Author Topic: Off topic kamp  (Read 685064 times)

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6637
Re: Off topic kamp
« Reply #5325 on: September 04, 2012, 00:39:08 »

Quote
LJudi su vrsta Ape,mi smo se prozvali ljudima iako nikakve vece genetske razlike nemamo od majmuna,mi smo mutacija majmuna isto kao kad imas sindrome

E,blago tebi. Ispade da su ljudi degenerisani majmuni.  :36:  Znači,pošto nam je koža genetski vrlo slična koži svinje, to je dokaz da smo mutacija  svinja.  :116:

No, da ne budemo u off-u...možda su te "mutacije" bile uslovljene klimatskim promjenama.  :67:
Mutacija ne znaci degen,zezas li se to ili ozbiljno?Indukovane mutacije su degen,ali to nema veze sa evolucijom.Sve je mutacija u prirodi,spontana,evolucija i prilagodjavanje.Mutacije jesu bile uslovljene klimatskim promjenama jednim dijelom, a danas nas nebi ni bilo da su dinosauri prezivjeli.Mi jesmo mutacija majmuna i tu nema stida ni srama,tako je kako je samo sto nam je tesko jos uvijek da se pomirimo s tim da smo razumne i najinteligentnije zivotinje.U nauci ne postoji covjek ili ljudi kao posebna skupina,to postoji u religiji,kulturi.

Kraj off topicu od mene.

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6637
Re: Off topic kamp
« Reply #5326 on: September 04, 2012, 01:16:09 »


Posto nisam strucnjak za klimu, neka mi neko ovo objasni.
Kako je moguce da u proteklih deset dana svaku noc duva N, NE vjetar? Ja bih to naravno shvatio da duva citav dan, ali danju duva zapadnjak, i tacno svaku noc oko 12, 1 pocne da duva sjever i prestane negdje u jutarnjim satima. Razumio bih da se to desava u jednom danu, ali deset dana pa i vise u prethodnom periodu. Zasto? Kakav je to fenomen? Jer nema logke za to.


To je normalna smjena vjetrova. Danju duvaju sa mora, noću sa kopna. Samo sa promjenama u intenzitetu zbog promjene pritiska.
Upravo tako Kecmi,sto ima logike.Danju je toplije nad kopnom i nizi je pritisak pa vjetar duva sa mora a nocu obrnuto,polako noci postaju duze i hladnije i more postaje toplije od kontinentalnih predjela,za razliku od jula kad smo imali hladnije more i nocu od Pg npr.Ali to se desava samo kod stabilnog vremena.


Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5327 on: September 04, 2012, 10:55:40 »
Mutacija nije nista drugo do gubitak informacije ili mijenjanje postojece.  I nema nikakve veze sa prilagodjavanjem nego sa djelovanjem razlicitih faktora koji izazivaju degeneraciju. Kad se rodi covjek sa tri ruke ili noge nije nastala nova vrsta koja se bolje prilagodila uslovima zivota nego se rodio degenerik.
Ako smo mutacija majmuna, to znaci da smo degenerici majmuna jer nemamo brojne fizicke karakteristike koje ima majmun. Ili imamo neke koje su nekrakteristicne za majmune.

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Off topic kamp
« Reply #5328 on: September 04, 2012, 13:47:50 »

Mutacija nije nista drugo do gubitak informacije ili mijenjanje postojece.  I nema nikakve veze sa prilagodjavanjem nego sa djelovanjem razlicitih faktora koji izazivaju degeneraciju. Kad se rodi covjek sa tri ruke ili noge nije nastala nova vrsta koja se bolje prilagodila uslovima zivota nego se rodio degenerik.
Ako smo mutacija majmuna, to znaci da smo degenerici majmuna jer nemamo brojne fizicke karakteristike koje ima majmun. Ili imamo neke koje su nekrakteristicne za majmune.


Istina.

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6637
Re: Off topic kamp
« Reply #5329 on: September 04, 2012, 15:12:05 »
Ali ne mozemo biti degenerici,degen je greska prirode,koju izaziva mutagen,to je npr.ako zena za vrijeme trudnoce koristi tablete koje uticu na bebu beba se rodi sa sto kazes tri ruke to je mutacija degen,u kratkom roku.Mi smo mutacija majmuna ali ne degen,jer nije uticao mutagen na nas nego priroda milionima godina i razne stvari koje su se desavale u te godine,a to je evolucija.Mi smo savrseniji stupanj majmuna,ali ne onako,nego u teskim vremenima nas mozak se sirio i prilagodjavali smo se zbog borbe za zivot.To je razlika mutagen i degenericno stanje kao npr. eksplozijom Cernobila.Mutagene stvari(cestice,radioaktivnost) dovele su do toga da se radjaju djeca koja nemaju uslova za zivot,degeni.A mi smo se usavrsavali za bolje prezivljavanje milionima godina,shvatate razliku.

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6637
Re: Off topic kamp
« Reply #5330 on: September 04, 2012, 15:25:04 »

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #5331 on: September 04, 2012, 15:28:28 »
Znači li to da je ovaj čoek kod kojega kupujem dúvan degen zato što mu fali prstá ?

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6637
Re: Off topic kamp
« Reply #5332 on: September 04, 2012, 15:35:03 »

Znači li to da je ovaj čoek kod kojega kupujem dúvan degen zato što mu fali prstá ?
:53: nije ako se nije rodio bez njih.

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Off topic kamp
« Reply #5333 on: September 04, 2012, 15:49:25 »
Nikola, TEORIJA EVOLUCIJE je TEORIJA.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #5334 on: September 04, 2012, 16:04:55 »


Znači li to da je ovaj čoek kod kojega kupujem dúvan degen zato što mu fali prstá ?

 :53: nije ako se nije rodio bez njih.


Neznam bogomi, nijesam mu u zdravstvenu gleda.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #5335 on: September 04, 2012, 16:12:52 »
mi smo mozda (ne)uspjeli eksperiment  :11:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #5336 on: September 04, 2012, 16:23:35 »
Nesto mi nije milo ulazit u ove rasprave...  :03:
Rade, Evolucija nije vise teorija, nego prihvaceni fakt moderne nauke, tj abeceda bez koje se ne moze ic dalje. Prije svega zato sto apsolutno naucno dokazano da svaki zivi organizam konstantno evoluira.
Bez dalje rasprave, internet je omogucio svima da budu u koraku sa naukom. Pa kako ko oce, ne treba se time opterecivat.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #5337 on: September 04, 2012, 16:37:13 »
I kljucno pitanje nije nikad da li neko vjeruje ili ne, vec da li razumije ili ne sto je evolucija. Jer ogromna vecina ljudi koji ne vjeruju u evoluciju, sto god to znacilo, nema blage veze sto je evolucija, ni kako se odvija. I sto je najgore od svega nece da zna. Zato se ne vode debate.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #5338 on: September 04, 2012, 16:55:43 »
Mene je u dno desne šake na lijevu bandu nikla nekakva kóos ili rskavica, sve od đaoljega miša i kompjutera.
Znači li to da sam evoluirao ?  :21:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5339 on: September 04, 2012, 16:58:58 »

Mi smo mutacija majmuna ali ne degen,jer nije uticao mutagen na nas nego priroda milionima godina i razne stvari koje su se desavale u te godine,a to je evolucija.Mi smo savrseniji stupanj majmuna,ali ne onako,nego u teskim vremenima nas mozak se sirio i prilagodjavali smo se zbog borbe za zivot.To je razlika mutagen i degenericno stanje kao npr. eksplozijom Cernobila.Mutagene stvari(cestice,radioaktivnost) dovele su do toga da se radjaju djeca koja nemaju uslova za zivot,degeni.A mi smo se usavrsavali za bolje prezivljavanje milionima godina,shvatate razliku.

Potpuno je nebitno da li je u pitanju 5 godina ili milion. Mutacija je mutacija. Priroda ne moze nita mutacijama. Da moze - ne bih ih bilo.
Kazes da smo mutirali od majmuna. Ako je tako,sta ce majmunu nazadnija saka? Saka danasnjih majmuna je neuoporedivo savrsenija za penjanje po drvetu nego ljudska saka. Tako, kada se pojavio prvi majmun sa nazadnom sakom, on je bio degenerik.
Quote

Rade, Evolucija nije vise teorija, nego prihvaceni fakt moderne nauke, tj abeceda bez koje se ne moze ic dalje. Prije svega zato sto apsolutno naucno dokazano da svaki zivi organizam konstantno evoluira.

Daleko od toga da je fakt. Jedna od najsuplijih teorija u nauci. Mozda je za neke postala dogma,ali fakt nikako.
Sva ziva bica se menjaju (evoluiraju) ograniceno. Ima varijacija u okviru vrste. Ali jos nije primijeceno da od gmizavca nastane ptica, recimo.



Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5340 on: September 04, 2012, 17:00:25 »

I kljucno pitanje nije nikad da li neko vjeruje ili ne, vec da li razumije ili ne sto je evolucija. Jer ogromna vecina ljudi koji ne vjeruju u evoluciju, sto god to znacilo, nema blage veze sto je evolucija, ni kako se odvija. I sto je najgore od svega nece da zna. Zato se ne vode debate.

Nazalost,tako je.Vecina ljudi nema pojma koliko je ta teorija klimava, pa je prihvataju po defaultu. Zato treba raditi na obrazovanju ljudi.

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #5341 on: September 04, 2012, 17:08:34 »
a sto bi nam ti rekao? od koga smo postali?

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #5342 on: September 04, 2012, 17:08:49 »
Svakako da je teorija evolucije najprihvaćenija i najpotpunija teorija o nastanku ljudi, ali isto tako ima i jako mnogo nedostataka.
Jasno mi je da su određene vrste tokom miliona godina evoluirale, ali ono što nauka nije dokazala, kako je moguće da iz ničega nastane nešto. Da iz nežive materije nastane život. E to je ono što je manje-više osnova svih religija i glavni nedostatak teorije evolucije.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5343 on: September 04, 2012, 17:11:35 »
Milose, to vec nije pitanje terorije evolucije nego abiogeneze.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5344 on: September 04, 2012, 17:11:58 »

a sto bi nam ti rekao? od koga smo postali?
od ljudi. a ti sta mislis?

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #5345 on: September 04, 2012, 17:13:16 »
a kako su ljudi nastali? to mi nije jasno? Ja prije prihvacam da su nas vanzemaljci naselili kao kakve zivotinje nego da nas je neki super dobri bog stvorio (sto mu dodje isto u neku ruku).

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5346 on: September 04, 2012, 17:14:49 »
Onda opet moras da se upitas kako su nastali vanzemaljci.ali,ponavljam, nastanak zivota ne spada u domen teorije evolucije.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #5347 on: September 04, 2012, 17:16:27 »
Tako je, evolucija se konstantno povezuje sa nastankom zive materije. To je nesto potpuno drugo.
To sto nesto nije poznato nauci, ne znaci da ce zauvjek ostati tako. Zato i postoji nauka.
Prihvatit religiozna objasnjenja je ravno naucnoj kapitulaciji.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #5348 on: September 04, 2012, 17:17:35 »
Činjenica je samo da života na našoj planeti, kao i ljudi uopšte, nije bilo oduvjek. E sad, kako smo nastali i da li smo evoluirali od nekih drugih vrsta, moram da vam priznam da nemam u potpunosti izedfinisan stav po tom pitanju. Ali, možda je tako i najbolje. I Sokrat je znao da ništa ne zna. :77:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #5349 on: September 04, 2012, 17:20:04 »
Slazem se Fraka. Nauka do sada nije uspjela da objasni nastanak zivog iz nezivog, a ni nastanak same materije. posto je vecina danasnjih naucnika ateisticki nastrojena, uvodjenje inteligentnog dizajna bilo bi ravno kapitulaciji za njih.

medjutim, to se cesto cini,nevjesno. Upravo je nesto slicno uradio Nikola. To je takozvana greska reifikacije (the fallacy of reification). Reifikacija pripisuje konkretne osobine necem sto je apstraktno.
Tipican primjer koji cesto cujemo je '(majka) priroda se pobrinula'. (Majka) priroda je apstraktan pojam koji, iako ukljucuje sveobuhvatnu konkretnu, fizicku prirodu, nema svijest i nije mogla da se 'pobrine' ni za sta.