kad ga puste na aparat za pravljenje secerne pjene !

AKO SE ADMIN BUDE DRZAO STAVA KOJI JE SAPOSTEN DA AKO JEDAN UCESNIK TAKMICENJA BUDE PROTIV DA SE AMS DODIJELI DOTICNOM - JA GLASAM PROTIV !  
« Last Edit: January 17, 2012, 17:39:26 by Dzoni »

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #38 on: January 17, 2012, 17:56:11 »
cak i da je Madjo pristrasan (a cini mi se da nije) ovoliko licnih uvreda ne mogu da shvatim a takodje ni razloge za ovo. Ako vec zelis biti mudar i emancipovan sa latinskim poslovicama, onda bi mogao i te licne uvrede da izbjegnes.

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #39 on: January 17, 2012, 17:58:49 »
Nijednu licnu uvredu nisam iznio kolega.

Samo epitet i metaforu, bahatost i nekorektnost koju odavno doticni prema meni pokazuje a kad kad i prema drugima koji idu linijom manjeg otpora pa ne protestuju.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #40 on: January 17, 2012, 18:00:20 »
Ok momci,  prešli ste na tešku artiljeriju,  a ovaj vaš konflikt dobija primjese lične rasprave ...   predlažem da nastavite komunikaciju na pm i/ili u kontaktu sa Adminom potražite neki dogovor i razjašnjenje situacije.

Offline demijan

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1443
  • "ko ne pamti iznova proživljava"
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #41 on: January 17, 2012, 18:01:41 »
slazem se sa cirusom.

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #42 on: January 17, 2012, 21:23:51 »
E Džoni,Džoni... dobro je neko bio rekao da si crna ovca ovog foruma.  :60:  :62:

Ne želim da komentarišem išta jer se zná na ovaj forum ko je kó,a i oću da poštedim ovaj forum obostranih gluposti.
Zamolio sam te bio da prekinemo raspravu,ali nema vajde.
Evo, ja prvi prekidam.

Ali mi je ovaj detalj simpatičan,moram priznat  :81:



AKO SE ADMIN BUDE DRZAO STAVA KOJI JE SAPOSTEN DA AKO JEDAN UCESNIK TAKMICENJA BUDE PROTIV DA SE AMS DODIJELI DOTICNOM - JA GLASAM PROTIV !  


  :102:  :102:  Bez komentara !!!



Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6633
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #43 on: January 17, 2012, 22:06:34 »
Dzoni gore si naveo da dajes AMS Madju a posle iznosis teze rijeci.Ja nisam ni na ciju stranu ali malo mi je smijesno ono gore sto si napisao,da li si mozda ljut sto nisi moderator ne znam ali ne vidim ni jedan razlog da se Madju ne da AMS.
Niko od nas sa foruma nema pola stvari koje od ima gore i mjeri padavine i snijeg,totalno je posvecen meteorologiji i koliki je rad ulozio da nam podaci budu brzo vidljivi.Da ne bude da se 'uvlacim' , samo iznosim cinjenice koje nam koriste svima.

edit:...a sto se tice obrisanih postova neka su i treba sve pobrisat sto nema veze s temom ili je prepirka i sve bez pardona i na tome sam i ja insistirao prije mjesec-dva.Moderatori samo  napred  :03:
« Last Edit: January 17, 2012, 22:28:04 by nikolA »

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #44 on: January 18, 2012, 00:44:51 »
@ Nikola

