Author Topic: Off topic kamp  (Read 685219 times)

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #5400 on: September 07, 2012, 14:37:53 »
Ni ti sanjine ni ti. Biblija nema gotovo nijednu originalnu pricu.. sve je to vec receno u drugim mitovima i legendama mnogo prije nje.
Dao si mi ovaj sajt. Ajde da vidim bas, posto znam koliko vjerujes amerima i koliko si istocno orijentisan, jesi li procitao drugu stranu ovog sajta?
Bilo bi malo dvolicno da se priklonis prvoj, a negiras drugu stranu istog autora. Posto mogu bez pitanja da pretpostavim da vjerujes u teoriju zavjere da su amerikanci iscenirali 9/11.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5401 on: September 07, 2012, 14:42:50 »
Nikada ne treba informacije primat na prvu loptu. Provjera je cudo. Na internetu mozes naci gomilu dokaza da se Cajtgajst sluzio lazima i poluistinama da bi zaveo teoloski nepismene ljude. A vidim da je uspio poprilicno.

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6638
Re: Off topic kamp
« Reply #5402 on: September 07, 2012, 14:46:24 »
Sajt je ocigledno napravljen da se najbolji prikaz lazi religije opovrgne tj.ublazi.
U onom videu Zeitgeist o religiji je iznio cinjenice jer je video zasnovan na cinjenicama iz oblasti astronomije,prvobitno i u videu je pokazano kako je nekad covjek obozavao Sunce i druga vasionska tijela.Kaze ovo je doba riba,Isus kaze da pratite covjeka koji nosi vodu i ulazi u kucu,tada ce doci novo doba(iz Biblije),pa sledece doba jeste doba Vodolije cisto astoloske cinjenice koje su tadasnji narodi znali ali personifikovali.Za potpuno uvjerenje u onaj video najbolje je obici Egipat i bliskoistocne zemlje i raspitati se o Mitri,Mariji i sl.

I ono sto je dobro primijeceno je Sun Cross(suncev krst) koji je opet personifikacija Hrista, novog zivota,vaskrsnuca sto se mozete raspitati u bilo koje astronomsko drustvo za tu pojavu.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #5403 on: September 07, 2012, 14:55:46 »
Ja sam ga odgledao prije 2-3 god.. a Carl Saganu se klanjam odavno.. steta sto on nije bog, odma bi se prebacio u teiste haha  :103:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #5404 on: September 07, 2012, 14:59:34 »
cuvena izjava Carl Sagana


    "The idea that God is an oversized white male with a flowing beard who sits in the sky and tallies the fall of every sparrow is ludicrous. But if by God one means the set of physical laws that govern the universe, then clearly there is such a God. This God is emotionally unsatisfying... it does not make much sense to pray to the law of gravity."

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5405 on: September 07, 2012, 15:00:10 »
Nikola, Zajtgajst su isfinansirali protivnici hriscanstva da bi ga kompromitovali, i tom prilikom su se sluzili lazima i poluistinama. Isto kao i knjige tipa "Da Vancijev kod" i slicno. Ljudi koji o religijama pojma nemaju kao sto ste ti i Fraka odmah se prime na nebuloze, bez ikakve provjere. A zatim se te gluposti sire dalje cak i kad se pobiju.
Cudo je glupost. Sve sto naleti na nju mora da se razbije. :07:


Isus kaze da pratite covjeka koji nosi vodu i ulazi u kucu,tada ce doci novo doba(iz Biblije),

A gdje to tacno kaze? Kaze "pratite covjeka koji nosi vodu i gdje udje tamo cemo jesti". Kakve to veze ima sa novim dobom i Vodolijom?  :36:

Quote
I ono sto je dobro primijeceno je Sun Cross(suncev krst) koji je opet personifikacija Hrista, novog zivota,vaskrsnuca sto se mozete raspitati u bilo koje astronomsko drustvo za tu pojavu.

Sunce je personifikacija Boga u svim religijama jer sunce omogucava zivot. I sta s tim?


Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5406 on: September 07, 2012, 15:03:38 »

cuvena izjava Carl Sagana


    "The idea that God is an oversized white male with a flowing beard who sits in the sky and tallies the fall of every sparrow is ludicrous. But if by God one means the set of physical laws that govern the universe, then clearly there is such a God. This God is emotionally unsatisfying... it does not make much sense to pray to the law of gravity."

Meni je cuvena izjava filozofa Ludviga Fojerbaha: "Religija počiva na bitnoj razlici između čovjeka i životinja - životinje nemaju religiju."  :11:

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #5407 on: September 07, 2012, 15:24:26 »


Sto rece patrijarh Irinej, bez bogoljublja nema covjekoljublja. Cast izuzecima.



Znamo mi dobro što je čika irinej izjavio kad je stupio na dužnos,a to nam je dosta bitnije od jedne obične svešteničke floskule koju navodiš.
Znamo,nijesmo ludi.Toliko.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5408 on: September 07, 2012, 15:29:12 »
Sto je Madjo? Sto si takav hejter?

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #5409 on: September 07, 2012, 16:13:41 »
 :114:

Ova diskusija je siromašna bez odgovarajuće muzike       :08:


Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #5410 on: September 07, 2012, 16:32:34 »
To ciruseee  :67:  :67:

Ne,Sanjine, samo kažem da nema efekta da baš njega citiraš. Njegova riječ kod nas nema baš neku veliku težinu nakon određenih izjava, koje ne priliče ni seoskom svešteniku, a kamoli vrhovnom duhovnom licu.


Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #5411 on: September 07, 2012, 16:48:43 »
Vrhunac svake religije kad musliman iz centra dodje i zakune mi se u Ostrog...
Februar 2012. :)

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #5412 on: September 07, 2012, 17:07:00 »
Nije tačno, Svaroga mi !  :11:

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6638
Re: Off topic kamp
« Reply #5413 on: September 07, 2012, 17:11:40 »
I samim tim da Biblija govori da je bog napravio covjeka po svom liku pada u vodu po dokazima evolucije,ocigledno je da praljudi nisu imali pojma o nicemu,ada do youtube-a i facebook-a a i interneta nismo znali za pola stvari po svijetu a ne prije 2000 godina.
A i da nije bilo nauke morali bismo da se zapitamo zasto neko od ljudi nema tu moc stvaranja i zasto su svi ljudi razlicite boje koze i misljenja,zasto neki nisu ni culi za obozavanje boga vec i dan danas na malajskom arhipelagu postoje narodi koji obozavaju more,drvece itd.

Da bog postoji i te umne sile,seste dimenzije ne bi bilo ni vjernika ni nevjernika,ni raznih religija nego bi sasvim nesto drugo bilo.Cim se zoves vjernik i vjera to znaci pojedinac i religija znaci ti ne znas sigurno nego vjerujes.
Sa kog god stanista da krenes bilo naucnog ili  filozofijom nauke u razvijanju stvari postepeno opet dolazis na tome da je besmisleno govoriti o tome.

"Sunce je personifikacija Boga u svim religijama jer sunce omogucava zivot"

@Sanjin pa to je dovoljno da shvatis da su se nezive prirodne pojave personifikovale i ljudi su ih smatrali 'visom silom' 'svetim'  'spasenjem' jer prvo nisu znali ni sto su oni(kako su postali) nego su mislili da Sunce postoji samo zbog njih i da ce SUnce da se naljuti ako budu gresni,jer nisu imali pojma sta je Kosmos,cak je crkva da prikrije bibliske gluposti vrslila inkviziciju za one koji su se bavili Kosmosom i koji nisu rekli da je Zemlja centar Kosmosa.
Svaki NAUCNI korak naprijed je sve veci nokaut religijama,samo sto je vrijeme takvo da ljudi moraju sami da povezuju stvari jer je jos srednji vijek.



Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5414 on: September 07, 2012, 17:20:08 »

Ne,Sanjine, samo kažem da nema efekta da baš njega citiraš. Njegova riječ kod nas nema baš neku veliku težinu nakon određenih izjava, koje ne priliče ni seoskom svešteniku, a kamoli vrhovnom duhovnom licu.

A kojih to izjava,podsjeti me? Cudi me da tako dobro pamtis sta ko izjavi u Srbiji a ne smeta ti recimo sto je nas "vrhovni poglavar" devedeset i neke izjavio da je zamrzao sah zbog hrvatske sahovnice.


Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5415 on: September 07, 2012, 17:22:59 »
Quote
@Sanjin pa to je dovoljno da shvatis da su se nezive prirodne pojave personifikovale i ljudi su ih smatrali 'visom silom' 'svetim'  'spasenjem' jer prvo nisu znali ni sto su oni(kako su postali) nego su mislili da Sunce postoji samo zbog njih i da ce SUnce da se naljuti ako budu gresni,jer nisu imali pojma sta je Kosmos,cak je crkva da prikrije bibliske gluposti vrslila inkviziciju za one koji su se bavili Kosmosom i koji nisu rekli da je Zemlja centar Kosmosa.
Svaki NAUCNI korak naprijed je sve veci nokaut religijama,samo sto je vrijeme takvo da ljudi moraju sami da povezuju stvari jer je jos srednji vijek.


Ti ocigledno ne citas sta sam napisao. Napisao sam sunce kao personifikacija Boga a ne sunce kao Bog. Monoteisticke religije ne smatraju sunce Bogom nego Boga nazivaju "suncem pravde" zbog njegove zivotodavnosti.

A sto se tice evolucije prekidam diskusiju jer se osjecam kao borac protv vetrenjaca.

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6638
Re: Off topic kamp
« Reply #5416 on: September 07, 2012, 17:24:57 »
Ma samo opusteno :59:


Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #5417 on: September 07, 2012, 17:28:38 »
Meni je ovo vrhunac "moderne religije", Bog ima preko 3 miliona fanova na fejsbuku: https://www.facebook.com/GodQuotes?ref=ts
 :75:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5418 on: September 07, 2012, 17:29:19 »
 :102: :67:

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #5419 on: September 07, 2012, 17:32:19 »


A kojih to izjava,podsjeti me?


Proguglaj malo.Ne pravi se lud.

A mi se o tim stvarima nećemo baviti na ovom forumu, al eto čisto da te pośetim.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5420 on: September 07, 2012, 17:41:26 »
Nisi me podśetio. Ako se necemo baviti tim stvarima,onda nema potrebe da ih spominjes.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #5421 on: September 07, 2012, 17:47:31 »
Follow our lord on twitter  :67:

Irinej negira Crnogorce kao naciju. Nebitan lik skroz. Eo su poceli hapsit po Srbiji sto je neki lik osuo paljbu po njemu. Kako ide ona stara hriscanska.. ko tebe kamenom, ti njega u zatvor

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #5422 on: September 07, 2012, 17:49:00 »
A nema veze onda.
Samo bih molio da se ne pominje niti citira ođe na forum.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5423 on: September 07, 2012, 17:56:28 »
Neka,Madjo, nemoj tako providno siticat ko ti je trn u oku.

Nego, da te pitam. Posto ne volis srpskog patrijarha, a sa druge strane je poglavar Crne Gore i Brdah do juce bio Srbin, kako izlazis na kraj s tim paradoksom?

A dobro, Fraka, negirao ju je i gore pomenuti poglavar dok mu je odgovaralo.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #5424 on: September 07, 2012, 18:04:09 »
Sanjine, ne zanimaju mene te stvari niti se bavim time,vjeruj.Morá sam ti replicirati kad sam vidio koga citiraš.
Dabogda bili i Kinezi, samo nek me pušte njihovija prdnjavina,ae.

Znam jedno: da mi nijesmo sazreli da diskutujemo o ovim stvarima, nebitno đe.

Kraj od mene na ovu temu.