Author Topic: Off topic kamp  (Read 685405 times)

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #5650 on: November 01, 2012, 23:25:59 »

Predmet u skoli, u ne daj boze da studiram filozofiju... :07:



Zasto, to je najljepse nesto sto postoji..
Nemoguce je opisati taj osecaj..
Od kako sam imao 12 godina, zelio sam samo to da studiram. Ali sam shvatio sta je filosofija, tek kad sam procitao neke knjige na prvoj godini studija. Preporucujem ti Nikomahovu etiku od Aristotela. I vise neces mrzjeti etiku posle toga ;) Upravo nju sam bio izabrao za seminarski iz Anticke filosofije.
Stidiranje danas je nesto sasvim drugo.. NAZALOST. Sve se svelo na otimanje para ovoj djeci, koja zavrsavaju fakultet bez prakticnog znanja, a i mogucnosti da se sjutra zaposle.
Nekad je studiranje bilo privilegija!! Jednostavno, dobar osjecaj, i imao si vremena i da citas i da usvajas znanje. I sa pravom si nosio ime akademskog gradjanina.
Nikad necu zaboraviti predavanja Filosofa, zivih legendi, koji su doktorirali na sorboni i rame uz rame egzistirali sa Sartre-om i ostalima iz 20-og vijeka.
Sad imas sve odsijeke i studije na privatnom "fakultetu" UDG. A profesori su golobradi, po 25 godina..
Nego, da dodam jos nesto.
Ne zelim da se ukljucujem u svu ovu pricu koja se vodi u ovoj temi.
Vec samo da kazem, ako se nekom problemu zeli pristupiti sa filosofskog aspekta onda je nemoguce to uraditi ako ste prije toga zaglavljeni u nekoj nauci.. ili recimo religiji.  
Kao prilog tome posluzice mi omiljeno filosofsko djelo "Uvud u filosofiju" od Eugen Finka.

Filozofija se ne nalazi i ne može neposredno započeti u svijetu u kojemu
živimo neposredno i u mnogostrukosti naših životnih interesa.Ona je dovođenje u pitanje našega prirodnog pogleda na svijet,ona je izokrenuti svijet.
Kao lebdeća slutnja nekog vlastitijeg bitka,kao melankolija oskudijevanja
ona uznemiruje ono inače zadovoljno u sebe zatvoreno prirodno ponašanje,čovjeka prema svijetu.Ona takoreći bljeska u životnim raspoloženjima tjeskobe,čežnje za cjelinom i onim bezuvjetnim,u napuštenosti čovjeka koja postaje očevidna u krajnjem nihilizmu.No kao snaga pojmovnog pitanja ona izvire u čuđenju.Čuđenje je temeljno duhovno iskustvo u kojemu propada svijet samorazumljivoga i neupitnoga.


Ovo je hrvatski prevod, dosta dobar, ali na zalost ne kao od legendarnog Miloša Đurića. A tek u originalu..



Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6640
Re: Off topic kamp
« Reply #5651 on: November 02, 2012, 03:30:25 »
Prica oko religija je odbojna za vecinu clanova foruma a i u susniti je negativna jer svako ima svoj stav,tako da odgovore i diskusije vodimo u privatne poruke,predlozio bih Moderatoru da svaki moj ili bilo ciji post o religiji uopste na forumu budu brisani u buduce,jer ovo je mjesto za druzenje i pozitivnu energiju,svima nam je pracenje vremena zajednicka ljubav tako da nam u tom tonu forum i ostane.

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Off topic kamp
« Reply #5652 on: November 02, 2012, 05:08:47 »

Prica oko religija je odbojna za vecinu clanova foruma a i u susniti je negativna jer svako ima svoj stav,tako da odgovore i diskusije vodimo u privatne poruke,predlozio bih Moderatoru da svaki moj ili bilo ciji post o religiji uopste na forumu budu brisani u buduce,jer ovo je mjesto za druzenje i pozitivnu energiju,svima nam je pracenje vremena zajednicka ljubav tako da nam u tom tonu forum i ostane.


 :109:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #5653 on: November 02, 2012, 08:18:48 »

Prica oko religija je odbojna za vecinu clanova foruma a i u susniti je negativna jer svako ima svoj stav,tako da odgovore i diskusije vodimo u privatne poruke,predlozio bih Moderatoru da svaki moj ili bilo ciji post o religiji uopste na forumu budu brisani u buduce,jer ovo je mjesto za druzenje i pozitivnu energiju,svima nam je pracenje vremena zajednicka ljubav tako da nam u tom tonu forum i ostane.

Tako je Nikola, zato nisam ni htio da se ukljucujem u one rasprave.
Nadam se da ce nas poslusati moderatori.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #5654 on: November 02, 2012, 08:23:16 »
Trudiću se da ubuduće izbrišem ili izmijenim bilo koju poruku koja ima naznaka da bi diskusija mogla da krene u tom pravcu. I ja se slažem da to nisu stvari o kojima bi trebalo da se raspravlja na forumu ovoga tipa.
Nego, Transmat, jel' se prijavljuješ na takmičenje?

Offline milos555

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 837
Re: Off topic kamp
« Reply #5655 on: November 02, 2012, 12:33:47 »


Predmet u skoli, u ne daj boze da studiram filozofiju... :07:



Zasto, to je najljepse nesto sto postoji..
Nemoguce je opisati taj osecaj..
Od kako sam imao 12 godina, zelio sam samo to da studiram. Ali sam shvatio sta je filosofija, tek kad sam procitao neke knjige na prvoj godini studija. Preporucujem ti Nikomahovu etiku od Aristotela. I vise neces mrzjeti etiku posle toga ;) Upravo nju sam bio izabrao za seminarski iz Anticke filosofije.
Stidiranje danas je nesto sasvim drugo.. NAZALOST. Sve se svelo na otimanje para ovoj djeci, koja zavrsavaju fakultet bez prakticnog znanja, a i mogucnosti da se sjutra zaposle.
Nekad je studiranje bilo privilegija!! Jednostavno, dobar osjecaj, i imao si vremena i da citas i da usvajas znanje. I sa pravom si nosio ime akademskog gradjanina.
Nikad necu zaboraviti predavanja Filosofa, zivih legendi, koji su doktorirali na sorboni i rame uz rame egzistirali sa Sartre-om i ostalima iz 20-og vijeka.
Sad imas sve odsijeke i studije na privatnom "fakultetu" UDG. A profesori su golobradi, po 25 godina..
Nego, da dodam jos nesto.
Ne zelim da se ukljucujem u svu ovu pricu koja se vodi u ovoj temi.
Vec samo da kazem, ako se nekom problemu zeli pristupiti sa filosofskog aspekta onda je nemoguce to uraditi ako ste prije toga zaglavljeni u nekoj nauci.. ili recimo religiji.  
Kao prilog tome posluzice mi omiljeno filosofsko djelo "Uvud u filosofiju" od Eugen Finka.

Filozofija se ne nalazi i ne može neposredno započeti u svijetu u kojemu
živimo neposredno i u mnogostrukosti naših životnih interesa.Ona je dovođenje u pitanje našega prirodnog pogleda na svijet,ona je izokrenuti svijet.
Kao lebdeća slutnja nekog vlastitijeg bitka,kao melankolija oskudijevanja
ona uznemiruje ono inače zadovoljno u sebe zatvoreno prirodno ponašanje,čovjeka prema svijetu.Ona takoreći bljeska u životnim raspoloženjima tjeskobe,čežnje za cjelinom i onim bezuvjetnim,u napuštenosti čovjeka koja postaje očevidna u krajnjem nihilizmu.No kao snaga pojmovnog pitanja ona izvire u čuđenju.Čuđenje je temeljno duhovno iskustvo u kojemu propada svijet samorazumljivoga i neupitnoga.


Ovo je hrvatski prevod, dosta dobar, ali na zalost ne kao od legendarnog Miloša Đurića. A tek u originalu..




 :45:
Ne studiram filozofiju,ali na I godini FPN-a imam taj predmet i koristimo knjige: "Uvod u filozofiju" od Finka i "Svjetsku filozofiju" od Kupera,u kojoj ima zanimljivih stvari o ucenjima i mislima u zemljama sirom svijeta...
Ovim se ja NE ukljucujem u raspravama o religiji,samo sam vidio Transmata da je spomenuo djelo od Finka i izvinjavam se i zbog ovog odgovora...  :112:
« Last Edit: November 02, 2012, 12:45:33 by milos555 »

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #5656 on: November 02, 2012, 12:46:02 »
@milos555
Drago mi je da koristite Finka na faxu. To je super knjiga.
Nema potrebe da se izvinjavaš sto si odgovorio, nisi nista loše rekao  :62: Naravno nastavicemo u tom duhu da opušteno razgovaramo na forumu bez ubjeđivanja i nametanja stavova drugim članovima.

@Miloše, naravno učestvovaću na takmičenju, ne bih to propuštio. Sve je više kvalitetnih takmičara. Žao mi je što prošle godine nisam mogao do kraja da učestvujem, ove godine ću nadam se učestvovati do kraja, iako ću opet putovati.
Sve mi nesto miriše da ce biti dobre akcije i ciklona , pa će zadaci biti raznoliki.


Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #5657 on: November 02, 2012, 14:31:46 »
Ja jutros uzeh 4 zimmske gume i obuh golfa,takodje sam kupio i lance...ocekujem jaku zimu i velike snjegove

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6640
Re: Off topic kamp
« Reply #5658 on: November 02, 2012, 15:21:20 »

Ja jutros uzeh 4 zimmske gume i obuh golfa,takodje sam kupio i lance...ocekujem jaku zimu i velike snjegove

Ja imam dvije zimske jednu,zadnju pa sam je prebacio naprijed,mislim samo 2 zimske su potrebne da imas sve zavisi od vuce,nemam lance i to moram uzet oko 15E su cuo sam.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #5659 on: November 02, 2012, 15:58:02 »
dje ima akcija 3+1 zimske da uzmem??? tj ima li toga uopste

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #5661 on: November 02, 2012, 22:10:02 »
super sto ima paypal u Crnu Goru  :19:  da covjek pocupa sebi kosu sa glave od muke!!!  
Nista ja ovo malo sam sa sobom razgovaram   :102:  :57:  

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #5662 on: November 02, 2012, 22:46:36 »
Ah koliko temá izmijenjaste u ove dva kvadrata Off-a :07:


dje ima akcija 3+1 zimske da uzmem??? tj ima li toga uopste


U Kastelanu je bila do početka oktobra.Mislim da nije više.


Ja jutros uzeh 4 zimmske gume i obuh golfa,takodje sam kupio i lance...ocekujem jaku zimu i velike snjegove


Đesi Šone prijatelju  :121: Ot kad si na golfa preša ?

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #5663 on: November 03, 2012, 13:07:15 »
Zdravo Madjo munjo stara,malo sam se ulijenio sto se foruma tice....ali ispravicu se :63:Uzeh jednu dvojku za male pare,sve joj zamijenio za male pare,od amortizera do najmanjeg srafa,cijene vise nego jeftine,jos sad joj nabacih zimske gume i eto me u Njeguse kod tebe kad bude najveca cica zima.....

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Off topic kamp
« Reply #5664 on: November 03, 2012, 22:38:57 »
Da prebacim odje

@Niksicki.
Rusiju si opisao tacno kao da si bio tamo jedno 10 godina. Tako je opisuju i moja 2 najbolja druga koja su u Moskvi vec preko 5 godina. Sjutra mi se vraca ovaj jedan za Moskvu. Kuka po citav dan, a ovdje pjevusi po citav dan, A inace ne radi ni ovdje ni tamo.

U Ameriku sam bio turisticki, jer ovdje imam posao.
Bio 2 mjeseca. U New York ti je dosta 3 dana.
I odma se spuštaj za Miami. Kad ti dosadi Florida, bježi što zapadnije, jer je tamo najljepse. A i ljudi su tamo mnogo bolji, veoma bliži mentalitetu evropljana.

Ali iskreno, za moj ukus, po evropi je mnogo bolje. Pogotovo zapadna evropa .

Tu pricu o Moskvi i Rusiji sam i ja cuo isto od ljudi koji su bili tamo.Ljudi koji odu na 7-10 dana uglavnom pricaju dosta fino o Moskvi,ali oni koji ostanu malo duze,da rade recimo bas i ne fale mnogo.Eto,kazu mi da je S.Petersburg malo bolji,ali da je uglavnom to sve slicno.Ne mogu zamislit kako je onda u sirmomasniji djelovima zemlje.
Ovo boldovano.Ti ka da cu ja sjutra opalit za Ameriku  :11:.Mada,dako mi doslutis nesto,makar u narednih nekoliko godina.Ali opet bas sam prica sa drustvom prije jedno mjesec dana o putovanjima i dobro jedan drug rece "ako mi ikad odemo do Amerike ili neke takve zemlje,tada ce vecina ljudi putovati na mars " :)
Sto se evrope tice ja bih najradije posjetio Amsterdam i London.O Amsterdamu je smijesno govoriti i nema toga koji je bio tamo,a da kaze nesto lose za provod u Amsterdamu.A sto se Londona tice to je moja velika zelja.Bas mislim da je tamo i za zivot dosta dobro.Radis od ponedeljka do petka,petak vece do paba na neku svirku,subotom pab i stadion ....Pakao kako to dobro izgleda sad u mojoj glavi


Evo jedna za tebe Niksicki


 :116:

quote author=sanjin link=topic=24.msg63729#msg63729 date=1351943218]
Нека Никшићки, и ми смо некад Азијати били.

