Author Topic: Fotoaparati, fotografija, uputstva...  (Read 172510 times)

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #475 on: February 08, 2012, 13:15:13 »
Ok.

Poslao sam mejl ImageShack-u, i napisao primaju li pršute i sira umjesto para  :11:  :07:  

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #476 on: February 08, 2012, 15:08:03 »

Ma znam, ali isto će mi pobrisati sve starije slike...  :80: ...sve slike što sam kačio prošle godine  :54: Nestaće i sa foruma isto   :12: :12:


Sjećaš li se Mađo kad pisah nedavno o tome ;)

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #477 on: February 08, 2012, 16:30:15 »


Ma znam, ali isto će mi pobrisati sve starije slike...  :80: ...sve slike što sam kačio prošle godine  :54: Nestaće i sa foruma isto   :12:


Sjećaš li se Mađo kad pisah nedavno o tome ;)


 :109:    bio si u pravu Rade.   Svi takvi sajtovi mogu da grunu u nekom trenutku ili promijene pravila igre itd.  Ništa nije sigurno na njima i mogu godine čovjekovog truda da pošalju niz vodu.      :76:

Offline Bole-PG

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1007
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #478 on: February 08, 2012, 16:36:18 »
Madjo ,paypal he podrzava nasu zemlju i ako govore evo 2 godine kako cemo sve za par mjeseci da udjemo,zadnji put je trebalo prije 4 mjeseca.....Ako hoces mogu ti linkovat jedan topic na drugom forumu da se posavjetujes tamo posto svi odatle uzimaju sa "laznim" paypalom
Podgorice grade moj!!!

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #479 on: February 08, 2012, 17:13:38 »



Ma znam, ali isto će mi pobrisati sve starije slike...  :80: ...sve slike što sam kačio prošle godine  :54: Nestaće i sa foruma isto   :12:


Sjećaš li se Mađo kad pisah nedavno o tome ;)


 :109:    bio si u pravu Rade.   Svi takvi sajtovi mogu da grunu u nekom trenutku ili promijene pravila igre itd.  Ništa nije sigurno na njima i mogu godine čovjekovog truda da pošalju niz vodu.      :76:


+ novi zakoni koji se usvajaju i stupaju na snagu, ja zadnjih dana skidam sve što mi može valjat sa interneta, mičem se sa facebooka i drugih mreža, gasim gmail i sl ;)

Po nekome je to paranoično ali gašenje većine sajtova za dijeljenje podataka, sve aktuelnije praćenje ljudi i narušavanje privatnosti su danas realnost ;)

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #480 on: February 08, 2012, 17:15:38 »
PS.

Mađo, nemoj plaćat za te gluposti, za te pare ti je bolje makar uzet hosting kod nekog provajdera i znat šta imaš nego plaćat nešto što opet može da pukne.
Onako sve prebaci u kompjuter pa po potrebi kači na internet.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #481 on: February 08, 2012, 18:25:41 »

PS.

Mađo, nemoj plaćat za te gluposti, za te pare ti je bolje makar uzet hosting kod nekog provajdera i znat šta imaš nego plaćat nešto što opet može da pukne.
Onako sve prebaci u kompjuter pa po potrebi kači na internet.


 :45:

a novi zakoni su posebna priča.  Samo da se pročitaju,  uz prve stručne komentare i reakcije,   trebalo bi dosta vremena.   Neki od njih nisu loše koncipirani,  na prvi pogled,  autorska prva su pretrpjela veliku štetu od početka interneta,  ali njihovo  world wide web    sprovođenje će bit' huuuge ...     i sa mnogo kolateralne štete    :02:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #482 on: February 08, 2012, 20:17:34 »

Ok.

Poslao sam mejl ImageShack-u, i napisao primaju li pršute i sira umjesto para  :11:  :07:  


Otvori vise naloga..
Inace, resenje ti je photobucket

Online SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #483 on: February 09, 2012, 12:11:22 »
Kako je krenulo, bojim se da više nema dobrih rješenja. Ja imam više naloga na Imageshacku, nažalost većina ima preko 500 fotografija. Na prvom imam čak 4.500, plus na jednom gdje stavljam fotke i grafike na forum oko 1.000. Biće to neviđen masakr, da imam bar jedan nalog pa da se nekako organizujem oko plaćanja, ali ovako nema smisla. Plus, ako mogu na ovaj način da mijenjaju politiku, ko zna šta će im pasti na pamet slijedeći put. Najgore mi je što će sve silne statistike i grafici koje sam radio zadnjih nekoliko godina otići u propast.  :80: :82: Sve ja to imam na kompjuteru, ali bi postupak novog upload-a i eventualnog naknadnog ubacivanja u više hiljada poruka na raznim forumima potrajao vječnost - kojom ne raspolažem. Takođe neke teme na forumima su pod ključem, pa nije ni moguće naknadno editovanje poruka. Bojim se da poslije ovoga mnogi forumi, pa i naši meteorološki, neće izgledati kao prije... Tuga...  :82: :82: :82:

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #484 on: February 09, 2012, 12:15:13 »
Strašno !  :12:  Što predlažeš SH, ima li rješenja ?  Možda je najbolje odvojiti po te 2 dolara i da nam sačuvaju fotke ...?

Ili kako Rade reče, da zakupimo neki naš internet prostor,zajednički... ?  :32:   :78:  

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #485 on: February 09, 2012, 12:17:09 »
Bila bi zbilja tragedija da se to uradi.. svi ti fantasticni grafici od SH  :44: :80:
Davajte te pare!!  :71:

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #486 on: February 09, 2012, 12:19:46 »
Predlažem da se zakupi hosting i tamo stavljaju svi podaci i redovno radi backup jer ono što postoji na forumu je po meni veoma vrijedno.

Pogledajte šta se npr. za dva eura mjesečno dobija kod njih:

http://www.uniwebhosting.com/

Tamo su meni hostovani sajtovi.

Online SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #487 on: February 09, 2012, 12:24:06 »
Ma lako bi za dva dolara, ali ja imam 4-5 naloga od kojih svaki ide preko 500 fotografija. To sam uradio jer sam pretpostavio da će uvesti neka ograničenja, a ispalo je da sam se zeznuo.  :75:  Nemam ideju, stvarno... :78: Da im plaćam više naloga ne pada mi na pamet, a prebacivanje svih fotki, tabela i grafova na jedan pa ponovno upload-ovanje je skoro mission impossible. Nemam pojma, ovako iznerviran od jutros ne mogu normalno ni da razmišljam. Uglavnom, današnje grafike i fotke sam nakačio na Photobucket, imageshack me više neće gledati.  :71:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #488 on: February 09, 2012, 12:26:21 »
Sto da vam kazem, ja vec odavno samo photobucket koristim... previse glupo od imageshacka, cus 500 slika... iste ove probleme ce imati milioni ljudi....

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #489 on: February 09, 2012, 12:30:13 »

Predlažem da se zakupi hosting i tamo stavljaju svi podaci i redovno radi backup jer ono što postoji na forumu je po meni veoma vrijedno.



Ima li ikakvi naš sajt đe bi mogli zakupit prostor, nijesam pristalica da dajem podatke svojih bankovnih računa nikome...  ? :23:

Jednostavno, pođeš, dogovoriš se i platiš i to je to.


Sto da vam kazem, ja vec odavno samo photobucket koristim... previse glupo od imageshacka, cus 500 slika... iste ove probleme ce imati milioni ljudi....


I oni će kad-tad uvesti ograničenja.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #490 on: February 09, 2012, 12:32:19 »
Cenzura i ogranicenja. Uskoro ce biti kao u doba inkvizicije.  :75:

Online SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #491 on: February 09, 2012, 12:33:19 »
Pazi, ali nikakvo upozorenje prije toga, ništa... ljudi su stavljeni pred svršen čin.  :107:  :107: :107:
Katastrofa!!!  :76:
Photobucket već ima ograničenje na 500MB za free usere, ali s obzirom na veličinu naših fotki to je bar 2-3.000, uz više naloga sve je OK. Ali, ko garantuje da i oni neće promijeniti ploču?  :78:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #492 on: February 09, 2012, 12:34:58 »
niko ne garantuje, ali ljudi sa interneta ce nastavit borbu protiv ogranicenja i cenzura! Nagrili su nas sa ukidanjem megauploada, blokirali sve raspolozive streamove.. pi, kakvo sra*e  :34: :35:

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #493 on: February 09, 2012, 12:46:13 »

 Da im plaćam više naloga ne pada mi na pamet, a prebacivanje svih fotki, tabela i grafova na jedan pa ponovno upload-ovanje je skoro mission impossible. :71:


 :02: A što bi tek rekao mene, koliko bi mene trebalo vremena da poskidan sve slike što sam podigao na ImageShupak sa brzinom downloada ~20kb/s i kasnije dizanje na drugi server sa brzinom uploada ~5kb/s    :07: :07: :07:

Online SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #494 on: February 09, 2012, 12:53:05 »
Ma katastrofa, ja tek polako postajem svjestan njenih razmjera.  :75: Sa upload-om još i nekako, ali zamisli 2-3.000 tabela i grafova, u ko zna koliko stotina poruka, sve editovati, pronaći i ubaciti na odgovarajuće mjesto. Nemoguće, pa to ti je...  :107: :107: :107: Nego, neću se više śekirati - nek nosi ladna voda, i nas će jednom...

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #495 on: February 09, 2012, 12:54:59 »
Ljudi, jeste teško, ali bolje sve što valja da počnete da snimate neđe, ja sam prije par mjeseci pisao o "raspadu interneta" SnowHunteru na privatne poruke, i sve polako ide dolje.

Online SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #496 on: February 09, 2012, 13:02:48 »
Jeste Rade, dosluti ti to!  :45:
I na megauploadu sam imao svašta ponešto, ali mi ni približno nije značilo kao ovo - nažalost, izgleda da prisustvujemo kraju Interneta kakvim smo ga znali.

SOPA, PIPA, ACTA  :46: :46: :107: :107:

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #497 on: February 09, 2012, 13:06:35 »
Ajmo fino nas nekolicina da se dogovorimo i da zajednički zakupimo neki prostor.
Tako ćemo bit sigurni da će nam ubuduće sve fotke bit sigurne.

Online SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #498 on: February 09, 2012, 13:31:58 »
Nešto ne vjerujem da postoji išta sigurno. Neki mali provajder kod koga ćeš zakupiti domen i hostovati slike je siguran do moga. :75: Mislim sam da su ove jače firme ipak sigurnije, ali od ovih događaja sa Megauploadom stvari su se zakomplikovale. O'ladio sam se i već me baš briga...  Život teče dalje...  :116: Evo stvarno pijem pivo na beogradskih -10°C i prija mi!  :109:

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #499 on: February 09, 2012, 13:37:14 »
 :67:
Ja ću pokušat nešto, vala. Raspitaću se.

Oću kad ostaram da gledam moje fotke iz mladosti.  :11:  Do tada mi može crć 20 kompjutera   :07: