Author Topic: Muzika  (Read 166109 times)

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #625 on: January 29, 2013, 23:05:35 »
transmate decko 5 minuta iz glave izbaca rime... vidi se da je nadaren, samo da tu energiju malo bolje iskanalise i ne vidim nikakve prepreke ka uspjehu... mislim ko voli to slusace ga vise no onoga sto ga spomenu mc marka...e ono nije ni za 10 sekundi slusanja  :102:
Rima ili ne, svakako je kič tako da ne bih se složio da je na dobrom putu.. 
Nemam ništa protiv Hip-hop muzike odnosno Rap muzike, ili repovanja. Na kraju krajeva, kad sam bio njegovih godina, ispred iste te kapije sam i ja bio jer sam tu učio, i mnogo sam volio rap muziku, pa sam slušao Public Enemy i Wu tang clan.
Poenta je što se bojim da ovaj klinja sluša ove nove Mtv repere.. a tu ljeba nema.. I uopšte je zavladao neki loš trip kod ovih tinejdžera.   I naravno da ne zaboravim da pomenem da se O UKUSIMA IPAK RASPRAVLJA, jer kad toga ne bi bilo, ništa ne bi valjalo.. Generalno mislim da ako neko sa 16 godina nema svoje Ja, nego sluša samo ono što mu se servira, bez ikakvog razmisljanja ili preispitivanja onda tu tesko da ce biti nekad kompletne osobe..
Da ne pominjem koliko je ugašen taj buntovnički duh kod mladih osoba, totalno su nezainterosovane (liše nekih 2 %) Svima je super i cool. (do jednog trenutka, kad ce se probutiti kao taksi vozaci ili radnici security obezbjeđenja )
Ali ne mogu nove generacije slusati samo old school,isto kao sto mi sad ne slusamo muziku iz  40tih ili 50tih godina proslog vijeka.Normalno je da uvodjenjem interneta vrijeme brze tece i da se vise ne gleda kvalitet nego popularnost,mada ponekad se nesto snimi sa jednim i drugim,dosta rijetko nego ranije ali ipak da.Danas samo talenti i profesionalci u muzici mogu da dobiju sve pohvale na youtube,narod odma to i prepozna.
Nego nebitno sad za tu pricu,ovaj momak sigurno da slusa noviji rep,ali slusa i stariji,kao kod svake vrste muzike npr.neko ko slusa narodnu slusace Grand i slusace Tomu Zdravkovica.Treba znati da je potpuno normalno da do 18te neko i preko zeli da se dokaze,bude faca itd. sto je pozitivno,ja kod ovog momka vidim neki talenat,ne 'furanje' ,sto kaza @vanja samo da uradi nesto ozbiljno vjerujem da bi to fenomenalno ispalo.

pa ja reko` fino...mislim da decko ima u sebi talenta i boze moj ako ima te energije u njemu morace da krene i da se potrudi malo pa mozda i ispadne od svega toga nesto. talentovan jeste pa iako je kiceraj. u prostoru koji je ispunjen kicerajem i dje kroz roditelje djeca podlezu  pinku grand produkciji itd dje su ceca jasar suzi keba mitar halid ... "normalna" muzika kod vecine populacije ja i ne ocekujem nesto bolje. taj nivo talenta je vjerovatno zbog toga kod nas i u regionu ocito smanjen. ako se decko uozbilji i pocne da cacka oko toga moze biti nesto...ja ne slusam ovakvu muziku ali mi se svidja onaj who see iz kotora i par pjesama koje sam im cuo. bolje i to no nista...ako upozna prave ljude hmmm mozda i bude tu necega...ustvari, mislim da mu je odlican potez sto ovo stavio na youtube. mozda mu se i posreci, ako to trazi uopste  :23:


Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #626 on: January 29, 2013, 23:22:53 »
Skrillex sabija.  :77:


Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #627 on: January 29, 2013, 23:28:04 »
@Transmat
Slusam Daft Punk od kad sam cuo pjesmu 'Around the world',a to je neka 2007 godina.Meni je drago sto pomenu Depeche mode i Jean Michael Jare,sa Pink Floyd-om i nekim synthpop i indietronica grupama glavno na meniju.

Evo jedne mnooogo dobre pjesme  :43:


Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #628 on: January 29, 2013, 23:41:36 »
legendarna.. Jedan od najmilijih albuma ikada -  Vioaltor od DM.  Još čuvam original kasetu sa omotom koju mi je poklonio brat.
Omiljena od  DM.  e, to je bio koncert Devotional turneja..

In your room.
[/youtube]

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #629 on: January 30, 2013, 01:23:23 »
Za 3 mjeseca novi album Daft Punk-a  :119:

Offline Krivi

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1790
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #630 on: January 30, 2013, 13:07:33 »
Bravo vi ga momci za Daft Punk, a i bogomi i za DM. Ovaj forum ima dobar muzički ukus, što jes, jes.
GGMU!

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #631 on: January 30, 2013, 22:25:32 »
Redovna 'terapija'  :77:
[ Invalid YouTube link ]

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #632 on: January 30, 2013, 23:26:01 »
Moram se vratit a pricu koju ste pokrenuli..
Nemanja, momak koji je radio ovaj freestyle je inace moj poznanik i drug, iako se u skorije vrijeme ne gledamo cesto. On ne slusa MTV kako neko pomenu, niti slusa ono sto mu se "servira".. Momak slusa 2pac-a i eminema i jos masu nekih dobrih izvodjaca. Kaze mi da on toliko slusa rep da jednostavno dok s nekim prica, kroz glavu mu prolijecu rime onoga sto prica i sto se desava oko njega. Dobar je ovo momak, nije nikakav seljak i ulicar. Nebi bilo lijepo za njeg rec nesto grdno:03:
Ovaj freestyle mu mozda i nije neki ali to je zbog malog broja radnji koje su se oko njega odvijale. Ko je slusao, mogao je primjetiti da cim bi se desilo nesto, cak i neka sitnica, poceo bi o tome da repuje, ali cak i tih sitnica je bilo malo. Usput, on radi i beat-box, jako dobro!
Februar 2012. :)

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #633 on: January 31, 2013, 17:25:08 »
Pjesma koju malo ko ne zna,danas je cuh u jednom kaficu

Offline Krivi

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1790
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #634 on: January 31, 2013, 17:51:36 »
To Nidžo.  :45:

Nije ni ovo loše..

GGMU!

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #635 on: January 31, 2013, 19:01:50 »
Dobra stvar,nisam cuo sto godina

[ Invalid YouTube link ]

Offline superwoman

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 177
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #636 on: January 31, 2013, 19:43:26 »


Sobic....
« Last Edit: January 31, 2013, 20:36:09 by vanja »

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #637 on: January 31, 2013, 22:07:53 »
Razvalio brate moj!   :120: podgoricani skrozZZ


Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #638 on: January 31, 2013, 22:27:41 »
Poznajem ove momke  :27:

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #639 on: January 31, 2013, 22:31:27 »
Poznajem ove momke  :27:
Muzika je zaraza,danas sam vidio spot na RTCG,dobri nema sto,pravi podgoricani,ali tipik.
Mislim da su ok?Koliko ih dugo poznajes?

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #640 on: January 31, 2013, 22:33:20 »
Malo, nesto po godine.. ono jednom smo izasli u Pg jer se ovaj sto pjeva druzi sa mojim drugom iz Kotora.. zajedno studiraju. Ne poznajem ih dobro...

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #641 on: January 31, 2013, 22:37:57 »
 :45:
A jesi li primijetio u spotu posle prve strofe bass dere a njemu ruka van gitare,ali ok ,muzika mi je ozbiljna a tekst smijesan,kidam se svaki put.

Offline Krivi

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1790
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #642 on: February 01, 2013, 16:14:23 »
Muzika s druge planete. Prosto nevjerovatno. Slušajte od 5:10 pa nadalje...  :29:




« Last Edit: February 01, 2013, 16:16:42 by Krivi »
GGMU!

Offline demijan

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1443
  • "ko ne pamti iznova proživljava"
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #643 on: February 01, 2013, 17:22:59 »
PF jeste planeta za sebe i sa posebnom samo svojom atmosferom ...
a ja cu staviti spot, koji se juce pojavio kao najava novog albuma i sa mirisom spektakla koji se sprema na uscu...bice to luda noc...iako bih radiji bio da sam ih slusao pre desetak godina kao i mnoge druge..al eto...

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #644 on: February 02, 2013, 21:25:33 »

Drug mi posla ovo danas. Kaze jedan danilovgradski bend, davno je kaze ovo snimano. Meni se jako dopalo. Nazalost, nije imao ko da ulozi u njih i nijesu uspjeli da se 'probiju'.
   Vokal ovog benda sad radi u elektroprivredi i uzima stanje po kuca. Tuzno, zar ne?Uzevsi u obzir kako pjeva..
Februar 2012. :)

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #645 on: February 03, 2013, 00:25:20 »
muzika ovog covjeka je kao vino


Offline demijan

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1443
  • "ko ne pamti iznova proživljava"
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #646 on: February 03, 2013, 08:42:25 »
potpuno se slazem  :47:

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #647 on: February 03, 2013, 11:38:55 »
Obožavam ovaj bend i mnogo mi se sviđa poslednji album. Tekstovi su im toliko duboki i ponekad vrlo zagonetni.


Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #648 on: February 03, 2013, 14:17:07 »
Stefane, slusaj i ovo..  :81:




Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Muzika (rock, pop, metal...)
« Reply #649 on: February 03, 2013, 15:06:35 »
Odslusacu naravno!  :109:
Negoo, pustam ja majki i bratu ovu pjesmu i kazu mi da je ova pjesma bila jako popularna i da se pustala kod nas u kaficu u Bijelom Polju 90-ih. To je bio kafic pored bjelopoljske gimnazije i uvijek je omladina dolazila  :45: Steta sto se nisam ranije rodio da zapamtim to vrijeme.
Februar 2012. :)