Author Topic: Off topic kamp  (Read 683886 times)

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #4475 on: January 26, 2012, 16:45:31 »

Pacifista nikad nije dovoljno, ni mnogo, kao što je "ratobornih" uvijek, makar ih samo dvoje bilo, previše.



 :45:    upravo ...    nikad nije previše pacifizma i nijedno društvo od te  ''boljke''  patilo nije      :121:        :116:

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #4476 on: January 26, 2012, 17:00:15 »
e jes jedno (da ja znam):) ali im se to obilo o glavu.   Na jednom ostrvu u tihom okeanu jedno 1000 km od novog zelanda, zivjela je populacija maora, koji su davno, otplovili sa Novog Zelanda  i nastanili se tamo. Da bi sprijecili ratovanja medju sobom, odlucili su da svaku svadju razrijese borbom sa prutevima ne duzim od duzine ruke a cim bi krv pocela da lije sa nekog od ucesnika borba bi se zaustavljala. ALi zato kad su im daleka braca Maori stigli, skoro sve su ih pobili.

The Moriori society was a peaceful society and bloodshed was outlawed by the chief Nunuku after generations of warfare. Arguments were solved by consensus or by duels rather than warfare, but at the first sign of bloodshed, the fight was over.

http://en.wikipedia.org/wiki/Chatham_Islands

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #4477 on: January 26, 2012, 17:31:51 »
ova diskusija prestaje ovdje sada! poruke sam ja izbrisao tako da ako ima kakvih zamjerki javite se na pp  :77:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #4478 on: January 26, 2012, 17:43:27 »

Nadal mi se ucinio nikad boljim u zadnje 2 god...


ako djokovic prodje mareja bice zanimljivo vidjeti kolko je nadal napredovao. tj mogu 100e singl da odigram na nadala u slucaju da marej prodje dalje  :75:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #4479 on: January 26, 2012, 17:54:47 »
Je li Marej nekad dobio Nadala u iole važnijem meču?
Definitivno, ljepše i neizvjesnije finale bi bilo Nadal-Đoković.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #4480 on: January 26, 2012, 17:57:32 »


Nadal mi se ucinio nikad boljim u zadnje 2 god...


ako djokovic prodje mareja bice zanimljivo vidjeti kolko je nadal napredovao. tj mogu 100e singl da odigram na nadala u slucaju da marej prodje dalje  :75:

Da to definitivno, Nadal ima u saci Mareja.. mentalno je jaci.. takodje Djokovic ima Nadala..

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #4481 on: January 26, 2012, 18:30:35 »



Nadal mi se ucinio nikad boljim u zadnje 2 god...


ako djokovic prodje mareja bice zanimljivo vidjeti kolko je nadal napredovao. tj mogu 100e singl da odigram na nadala u slucaju da marej prodje dalje  :75:

Da to definitivno, Nadal ima u saci Mareja.. mentalno je jaci.. takodje Djokovic ima Nadala..


