Author Topic: Fotoaparati, fotografija, uputstva...  (Read 172464 times)

Offline Krivi

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1790
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #625 on: September 16, 2012, 01:30:16 »
A konacno je shvatio da moze...
GGMU!

Offline Al3k5aNd4R

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 805
  • IG: @alexandarsh.me
    • Alexandarsh točka Me :)
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #626 on: October 05, 2012, 13:05:09 »
kupis aparat sa automatskim okidacem xD
koji ti ima senzor i okine cim se nesto desi :)

ili ko sto sam ja jednom prilikom radio.. snimis video zapis pa vadis frejmove xD
❄❄❄ --> Podgorica <-- | ❄❄❄ |My gallery on 500px | Mačka mala | ❄❄❄

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #627 on: October 05, 2012, 21:27:07 »

Zanima me, koja podesavanja na aparatu je potrebno namjestiti da bi aparat dobro uhvatio munju? Jednom mom drugu sam pokazao one fotografija munja od Milosa, on je mislio da su sve uradjene u nekakvom programu PS Corelu ili tako nesto. On misli da je gotovo nemoguce uhvatiti munju. Kako lijepo da mu recem da je itekako moguce, s obzirom da ne znam kako vi to radite, pa dajte upustva..



Ako fotoaparat ima P/S/A/M režime onda nije teško da ufatiš munju, staviš aparat u manuelni ili brzina okidača priorite režim (shutter speed) i staviš neđe da slika od 5 do 15 sekundi, postaviš ISO na najmanju moguću brojku (obično je to oko 100) da bi smanji šum odnosno buku (noise), otvarač staviš na f8 ili f11, da bi dobio što veću dubinu polja i da bi sve bilo u fokusu, naravno s obzirom da ćeš takve slike najvjerovatnije raditi u slabijem osvjetljenju onda fokusiraj manuelno na beskonačno (infinity), jer im auto fokusiranje u slabijem svijetlu i ne radi baš najbolje, kad podesiš sve to pazi da slike nije podeksponirana ili previše eksponirana
The absence of evidence is not the evidence of absence

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #628 on: October 06, 2012, 00:26:13 »
Odlično objašnjenje.

Dobrodoša na forum Igls.

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #629 on: October 06, 2012, 08:03:20 »

Odlično objašnjenje.

Dobrodoša na forum Igls.


Hvala, evo pratim ovaj forum 150 godina pa reko eto da se priključim  :03:
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #630 on: October 06, 2012, 09:42:28 »
 zalazak sunca kod Bioča (sela)



visoravan štavna

« Last Edit: October 06, 2012, 09:44:04 by EagleS »
The absence of evidence is not the evidence of absence

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #631 on: October 06, 2012, 09:55:24 »
Fino  :48:   Ščim je ovo slikano ?

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #632 on: October 06, 2012, 10:03:01 »

Fino  :48:   Ščim je ovo slikano ?


obična, regularna P&S (point and shot) fotoaparat, olympus sp570uz, imam ga još od prije 2009 xDD
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #633 on: October 06, 2012, 11:13:53 »

ovo valjda većina vas zna ali eto da pomenem

ako neko oće da se bavi ozbiljnije fotografijom ali nema para da kupi neki jači softwear za obradu slika (tipa photoshop ili lightroom) samo neka makne sa interneta bittorrent i neka pođe na pirate bay i makne PS besplatno umjesto da dajete na njega 600$, to isto važi i za filmove, igrice itd..

bittorent + pirate bay
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #634 on: October 06, 2012, 11:21:12 »
Frka je sa TPB bila ovih dana

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #635 on: October 06, 2012, 12:11:14 »


ovo valjda većina vas zna ali eto da pomenem

ako neko oće da se bavi ozbiljnije fotografijom ali nema para da kupi neki jači softwear za obradu slika (tipa photoshop ili lightroom) samo neka makne sa interneta bittorrent i neka pođe na pirate bay i makne PS besplatno umjesto da dajete na njega 600$, to isto važi i za filmove, igrice itd..

bittorent + pirate bay


Koliko Najnoviji PS ima megabajta ?

Poželjno bi bilo da postaviš direktan link za daunloud.  :62:

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #636 on: October 06, 2012, 12:18:39 »


Ja koristim slobodan GIMP i sve završavam s njim kad fotografiju prebacim iz RAW-a u JPG ili TIF.


Imam ga i dobar je ali 95% svojih fotki obrađujem sa Photofiltre i PhotoScape, dosta su lakši i brži za korišćenje.

U stvari, saad mi ne treba nijedan jer sam bez aparata  :107: :107:

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #637 on: October 06, 2012, 12:26:02 »

Sigurno Mađo nije dozvoljeno da se postavljaju ti linkovi jer bi forum mogao imat problema zbog "nelegalnog" skidanja softvera.

Ja koristim slobodan GIMP i sve završavam s njim kad fotografiju prebacim iz RAW-a u JPG ili TIF.


a ne vjerujem, nije to još nelegalno u evropi fala bogu, u americi je zabranjeno a  evropska komisija je odbila taj zakon
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #638 on: October 06, 2012, 12:33:28 »



ovo valjda većina vas zna ali eto da pomenem

ako neko oće da se bavi ozbiljnije fotografijom ali nema para da kupi neki jači softwear za obradu slika (tipa photoshop ili lightroom) samo neka makne sa interneta bittorrent i neka pođe na pirate bay i makne PS besplatno umjesto da dajete na njega 600$, to isto važi i za filmove, igrice itd..

bittorent + pirate bay


Koliko Najnoviji PS ima megabajta ?

