Author Topic: Geofizičke i srodne nauke  (Read 74801 times)

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #75 on: February 15, 2012, 19:29:13 »
Кад будеш бирао факултет гледај да упишеш нешто што те интересује и у шта си донекле упућен,а такође гледај какве користи можеш од њега имати.

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5034
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #76 on: February 15, 2012, 19:32:11 »

Кад будеш бирао факултет гледај да упишеш нешто што те интересује и у шта си донекле упућен,а такође гледај какве користи можеш од њега имати.


Pa mene zanima ovo..... mislim meteorologija....
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #77 on: February 15, 2012, 19:42:19 »
Разумијем,али ти кажем да видиш какву перспективу имаш са тим факултетом,колико требаш да се помучиш да би га завршио.Реално,која је поента цимати се годинама и драти се од књиге,а на крају радити за неких смијешних 300-400 еура?

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5034
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #78 on: February 15, 2012, 19:46:06 »

Разумијем,али ти кажем да видиш какву перспективу имаш са тим факултетом,колико требаш да се помучиш да би га завршио.Реално,која је поента цимати се годинама и драти се од књиге,а на крају радити за неких смијешних 300-400 еура?


U pravu si niksicki, ali ako covjek nesto voli voli. Ne znma kako to da objasnim....  :55: Npr sad se masovno studira pravo i menadzment, a isto od toga nema nesto mnogo para.... Jel da?
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #79 on: February 15, 2012, 19:49:16 »
A sto se toga tice, volim i ja kecmi... Volio bih to da radim... Ali bas se pitam, da li mi to moze donijeti sta?

Ako postanem ovako dobar meteorolog kao nas Admin, zivot mi moze biti lagodan, ali, znate li vi koliko treba da bi se stiglo na njegov nivo? Ehh.... I B.M. naravno i jos nekoliko nasih meterologa, sve su to predobri meteorolozi.
Februar 2012. :)

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5034
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #80 on: February 15, 2012, 19:52:59 »

A sto se toga tice, volim i ja kecmi... Volio bih to da radim... Ali bas se pitam, da li mi to moze donijeti sta?

Ako postanem ovako dobar meteorolog kao nas Admin, zivot mi moze biti lagodan, ali, znate li vi koliko treba da bi se stiglo na njegov nivo? Ehh.... I B.M. naravno i jos nekoliko nasih meterologa, sve su to predobri meteorolozi.


Vrijedi se boriti......
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #81 on: February 15, 2012, 19:54:00 »


A sto se toga tice, volim i ja kecmi... Volio bih to da radim... Ali bas se pitam, da li mi to moze donijeti sta?

Ako postanem ovako dobar meteorolog kao nas Admin, zivot mi moze biti lagodan, ali, znate li vi koliko treba da bi se stiglo na njegov nivo? Ehh.... I B.M. naravno i jos nekoliko nasih meterologa, sve su to predobri meteorolozi.


Vrijedi se boriti......


TAKO JE!!!

Februar 2012. :)

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #82 on: February 15, 2012, 20:26:53 »


Разумијем,али ти кажем да видиш какву перспективу имаш са тим факултетом,колико требаш да се помучиш да би га завршио.Реално,која је поента цимати се годинама и драти се од књиге,а на крају радити за неких смијешних 300-400 еура?


U pravu si niksicki, ali ako covjek nesto voli voli. Ne znma kako to da objasnim....  :55: Npr sad se masovno studira pravo i menadzment, a isto od toga nema nesto mnogo para.... Jel da?

Волио сам и ја историју,вазда имао 5,али кад сам требао да упишем знао сам да од тога нема ништа.Један друг ми је завршио историју,масу велики просјек,све у року,дипломирао и ево 2 године не може приправнички да одради.Сад се највише уписују право и криминалистика(шпијуни  :107:) и ја не знам која је фора са тим.Брате,ти са економским,менаџментом,рачунарима можеш пробати неки свој посао,исцимати се мало,док са криминалистиком можеш само у штенару и то ако си подобан(на више начина).Ја сам уписао менаџмент,прије свега јер сам у средњој учио економску,лаган је факултет,а имам и неку комбинацију по завршетку.
"Кад завршим факултет,запослићу се преко везе,купити џипа и јеб.ти жена "

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5034
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #83 on: February 15, 2012, 20:30:24 »
 :60: Ha! Nikad ne bih rekao da ti volis istoriju, iskreno....  :109: Ja istoriju prezirem..... Evo bas sam ucio danas Vizantiju i Mletacku....  :34:

E za ovo sto si gore rekao slazem se i sa tim. Potpuno si u pravu.... Ali eto, ja sam cuo da se od meteorologije ima para, ako smo vec o tome poceli da pricamo. Malo vise smo u offu  :40: Naljutice nam se moderatori....
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline MeteoLaik

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 287
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #84 on: February 15, 2012, 21:39:24 »

I ja sam nesuđeni istoričar. Svi mi savjetovali da je upišem, ali sam razmišljao što nakon završetka. i nijesam baš došao do blistavog saznanja. Baš mi je drago što je Nikšićki isto tako zaitreresovan za istoriju.
U srednjoj sam bio pravni smjer,dobro mi je išlo, zainteresovao  se i završio u roku fakultet, prošlog ljeta. Naravno, nemam posao u struci.  Nadam se da će uskoro biti. :)

A ti Kecmi razmisli dobro. Zainteresuj se za tu fiziku, natjeraj sebe da je shvatiš, uzmi neke privatne časove. Imaš još vremena.

Madjo

  • Guest
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #85 on: February 15, 2012, 23:41:16 »
Sve je to momci lijepo, to što učite i želite da se školujete, ali ko će da radi...   :77:    Ko će da sadi krtolu ?  :75:  Neće niko, jel ?  A svi biste da je ijete, skuvanu s kubasicom ili iz kakve prosulje isprženu,a to vi je najmilije, to znam.  :28:

Ja znam da ot knjige nijeste imali kad se dofatit lopate i počistit snijeg oko kuće a i koji se student dovatio lopate dobio je upalu svih mogućih mišića zato jer teže od knjige ništa u život nije digá.    :77:
Mora da se radi.
Rad je stvorio čoeka.   :116:
 

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #86 on: February 15, 2012, 23:50:00 »
Griješiš Mađoni, umni rad je teži od bilo kog fizičkog...  :27: Čini mi se da bi mi lakše bilo sad da uzmem lopatu i pola Beograda počistim od snijega, nego da spremim i položim jedan jedini ispit... :02:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #87 on: February 15, 2012, 23:53:08 »
Kako kad... svaki primorani rad je tezi, bio on fizicki ili psihicki  :02: ipak biram da je fizicki tezi  :11:

Offline MeteoLaik

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 287
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #88 on: February 16, 2012, 00:26:12 »
off topic

Mađo, istinu zboriš. Fataćemo se lopate i zemlje kad počnu shvatati da ne mogu da troše više nego što zarađuju. Meni mrzak nije rad na selu. Volim radit', i povrća na selo,voća imam, ali ako se počne radit',neće se imat' vremena,osim vikendom. A selo daleko... A milina je kad te pijetao od rođaka budi u zoru, a svježina jutarnja umiva. Mogu dobačit' i do jezera pogled. :D

Ko ima imanje u blizini mjesta prebivališta, neka sadi. Nije skupo,ne šteti. Em je zdravo, em štedi pare koje bi dao za ionako skupe prehrambene proizvode.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #89 on: February 17, 2012, 13:30:58 »
Miloše, znam kako ti je. Koliko god učio i razumio procese, ima ispita (posebno pimeni dio) sa kojima ne možeš biti siguran.
I sad kad pogledam Dinamičku zapitam se je li moguće da sam ovo nekad znao.

Offline Vasilije

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 471
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #90 on: February 17, 2012, 14:28:34 »
Ja iskreno prezirem i pravo i ekonomiju jer kod nas od toga ljeba nece imat, ja sad ucim elektrotehnicku smjer energetika i planiram da nastavim Elektrotehnicki fakultet "energetiku" i ako je on najtezi posle Medicinskog ali jednostavno to volim nije mi tesko to da radim a i kad se zavrsi lako je naci posao!

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5034
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #91 on: February 17, 2012, 14:31:22 »
Svakom je studentu njegov fakultet najtezi....  :03: Ja sam odlucio jos u 9. razredu sta cu, veliko ce cudo biti ako se predomislim....  :16:
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #92 on: February 17, 2012, 16:00:29 »
Те приче како су ође тешки факултети је пресмијешно.Реално,70% факултета се ође могу лагано завршити.Имас 729 рокова,веома мали број полажеш усмено,разни шверцеви,бубице,везе и везице и још хиљаду комбинација.И после кажу тешко  :75:
Ђома,у праву си 100%.Сви оће да ми буду правници и менаЂери(као ја   :11:).Мисле чим заврше чека их фотеља,ауто и пливање у парама.По моме менаЂерском инстикту мислим да је будућност ође управо у пољопривреди и сточарству.Наравно,требају паре да се уложи и сигурно да се не можеш нашклапати паре,али за неки солидан живот може бити довољно.
Ако не одем у Амстердам или Дизелдорф,завршићу факултет,купићу џипа и јеба.и жена  :64:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #93 on: February 17, 2012, 16:59:25 »
Svaki fakultet je jednako tezak. Posalji nekoga sa ETF na medicinu, ili nekog sa medicine na pravo itd, vidjeces kakav bi mu se haos desio. Sto kazes vasilije, ne mozes od prava zaradit  :120: A nego ko se naklepao najvise para no ovi advokati ovuda  :75:
Ja bi se najradije bavio ribolovom, to je velika ljubav i ozbiljno razmisljam poslije nekog vremena provedenog za stolom da se krenem time bavit...

Offline Vasilije

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 471
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #94 on: February 17, 2012, 17:17:06 »
Moze se zaradit Fraka od svakog fakulteta ali je problem sad sto svi ovi trce u ove fakulete( pravo, i ostale foteljaske) i onda se stvara ta razlika izmedju potraznje radnika i strucnog kadra, tako da 20% se njih zaposli a ostali nista!


Niksicki meni nije u interesu da ja to zavrsim sa vezom, budicama i da iz toga izadjem ka tele i sjutradan da mi se neko sprda sa glavom sto neumijem da nacrtam instalaciju za nesto a zavrsio ETF., ili sto je jos gore da me nedje sprzi struja ka misa! :28:

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705

Offline LOMIBA

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 248
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #96 on: February 18, 2012, 14:32:15 »
jeste da ne treba da brinemo sto se jadranske obale pribijaju jedna drugoj,ali treba da se brinemo zbog jakih zemljotresa,kao sto je bio 1979 godine koji mogu da pogode podrucje crne gore koje je znacajno trusno..!
U dobru se ne ponesi!

Offline milos555

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 837
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #97 on: February 18, 2012, 14:36:47 »
Posmatrače neba krajem februara očekuje prava poslastica, jer će imati priliku da u jednoj noći golim okom vide Merkur, Veneru, Jupiter, Saturn i Mars, što je veoma redak fenomen  :63:
http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/306766/Jupiter-Saturn-Mars-Venera-i-Merkur-vidljivi-golim-okom-u-istoj-noci

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6633
« Last Edit: March 04, 2012, 19:45:34 by nikolA »

Offline Krivi

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1790
Re: Geofizičke i srodne nauke
« Reply #99 on: March 26, 2012, 12:34:19 »
GGMU!