da. jedno zapazanje za federera. nisam siguran dal ce moci da mlati mareja kao prije,to mi je nepoznanica ali evo pocela je druga godina i nema grend slema u njegovim rukama.kolko god on pricao da ce biti bolje sledeci put, polako postaje svjestan da dani , mjeseci polako prolaze i da rade protiv njega. on je najavljivao sa onom igrom na kraju prosle sezone velike ciljeve ali opet me je uvjerio da moze da ih ostvari jedino ako tu nisu nadal i djokovic.kazem, za mareja jos nisam siguran kakvi ce njihovi dueli da budu.uzeo ga je lendl pod svoje. mada taj lendl je bio veliki igrac ali ovo je prvi put da srijecemo njega u ulozi trenera. sve to na neki nacin moze da bude i pogubno za mareja, ako se sjecate slucaja sa djokovicem kad je unajmio trenera za servis koji je pokusao da promjeni nacin servisiranja te je ovaj poceo da gubi meceve,nije mogao da predje drugo kolo pa ga je poslije 6 mjeseci otpustio...pa onda jos pola godine-godina vracanja i privikavanja na stari servis...to moze mareju da se obije o glavu. vidjecemo ga sjutra u 0930h
 :79: djoma  :79:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #4482 on: January 26, 2012, 18:53:58 »
kako je dobro rekao danas Matts wilander dok je komentarisao meč.
Kaze: Nadal kad igra protiv pederera onda on to razmislja kao na SNAGU da igra ,  pederer protiv nadala THINKING , pederer protiv Djokovica REACT, nadal protiv djokovica THINKING..  
i ETO ZACARANI KRUG.. zato je Djokovic najjaci.. Nije rekao kako djokovic igra protiv njih...   ali moze se zakljuciti da je kombinacija React + thinking..  ili samo react..  s tim sto djokovic ima nevjerovatno samopouzadnje a i najbolji je atleta, pa sve stize.. i ono sto rece danas Nadal kad je pricao sa Courierom : Djokovic ima brzu promjenu ritma sa jedne strane na drugu..
3;O sjutra za Novaka..

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Off topic kamp
« Reply #4483 on: January 26, 2012, 20:38:31 »
[/quote]
Nažalost tako je ....  još uvijek smo većinom mentalno zaostali u 15. stoljeću.
Žalosno je što su Hrvatski navijači (mahom žene, djeca, nedužni ljudi) isprebijani prekjučer u Novom Sadu, a da policija ništa poduzima, već im još i govori da su krivi za to što su dobili...
ma nema veze, naprijed moji Kauboji  :116:
[/quote]

Ja osudjujem svako huliganstvo sa cije god strane bilo ! A da su isprebijani zene i djeca to naprosto ne stoji i da policija nije nista preduzela ni to ne stoji uhapseno je mnogo ljudi (osumnjicenih huligana) !

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #4484 on: January 27, 2012, 00:40:51 »
evo jedan interesantan momenat na mecu nadal-federer

[ Invalid YouTube link ]

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Off topic kamp
« Reply #4485 on: January 27, 2012, 01:55:40 »
Evo da recem jednu losu vijest dobrim drugarima sa najboljeg moguceg foruma. Vas clan Stenli je istegao sve ligamenta na nozi, to jest kod clanka, oporavak ce mi bi mnogo mnogo dug, i veoma je teska povreda. Na fudbal i tako to mogu zaboravit narednu godinu, ili dvije. Na nogu cu se nadam se moci oslonit za nekih 15-ak dana. A sav oporavak da bi se noga vratila u normalu trebao bi da traje oko dvije godine, mada rekose mi da sam mlad,jak, i da bi mi moglo sve to ici mnogo brzim i boljim tokom, samo ako budem redovan na fizikalnu i drzao se leda i masti koju sam dobio da mazem, nakon mjesec dana cu ici i na magnete nekakve ne znam ni sam.  :75:

Tako da cu sad jos vise biti aktivan na forumu. Bice mi ovo najveca zanimacija uz FB i podignutu nogu na dva jastuka i stolicu.  :35:

 :38:
« Last Edit: January 27, 2012, 02:05:09 by Stenli »

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #4486 on: January 27, 2012, 02:02:52 »
 :02: Bogami, zeznuto...  :02:

Želim ti oporavak u najkraćem mogućem roku  :27:  :03:

Offline Shody

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 495
Re: Off topic kamp
« Reply #4487 on: January 27, 2012, 02:04:09 »
Ufff brate moj  :02:

Ako te išta tješi, ja sam prije mjesec i po dana slomio nogu, isto tako držao nogu na jastuku i sve to... upravo ovih dana prohodao....

Drži se, i znam kako je neugodno ležati u krevetu mjesec dana  :23: :23:

evo i mene:
« Last Edit: January 27, 2012, 02:06:05 by Shody »

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #4488 on: January 27, 2012, 02:05:01 »
Najbitnije je da mirujes.. ako nisi slomio kost i u pitanju su samo ligamenti, oporavak ce bit kraci od godinu dana sigurno... Gips imas?
Izolovana noga iznad nivoa srca, da otok spadne.. ice to brzo cus, mlad si, mnogo brze nego sto mislis.. samo nemoj da se vratis da igrs cim osjetis da si spreman jer tetive i ligamenti su gadna stvar, koja te lako moze prevarit.. Samo miruj i za 3-4 mjeseca eto te na fudbal lagano  :45:

BTW reko sam prije 20 dana da mi je cura imala nezgodu, tako da sam medicinski brat vec 20 dana, sve znam! samo pitaj hahah

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Off topic kamp
« Reply #4489 on: January 27, 2012, 02:06:57 »
Drz se Stenli junace !  :45:

Posto sam se profesionalno bavio sportom nekih 12 godina malo mi je cudno da ces se oporavljati toliko za istegnuce ligamenata na skocnom clanku jer su to inace najelasticniji ligamenti koje je gospod nacinio takvim upravo zbog cestih okretanja stopala i slicnih vratolomija. Za istegnuce ligamenata nikada nisam pauzirao duze od 4 nedelje uz adekvatan tretman. Prije ce biti da si ti pokidao ukrstene ligamente skocnog zgloba a da ti to nisu rekli i za takvu povredu oporavak traje cak i godinu dana.

Samo lagano i strpljivo,drzi se preporuka fizijatra i budi kasnije uporan ali i obazriv sa vjezbama jacanja.  NAJTOPLIJE ti preporucujem da kod fizijatra, Mr sci Dusana Nenezica u Podgorici odradis tretmane AKUPUNKTURE koji i do 10-15 puta ubrzavaju(skracuju) oporavak ! Licno sam to okusio,a on,da ja znam, jedini u PG radi uceno akupunkturu. Ako pozelis kontak telefon moze na PM. Naravno ovo je preporuka kad se opres na nogu.

Offline Shody

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 495
Re: Off topic kamp
« Reply #4490 on: January 27, 2012, 02:10:55 »
Džoni je li znaš možda što je najbolje za oporavak slomljene noge?
Naime, imao sam frakturu lisne gibule (kosti) koja je pukla. I bio sam u gipsu mjesec dana... evo lagano šetam sa jednom štakom, ali i dalje osjećam laganu bol u peti.
Doktor mi je rekao da stavljam nogu u slanu kupku (sol+voda) i to svaki dan radim, ali što još uz to. Neke vježbe za list da ojačam mišiće ili nešto slično?

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Off topic kamp
« Reply #4491 on: January 27, 2012, 02:19:12 »
Nazalost u zadnjih 3 godine sam iskusio mnogo toga sa ljekarima i lijecenjima na raznim adresama zbog zaradjene hronicne polineuropatije (autoimuno zapaljenje svih perifernih nerava,dobio je nakon kupanja u hladnom oktobarskom moru i infekcije nakon toga) pa mogu dosta toga da pomognem ljudima savjetom  :12:

Za bolove u petama i lom kosti najbolje 3 stvari koje mozes da uradis su :

1. Gavez gel ( proizvodjac Dr Josif Pancic ) mazati nogu od koljena duz polomljene kosti do noznih prstiju i nazad petu i stopalo. Ujutru i navece. Rezultate ces vidjet vec za par dana !
2. Hidromasazna kada u kojoj bi imao 2-3 nedelje tretman jako bi pomogla
3. OBAVEZNO JACANJE misica te noge,kako lista tako i butnih.

Posto je izuzetno bolno upraznjavati akupunkturu u peti to ti ne preporucujem sem ako imas lavovsko srce.
« Last Edit: January 27, 2012, 02:20:50 by Dzoni »

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #4492 on: January 27, 2012, 02:23:38 »
Shody to ti dodje kao da ugazis na jeza u more petom. To sam ja uradio. Da sam znao kolko ce boljeti, dao bi da mi okinu nogu sad.  :36:

Ja sam lomio skocni zglob... prije 5 godina.. oporavio se, ali mi je i dan danas desni zglob dosta asimetrican i veci u odnosu na lijevi...
Eh kakve sam ja muke mucio sa inflamacijom tetiva najveceg stepena prosle godine.. ljudi tih bolova... drzao sam ruku u zamrzivac od ocaja jer nisam znao sto da radim vise...

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Off topic kamp
« Reply #4493 on: January 27, 2012, 02:24:09 »
E da, i meni je receno da drzim nogu u slanu vodu, naravno, ali kad spane otok potpuno. Hvala vi dobri ljudi puno. Dzoni, rekose mi da sam pokidao premnogo ligamenata i da ce oporavak bit mnogo dug.  Trudicu se da bude to sto krace.  Madjo Hvala! Fraka, volio bih da bude tako kako ti kazes ali se nesto ne podudaraju tvoja misljenja i misljenja doktora.  :22:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #4494 on: January 27, 2012, 02:26:35 »
Ma trebalo bi stenli, poslije godinu dana se na teren vracaju (i prije) ljudi koji pokidaju ukrstene ligamente koljena, sto je nebrojeno puta teza i ozbiljnija povreda.. vidjeces i sam uostalom.

Offline Shody

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 495
Re: Off topic kamp
« Reply #4495 on: January 27, 2012, 02:27:23 »
Ma mene ne boli doslovno peta, ja sam slomio nogu odmah poviše gležnja, znači nekih 5 cm poviše pete...

Nego ta kost je odgovorna za spuštanje/podizanje stopala pa vjerojatno me za to boli peta.

A nadam se da će proć, pokušat ću raditi vježbe za jačanje mišića, sad neznam da li samo lisnih ili lisnih i bedrenih.

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #4496 on: January 27, 2012, 02:33:06 »
Brz oporavak ti zelim Stenli, i nadam se da ces imate velike svrhe da ovih dana sa nama pratis prestojece pojave... !!   :03:
Februar 2012. :)

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Off topic kamp
« Reply #4497 on: January 27, 2012, 02:36:42 »

Ma mene ne boli doslovno peta, ja sam slomio nogu odmah poviše gležnja, znači nekih 5 cm poviše pete...

Nego ta kost je odgovorna za spuštanje/podizanje stopala pa vjerojatno me za to boli peta.

A nadam se da će proć, pokušat ću raditi vježbe za jačanje mišića, sad neznam da li samo lisnih ili lisnih i bedrenih.


Napisao sam ti @shody 3 stvari koje su pod parolom "MUST You" , dakle probaj mast obavezno i ako si u prilici hidromasaznu kadu u nekoj ustanovi,bar 7dana. Jacaj sve grupe misica noge koju si polomio. Naravno da je bol u peti samo posljedica loma.

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Off topic kamp
« Reply #4498 on: January 27, 2012, 02:43:06 »

Brz oporavak ti zelim Stenli, i nadam se da ces imate velike svrhe da ovih dana sa nama pratis prestojece pojave... !!   :03:


Hvala Stefke puno.   :47:

Offline goga

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 485
    • concero
Re: Off topic kamp
« Reply #4499 on: January 27, 2012, 09:12:22 »
Stenli brže će to na mlado je  :03:
Moj tvrdoglavi muž koji sa svojih 40 i kusur misli da može igrati nogomet kao da ima 20 :120: prošle godine također polomio kako su i njemu rekli sve ligamente u zglobu desne noge. No nakon svega nekoliko mjeseci bilo je skoro pa sve OK ... mislim on i dalje stalno nosi onaj steznik oko zgloba ali već nakon malo više od pola godine nije mogao izdržati (čitaj vrag mu neda mira) i ponovo se vratio na teren (kad li će shvatiti da je za njega sad ipak gledalište prihvatljivije pitam se pitam)

u svakom slučaju kako ti Đoni kaže ... dobar doktor i fizijatar čuda čine ... a ti samo slušaj i ne kloni duhom i vidjet ćeš da će to biti brže :03: