Author Topic: Off topic kamp  (Read 683088 times)

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #3900 on: November 12, 2011, 07:32:48 »
Čestitke Hrvatskoj i Bosni !  Stvarno nisam računao da će Hrvatska onako da rasturi Tursku u prvoj utakmici     :52:     :45:     vratili su im sve što su imali.   Bosanci takođe imju razlog da slave onaj remi.  
Mi,  sa druge strane,  dočekujemo Čehe sa dva ružna gola zaostatka,  od kojih smo drugi tako jeftino primili ....   Ako ne daju gol ovamo,  biće nade dok traje utakmica.  Ako daju,  mi moramo da damo 4 ...    ali što je igra bez izazova ?    U ovakvim situacijama se dokazuju dobre ekipe      :114:      O igri i taktici je možda bolje ne diskutovati do srijede,  da ne remetimo atmosferu prije revanša .....      :116:
« Last Edit: November 12, 2011, 08:05:57 by cirus »

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #3901 on: November 12, 2011, 09:55:40 »
Koliki će tek sad bit pritisak na igrače kad treba jurit 2 gola.  :30:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #3902 on: November 12, 2011, 10:08:54 »
Ne brine me toliko rezultat, iako je loš, koliko nedostatak ideje u igri i nemogućnost da prebacimo težište igre na polovinu pritivnika.
Biće teško, ali rezultat 2:0 zna biti veoma nezgodan za onoga ko ga brani.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #3903 on: November 12, 2011, 10:19:11 »
Jeste ali bilo je perioda kad su igrali vrlo dobro... nekoliko puta Damjanović traži loptu kroz sredinu i ne dobija je ili dobije sa zakašnjenjem...par puta Jovetić je tražio brzu loptu od veznih igrača...tu nešto ne štima... dat je prevelik prostor Česima u veznom redu.
Sreće nijesmo imali, da je ostalo 1:0 to bi bio odličan rezultat za revanš, ovako...  :02: Promijenili smo stil igre od smjene selektora, igramo ofanzivnije što i treba da forsiramo naravno(glupo je igrat bunker i nadat se da će Vučinić dat gol iz jednog šuta), a opet ne zamjeram selektoru jer je ovo njegov tek treći meč... možda je trebalo igrat zatvorenije, kao protiv Engleza u goste, što znam, pa šansu čekat doma .... ne valja rabota ne  :34:

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Off topic kamp
« Reply #3904 on: November 12, 2011, 10:54:15 »
Ne vjerujem da CG moze dati cesima 2 gola u Pg.Prije svega nemaju spica koji to moze napravit,jer Vucinic ne igra ni upola za reprezentaciju kako igra za klub.I da uvale nekako 2 komada,ponovo ce im cesi uvalit go i dovidjenja.
I da.Mnogo su velika bila ocekivanja od ove dvije utakmice.Nijesam htio da pricam da su cesi favoriti,jer bi ispalo da sam protiv CG,ali ono od sinoc je po meni realna slika.Sportski pozdrav,a u nedelju svi za Berane,igra Celik  :111:

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Off topic kamp
« Reply #3905 on: November 12, 2011, 11:31:25 »
Neka nastave sa ovakvom taktikom i ovakvom igrom pa cemo proc ka i u goste,e moj Brna.Kakvu ti je Cico reprezentaciju stvorio i ti mi tu izmisljas neke tektike dje se ne igraju ni u trecu crnogorsku ligu...

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #3906 on: November 12, 2011, 11:41:35 »
Moramo bit svjesni da moramo se "učit" napadačkom fudbalu.Dosta je bilo bunkera i rezultata 0:0 i 1:0, moraju se uviđet naše granice koliko možemo igrat otvoreno.Napad nam je bolji dio tima i to treba valorizovat.Zarad budućih utakmica reprezentacije.
E sad jeli izabran pogrešan momenat, to jest.

Ponavljam, da je ostalo 1:0 nebi bilo loše ali onaj jeftini go na kraj meča je stvarno...  :34:

Nadajmo se da možemo učinjet nešto.
Samo da malo mediji smanje euforiju i da rasterete momke.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #3907 on: November 12, 2011, 11:56:47 »
To što kažeš Mađo, najvažnije je da se smanji euforija, kako među narodom, tako i u medijima. Velika euforija, prevelika i nerealna očekivanja nikad nisu ništa dobro donijeli. Sjećam se preslikanog scenarija od prije godinu dana ovdje u Srbiji. Kad se reprezentacija plasirala na svjetsko, samo se o tome pričalo, svi su već vidjeli reprezentaciju makar u četvrtfinalu. A onda je moralo da dođe razočarenje. To je jednostavno taj neki balkanski mentalitet.

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Off topic kamp
« Reply #3908 on: November 12, 2011, 12:34:25 »
Damjanic mu je adut  :75: i od Bozovica je nesto veliko ocekivao sigurno  :75:
Daj da igramo onaj fudbal kao sto smo igrali u prvom dijelu kvalifikacija,u goste zatvoreno pa na kontru sa dobrim napadacima..Ali ne,oce Brna da im da 5 komada u goste ni da smo Brazil,pa dace im samo ne znam kad  :71:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #3909 on: November 12, 2011, 12:38:43 »
Slazem se sa stenlijem... posli smo u goste sa potpuno "domacinskom" taktikom sa previse napadaca.. u goste se ide da se ne primi gol, i ide se na kontre.. Pogresna taktika, vezni red pun ofanzivnih igaca...

