Author Topic: Off topic kamp  (Read 683504 times)

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #3650 on: September 16, 2011, 22:47:38 »
Pređi na šah i sudoku i bol će nestati!

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #3651 on: September 16, 2011, 22:49:49 »
haha a dje cu sa ovolikom snagom??  :67:
sudoku sam prije igrao stalno  :63:

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #3652 on: September 16, 2011, 22:58:22 »
LOŠA HIDROLOŠKA SITUACIJA                                                                                                          izvor: BARinfo

Iz barskog Vodovoda obavijestili su potrošače da je, zbog loše hidrološke situacije i ekstremno visokih temperatura vazduha, došlo do izuzetnog pada izdašnosti svih lokalnih izvorišta - Kajnak, Zaljevo, Brca, Spile, Sustaš i izvorišta u Crmnici - Velje oko i Orahovo polje. Usljed ovako loše hidrološke situacije i povećane potrošnje vode, došlo je do poremećaja u vodosnabdijevanju pojedinih naselja, pa je JP Vodovod i kanalizacija prinuđeno da uvede restriktivne mjere snabdijevanja za naselja koja se snabdijevaju sa izvorišta Sustaš, Spile, Brca i Zaljevo.
 
Posljednja izmjerena količina vode na svim izvorištima vodovodnog sistema Bara, uključujući i vodu iz Regionalnog vodovoda iznosi 410 litara u sekundi, što je približno “gornjoj granici izdržljivosti sistema”.
 
Elektrodistribucija Bar je objavila da će, na zahtjev JP Vodovod , sjutra (petak), u terminu od 8 do 13 sati bez napajanja električnom energijom ostati Biševići, Jovanovići, Šušteri i Pavićevići.
 
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #3653 on: September 17, 2011, 10:08:18 »

haha a dje cu sa ovolikom snagom??  :67:
sudoku sam prije igrao stalno  :63:

Znaci bio sam u pravu.
Snagu mozes da trosis na hiljadu drugih stvari. Zdravlje je bitnije. Razmisli o tome. Kao i o tome koliko je dobro piti brufene.

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #3654 on: September 17, 2011, 12:07:38 »
Sta znaci ovo sto rece Branko na vremensku: Suncano uz zamucenost atmosfere u Podgorici, Kolasinu i Herceg Novom. Predpostavljam da je zbog dima, al sto u HN-u?
« Last Edit: September 17, 2011, 12:15:33 by kecmi »
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #3655 on: September 17, 2011, 13:31:23 »

Sta znaci ovo sto rece Branko na vremensku: Suncano uz zamucenost atmosfere u Podgorici, Kolasinu i Herceg Novom. Predpostavljam da je zbog dima, al sto u HN-u?


Ne znam na sta je mislio, ali ako je tako rekao, definitivno je zbunjujuce. Ako je rejkao za sjutra, onda je mislio na dim vjerovatno... Jer na zalost, ovaj dim se nece povuci sve do ponedeljka popodne (osim ako ne dune neki vjetar u ponedeljak rano)
Dim je najvise izrazen kod mene, dolina bjelopavlićke ravnice..
« Last Edit: September 17, 2011, 13:40:16 by Madjo »

Offline MeteoLaik

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 287
Re: Off topic kamp
« Reply #3656 on: September 17, 2011, 13:37:20 »
još me nešto čudi, da ne kažem zabrinjava. Govore o tome da su požari progutali šume vrijedne (kada se drvo preradi) nekoliko miliona eura (TVCG). Međutim, nije rečeno da šume nestaju i da će se to odraziti na klimu i kvalitet vazduha u CG. je li moguće da samo o parama pričaju?

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #3657 on: September 17, 2011, 13:38:51 »
Rekao je ovako: Prema podacima od 11 casova, jutro u Crnoj Gori je suncano uz zamucenost atmosfere u Podgorici, Kolasinu i Herceg Novom. Temepratura vazduha se kretala od 25 stepeni na Zabljaku do 31 u Podgorici i Herceg Novom.

--------------------------------------------------------

Mislim da je ovako rekao.
« Last Edit: September 17, 2011, 13:40:36 by Madjo »
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #3658 on: September 17, 2011, 13:50:28 »

Rekao je ovako: Prema podacima od 11 casova, jutro u Crnoj Gori je suncano uz zamucenost atmosfere u Podgorici, Kolasinu i Herceg Novom. Temepratura vazduha se kretala od 25 stepeni na Zabljaku do 31 u Podgorici i Herceg Novom.

--------------------------------------------------------

Mislim da je ovako rekao.



Ok, onda je dobro rekao. To je to. Dim. Ali se on strucno izrazio, jer dim uzrokuje zamucenost atmosfere.

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #3659 on: September 17, 2011, 13:52:28 »
E pa ok je onda.  :03:
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #3660 on: September 17, 2011, 13:55:53 »

još me nešto čudi, da ne kažem zabrinjava. Govore o tome da su požari progutali šume vrijedne (kada se drvo preradi) nekoliko miliona eura (TVCG). Međutim, nije rečeno da šume nestaju i da će se to odraziti na klimu i kvalitet vazduha u CG. je li moguće da samo o parama pričaju?


Pa nebih se složio da šume u Crnoj Gori nestaju, naprotiv rekao bih da šume zahvataju sve veći prostor.Prosti razlog je što je osjetno manje domaćinstava na selu nego recimo prije dvije-tri decenije i manje je stočnog fonda.Ne da mi se čini nego sam siguran da je drvna industrija na sjeveru mnogo manja sa kapacitetima i sa količinom ubratog i prerađenog drveta nego recimo '80-tih godina.
Jeste velika šteta od požara, čak ogromna, ali uvjek je gorelo tokom sušnih godina, bilo je i žešćih i prostranijih požara ali priroda je jača od svega i ne dá se.  :63:
Navešću primjer Katunske nahije-svi ste čuli da se to nekad,ne toliko davno,zvalo Kameno more,zato što je vrlo malo bilo šumovitog terena.Ali, šume su se i po nahiji obnovile i ojačale,istina trebalo je dosta vremena zato što je teren krševit, a sve je krenulo ubrzano kada je Blažo Jovanović 60-tih godina prošlog vijeka zabranio koze da se drže.Kad sam prolazio kroz nahiju neđe proljetos ove godine više mi je ličilo na Zeleno nego na Kameno more. Neki djelovi su mi ličili na džunglu. :27:
E kako će se oporavit i koliko će vremena trebat da se povrati izgubljeno to niko ne zna.
Sreća u nesreći je što će krupna šuma ostat zdrava iz ovih požara,ako ne čitava onda veći dio.

Offline Vasilije

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 471
Re: Off topic kamp
« Reply #3661 on: September 17, 2011, 14:30:42 »


još me nešto čudi, da ne kažem zabrinjava. Govore o tome da su požari progutali šume vrijedne (kada se drvo preradi) nekoliko miliona eura (TVCG). Međutim, nije rečeno da šume nestaju i da će se to odraziti na klimu i kvalitet vazduha u CG. je li moguće da samo o parama pričaju?


Pa nebih se složio da šume u Crnoj Gori nestaju, naprotiv rekao bih da šume zahvataju sve veći prostor.Prosti razlog je što je osjetno manje domaćinstava na selu nego recimo prije dvije-tri decenije i manje je stočnog fonda.Ne da mi se čini nego sam siguran da je drvna industrija na sjeveru mnogo manja sa kapacitetima i sa količinom ubratog i prerađenog drveta nego recimo '80-tih godina.
Jeste velika šteta od požara, čak ogromna, ali uvjek je gorelo tokom sušnih godina, bilo je i žešćih i prostranijih požara ali priroda je jača od svega i ne dá se.  :63:
Navešću primjer Katunske nahije-svi ste čuli da se to nekad,ne toliko davno,zvalo Kameno more,zato što je vrlo malo bilo šumovitog terena.Ali, šume su se i po nahiji obnovile i ojačale,istina trebalo je dosta vremena zato što je teren krševit, a sve je krenulo ubrzano kada je Blažo Jovanović 60-tih godina prošlog vijeka zabranio koze da se drže.Kad sam prolazio kroz nahiju neđe proljetos ove godine više mi je ličilo na Zeleno nego na Kameno more. Neki djelovi su mi ličili na džunglu. :27:
E kako će se oporavit i koliko će vremena trebat da se povrati izgubljeno to niko ne zna.
Sreća u nesreći je što će krupna šuma ostat zdrava iz ovih požara,ako ne čitava onda veći dio.

 Pozdrav forumasi posle duzeg vremena evo me Madjo sad nagna malo da pisem o sumama kod mene na selo izvise Kolasina necu mu pisat ime vrsi se nekontrolisan sjeca kvalitetne sume kako u tudje privatne posjede tako i u drzavne sume kad idem u jednom pravcu uvijek sretem po 10 natovarenih kamiona a ova gospoda te uzima koncesiju za sjecu sume pod Komove treba da sijecu stabla 2 i 3 klase a oni te ostavljaju a sijecu stabla1 klase eto i o toj kontroli sve  a suma se siri pogotovo breza ali ne u toj mjeri koja bi nadoknadila tu sjecu!

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #3662 on: September 17, 2011, 14:39:12 »
Pozdrav Vasilije.  :112:

Valjda je koncesionar dužan da,nakon obavljenog posla na tom području, zasadi nove sadnice, trebalo bi da je to zakonom regulisano.
Ili ja previše gledam DMAX.  :21:

Inače, slažem se da se devastira kvalitetna šuma i da se kontrole ne rade kako treba...  :27:  

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #3663 on: September 17, 2011, 15:02:11 »

Pozdrav Vasilije.  :112:

Valjda je koncesionar dužan da,nakon obavljenog posla na tom području, zasadi nove sadnice, trebalo bi da je to zakonom regulisano.
Ili ja previše gledam DMAX.  :21:

Inače, slažem se da se devastira kvalitetna šuma i da se kontrole ne rade kako treba...  :27:  


Ipak gledas previse filmova :)  
Na zalost, ovdje se malo vodi racuna

Offline Vasilije

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 471
Re: Off topic kamp
« Reply #3664 on: September 17, 2011, 16:57:03 »
Nikad ti nebi zasadili nista ali ipak sumsko preduzece pokusava da vodi racuna pa odobravanjem odredjene kubikaze za sjecu suma pokusava odavno tako da se vodi red ali dzabe oni to ne postuju nego sjeku 5. puta vise! Kad pomenuste sadjenje ja sam prije 4. godine zasadio oko 2000 kom. Smrce i Bora na selu jesenas planiram jos kad mi te livade nizasto drugo ne koriste!!

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #3665 on: September 17, 2011, 17:05:49 »

 Kad pomenuste sadjenje ja sam prije 4. godine zasadio oko 2000 kom.


E svaka ti čast  :47:  Prije si neđe pominja kako si sadio.
E sad me interesuje đe si nabavio sadnice? Koliko te je koštalo? Kome bih se mogao obratiti za sadnice jer bi valjalo pošumit ova brda nakon požara a ja bih sredio sa mještanima jednodnevnu akciju.

Offline Vasilije

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 471
Re: Off topic kamp
« Reply #3666 on: September 17, 2011, 17:51:45 »
Sadnice sam nabavio blizu kolasina kod Trebaljeva na putu ka mojkovcu platio nisam nista jer smo poznavao ljude mada mislim da bi oni to dali i dzabe jer vide slabo ko to radi i malo je ko svjestan koliko to znaci a ovamo u juzne djelove neznam gdje to ima ako budes to uzimao uzimaj one u gajbe jer se 95 posto njih primi a i prkticnije su za sadjenje jer se nekopaju velike rupe lopatama i krampovima nego samo cuskijiom napravis rupu i tu je ubacis!

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #3667 on: September 18, 2011, 11:42:29 »
Moj je otac svojevremeno rupe kopao dinamitom.  :05:
Naravno, prvo ćuskijom u zemlju (ako je đe nađeš između krša i stijena), pa onda trećina klasa dinamita. Naravno, preko se stave stare gume, grane i nekakva gvozdena vrata...
Prije par mjeseci su bili neki ljudi sa biotehničkog instituta i bili su prijatno iznenađeni kad su na 15 km od Podgorice na nadmorskoj visini od ~400 metara vidjeli masline, iglice...ali i jele od preko 20 metara visine.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #3668 on: September 18, 2011, 12:00:27 »
 :67:  A ako ne opali dinamit ?  :02:

Šalu na stranu, mislim da je potpuno ispravno uradio, jer ipak u kamenjaru treba veća rupa.
Ovo đe je Vasilije sadio je potpuno drugačiji teren,kvalitetniji sa mnooogo više zemlje a samim tim i vlage tako da se sadnice lako primaju.

Offline Vasilije

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 471
Re: Off topic kamp
« Reply #3669 on: September 18, 2011, 13:27:00 »
Ovamo kod mene veoma malo kamena ima tako da dinamit koristimo samo kad kopamo rupe za stubove!

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #3670 on: September 18, 2011, 18:32:51 »
Rusima trece mjesto. Bila dobra i neizvjesna utakmica, posebno kraj-uzivao sam.
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #3671 on: September 18, 2011, 21:24:45 »
Jel vam sa internetom sve u redu?
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #3672 on: September 18, 2011, 22:26:25 »

Jel vam sa internetom sve u redu?


Kako da ne.
Odličan,ká vazda.   :78: šes kilobita u sekundu  :105:   Kako volim ove operatere  :121:  :43:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   :40:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #3673 on: September 18, 2011, 22:29:31 »
 :40:  :40:  :102:
Februar 2012. :)

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #3674 on: September 18, 2011, 22:30:46 »
Zezao me citav dan, evo se sad stabilizovao. Da kucnem u drvo!
Bolje gram nafake no kilo mozga.