Poželjno bi bilo da postaviš direktan link za daunloud.  :62:



odeš na ovj sajt i ukucaš Photoshop CS6   *****  i potražiš dobar torrent odnosno sa strane će ti pista SE i LE
torrent koji ima veliki broj SE je dobar torrent jer ga je najviše ljud i skinulo ali da bi skidao torrent treba ti bittorrent   *****


nije toliko komplikovano tako sam ja skidao photoshop cs5 pa sad cs6, pa jedno 150 filmova itd....
« Last Edit: October 06, 2012, 17:45:41 by cirus »
The absence of evidence is not the evidence of absence

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #639 on: October 06, 2012, 12:49:38 »
Nego mene zanima koliko MB ima ful program Fotošop ?

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #640 on: October 06, 2012, 14:02:49 »

Nego mene zanima koliko MB ima ful program Fotošop ?




photshop cs6 extended ima 1,8 gb a photoshop cs5 ima 1.7 gb, e sad meni piše extended verzija mada nisam siguran ali računaj oko 2 gb
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #641 on: October 06, 2012, 14:16:53 »
e sad da ne ide  u off topic al da kažem da sam na taj način preko torrenta makao, photoshop cs6, photoshop cs5, cijeli validni windows 7 softwear, cijeli microsoft office  iz 2010, DxO mark optics pro 7, 150 filmova, tune up utilitis 2012, nod smart security 5, battlefiled 3, itd....  :64:


e sad photoshop je komplikovaniji  od većine ostalih softweara za slike ali pogledaš par videa na youtube i bićeti sve mnogo jasnije
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #642 on: October 06, 2012, 14:50:09 »



Sigurno Mađo nije dozvoljeno da se postavljaju ti linkovi jer bi forum mogao imat problema zbog "nelegalnog" skidanja softvera.

Ja koristim slobodan GIMP i sve završavam s njim kad fotografiju prebacim iz RAW-a u JPG ili TIF.


a ne vjerujem, nije to još nelegalno u evropi fala bogu, u americi je zabranjeno a  evropska komisija je odbila taj zakon


Ne radi se o zakonima, svi forumi na ovim našim prostorima ne daju da se postaljaju linkovi za skidanje nelegalno programa da ne bi imali problema jer je to nelegalno.



aj ne zaj.....  :08:

ajde u ameriku đe su već zatvorli većinu sajtova za torrentee ali ovđe stvarno na ovim našim divljim prostorima ih niko neće dirat
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #643 on: October 06, 2012, 15:02:49 »
Bogami u Splitu, čitao sam prije dva-tri mjeseca, pritvoriše neke momke upravo zbog downloada nelegalnog softvera i filmova. Nisam pratio što je poslije bilo sa njima. Vjerovatno su ih pustili.

Offline Krivi

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1790
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #644 on: October 06, 2012, 15:03:53 »
Pirate Bay je svedski sajt koji je napravila tzv. Piratska partija, te ne postoji skoro nikakva sansa da se taj sajt ukine. Amerikanci im nista ne mogu.
GGMU!

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #645 on: October 06, 2012, 15:08:33 »
krivi je sve objasnio  :63:
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #646 on: October 06, 2012, 15:20:23 »
Pa sad.. ko je malo dublje u internetu, zna da nije to tek tako. pirate bay je pao prije 5 dana na 48 sati, opet se podigo ali se itekako radi na ubijanju sajta. Za sad se odolijeva, ali jedan od osnivaca je uhapsen i ne moze se tek tako rec da su presigurni.

Offline Krivi

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1790
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #647 on: October 06, 2012, 15:31:16 »
Da, bilo je promjena u skorije vrijeme, pa neki debili pokusavaju da sruse sajt. Al taj sajt je svasta prezivio od svog nastanka, te ovo je samo jos jedan pokusaj da se blokira. Medjutim, svi znate za Megaupload i aferu i njihovo blokiranje. Postoje veliki izgledi da se taj sajt ponovo otvori... :109:

Bruka.
GGMU!

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #648 on: October 06, 2012, 15:50:17 »
prije neki dan je izasla vijest da Velika Britanija ima bukvalno sve podatke o skinutim fajlovima, bukvalno svakog ko je ista skinuo u zadnje 3 godine preko torrenta...

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #649 on: October 06, 2012, 15:53:24 »
uhapsili su jednog od osnivača pirate baya u kambodzi nedavno ! sajt je švedski i s obzirmo da evropa niej usvojila one sporazume ACTA i ne znam kako se zovu, ne znam ko oće da ih sruši, megaupload su srušili ali će valjda novi da prave koji će  samo da služi evropi dok će amerika da bude odsječena, bitjunkie se sam dobrovoljno  isključio,
i moguće je ovo što kaže rade ali zato postaviš najjaču moguću protekciju od kolačica i nemogu da ti uđu sistem, i u ostalom kada policija i ostale državne i međunarodne jedinice nemaju drugog posla nego da hapse ljude koji skidaju stvari sa torrent sajtova, to jedino mogu da hapse one što tako prodaju flimove na ulicu preko torrenta
The absence of evidence is not the evidence of absence