Quote
Jednostavno tamo se previse vide posledice komunizma,tako da mi je dovoljno samo da vidim one njihove zgrade i pozelim da ih nikad nijesam vidio.Da ne govorim i problemu heroinskih zavisnika,velikoj korupciji,

Тако ти је и у ЦГ,па ипак живиш у њој.
Ево једна зграда у Москви http://ruskarec.ru/articles/2012/11/01/najvisa_zgrada_u_evropi_nalazi_se_u_moskvi_17817.html

Quote
Meni bi bas dobar trip bio kad bih imao mogucnost da odem da vidim tu ameriku.

Да видиш па да се вратиш. Један пријатељ што живи тамо ми је рекао да су банкротирали у протеклој економској кризи па су морали уштеђевине људи да покупе како би спасили највеће компаније. Тако су милиони остали без пребијене паре, а многи и без крова над главом. Зато данас имају преко 4 милиона бескућника.

Јес,вала,Стефо. Но, видиш, браћа Руси све издржавају. По томе се види колико су велики људи и народ.

Хаха,Хантеру, ово као лане на леду.Хаха. Ово нема ни у свијет ни у Њујорк.

Кад Фрака помену Јакутск.
Да изађемо на корзо?  :11:


[/quote]
Sanjin,kad spominjes  komunisticke zgrade odje.Nedje ljetos sam gledao neki dokumentarac o Rusiji i u njemu se prikazuju takve zgrade,dje se meni to bas zgadilo.I onda 2,3 dana posle toga mi uvece pili,malo zavarili i ja ti krecem kuci i prolazim kroz jedan kvart odje,dje su zgrade bas takve komunisticke.I tu se ja najstrasnije istripujuem na one zgrade iz dokumentarca  :34: Uf,jedva sam cekao da prodjem tih 200,300 metara.A realno,odje se i dosta novih zgrada izgradilo,stare se renorvirale,tako da nije isto kao tamo.A i ovo odje je nase,od malena sam na ovo navikao,pa sve i da je isto kao i tamo(a nije),meni je 10 puta bolje :)

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Off topic kamp
« Reply #5665 on: November 10, 2012, 00:40:41 »
PODGORICANI SJUTRA SVI NA SJEVER.  Buducnost - Grbalj  16:00h.   Lijepo ,suncano vrijeme ,vikend.  Pun stadion! Spektakl se pravi!



SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI! SVI!

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5666 on: November 13, 2012, 00:20:27 »
Kakav zemljotres, sacuvaj Boze !!!

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #5667 on: November 13, 2012, 00:21:09 »
Žestoko je zadrmalo!

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #5668 on: November 13, 2012, 00:21:35 »
Jako u kotor se slomile case!

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5669 on: November 13, 2012, 00:23:07 »
Nevjerovatno kako je zakrckala zgrada. :02:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #5670 on: November 13, 2012, 00:23:23 »
ja pomislih grmi.... ali onda shvatih da nema okle..  kad ono poce da ljulja...  od pravca hercegovine je naisla huka..

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6640
Re: Off topic kamp
« Reply #5671 on: November 13, 2012, 00:24:05 »
 :11: Prvi put u zivotu sam cuo tutnje iz zemljista,dobro je bilo,bez materijalne stete uz 2 naleta

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #5672 on: November 13, 2012, 00:24:57 »
ja ne bih u zgradu spavao veceras   :64:

eto zasto volim kucu, onako nisku, finu...

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #5673 on: November 13, 2012, 00:31:38 »
epicentar je bio na samo 4 km od mene...  zato se culo kao grom...
u kosic, na 5 km dubine.

Magnituda
   
MLv 4.4
Region
   
Montenegro
Datum vrijeme
   
2012-11-12 23:18:43
Lokacija
   
42.52° N 19.12° E
Dubina
   
5 km
Br. faza
   

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Off topic kamp
« Reply #5674 on: November 13, 2012, 00:33:05 »
Je li epicentar u Kosic... kuku ljudi ,haos.!