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #3910 on: November 12, 2011, 13:04:28 »
Ja mislim da to nije bila previše ofanzivna taktika. Morate uzeti u obzir da su igrala dva klasična zadnja vezna, Peković i Drinčić. Peković je više imao ulogu trećeg štopera, jer gotovo da nije ni prešao sredinu terena. E sad što se tiče napada, djelovalo mi je kao da tu ni nema klasičnog napadača, koji će samo stajati u napadu i čekati da mu neko baci loptu. Kao da su četiri igrača imali uloge ofanzivnih veznih, koji su se povremeno rotirali, a svako je imao i dobrih defanzivnih zadataka. Mislim da je veći problem bila bezidejnost u napadu, nego pogrešna taktika. Valjda će biti bolje u Podgorici.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #3911 on: November 12, 2011, 15:23:09 »

Moramo bit svjesni da moramo se "učit" napadačkom fudbalu.Dosta je bilo bunkera i rezultata 0:0 i 1:0, moraju se uviđet naše granice koliko možemo igrat otvoreno.Napad nam je bolji dio tima i to treba valorizovat.Zarad budućih utakmica reprezentacije.
E sad jeli izabran pogrešan momenat, to jest.

Ponavljam, da je ostalo 1:0 nebi bilo loše ali onaj jeftini go na kraj meča je stvarno...  :34:

Nadajmo se da možemo učinjet nešto.
Samo da malo mediji smanje euforiju i da rasterete momke.



kad igras ovako jaku utakmicu tipa "biti ili ne biti" imas dvije opcije. Ili da igras na siguricu a kad kazem to mislim na prethodne partije za Kranjcarom ili da eksperimentises (kao sto je Brnovic uradio). E sad da ja vas pitam , sta bi ste izabrali od te dvije opcije. Ja bih sigurno isao na prvu opciju.
Dakle, jeste i istina je da imamo odlican napad ali zapitaste li se ako imamo tako dobar napad zasto ne dajemo tolko golova? Bilo je dobrog razgovora nakon utakmice u studiju. Mi nemamo covjeka koji ce da povuce tu loptu i ubrza i spoji taj napad sa odbranom. To se vidjelo juce u citavoj utakmici. Mi nismo imali sredinu i zbog toga nismo imali akcije,tim nam je licio na dva usamljena ostrva, odbrana i napad....nikakav gliser izmedju njih,camac,trajekt ili sto ti ja znam vec. Dobro je Sofro sinoc primjetio tu situaciju kad je spomenuo da nam treba neki takav igrac...spomenuvsi i danasnjeg igraca Zvezde brazilca Kadua koji moze da igra tu ulogu....ne bih prihvatio ocjenu da Vucinic i Jovetic nisu imali pojma, vise mi je licilo da njih dvoje nisu imali upotrebljive lopte citavu utakmicu a kad je lopta dolazila do njih ,(prilicno sporo) morali su da se muce sa dva - tri igraca Ceske oko njih.
Brnovicu je ne brojeci mec sa Engleskom ovaj mec bio na neki nacin i debi na klupi i mislim da se nije proslavio sa postavljenom taktikom. Mene je razocarao kompletno. Igrati napadacki u prvom susretu baraza je ravno samoubistvu sto se i ispostavilo na kraju. Kad smo primili go raspali smo se kao ekipa. Izvodi odlicnog Damjanovica a uvodi Bozovica (???) koji ne umije da primi loptu i koji ne znam kako ali i dalje ga zovu u reprezentaciju. Par minuta prije kraja ubacuje Delibasica, a sta je sa Zveroticem???? Sta je sa Becirajem??? Po meni glupa taktika Brnovica nas je dovela ovdje gdje smo sada ali i dalje imamo sansu za popravni. Naravno bice tesko ali fudbal je cudo i sve moze za 5 minuta da se preokrene.
U utorak Cesi dolaze sa 2 gola prednosti. Vjerujem da ce igrati bunker (ludi bi bili ako bi igrali drugacije), cuvat ce prednost i trazice sansu u brzim kontrama. Vjerujem da uz publiku mozemo postici 2 gola pa u produzecima ko sto ponese. Dugo je 90 minuta igre. Moze se svasta desit ali bice veoma tesko.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #3912 on: November 12, 2011, 15:36:41 »
Slažem se Vanja sa svijem što si rekao.
Ali, sve one pobjede smo ostvarili bez Jovetića i to vrlo lagano. Od kad se on vrati u ekipu puče grom. Malo bih ga ja odmorio i pružio šansu nekome drugome koji će imati više ideje u veznom redu.Ono njegovo srljanje i bezuspješni driblinzi mi idu na živce. Potpuno je neupotrebljiv.  :46: :46:


Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Off topic kamp
« Reply #3913 on: November 12, 2011, 15:52:44 »
Po meni glupa taktika Brnovica nas je dovela ovdje gdje smo sada ali i dalje imamo sansu za popravni.

Pa nego sto je...Mislim da bi ja bolju taktiku postavio za prvi mec baraza od njega,ili bilo ko sa foruma.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #3914 on: November 12, 2011, 16:04:23 »
Djoma, ja sam imao frku svih ovih dana od ove utakmice. Cak moram priznati da je i mene euforija stigla pred samu utakmicu ali vec poslije 15 minuta ja sam bio spusten na zemlju. A frka mi je bila zbog sudija (koji su inace po meni savrseno vodile mec -citaj: nisu dosudili penal za cehe :) ) iz jednog moguceg razloga. Jer kako je citavo covjecanstvo izgradjeno na interesu bojao sam se da zbog toga sto se Cesi granice sa Poljskom a tu je blizu i Ukrajna, sudije dobiju instrukcije da sude u korist Ceha jer kolko stanovnika ima Ceska republika+ jos se granice sa zemljama u kojima ce se odigrati EP. Kad saberemo 2 i  2 logika sama kaze da ce Cesi ako prodju na EP ostaviti vise para u tim drzavama nego mi Crnogorci :)
Za Jovetica sam siguran da je on sutnuo onu loptu koju ce sutnuo Simon, siguran sam da bi bio go. U zadnje 4 utakmice covjek je na isti nacin dao 2-3 gola. Sa iste udaljenosti,iz mjesta u raslje. Simonu bi usla da ju je podigao za skoro pola metra ali Ceh je bio izvanredno postavljen. Inace onaj prvi go sto su Cesi dali je remek dijelo. Pavicevic koji je u tom trenutku cuvao Pilara nije smio jace da ide na njega jer je vec dobio zuti i prijetilo mu je iskljucenje zato ga je pratio u stopu pokusavajuci da zakloni go ali ovaj je kad je primio loptu krenuo u svoju desnu stranu trkom tako da je smanjio mogucnost Pavicevica da izblokira sut. Ta lopta koja je imala blagi efe u kontra ugao je vjecno bjezala iz ruku Bozovica. Ono se ne brani.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #3915 on: November 12, 2011, 16:23:30 »
Ljudi, nije problem bila taktika- problem je bezidejnost veznih igrača i saradnja sa napadačima.
Ja neumijem svatit poziciju Jovetića na jednu stranu i Vukčevića na drugu stranu.I jedan i drugi skoro uz aut liniju igraju a paradoksalno je da uglavnom napadamo kroz sredinu.  :75: Peković i Drinčić su bili povučeniji, a ovi druga dvojica skroz uz liniju eto prostora Česima u sredinu koliko oće...još kad Jovetić krene u dribling unaprijed vidim izgubljenu loptu a onda krene kontra Čeha.Na sreću odbrana je zaustavljala kontre dosta dobro.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #3916 on: November 12, 2011, 16:35:21 »
Problem je bila taktika, u prvi mec baraza u goste se ide da se ne primi gol, a ne da se da 5, pogotovo protiv objektivno boljeg protivnika.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #3917 on: November 12, 2011, 18:44:03 »
Srećan rođendan Kecmi, da si živ i zdrav još 100 godina i da pobijediš na takmičenju!  :114:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #3918 on: November 12, 2011, 19:03:37 »
Srecan rodjendan brate, ziv mi bio  :112:  :105:  :109: !!! I da pobijedis na ovom takmicenju, da osvijetlis nama mladima obraz..Dobro si krenuo  :105:
Februar 2012. :)

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #3919 on: November 12, 2011, 19:27:21 »

Srecan rodjendan brate, ziv mi bio  !!! I da pobijedis na ovom takmicenju, da osvijetlis nama mladima obraz..Dobro si krenuo

Srećan rođendan Kecmi, da si živ i zdrav još 100 godina i da pobijediš na takmičenju!  


 :121: :121: :121: Hvala vam od  :43:  prijatelji moji....... Skoknite na kolace  :60:
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #3920 on: November 12, 2011, 19:38:31 »
Heeeeeeeeeeej, Srecan rodjendan Kecmi  :121:

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #3921 on: November 12, 2011, 19:45:00 »

Heeeeeeeeeeej, Srecan rodjendan Kecmi  :121:


Hvala druze Transmate  :60: :60:
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #3922 on: November 12, 2011, 19:46:06 »
Sve najbolji Kecmi, pomalo sa  :116:  :99:

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Off topic kamp
« Reply #3923 on: November 12, 2011, 20:59:52 »
Sve najbolje brale 100 godina  :116:

Nista Fraka,evo vidjecemo kakva ce mu taktika bit sad u utorak...
Da smo sa ovakvom taktikom igrali protiv Engleza tamo,dali bi nam 5-6 komada...
Nego Brnovic je poseban slucaj...  :71:
Ako sto ne promijeni,nema se cemu nadat.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #3924 on: November 12, 2011, 21:08:45 »
A prao receno, nije on kriv, no onaj ko ga je postavio tu. Savicevic  :46: