Author Topic: Off topic kamp  (Read 684841 times)

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #2150 on: January 26, 2011, 18:00:49 »
ja bih se slozio prije sa sanjinom nego sa transmatom. Iako je Nadal vrhunski igrac koji odusevlja svojom borbenoscu i sposobnoscu da stigne loptu Federer je po meni bolji igrac. On ima taj TOUCH OF GRACE za tenis, i ne dolazi u poziciju da stize loptu. Jednostavno nametne svoj nacin igre. Gledao sam mec Borg Mekinro na Vimbldonu i mec kao mec je bio dosta los, odmah bi izasli na mrezu i poeni su se zavrsavali brzo. Moram napomenuti da nisam neki ljubitelj i ne pratim tenis puno.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #2151 on: January 26, 2011, 18:05:02 »

Ne slazem se s dosta toga Transmate

Napisah ogroman post i izbrisa mi se... ali nema veze.. opet cu da ga ispisem, skraticu!
Nemas argumenata u ovoj raspravi uopste..  idemo redom..



Agasi je priznao da se dopingovao,tako da ga ne bih puno hvalio.

To ne umanjuje njegovu velicinu... Droga koju je koristio nije doping nego za unistavanje mozdanih celija :)  Procackaj malo internet.


Dalje,ne znam samo sto se neki pale na Ivanisevica? Coek osvojio jedan gs i davis cup.. u toku cele karijere...

Ko je rekao da se palim.. Nisam rekao da je najbolji u istoriji.
Igrao je u vrijeme najboljih tenisera.. 1995 je bio drugi na Atp u jednom trenutku, cesto je igrao dosadan tenis, ali je imao sjajan return, forhend i naravno service...  Jesi li znao da je izgubio 3 finala wimbledona.. i to 2 od Samprasa u 5 setova i jedan od Agasija.. Znaci da nije bilo ovih genija imao bi 4 wimbledona! Tad su mastersi vazili kao sto sad vaze GS jer ne racunajuci (nadala, djokovica,federera) sad su Gs sranje...  


 Po cemu je Nadal najveci teniser u istoriji?

Po tome sto je bolji u skoru sa Najboljim posle njega.. Federerom 14-8. Godinama nije mogao da ga dobije federer, osim na travi..
Treba li da kazem da ga je 6 puta dobio Nadal u finalu GS! Federer njega 3 puta i to na Wimbledonu, Trava, za koji nadal nije bio jos spreman.. jer je bio mlad i lezala mu je sljaka.

 Po broju osvojenih turnira? Tu  zaostaje za Federerom...

Kad si ostao Ziv posle ove izjave, svaka ti cast..  Nadal ima 24 godine i 9 GRAND SLAM Federer je sa 24 godine imao samo 4 grand slama!  Nadal poceo sa 17 da osvaja, i to kad je Federer sve redom gazio.. Nadal od tih 9 Gs  6 finala sa Federerom. (3 je izgubio od njega i to samo na travi)
Koga je Federer dobijao u finalima GS da vrijedi (osim nadala..) Nalbandiana :05: i  Murraya,  Jel ti sad malo jasnije?  :11:


Po igri? Uporedi Federerovu igru iz najboljih dana i Nadalovu iz najboljih dana.

Ova ti je NAJJAČA!!  Ne postoje najbolji dani! Federer nikad nije igrao bolje nego sto sad igra. To je i sam izjavio..  On još usavrsava.. Ali nece jos dugo, jer ga stizu godine i nece moci da trci sa Nadalom..  Dakle Federer je na vrhuncu!!  Nadal tek treba da dodje do savrsenstva!! Do prije 2 god dobijao je meceve na snagu i borbenost (zato mu nista i nisu mogli na sljaci, jer tamo treba izdrzljivost, pa tehnika ne dolazi do izrazaja kao na drugim podlogama) Citava teniska javnost se divi i velica Nadala  pogotovo od prosle godine kad je poceo da dominira na svim terenima! Svi najveci strucnjaci poput Mats Wilandera, John McEnroe koji su velicali Federera, i govorili da je najjaci svih vremena i neprevazidjen, sad se posprdavaju sa njim i velicaju Nadala jer shvataju da Nadalovo vrijeme tek dolazi, i da niko nije svjestan njegovih mogucnost i napredovanja..
Pogotovo hvale njegov servis koji je sve bolji i bolji. Postao je specijalista za sve podloge! a ne samo za sljaku..  To niko nije mogao Ni sampras ni, Federer.. Samo Bjorn Borg koji je rasturao i na wimbledon i na Garos.
Zar mislis da bi neko mogao da naudi ovakvom nadalu na Australian openu da nije povrijedio nogu..
Nadal nije glup.. poceo je da smanjuje broj odigranih turnira, od ove sezone ce igrati manje Mastersa... sledece godine samo Gs i par mastersa na sljaci.. Pametno!!

Nekad se nije mnogo trcalo kao sto se sad trci i nije bio zbijen raspored turnira kao sada, pa se zato nisu mogli ni povređivati..
Pojedini veličaju Nadala za najveceg borca u sportu jos od Michael Jordana..


A Nadal sve postize na snagu,na misice,zato i ima puno povreda.... Igra mu se bazira  na snaznoj defanzivi i top spinu.... sta jos mozes da vidis kod Nadala? Mozda razvijene bicepse  :05:

Bicepse gledam samo kod zena  :102:ol
E, ali vise nije tako, sad je ofanzican...  shvatio je, nije glup ! Serva mu je sad savrsena, ima sve elemente, on je sad specijalista za sve podloge.

Nadal i federer su nerazdvojni.. To je najvece rivalstvo u sportu uopste.. Pogotovo sto su to individualni sportovi.. Poput saha.
Igras protiv svoje psihe i protiv protivnika.. ciju psihu moras da citas svo vrijeme meca.. Ne smijes da pokazes slabost.. kao u biciklizmu..
Bez Federera, Nadal ne bi bio tako dobar.. i obrnuto... Stagnirali bi, jer su isuvise dominantni u odnosu na ostale.

Tek bih imao da pisem o biciklizmu.. Pantani-Armstrong-Urlih-Indurian...



 
« Last Edit: January 26, 2011, 18:10:58 by Transmat »

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #2152 on: January 26, 2011, 18:10:09 »

ja bih se slozio prije sa sanjinom nego sa transmatom. Iako je Nadal vrhunski igrac koji odusevlja svojom borbenoscu i sposobnoscu da stigne loptu Federer je po meni bolji igrac. On ima taj TOUCH OF GRACE za tenis, i ne dolazi u poziciju da stize loptu. Jednostavno nametne svoj nacin igre. Gledao sam mec Borg Mekinro na Vimbldonu i mec kao mec je bio dosta los, odmah bi izasli na mrezu i poeni su se zavrsavali brzo. Moram napomenuti da nisam neki ljubitelj i ne pratim tenis puno.


Ne mogu reci da nisi u pravu... Slazem se u par stvari koje si rekao..
Federer jeste neponovljiv kad je u pitanju taj touch of grace.. Takva inteligencija se ne radja lako! Ali , zapamti... mi jos ne znamo sta sve moze Nadal ;) To je ono o cemu prica Mats Wilander kad komentarise.. i uzivanje je slusati to..

Da, dosadni su bili ti mecevi iz 80-ih..  ali eto, napredovalo se..

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #2153 on: January 26, 2011, 18:11:58 »
Sve to stoji Transmate ali mislim da Nadalovo tijelo to nece moci da izdrzi. I upravo zbog toga nece moci da uradi sto je Federer uradio, a da nema problema sa povredama sigurno bi ih najvise imao.

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #2154 on: January 26, 2011, 18:17:03 »

sto se mora sve odje slusat, kakve nebulostine od ljudi koji pojma nemaju o nekoj stvari i onda iznose svoje glupavo misljenje koje je krajnje iritantno.



        Valjda mogu obicni ljudi da komentarisu. Neko voli i favorizuje nekog igraca samo zbog izgleda a drugog ne voli zbog iste te stvari a fizicki izgled nema veze sa sportom.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #2155 on: January 26, 2011, 18:18:45 »
A neko je strucnjak za sport isto. Prije tacno godinu dana ljudi su rekli istu stvar "mislim da nadalovo tijelo nece izdrzati". 3 grand slama zaredom i bezbroj turnira su to poprilicno demantovali, a nesto nisam siguran da se zali na povrede u zadnje. Tako data prica ne pije vodu.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #2156 on: January 26, 2011, 18:20:52 »

Sve to stoji Transmate ali mislim da Nadalovo tijelo to nece moci da izdrzi. I upravo zbog toga nece moci da uradi sto je Federer uradio, a da nema problema sa povredama sigurno bi ih najvise imao.

To je ono sto muci sad kompletnu tenisku javnost. Dakle, mogu li njegova koljena da izdrze...  Ali on ce smanjiti broj turnira...
Ako bude pametan, izbacice masterse kojise igraju na beton.. jer tu najvise stradaju koljena..

Nego, sta mislite za sjutra??
Ja mislim da Nole moze da ga dobije...  Jak je psihom sve više i više, raste mu samopouzdanje.. vec je dobio Fedexa u semi final Australian open-a.
Još ako bude ofanzivan..
Evo da gađam.. 3-1 za Novaka... ili 3:2.

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #2157 on: January 26, 2011, 18:26:51 »

A neko je strucnjak za sport isto. Prije tacno godinu dana ljudi su rekli istu stvar "mislim da nadalovo tijelo nece izdrzati". 3 grand slama zaredom i bezbroj turnira su to poprilicno demantovali, a nesto nisam siguran da se zali na povrede u zadnje. Tako data prica ne pije vodu.


A isti ti strucnjaci favorizuju nekog zbog izgleda, koliko god trivijalno to bilo. Ti strucnjaci nisu doktori niti mogu izmjeriti nivo stresa na tetive i kosti i njihov posao je da nagadjaju. Meni je apsolutno svejedno ko ce osvojiti bilo koji turnir, ko ce biti najbolji igrac svijeta, od toga nikakve koristi nemam. Jedino ne volim dominaciju bilo kog sportiste u bilo kom sportu jer se znacenje sporta gubi. Ne volim Djokovica zbog njegovog stava. Mislim da moze daleko bolje da igra ali ima problem sa samim sobom.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #2158 on: January 26, 2011, 18:29:26 »
Transmate,u pravu si za dosta stari,ali kada govoris o tome da je Federer sada u punoj snazi,zaista govoris kao navijac Nadala,pristrasno. Gledaj objektivno,mnogi igraci su zavrsavali karijere Federerovih godina,jer nisu mogli vise da pruzaju vrhunski tenis....bez obzira na to sta prica Rodzer.....on tjesi sebe....a sto se tice medjusobnog skora-to  i nije toliko dobar pokazatelj ko je najbolji u istoriji... svakome neki igrac ne lezi.....eto Federeru ne lezi Nadal....Rodiku Federer... Djokovicu Rodik ,Nadalu Nalbandijan itd...

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #2159 on: January 26, 2011, 18:32:20 »
Uglavnom volio bi da ta koljena izdrze, jer najveceg od velikih odvaja psiha, a on ima savrsenu.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #2160 on: January 26, 2011, 18:38:39 »
Imam osjecaj 3:1 za fedexa sjutra.. pa da vidimo ko ce pogodit haha  :111:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #2161 on: January 26, 2011, 18:40:08 »
Meni je Federer miliji igrac, a Nadal je postao profesor. Ali i dalje ne kazem da je on tata za Nadala.
Februar 2012. :)

Offline Djole

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 214
  • Podgorca-Beograd
Re: Off topic kamp
« Reply #2162 on: January 26, 2011, 18:41:57 »

sto se desilo sa "danilovgrad"?Izbrisao account?

Bump

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #2163 on: January 26, 2011, 18:42:12 »

Transmate,u pravu si za dosta stari,ali kada govoris o tome da je Federer sada u punoj snazi,zaista govoris kao navijac Nadala,pristrasno. Gledaj objektivno,mnogi igraci su zavrsavali karijere Federerovih godina,jer nisu mogli vise da pruzaju vrhunski tenis....bez obzira na to sta prica Rodzer.....on tjesi sebe....a sto se tice medjusobnog skora-to  i nije toliko dobar pokazatelj ko je najbolji u istoriji... svakome neki igrac ne lezi.....eto Federeru ne lezi Nadal....Rodiku Federer... Djokovicu Rodik ,Nadalu Nalbandijan itd...

Nisam bio pristrasan...
Pazi...
Sampras.. 33 god.
Agasi koliko bjese... tako nesto..
Lendl valjda 32 god..
Beker preko 32
Ivasinesvic isto,

dobro ej dok su ydravi, da uyivamo u tenisu..

Inace, Mozda bi djokovic bio najbolji kad ne bi imao problema sa psihom... kao sto rece Ehtelion.. Sjajan je atleta, plus intelegentan skoro kao Federer... A nemojte zaboraviti jednu stvar... teniseri uce jedni od drugih... Djokovic se ugleda na Federera... preslikava.. to je tako u tenisu... napreduju na osnovu drugog..

Fraka, drago mi ej da se slazemo.. i nadam se da moze Nadal da izdrzi.

Inace, Federer je najveci od svih jer je nekako pravi gospodin.. samo da nije sebican malo..
Nadal je dosta ljubomoran, ali skriva to dobro

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #2164 on: January 26, 2011, 18:46:48 »
Federer glumi smirenost,ali u sebi puca kad gubi  :83:

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #2165 on: January 26, 2011, 18:50:33 »
vidi se to na faci. Nekako sam se odusevio kad sam gledao Borga u tom mecu kako se ponasa. Covjek nije ni gestikulaciju imao. Zato sam ga vazda povezivao sa The Borg-om iz Star Trek i zbog imena i zbog hladnoce.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #2166 on: January 26, 2011, 19:06:55 »
Ovaj Mali Raonic je odlican.. Podsjeca na Samprasa,smiren skroz. bice dobar.. Bivsi Crnogorac :)

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #2167 on: January 26, 2011, 19:56:39 »


sto se desilo sa "danilovgrad"?Izbrisao account?

Bump

Da izbrisao.

Offline Djole

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 214
  • Podgorca-Beograd
Re: Off topic kamp
« Reply #2168 on: January 26, 2011, 20:00:52 »
sto ?

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #2169 on: January 26, 2011, 20:23:04 »
Federer trenutno ne pruza najbolje partije ali Nadal je sve bolji i bolji, ali opet je pitanje, da ako neki teniseri napreduju a Nadal stagnira(na pr. da Djokovic napreduje jos pa da mu bude ravan) to bi bila prava bitka, to bih volio vidjet. Bicu subjektivan pa cu reci da su mi Fedex i Djokovic najmiliji igraci i kad igraju jedan protiv drugog jako mi je tesko da gledam... Ali ipak prevagnem na stranu Djokovica jer je Srbin!Sto se tice Federerove psihe ona je za mene neprevazidjena, ma kolko Nadal bio jak u teskim trenucima mecha, ipak moram da konstatujem da nije smiren kao Federer, vidi mu se to. Najlakse je igrati protiv Nadala kad je na pr 2-1 za njega u setovima i on se naravno opusti i onda moze da se dobije taj set, a kasnije uz velike napore i mech. Ali kad Nadal gubi, upotrebi zadnje atome snage i razmisljanja da dobije mech, e tu je gusto protiv njega.  :77: A Nole je dobar samo da se malo popravi na psihickom planu, mada to mogu samo najbolji-a on i jeste medju njima!
Februar 2012. :)

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #2170 on: January 26, 2011, 21:14:25 »

sto ?

Ne znam... valjda se naljutio nesto...

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #2171 on: January 26, 2011, 23:37:55 »
Evo koga interesuje, jedan video o tome kako treba da igra djokovic da bi dobio federera.

Ali posto video nije dozvoljen u ovoj nasoj drzavi... morate koristiti proxy server da biste ga mogli odgledati..

http://eurosport.yahoo.com/video/26012011/58/djokovic-beat-federer.html

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #2172 on: January 27, 2011, 06:00:08 »
Ne pratim tenis mnogo,  ali volim kad je lopta  "ziva"    :67:    a tu su i novi udarci :  "fortail"  i  "backtail" :

http://www.youtube.com/watch?v=dTtyASxFK3o
« Last Edit: January 27, 2011, 06:35:06 by cirus »

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #2173 on: January 27, 2011, 11:48:51 »

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #2174 on: January 27, 2011, 12:53:24 »
I kakav meeeeeeeeeeeeeeeč!!

Kao sto rekoh juce, Djoker je u formi i ne samo to,,, nego je napredovao nevjerovatno!u svakom elementu je bio bolji danas.I Mentalno je bio skroz dobar!
Ali, kao što reče Mats Wilander na eurosport, federer je igrao pogresno danas sa njim.. trebao je da iskoraci korak nazad iza osnovne linije..  
Djokovic se kretao nevjerovatno dobro, i to je bio kljuc!
Ali u 3 serta! Svaka cast!
Sjutra ce biti tijesno!
Djoker je favorit da osvoji titulu