Author Topic: Off topic kamp  (Read 684590 times)

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #6225 on: April 19, 2013, 22:41:45 »
ovo bih odabrao kao Himnu sjutra!!!
Rođen sam u Getu..


Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6636
Re: Off topic kamp
« Reply #6226 on: April 24, 2013, 12:31:45 »
Nastelujte sat na sajtu.

Offline Krivi

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1790
Re: Off topic kamp
« Reply #6227 on: May 21, 2013, 15:08:51 »
Srećan dan državnosti svima!

GGMU!

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6228 on: May 21, 2013, 22:15:22 »
 Nek je nazdravlje :116:  :121:

Offline Bole-PG

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1007
Re: Off topic kamp
« Reply #6229 on: May 25, 2013, 14:16:38 »
[ Invalid YouTube link ]
AHHAHAHHAHAH jeste li gledali ovo do kraja
Podgorice grade moj!!!

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Off topic kamp
« Reply #6230 on: June 02, 2013, 18:13:23 »

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #6231 on: June 12, 2013, 00:25:14 »
      :43:       :43:


Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #6232 on: August 12, 2013, 12:33:42 »
Mađoni, srećan ti jubilarni 10 000-ti post!  :109:

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6233 on: August 12, 2013, 12:49:12 »
  :67: :105: Fala i živio mi  :121:

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #6234 on: August 14, 2013, 01:51:49 »
pridružujem se čestitkama,  zbocom     :27:      :111:

zbilja si već jedan dio života ostavio ovuda ...   još mnogo lijepih godina i virtuelnog druženja i zdravica    :120:   :116:

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6235 on: August 14, 2013, 10:57:51 »
 :116: Fala fala  :47:

Offline Krivi

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1790
Re: Off topic kamp
« Reply #6236 on: August 18, 2013, 04:52:15 »
Jel ko gledao ovaj klip/ Nevjerovatan je, sva 4 godisnja doba u nasim nacionalnim parkovima, ima fenomenalnih snimaka flore i faune, kao i neiscrpne ljepote nase drzave, koje ja jos nisam vidio. Obavezno za pogledat, uzivanje.

GGMU!

Offline demijan

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1443
  • "ko ne pamti iznova proživljava"
Re: Off topic kamp
« Reply #6237 on: August 20, 2013, 15:48:59 »
da li neko zna informaciju o salinitetu mora kod sutormora,bara ili ulcinja?bio bih vrlo zahvalan!  :03:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #6238 on: August 21, 2013, 20:46:40 »
Uzasan dogadjaj danas pored bazena u Kotor... prevrnuo se kajakom jedan momak sa kruzera i utopio.. izgleda bio neplivac. Ja sam pokusao da ga nadjem jedno 5 minuta, ali nisam imao ni masku ni nista i onda je bilo kasno  :82: A kao za djaola ostavio sam doma svu opremu a ovaj drug sto me obucava ronjenje bio u Virpazar... tek su ga specijalci nasli kasnije, ali naravno bio je vec uveliko mrtav. Momcina jbt..

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #6239 on: August 25, 2013, 11:41:18 »
Pitanje za ljubitelje i poznavaoce biciklizma..
Kako vam se cini ovaj bajs..
http://www.tempo.co.me/index.php/prodavnica/bicikli/cannondale/mtb/trail-sl-29er/item/593-cannondale-trail-29er-6

Mislio sam uzet trkacko, ali posto ovo nisu belgijski putevi...

Ne bih toliko vozio po nekom makadamu itd.. ali opet, bice i toga... stavio bih tanje gume kad picim uz brdo..

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #6240 on: August 25, 2013, 14:54:50 »
transmate meni je to skupo 500keka da dajem za biciklo+ oprema za njega.....kad sam ja kupovao biciklo (2005) dao sma za njega 170e, ok sad su skuplja zbog potraaznje itd. polarovo biciklo, aluminijski ram, simano kocnice itd od tad nijedan veci kvar nisam imao na njemu osim osnovnih, evo sad sam prije neki dan ispravljao felme, malo su kresale kocnice....vjeruj mi za ove nase puteve ne treba ti nesto skupo, volim i ja kvalitet da imam ali nasao sam ga i za puno manje pare uz minimalno odrzavanje i sto je najvaznije, izuzetno sam zadovoljan...

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #6241 on: August 25, 2013, 16:22:05 »
sta je neophodno od opreme? mislim sta ubrajas u opremu?

Ima 20% popust...   Tako da je 400 eur. Mislim da je puno kvalitetniji od Polara.. 
Ovaj cannondale je u klasi Scoot-a. ima dosta nekih prednosti, ali ne znam razmislicu.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #6242 on: August 25, 2013, 17:52:45 »
pa ja sam odmah uzeo onaj trougao sto stoji ispod sjedista s prednje strane ispod sipke. tu sam drzao alat za popravku ako mi pukne guma itd, pa onda svijetla ako vozis navece prednja i zadnja to ti je obavezno, pa slem...(pokusaj da nadjes neki sto ima svjetla od nazad, to je dobra stvar), naravno pumpa. e sad ne znam dodje li ti i ona boca sa biciklom uglavnom sto veca boca vise osvjezenja za vrijeme ljetnjih zega. potrazi onu litarsku tako da izbjegnes da nosis ranac za vrijeme vrucine samo zbog vode...mada ako ides nedje dalje od toga neces pobjeci....ja sam se polomio s bicikla najstrasnije 3 mjesca nakon sto sam ga kupio.sjediste mi je stradalo pa sam morao da kupim novo, prethodno mi nije odgovaralo jer je bilo pretvrdo pa sam kupio malo vece i deblje mada i sad treba da prodjem nekih 150km  da bi mi se dupe naviklo kad pocnem sezonu :102: :102: :11:.....naravno poslije izvjesnog vremena ako ih kupis osjetices blagodet rukavica....kasnije ide oprema: biciklisticke, majice sa dzepovima na ledjima, rukavi...itd sve u zavisnosti koliko i kako zelis da vozis....uglavnom uzivaces, to je sigurno!

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #6243 on: August 25, 2013, 18:39:34 »
zaboravih spomenut one satove za mjerenje maksimalne i prosjecne brzine, distance, odo, vrijeme itd...pokusaj preko sajtova da narucis opremu ispanuce ti jeftinije mnogo . bolje  nego da je kupujes kod onoga u tempo jer onaj kolje s cijenama....primjera radi meni je drug iz slovenije majicu biciklisticku, slem sa svijetlom kupio za 15e(kolko sam vidio slemovi i to bez svijetla su ti 20e, majice 20e najmanje i to neke divlje)....donio mi je ove godine za 15e vajrles mjerac brzine  koji pokazuje osim obicnih stvari i trenutnu temperaturu, utrosak kalorija itd interesantno ima na sebi i solarni panel koji pomaze da se baterija ne istrosi ....isti takav u tempo kosta oko 40e ...ako razumijes sto hocu da ti kazem

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6244 on: August 25, 2013, 19:22:07 »
Nikad mi guma nije prsla na biciklo...ako ne računam vremena kad sam jezdio z bemiksom  :11:  Ključevi i kliješta su mi vazda stojali doma- nema tu sreće ako moraš s alatom na put.Mnogo hiljada kilometara sam prešao a da mi nikad nije trebala ni najmanja popravka...generalno biciklo je bilo za rekreativnu vožnju nó sam uspio iž njega izgleda izvuć maksimum.  :08:
Redovan servis i pret početak sezone rastavljanje i podmaživanje ležajeva i šalterice i nema tu nikakvija problema.  :62:
Śedište sam mijenjá s jednijem đetićem jer je mene trebalo komotno a njemu ono tanko.
Za vodu sam pravio držač da bi stala dvolitarka ot koka kole  :11:

A sijalice,svijetla, žmigavci i ostali matraci sve môš kupit za deset eura i da te služi dobro.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #6245 on: August 25, 2013, 21:07:09 »
madjo nas zajebava, vozio je ono staro Rog, pa normalno da mu nije pucala guma i da se nije kvarilo.  :120:
Ja kad se sjetim na tubelarke put studenog...  pa ne stignem ni do podnozja vec pukne...
pa nazad, i sintelan u ruke i novi tubeles..
Da, skupi su u Tempo. tamo jedino biciklo kupit (posto ga ne mogu furat iz inostranstva)

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6246 on: August 26, 2013, 11:57:17 »
E da imam Rogovo biciklo, vjerovatno bi me nadživjelo  :05:
Biciklo o kojemu sam pričao je kupljeno bilo na Tuški put prije skoro 15 godina, a proizvođač je bio nekakva beogradska firma-imá sam i njegov prospekat neđe kroz škafove ali se ne mogu śetit imena.  :78: Uglavnom, bilo je plaćeno 70 eura i fino je pisalo da je samo za rekreativno vožnju i da ne trpi nikakve egzibicije ili takmičarsku vožnju.
Izgleda da je bilo urađeno dosta kvalitetno s obzirom za koje se pare moglo kupit.  :109:

Četkice ot kočnica nije bilo moguće odrijet.  :11:

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Off topic kamp
« Reply #6247 on: August 26, 2013, 12:51:12 »
Pitanje za ljubitelje i poznavaoce biciklizma..
Kako vam se cini ovaj bajs..
http://www.tempo.co.me/index.php/prodavnica/bicikli/cannondale/mtb/trail-sl-29er/item/593-cannondale-trail-29er-6

Na prvi pogled bicikl izgleda lijepo, mislim da bi odgovorio tvojim potrebama, makar onako kako ih opisuješ.  :83:
Na drugi pogled, mislim da cijena ne opravdava kvalitet. Definitivno je bicikl preskup za kvalitet koji nudi. Shimano ima veliki opseg ponude biciklističke opreme (dijelova): pogon, mjenjači, šifteri, kočnice, nable..., koji poredani po kvalitetu za ovaj tip bicikala izgledaju ovako: tourney < altus < acera < alivio < deore < deore LX (SLX) < Deore XT < XTR. Napredni rekreativci, tj. oni koji će voziti (i) po najtežim terenima bi trebalo da idu od nivoa deore pa naviše (s tim što ipak treba reći da su posebno XTR, u jednoj mjeri i XT profesionalna oprema, znači i preskupa i za rekreativce nepotrebna). U novije vrijeme ni alivio oprema nije loša, jer nakon upgrade-a deore opreme preuzima njene karakteristike. Ovdje prednji i zadnji mjenjač su klasa altus, što bez obzira na našminkan bicikl i na veliko ime ispisano na ramu ne opravdava njegovu cijenu. Obrati pažnju recimo na odgovarajući pogon: prednji zupčanik 42-34-24, zadnji 8 brzina 11-32. Znači najjači prenos je 42/11=3.8, najlakši 24/32=0.75. Ja imam par bicikala na nivou deore - deore LX opreme. Pogon je naprijed 44-32-22, nazad 9 brzina 11-34. Najjači prenos je 44/11=4, najlakši 22/34=0.65. Iako ove razlike ne izgledaju velike, u praksi, pogotovo u ovom drugom slučaju ako voziš dugačak, nezgodan uspon po lošem makadamu ili šumskom putu uz nagibe i preko 20%, u jednom slučaju ćeš gurati bicikl, u drugom ćeš ga bez problema voziti. Generalno - viši nivo opreme znači bolje karakteristike, kvalitetnije materijale, veću izdržljivost i pouzdanost, pogotovo na teškim terenima.

Da ne širim priču, samo da ponovim - ovaj bicikl će skoro sigurno zadovoljiti tvoje potrebe, ali vjerujem da možeš da prođeš dosta jeftinije.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #6248 on: August 26, 2013, 22:18:55 »
Snow, upravo ovakvo strucno objasnjenje mi je trebalo.  :47:
onda cu pogledati neko scotT, sa boljom opremom. Jer izgleda da ovaj Tempo kolje sa cijenama...  barem za cannondale.
nekad sam vozio po 100 km.. a redovno do studenog od Dg..
Mada je to bilo na trkacko biciklo. ali sad su ova mtb napravljena odlicno, pa se moze i uz brdo.

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Off topic kamp
« Reply #6249 on: September 04, 2013, 12:25:04 »
U međuvremenu te vidjeh, ali i ovdje da napišem nešto korisno :)

Ja sam sebi uzeo Polar Mirage Pro za 300 eura, on je za novo biciklo najbolji kompromis između cijene i toga što se dobija. Ako gledaš da kupiš scotta, treka i sl, za istu opremu ćeš morati da izdvojiš tipa 500-600 eura.

Najbolja opcija bi bila kupovina polovnog bicikla, dobro očuvanog, da znaš da nije kradeno, jer za 300 eura može da se nađe biciklo sa mnogo jačom opremom. Pod tom opremom mislim na višu kategoriju mjenjača, kočnica, svi su djelovi obično kvalitetniji.

Ja sam sa Mirage Pro super zadovoljan a kako se budu trošili djelovi gledaću da kupujem bolje, pa ću tako zadnji mjenjač (Alivio) da zamijenim sa Deore XT ili nekim boljim, jer se često po forumima veoma jeftino nađu.