Author Topic: Off topic kamp  (Read 685395 times)

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6640
Re: Off topic kamp
« Reply #5625 on: November 01, 2012, 12:54:55 »
Ovaj kurir treba unistit za dobro naroda a takve sto to izjavljuju po zatvora :71:

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #5626 on: November 01, 2012, 13:13:32 »
Treba prodat narodu komat papira...  :23: :19:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #5627 on: November 01, 2012, 13:16:38 »
Mozes mislit kako ce ima sad Ameri duplo vratit! Ima da bude - 60 u sibir!  :67:

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #5628 on: November 01, 2012, 13:18:09 »
Pomešće ni se Putin :11: :11:

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #5629 on: November 01, 2012, 14:12:06 »
 :102:    Sanjine,  prikazat' Isusa na slici,  a Putina na avataru je stvarno ...  ismijavanje jednog od te dvojice,  pa odluči kojega.  A i vuče malo na kult ličnosti,  u slučaju ove Putinove slike    :103:  
Etika postoji van religije i nikakve veze ne mora imati sa njom,  kome trebaju Bogovi da mu kažu što je dobro a što nije ?  I kako će ih još "razumjeti" i oko čega će ih još poslušati, ako mu oni i te osnove sistema vrijednosti definišu ?  I koliko tu prostora ima za manipulaciju i zloupotrebe ljudi neobrazovanih i slabije volje ?    :02:   Religija, sa druge strane, često daje etici pretpostavku sopstvene supremacije,  a njene aktivnosti se nerijetko u praksi pretvore u suštu suprotnost etici.  To je takođe istorija potvrdila mnogo puta.  
Vezano za onaj "šund",  ne bih baš tako nazvao Halloween ..  i ne mora sve biti prožeto dubokim emocijama , kompleksnim porukama itd.  To je samo naša percepcija,  možda neke "plitke" stvari kriju suštinu i naša svakodnevna interakcija sa njima ima veći značaj i posljedice ...   Nego,  odosmo daleko.
-------
Podstakla me ova rasprava da razmotrim osnivanje nove vjere !  Unosan posao,  potrebno je malo mašte i organizacije ...  prilagođenost savremenom načinu života,  đe su omanule dosadašnje mainstream monoteističke religije ...   proizvoditi malo straha od svega što je izvan te vjere,  jer od strahova se dobro živi,  kako reče Džoni ...    i imaš sistem    :62:  
Ako je ko raspoložen da predloži naziv te vjere, ime Boga (ili više njih), principe i razvojnu strategiju ...  dobija mjesto sveca čim ideja malo zaživi     :120:

Evo jedne prelijepe aurore,  uhvaćene iz atipične pozicije :


« Last Edit: November 01, 2012, 14:29:46 by Cirius »

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5631 on: November 01, 2012, 14:54:59 »

Etika postoji van religije i nikakve veze ne mora imati sa njom,  kome trebaju Bogovi da mu kažu što je dobro a što nije ?  I kako će ih još "razumjeti" i oko čega će ih još poslušati, ako mu oni i te osnove sistema vrijednosti definišu ?

Etika (ne moral) ne može postojati u pravom smislu van religije. Ko će odrediti što je moralno ako nema Boga? Ja? Ti? Madjo? Osama Bin Laden? Hitler? Država?
Quote

 I koliko tu prostora ima za manipulaciju i zloupotrebe ljudi neobrazovanih i slabije volje ?  

Ima dosta, to je tačno. Ali, zato treba znati razlikovati žito od kukolja.

Quote
Podstakla me ova rasprava da razmotrim osnivanje nove vjere !  Unosan posao,  potrebno je malo mašte i organizacije ...  prilagođenost savremenom načinu života,  đe su omanule dosadašnje mainstream monoteističke religije ...   proizvoditi malo straha od svega što je izvan te vjere,  jer od strahova se dobro živi,  kako reče Džoni ...    i imaš sistem      
Ako je ko raspoložen da predloži naziv te vjere, ime Boga (ili više njih), principe i razvojnu strategiju ...  dobija mjesto sveca čim ideja malo zaživi

