Author Topic: Off topic kamp  (Read 682992 times)

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #200 on: March 21, 2010, 09:58:58 »
Bicu danas od 7 popodne gost na radiju Skadar  (podgoricki radio, da ne bude zabune, samo se tako zove),  neka lagana prica o meteorologiji sa aspekta amatera/ljubitelja iste.  To je lokalna radio stanica, nema neki jak signal i van Podgorice ne vjerujem da se moze dobro uhvatiti,  frekvencija  107,9.  Bice rijeci i o forumu,  naravno ...   cini mi se da ne bi bio problem i redovnu emisiju da dobijemo jednom nedeljno na tom ili nekom drugom mediju,  ako nas u doglednoj buducnosti bude zanimalo tako nesto  ...    ;)    Forum rulz !    ;D

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #201 on: March 21, 2010, 10:39:08 »
Opa,bravo !
Idem navr' Bukovice s tranzistorom.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #202 on: March 21, 2010, 13:12:43 »
 :D   inace,  danas je i svjetskih dan suma,  da pomenem i to,  kao veliki ljubitelj istih ...   dobro je sto nisam medju donosiocima odluka za prostorno planiranje,  posumio bih cijelu CG    :)

Offline Kimi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 857
Re: Off topic kamp
« Reply #203 on: March 21, 2010, 14:11:35 »
Opa,bravo !
Idem navr' Bukovice s tranzistorom.

A legende  :D :D :D :D :D  ;D ;D

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #204 on: March 21, 2010, 22:33:25 »
Dje ste braco po vremenu,Madjo sto cinis?Sastavio sam nasem Cikiju pjesmicu no sam sad dosao s jedne svadbe pa dosta promila ima u mene,sve sam se bojao da me dje ne zaustave pa da odspavam u betonjerku,ja jos jedini u komsiluk nisam :DSjutra je na ovoj adresi,nako mi se sto lose ne desi ;)

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #205 on: March 22, 2010, 00:09:11 »
A rabotam Sone eo nekolika dana oko imanja,ne vadim se iz polja ;) ciscenje,grebuljanje,paljenje,svasta...kuca me ne gleda.Lijepo vrijeme ali isto prohladno u polje,stalno neki vjetar pirka...tako da nije prijatno,onako znojav,sjest i zapalit cigar duvana ka coek.
Snijega na Lovcen kao u bajci,cini mi se da se ne topi..Kod mene ga ima jos iza kuce a u drugi dio sela ga ima vise,ponedje i pored puta i po livada..U Dzupane kompaktan,oko 30 cenata..Eto toliko

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #206 on: March 22, 2010, 19:06:33 »
 I ja sam ti Djoma po vazdan kad posla nemam po bastina,sto ovuda sto po Bjelopavlicima,tamo mi je plac.Kad pomenu vec ove radove evo dva dana obilazim sve moguce radnje da kupim motornu kosilicu to jest trimer,cuda radi Madjo,plotove mlado siblje i bagremare rusi a o livadama da ne pricam.Sluzio me prethodni i ako je bio hobi marke sthill ravno 11 godina,nije mogao vise dusu sam mu uzeo.Uzeo sam sad profi masinu marke OLEO MAK poznata i priznata u tom fahu,najbolji odnos cijene i kvaliteta,inace ih Hrvati koriste u njihovim komunalnim sluzbama,pocece i drugi jer za manje para nudi vise od sthila,jebi ga sthill prodaje ime,moze mu se.Madjo s tom sam masinom prijatno iznenadjen,veoma snazna i mocna,nisam se micao od nje danas ka djetetu kad kupis igracku.Sve ti ovo pisem jer prepostavljam da si meraklija za ove stvari a za tvoj kraj su bogom dane.Cijena joj je 500 eura,normalno ja sam je uzeo na rate,danas se zivi na rate :D Ugusih vas sa ovom pricom ,ne zamjerite,pjesmu odlazem za sjutra...

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #207 on: March 22, 2010, 20:08:35 »
Ma nijesi Šone care,samo pričaj.
Lično nemam kosilicu ali je pozajmim od prijatelja kad trava poraste.Veći dio imanja dajem komšijama da kose,imaju krave pa im je zauvarno,i to mi je sreća,ko bi to pokosio i pokupio,uglavnom sam radim...Što se tiče krčenja drače,tu koristim stari dobri provjereni i moj najmiliji alat-kosijer.Baš ovih dana čistim i palim dračurine ali zalud to niče iz krša.
 Nemogu se sjetit koja je marka ona kosilica,nije štilovka,to sam siguran..znam da je mnogo dobra,uzeo je prijatelj prije 3-4 godine,služi odlično.Volio bih je imat,no nema se.Uglavnom,dok je kazme i kosijera nema zime ;D

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #208 on: March 22, 2010, 20:17:40 »
Ja sam ti vise Djoma da se organizuje neko druzenje pa da se tu upoznamo,zisto ima se i od mene sto vidjet a ne stidim se imena i prezimena no sto bi mene starca vaskolika javnost gledala.Nije ovo za sire krugove ljudi,neka ostane to medju nama pravim ljubiteljima vremenskih desavanja i prirode.Zbog toga sam za jedan skup dje god hocete,evo ko bi se prihvatio organizacije,nek se javi, ja dolazim s velikim merakom.Ti si odavno medisko lice,probio si led,ja ti ne volim da me svijet gleda,moze me neko urec ne daj boze :D mislim da jos forumasa dijeli ovakvo misljenje,nek se izraze svi?Nadam se da me razumijes a siguran budi da i dostina tako misli.Znaci ja sam za druzenje pa cemo se u 4 oka upoznat...

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #209 on: March 22, 2010, 20:43:10 »
Ako nije Sthill taj ti je komso imao neku od ovih marki:Huswarna,Jonsored,Solo,Alpina,Partner,Dolmar..to su neki brendovi sa velikom tradicijom u tome,prave oni svi i druge dobre proizvode kao testere i jos sto sta.A sto se tice kosijera to je neprevazidjena alatka,jos ako je kod cigana klepan a ima bagremov nasad,e smrti mu nema,imam ja i lijevi i desni ;)

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #210 on: March 22, 2010, 21:21:13 »
Kosijer 100 godina star :D Zakon.Koliko je oštar,danas sam s njim ugrubo napravio dva držala za dvije kazme,od suve bukovine.Podlaktica mi došla ka krš tvrda hehehe
Kad spomenu ove mašine,ima mi jedan rođak u selo Partner-ovu motorku,preko 35 godina stara,najprvi je donio u Njeguše,vjerova ili ne i dan danas šega s njom.Koliko je to hiljada metara drva ubralo,ko to zna,radi kao sat,mislim da joj je samo jednom zamijenio karike,nedoder.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #211 on: March 22, 2010, 23:15:16 »
Kako prodje ciruse na "Skadar" ? Nijesam moga ufatit taj radio.Ako imas snimak,postavi da ti cujemo glas ;)

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #212 on: March 23, 2010, 07:04:37 »
Nemam snimak,  a nisam htio tonca maltretirat' previse ...   odlicno je bilo,  trajalo sat vremena ..   malo nesistematizovano,  ali opsirno  (blago receno   :D),  uglavnom forum je pozdravljen na sva zvona,  heheh  ...   dobio sam inace,  u sred emisije o vremenu,  pitanje  "Sto mislite o ucestalim zemljotresima u poslednje vrijeme,  ima li razloga za zabrinutost ?"   .....   sta reci,   samo sam se sjetio onoga sto smo ranije pominjali ovdje:   meteorologija = sve sto je neizvjesno,  prognoza vremena,  zemljotresa,  suncevog vjetra,  rezultata u ligi sampiona itd.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #213 on: March 23, 2010, 09:04:48 »
Samo nas još ne pitaju što će bit' na izborima.
 :-\

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #214 on: March 23, 2010, 10:22:28 »
Samo nas još ne pitaju što će bit' na izborima.
 :-\
Možemo i to prognozirat,nema problema

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #215 on: March 24, 2010, 11:04:47 »
Srecan mi 21. rodjendan!!  :D :D :D

Offline Dusko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 302
Re: Off topic kamp
« Reply #216 on: March 24, 2010, 11:10:03 »
Zdravo bio, sto godina napunio, buljuk djece izrodio...!!! :) :)

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #217 on: March 24, 2010, 11:13:48 »
Srecan mi 21. rodjendan!!  :D :D :D
Neka ti je nazdravlje !

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #218 on: March 25, 2010, 22:03:55 »
Prelijepe slike ,i s Lovcena i s Garca,peo sam se ja na Garac kad sam imao 25 kila manje a sad ne bi ni na Goricu izasao bez odmora.Zajeban je Garac do zla boga za popeti se,onako se izdigao i zove se planinom ali nije mi lijep,nema visoravni,blagih padina,ono malo bukve zapalise,jednostavno je prica za sebe.Nego da vam pricam,sjebah auto prije 2 dana nema mu opravke,srecom bio sam ni po prstu mi nista.22 godine vozim ali nije za pricu kako sam ga udario,inace mi je ovo prvi udes u zivotu ali da vas ne davim mnogo s tim,samo zdravlja,bice te gvozdjurije.Madjo ocu da djubrim neko voce stajnjakom pa me zanima kolika ce kolicina padavina bit u subotu vece,odgovaralo bi mi sto vise,da ga bolje rastopi.Sto mislis,ima li obilne kise uskoro?

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #219 on: March 26, 2010, 00:10:43 »
Dobro je kad tebe nije ništa bilo,Šone.Zafali se fordu,da si što staro vozio sad bi odili s kilo banana kod tebe u po$etu.

Nema još dobre kiše,a mislim da možeš nagnojit voćke slobodno.Zemlja je ionako puna vlage,razbiće se jakota.Dobro bi bilo da prvo raširiš đubar oko stabala,pa onda neka ga kiša malo razbije i poslije dva tri dana da prekopaš okolo zajedno sa zemljom,koliko uspiješ u dubinu od korijena.
Za subotu jedva 5 litara kiše,tako kaže yr.no

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #220 on: March 26, 2010, 08:11:22 »
Fala Madjoni...

Offline markonato

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 155
Re: Off topic kamp
« Reply #221 on: March 26, 2010, 08:49:40 »
Imam jedno pitanje,pa da nebih postavljao po forumu da ne idem off topic bolje odje da pitam...   :)

Posto sam veliki ljubitelj fotografisanja gromova,interesuje me mogu li se prognozirati i dali je tesko potrefiti  mjesto kuda ce proci naelektrisani oblaci?

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #222 on: March 29, 2010, 23:06:46 »
Ma ja ti se moj dobri Madjo sa svakakvim djaolima nosim u toj poljoprivredi pored nekog zanackog posla sto radim,inace sam po struci tehnicar poljoprivredni.Osim voca i loza svasta u zemlju bacim pa onda vrat u nebo krivim kad zasusi jer nemam najbolje uslove za navodnjavanje a znas i sam da kad s neba pane najbolje ga natopi.Zato sam vas ovo pitao,ono jes sad mu ima vlage no brzo ona ode kad temperature 20 stepeni prodju.No bice to dobro a tebe fala na vazda brzom odgovoru ;)

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #223 on: March 29, 2010, 23:17:25 »
Ciruse takodje zahvalnost,necu onu pjesmu da kacim,mozda je malo neozbiljna mada ne prelazi granice kulture,inace mi je kultura drugo ime :D Najbolje da je sacuvam pa kad se okupimo ako bog da  ja cu ti je procitat,naravno i Djoma da je cuje.A vrh je vjeruj mi,naidje mi inspiracija jedno vece jedva mi ruka od sveske utece...

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #224 on: March 29, 2010, 23:20:11 »
Imam jedno pitanje,pa da nebih postavljao po forumu da ne idem off topic bolje odje da pitam...   :)

Posto sam veliki ljubitelj fotografisanja gromova,interesuje me mogu li se prognozirati i dali je tesko potrefiti  mjesto kuda ce proci naelektrisani oblaci?
Moze se, u nasim uslovima, prognozirati  vjerovatno  podrucje,  za to ce ti biti zanimljivi konvektivna oblacnost, razlike u temperaturama masa, frontovi ...   karte od 700 hPa za ljetnje/proljecne nestabilnosti i kratke oluje,  ima jos parametara tj indeksa koji se i konkretnije bave predvidjanjem elektricnih praznjenja,  meni nisu bili toliko privlacni gromovi i nisam se bavio njima  (jedan frend mi je diplomirao na "gromovima",  ali ne na predvidjanju istih, vec na zastiti dalekovoda, tako nesto),  mislim da bi ti Kimi mogao nesto vise reci o tome ...

Sone   :D   nadam se da ce to okupljanje biti uskoro ...