Imenjace nije ti nista trebala ova prica,ovo advokatisanje i pokusaj postizanja nekakvih jeftinih poena kod doticnog.Pola stvari neznas tako da je sad iluzorno da ulazim u dubioznu pricu. Jesam napisao gore sto sam napisao jer nisam gajio nikakav licni animozitet prema doticnom(sto nije nikako bilo uzvraceno svo vrijeme) dok odredjene radnje nisu izmakle kontroli a ponasanje i odnos prema meni postao ulicarski !  Dakle legitimno je promijeniti misljenje kad uvidis da si pogrijesio.Ostajem pri tome, a posto je ADMIN demokrata mislim da ce ga uvaziti ako ne - toliko o demokratiji.  
Sto se tice te LAZNE i OFUCANE price koju je on POKUSAO DA MI IMPLICIRA da sam ja zainteresovan za moderatora - EVO ZADNJI PUT DA ODGOVORIM , NISAM JER NE ZELIM I NEMAM KAD DA SE BAVIM TIME, a sve i da budem nekad mogao pomoci u bilo cemu o tome bih razgovarao licno sa Dusanom a ne s tobom ili doticnim. Moja prica se u zadnja 2 dana ticala samo odnosa prema meni,brisanja postova koji ne krse niti jedno pravilo i ovakvih napada i uvrijeda. Brisanje necijih postova je isto kao u zivotu da te neko osamari bez razloga. Brisanje grupnog spama ili onih postova koji krse pravila je POTPUNO LEGITIMNO !

Evo recimo veceras sam napisao negdje oko 20h 2 posta u temi aktuelno, prvo sampitao Milosha da ako ima postavi lijepe slike iz snijeznog BG a u drugom sam objasnio da nije istinita tvrdnja da PG ima 36m nadmorske visine i potkrijepio to linkovima jer se vodila rasprava o tome, medjutim dodjem 2-3h kasnije na forum i vidim obrisano i sad ih opet postah oba a javio sam ADMINU naravno za ovo sto se desilo.

@ doticni

Pokazujes licnu "kulturu" time sto me nazivas OVCOM, a ko je ovca nek procijene ljudi uzivo a ne ovako virtuelno. Necu se spustat na tvoj nivo vise,jer mi se zavrti u glavi od tolike promjene nadmorske visine !
A to cocjcenje ko je ko,svojstveno vama nista bez me nasmijalo  :110:
« Last Edit: January 18, 2012, 00:47:26 by Dzoni »

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #45 on: January 18, 2012, 01:06:54 »
Doooobro.

Evo da se i ja požalim.

Napisá sam jedan post juče, inače bio je strašno kvalitetan, kvalitetnijeg nije bilo u plemé  :11: i puś, neko ga je izbrisá.
Napominjem, strašno je bio kvalitetan i molim da mi se dá objašnjenje zašto je izbrisan... ma zeru je bio van teme, bio sam pošá da oprostite đe svi izlazimo na dvor  :05: kad ono nema ga, nestao je...   :67:  :36: ...a nemojte to činjet bem mu mater...

Moderatori sram vas bilo ovce jedne ... idem śutra u súd vala radi ovoga  ...   :102:  ...

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6633
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #46 on: January 18, 2012, 01:26:01 »
Ja imam pravo da kazem svoje misljenje,a mene niko ne primorava da ostanem na forum,tako da tu grijesis sto se poena tice,a sto se price tice prije ce bit da tebi ova prica nije trebala i nije ispravna,toliko o tome da vise ne ulazim u dalje rasprave,zavrsavam sa pisanjem u ovoj temi  i ponavljam :81:
 

...a sto se tice obrisanih postova neka su i treba sve pobrisat sto nema veze s temom ili je prepirka i sve bez pardona i na tome sam i ja insistirao prije mjesec-dva.Moderatori samo  napred  :03:


Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #47 on: January 18, 2012, 01:56:03 »
To da li je ispravna nemoj da te zanima i opterecuje posto neznas svu pozadinu. A za pravo na misljenje - naravno imas ga uvijek a jeli ti uvijek na korist to sam procijeni.


Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #48 on: January 18, 2012, 01:58:16 »
Ne mogu da vjerujem koliko mrznje na u ovom topic-u. Nerealno...
Februar 2012. :)

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Primjedbe na rad moderatora
« Reply #49 on: January 24, 2012, 22:07:28 »
Moze li se znat sto se brisu postovi u Prognozama?