Ako je ovo trebalo da bude neki pokušaj sarkazma i parodije na "zadatu temu" onda se ne možeš pohvalit da si to dobro odradio.  :02:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #5632 on: November 01, 2012, 15:16:13 »
 :07: :07: :07:
Svako malo upane ovo  :75:

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #5633 on: November 01, 2012, 15:26:03 »
O etici i religiji imamo različite stavove,  to je očigledno,  a humor nije uvjek sarkastične prirode.  O moralu bismo tek bili udaljenih pozicijia,  po svoj prilici ...  
Čovjek ima slobodu da radi sve što ne povrjeđuje druge i iz toga se može crpiti kompletna nadogradnja.  Slično polazište je sadržano i u savremenim zakonodavstvima i u načelima ljudskih sloboda i prava koji su prihvaćeni u UN.  
Završavam sa ovim,  počeli smo da smaramo ljude uveliko,  a nismo inspirisali nijednog novog diskutanta da se uključi     :120:     :46:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5634 on: November 01, 2012, 15:31:00 »
Quote
Čovjek ima slobodu da radi sve što ne povrjeđuje druge

Sve nam je dozvoljeno ali nam nije sve na korist.

Quote
Čovjek ima slobodu da radi sve što ne povrjeđuje druge i iz toga se može crpiti kompletna nadogradnja.  Slično polazište je sadržano i u savremenim zakonodavstvima i u načelima ljudskih sloboda i prava koji su prihvaćeni u UN.  

A zbog cega su UN u pravu? Oni su neki metafizicki autoritet?
Quote

Završavam sa ovim,  počeli smo da smaramo ljude uveliko,  a nismo inspirisali nijednog novog diskutanta da se uključi  

Pa sta cu im ja? Inspirise ih da pricaju o Halloween-u a ove bitne teme ih smaraju...  :07:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #5635 on: November 01, 2012, 15:38:25 »
Ja mogu UN posmatrat metafizickim integritetom, jednako kako ti boga posmatras. To je tvoje misljenje, zasnovano na misljenjima nekih drugih ljudi prije tebe. Nisi ti izaslanik od boga da nesto tvrdis, vec si svojim ucenjima i shvatanjem i prije svega odgojem u porodici pristupio toj teoriji. I to i jeste osnovni problem. Pitam se koliko bi ljudi bilo izjasnjeno kao religiozno, da nisu uceni kao djeca tome. I to je najveci paradoks, sto ljudi misle da se radjaju s religijom. Velika vecina.
Ne treba niko da se ukljuci, jer se debata vodi u beskonacnost, mozemo nedje drugo diskutovat o tome, nekad me uvati inspiracija, nekad ne  :120:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5636 on: November 01, 2012, 15:44:31 »
Naravno da možeš, ali poenta je u tome da li je to tačno. Ono što karakteriše jedan metafizički entitet,tj. boga jesu vječnost,sveprisutnost,besmrtnost,sveznanje i svemogućnost. Da li se UN uklapa u ovo?  :01:

Niko se ne rađa sa religijom,ali se rađa sa potrebom za onostranim, htio to da priznaš ili ne.

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6640
Re: Off topic kamp
« Reply #5637 on: November 01, 2012, 16:14:27 »

 boga jesu vječnost,sveprisutnost,besmrtnost,sveznanje i svemogućnost
Ovo ozbiljno pitam: Ko je bog u kog vjerujes?Isus,njegov otac ili...?
Ako je bog svemoguc zasto nema zivota na Marsu i Mjesecu?
Ovi ostali epiteti su nase licne zelje-jer nijedna od tih epiteta obicnom covjeku nisu poznata,a ni nauci.

Ako je bog stvorio covjeka po svom liku zasto toliko rasa u svijetu?Zasto bas crnci u tropskom,a sve svjetliji ka sjevernim sirinama?Ima li to veze sa bogom ili hemijom,pardon evolucijom?
Ako bog sve stvori sto sad nesto ne stvori,sto ne stvori internet tada kad je trebalo a ne toliko truda.
Zasto uopste covjek radi i muci se za svoje bolje ako je tu bog?
Kinezi ne vjeruju u bliskoistocne religije(Islam i Hriscanstvo) nista se ne razlikuju od nas,samim tim bolje napreduju,jer su oslobodjeni laznog straha od laznih autoriteta.

Religija postoji zahvaljujuci covjeku.

Ako bi postojala religija koja ima jadnog,malog i slijepog boga,njeni vjernici ce propovijedati to.

Ali nijedna religija to nema,nego svojim autoritetima stavlja epitete koje bi svako od zelio da ima i samim tim postoji strah kod vjernika za bolje kontrolisanje tj. jacu firmu i broj konzumenata.
Kad nestane vjernika i koncept bozanstava se zavrsava u toj epohi razmisljanja.


Niko se ne rađa sa religijom,ali se rađa sa potrebom za onostranim, htio to da priznaš ili ne.
Nije tacno.Nama roditelji,mediji i ukupno drustvo usadjuju vjeru i cim dijete ne zna cinjenice nego se oslanja na vjeru tu nastaju problemi,jer vjere i postoje da se ne zna istina i da je manipulacija narodom jaka.
« Last Edit: November 01, 2012, 16:24:41 by nikolA »

Offline Calibraaa

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 136
Re: Off topic kamp
« Reply #5638 on: November 01, 2012, 17:02:24 »
Ljudi ima li ovdje eksperata za pikado ili bilijar, mogli bi organizovar neko okupljanje HMZ foruma da igramo pikado u Gintas. Ja i Prenka smo pricali o tome  :114:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #5639 on: November 01, 2012, 17:03:42 »
Ja sam dobar u pikado  :103: A bilijar onako, nisam neki ekspert, ali mogu odigrat lijepo  :27:

Offline Krivi

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1790
Re: Off topic kamp
« Reply #5640 on: November 01, 2012, 17:05:16 »
Samo ni nemojte spominjat etiku, zgadila mi se ova dva mjeseca.. :107:
GGMU!

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #5641 on: November 01, 2012, 17:08:56 »
 :109:   Nisam takao to dvoje sto godina ...  mislim da bih mogao finu partiju bilijara odigrat',  ali pikado kameno    :120:  

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #5642 on: November 01, 2012, 18:11:39 »
s boga na pikado  :102: ovo je najaci topik daleko  :11:  :109:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5643 on: November 01, 2012, 18:12:47 »

Samo ni nemojte spominjat etiku, zgadila mi se ova dva mjeseca.. :107:

Studiras filozofiju ili imas predmet u skoli?

Offline Krivi

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1790
Re: Off topic kamp
« Reply #5644 on: November 01, 2012, 18:20:21 »
Predmet u skoli, u ne daj boze da studiram filozofiju... :07:

A sto se tice bilijara i pikada, nisam los ni u jednom ni u drugom, al odavno nisam igrao.. :53:
GGMU!

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Off topic kamp
« Reply #5645 on: November 01, 2012, 18:37:13 »

Ljudi ima li ovdje eksperata za pikado ili bilijar, mogli bi organizovar neko okupljanje HMZ foruma da igramo pikado u Gintas. Ja i Prenka smo pricali o tome  :114:
Ti si mene zvao u gintas na pivo koko mi se cini  :78:  a ne na pikado  :102:

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #5646 on: November 01, 2012, 18:40:02 »
 :102:     vrh  .......


s boga na pikado  :102: ovo je najaci topik daleko  :11:


 :114:      :120:

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6640
Re: Off topic kamp
« Reply #5647 on: November 01, 2012, 19:07:16 »
 :109: :07: :08: :12: :102:

Offline Calibraaa

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 136
Re: Off topic kamp
« Reply #5648 on: November 01, 2012, 21:07:36 »


Ljudi ima li ovdje eksperata za pikado ili bilijar, mogli bi organizovar neko okupljanje HMZ foruma da igramo pikado u Gintas. Ja i Prenka smo pricali o tome  :114:
Ti si mene zvao u gintas na pivo koko mi se cini  :78:  a ne na pikado  :102:

Pikado uz pivo , najaca kombinacija  :107:

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #5649 on: November 01, 2012, 23:13:18 »
 :102:   Što radi Kalibra...  :109:  

E i puštite se više religije,etike kxxxx-palaca... Zaboli me glava od tija gluposti.  :19:
« Last Edit: November 02, 2012, 00:49:19 by Cirius »