Author Topic: Fotoaparati, fotografija, uputstva...  (Read 172408 times)

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #200 on: September 04, 2011, 22:30:50 »
O, znaci bio si na koncert, ja nisam, nesto nisam mogao. Cuo sam da je bilo predobro kad je bio u Bar.
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Al3k5aNd4R

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 805
  • IG: @alexandarsh.me
    • Alexandarsh točka Me :)
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #201 on: September 05, 2011, 01:43:24 »
ne propustam njegove koncerte u podgorici  :116:
❄❄❄ --> Podgorica <-- | ❄❄❄ |My gallery on 500px | Mačka mala | ❄❄❄

Offline MeteoLaik

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 287
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #202 on: September 05, 2011, 12:03:58 »
off topic Za mene je Džiboni zakon.  :48:  Dolazi u petak u PG

Online Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6633
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #203 on: September 12, 2011, 11:32:33 »

Slikano danas
Kupio sam Sony digitalni 12.1 mega piksela 3x opticki zum,120eura.


Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #204 on: September 12, 2011, 11:50:36 »
Nek je srećan aparat i da dobro služi  :116:

Isti takav soni sam ja imao.Al ti moram reći da si ga skupo platio  :02:
Sve u svemu, za blizinu i za kuću dosta aparata.  :45:

Online Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6633
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #205 on: September 12, 2011, 14:28:09 »
Hvala Madjoni  :47:
Dosta za kucu i da se uhvati nesto zanimljivo u blizini.

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #206 on: September 19, 2011, 13:17:53 »
E ovako omladinci.Planiram da kupim neki fotoaparat i gledajuci nesto,najblizi sam kupovini ovoga
http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/s/finepix_s3300/
Pa rekoh da vas pitam odje,bili ste ga preporucili?Da mi recete mane i vrline ovoga aparata

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #207 on: September 19, 2011, 15:05:02 »
Ja imam Fudži s2800hd, a ovaj što misliš kupiti je ista S serija i ima potpuno iste specifikacije i postavke kao moj aparat.
Jedino ima super snažni 26x optički zum.  :45: Ima da slikaješ planine kao da su ti na dlanu  :27:

Ja sam s mojim aparatom zadovoljan, jedino ponekad zašteka zum kad ga pažljivo povećavam,nekad se desi da se zakuca u nedogled ali možda  je to sa ovim s3300 riješeno da valja. Dalje,kad se pravi video zapis prilikom zumiranja se čuje motorčić i brujanje,to je velika mana.Po mene i nije jer fotoaparat služi za slikavanje a ne za snimanje.  :46:
Dalje mana nema nikakvih.
Što se tiče kvaliteta slika, sasvim su ok, u zatvorenoj prostoriji automatski mod pravi odlične fotke dok za pejzaže ćeš morati malo podešavati da bi dobio baš kvalitetnu sliku.Imaš masu podešavanja a sve ćeš to vremenom uštosat.
Fotke ispadaju u malo bleđoj boji a to je zapravo realnost.

Radi lijepe noćne fotke iako ima vrlo kratko vrijeme ekspozicije-8 sekundi, s obzirom da se radi o prosumeru.

Đe ga naručuješ i koliko će te koštati ?



Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #208 on: September 19, 2011, 16:01:23 »
u tehnopulsu,230 jevreja.nego,djoma mozes li mi pojasnit sta je ekspozija od 8 sekundi?ja bas pojma nemam u vezi toga.i sta znaci ova skracenica hd,sto ima kod tvog?jel snimanje u hd formatu?

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #209 on: September 19, 2011, 16:11:07 »
Ono prvo je maksimalna dužina zatvarača, od momenta od kad "škljocneš" do kad zatvori.
To se koristi kad se rade fotke u uslovima slabe osvijetljenosti i tu je potreban stativ.
Ma nebitno je to.

Jeste, snima u HD rezoluciji ali ja to vrlo rijetko koristim i nervira me što se kad prebačim na kompjuter čuje brujanje prilikom zuma.

u tehnopulsu,230 jevreja.

Ništa, zaboravi na naše.  :20: Naplatiće ti posebno karticu 20-30 eura, nećeš dobit ni futrolu a ovakav aparat nosit bez futrole baš nije u redu.Ne dobijaš ni punjač a nije baš jeftino svake 2 dana kupovat po četiri alkalne baterije. Što nebi naručio ođe đe sam ja kupio  :81: http://www.fotoizbor.net/proizvodi/fujifilm-s3300-1259.html pa za 15-tak eura više dobiješ torbu,memorijsku karticu 4gb, 4 baterije na punjenje i punjač(komplet1).
Imaš gore broj tel čoeka što će ti dostavit na kuću.  :03:

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #210 on: September 21, 2011, 18:17:55 »
Jesi li siguran za ovo u tehnopulsu?Tamo sam mislio da kupim,zbog lika koji mi duguje pare.On moze preko firme da mu se odbija na rate,a jedina mogucnost da vidim pare je na ovaj nacin.Ako je tako kako ti kazes,koliko bi mi trebalo dodatno para za baterije,torbicu i punjac?

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #211 on: September 21, 2011, 18:47:41 »

Jesi li siguran za ovo u tehnopulsu?Tamo sam mislio da kupim,zbog lika koji mi duguje pare.On moze preko firme da mu se odbija na rate,a jedina mogucnost da vidim pare je na ovaj nacin.Ako je tako kako ti kazes,koliko bi mi trebalo dodatno para za baterije,torbicu i punjac?


Baterije preporučujem Varta Ready2USE, oko 19 eura imaš u KIPS-u brzi punjač i 4 baterije!
Ready2USE baterije su rađene po tehnologiji kao Sanyo Eneloop i mogu dosta da traju između punjenja, sporije se troše na niskim temperaturama i sl.

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #212 on: September 21, 2011, 23:01:12 »
Ako je tako kako ti kazes,koliko bi mi trebalo dodatno para za baterije,torbicu i punjac?

Pa evo pogledaj ovo u Kips što Rade kaže.Nije skupo 19 eura punjač i punjive Nimh baterije.
Nemoj slučajno da stavljaš obične baterije da se pune!

Torbu ćeš kao prvo teško nać originalnu za Fudži, a sigurno je minimum 15 eura,kad su ove obične za male kompaktne aparate po 10 eura.
Milion posto je da ti neće dat u tehnomarket torbu.Dođe ti samo aparat sa brošurom u paket.
Kartica od 4 gb je najeftinije 10 eura pa nadalje.Manju nemoj uzimat.
Znači, sve ukupno ti ispada minimum 275 eura a to je već velika para.
« Last Edit: September 21, 2011, 23:03:52 by Madjo »

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #213 on: September 22, 2011, 12:42:24 »
Da postavim par mojih novijih radova... :)






Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #214 on: September 22, 2011, 20:49:49 »
Fine nevjeste  :21:  

Još hondu voziš ?

Evo nešto što sam odavno slikao a danas obrađivao.



« Last Edit: September 22, 2011, 22:33:19 by Madjo »

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #215 on: September 23, 2011, 11:13:25 »
Nissan Mađo :D

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #216 on: September 23, 2011, 11:14:39 »
   :75:   :67:

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #217 on: September 24, 2011, 16:37:18 »
E fala na velikoj pomoci.Nijesam jos siguran 100%,ali cu najvjerovatnije kupit u tehnopulsu aparat,a baterije,punjac i torbicu cu naknadno.Samo ako mi mozete reci dje se torbica moze naci?

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #218 on: September 24, 2011, 16:52:22 »
Neznam đe bi se mogla uzet.
Zbilja takav aparat je greota držat bez torbice.

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #219 on: September 24, 2011, 20:26:42 »
Moram jos malo da vas smaram  :99:


Kako se zove ovo cudo naprijed?Posto je na prvoj slici dosta manje u odnosu nas drugu rekoh da pitam jel se izvlaci napolje prilikom slikavanja?Samo me nemojte zajebavat sto pojma nemam  :07:

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #220 on: September 24, 2011, 23:35:40 »
 :67:  To ti je cijev od protivavionskog topa.

Šalim se, to je optika, to jest optički zum, koji ima motorčić i prilikom najvećeg zuma(a na ovaj Fudži ako se ne varam primiče do 26 puta) se otvara onoliko koliko stoji na drugoj slici.
Na prvoj slici je manje izbačena optika zato jer je kao upotrijebljen manji optički zum.
Jednostavno je to.

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #221 on: September 25, 2011, 12:33:09 »
Nikšićki, nemoj se razbijat ako si riješio da ga uzmeš.Ovo ti je ubjedljivo najbolji aparat za uložene pare.Fudži pravi odlične fotke, eto viđećeš sam kad se uštosaš.Optika mu je stvarno fenomenalna....  :52: Slobodno pitaj što te gođ interesuje.
----------------------------

E sad da bačim nekolike fotke u crnobijeloj varijanti.Jučer sam "prošetao"  do vrha Tatinca koji je potpuno izgorio, pa sam sišao u katun,ili što bi rekli mještani , u "planinu" Vršanj koji srećom nije puno izgorio i na kraju došao do Bukovice.Ovi požari su me istrenirali i utvrdio sam da sam u dobru formu.  :11:  

Tamo dolje ispod borove šume je Velji Kraj. Slikano sa polovine brda.Sve je ovo dolje izgorelo.Tuga.  :80: Bolje što su crnobijele.A dan je bio užasno loš za fotkanje, neka sumaglica i oblačnost po Lovćenu.


Sa istog mjesta pogled na Ježevo Brdo,Bogojevu Glavicu,Bukovicu i Golo Brdo. Jedina vajda od ovih požara što se može komotno proć svuđe.  :60: Ali je šteta velika.


Nekolike sa vrha.Vrh Tatinca, zanimljivo nije gorio kao ni sjeverna strana.






Planina ili katun Donji Vršanj.Veliki prostor.On je stravično izgorio tokom požara 2003. i 2007. godine. Obnoviće se gora,nadam se.


I u najvećim pustarama naiđe se na manje oaze sa visokom bukovom šumom.  :43:


Ovakvih kadrova ne fali.U pitanju je smreka.Smrča je nešto sasvim drugo, da ne bude zabune.


I na kraju...

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #222 on: October 02, 2011, 19:17:43 »


Jesi li siguran za ovo u tehnopulsu?Tamo sam mislio da kupim,zbog lika koji mi duguje pare.On moze preko firme da mu se odbija na rate,a jedina mogucnost da vidim pare je na ovaj nacin.Ako je tako kako ti kazes,koliko bi mi trebalo dodatno para za baterije,torbicu i punjac?


Baterije preporučujem Varta Ready2USE, oko 19 eura imaš u KIPS-u brzi punjač i 4 baterije!
Ready2USE baterije su rađene po tehnologiji kao Sanyo Eneloop i mogu dosta da traju između punjenja, sporije se troše na niskim temperaturama i sl.

Dje ima kips u Pg?Znam za onaj put zete,nego ima li dje blize

Offline Al3k5aNd4R

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 805
  • IG: @alexandarsh.me
    • Alexandarsh točka Me :)
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #223 on: October 02, 2011, 22:46:23 »
nijesam odavno dijelio sa vama umjetnost :D





❄❄❄ --> Podgorica <-- | ❄❄❄ |My gallery on 500px | Mačka mala | ❄❄❄

Madjo

  • Guest
Re: Fotoaparati, fotografija, uputstva...
« Reply #224 on: October 02, 2011, 23:07:06 »
Ide to tebe Aco  :27: