Author Topic: Off topic kamp  (Read 685246 times)

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #1900 on: January 20, 2011, 02:39:49 »
Meni su uveli bolonju, ali ja ucim po starome hahah.  Pa transmat, lakse ti je ako imas volju da svaki dan ka u srednju skolu (koje i to radio) ucis i ides na fakultet. Ja to ne mogu. Zadnji put samna fax bio u oktobar  :05:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #1901 on: January 20, 2011, 03:11:44 »
Hahaha umrijeh od smijeha,vrištim hahaha

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #1902 on: January 20, 2011, 10:35:54 »

Neka si, ne mari nista sto gledas.
Nego bi valjalo kad bi pojedini jeli manje pasulja..  :05:

 :67: :67:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #1903 on: January 20, 2011, 11:29:50 »
Sto se tice prognoze HMZ-a mislim da su ovo dosta oprezno odradili  :11: ,,Za vikend umjereno do potpuno oblačno, uz periode suvog vremena, više padavina se očekuju u subotu veče i u nedjelju prijepodne, u većini kontinentalnih predjela će padati snijeg i susnježica, a na primorju kiša.''=------Pomenuli su samo kontinentalne predmete i primorje, nisu pomenuli one kako oni nazivaju ,,nize predjele na jugu,, u koje spadaju Dg i Pg... Znaci ovo kontinentalni mozemo da tumacimo na dva nacina:
1)Ukljuceni su u te ,,kontinentalne'' predjele i Danilovgrad i Podgorica.
2)Nisu ukljuceni...
Jao kakve su im prognozee.
Februar 2012. :)

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #1904 on: January 20, 2011, 11:32:40 »
Predmete  :67: Predjele*
Februar 2012. :)

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #1905 on: January 20, 2011, 12:26:26 »
 :67:


Jao kakve su im prognozee.

Što bi ti, da se radi pojedinačno prognoza za svako mjesto.
Ja ću da predložim čelnicima Zavoda da u saradnji samnom izdaju posebnu prognozu za Njeguše (može i Ćekliće i Bjelice) za ove 400 duša što žive ođen. I neka to stoji pored onog "Prognoza za Pomorce".  :15:  Ja sam je već uradio  :81:

Prognoza vremena za Njeguše za naredne 4 dana:

Preovladavaće oblačno vrijeme, u četvrtak će padati slaba,uveče umjerena kiša, u toku petka se očekuje postepen prelazak kiše u snijeg.Za dane vikenda hladno sa povremenim snijegom, očekuje se formiranje sniježnog pokrivača do 15 cm.Vjetar slab južni, u toku vikenda sjeverni umjeren.Jutarnja temperatura u petak oko 2 stepena, ujedno će to bit i najviša dnevna, naredne dane temperatura u padu.Pestanak padavina u neđelju.

 :110: :110:


Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #1906 on: January 20, 2011, 12:32:50 »
E...Svaka ti cast... E mi nemamo tako hrabrog prognozera da smije dat prognozu za 4 dana za ovih 150 000 dusa...
Februar 2012. :)

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #1907 on: January 20, 2011, 12:40:20 »

Transmat не разумијем чемуо волика нервоза око мојих истинитих прогноза?
Ако некога пратим и потврђујем, то је МИЛОШ.
Апсотулно мислим као и он. Снијега ће бити између суботе и недеље....

Danilovradski, Stenli,

zamolio bih vas da,kada tvrdite nešto, da priložite prognostički materijal kao dokaz. Postavite gotove prognoze, karte, sve što vam ukazuje da će se situacija odvijati kako vi tvrdite i naravno vaš komentar kako vidite situaciju za vaše mjesto,selo, što god. Nagađanje nema nikakvog smisla i smatraće se običnim mlaćenjem i stoga će biti obrisano. To je kao da neku babu počne da fiska ispod lopatica i kaže " sinko, bogomi će snijeg " i mi toj babi da vjerujemo,bez ikakvog rendgenskog snimka lopatice te babe.Možda je prije toga nosila tovar drva na pleća pa je zato fisnulo.  Mislim  :32:   :07:

Dalje, zamolio bih za kulturu prilikom postavljanja vaših komentara. Dojadilo mi je uređivat vaše postove i brisat neprimjerene komentare. Sve se može lijepo objasniti i razjasniti.  :45:

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #1908 on: January 20, 2011, 12:41:16 »
E...Svaka ti cast... E mi nemamo tako hrabrog prognozera da smije dat prognozu za 4 dana za ovih 150 000 dusa...

E, ako pogriješim lako ću izać na kraj sa 400 druga  :05:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #1909 on: January 20, 2011, 12:43:31 »
To ti velim!  :109:
Februar 2012. :)

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #1910 on: January 20, 2011, 12:46:36 »
Imam ja jednog Bantu crnca, on prognozira vrijeme iz Lego kockica. Uzme onu veliku kutiju za kocke, pa promucka uz par vradzbina i ako mu ispane tamno plava kockica-suvi snijeg. A sto je veca kockica to ce veci bit pokrivac:) Iduce godine cu da se takmicim sa njim. Kupio sam ga preko E-baya za 30 dolara.


 Kupuje li ko sto preko e-baya?

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #1911 on: January 20, 2011, 12:48:37 »
 :67:


 Kupuje li ko sto preko e-baya?

Mogu li se tamo drva kupit ?


Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #1913 on: January 20, 2011, 12:51:53 »
hahahahaha    :109: 

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #1914 on: January 20, 2011, 12:54:07 »
Stvarno se sve moze kupit preko neta.. trebao bi narod to pocet stovise koristit.. mnogi imaju negativan stav, a to em sto ima sve zivo na svijet, em je jeftino i relativno brzo stigne.. cus drva hahaha, prejako  :67:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #1915 on: January 20, 2011, 12:54:31 »
 :102: Ehtelionee! Sto te nema ovih dana nesto!?
Februar 2012. :)

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #1916 on: January 20, 2011, 13:05:21 »
Evo moja drva- nadam se da će mi bit dosta.  :11:



Ima metar ođe.



I u verandu nešto.


Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #1917 on: January 20, 2011, 14:08:59 »
ja sam se registrovao ponajvise zarad plasticnih cipela za planinarenje ali to nije normalno kako se navucete. Ima bukvalno svega i dosta toga se salje za Crnu Goru. Najjeftinije je iz Evrope naravno. Meni je stiglo ili je u procesu stizanja sve sto sam narucio.


Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #1918 on: January 20, 2011, 15:03:15 »
Ja ne smijem krenut' s tijem, e sam pomalo kupoholičar.

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #1919 on: January 20, 2011, 15:06:11 »
Opasno je opasno. Kakvih sve dzidzumidza ima.

Madjo, ovdje pored bukve ima i pitomih ili se varam?

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #1920 on: January 20, 2011, 15:41:23 »
Danas skoro svi gragovi osim Zabljaka imaju nize temperature od najavljenih za 2 stepena,sjutra pad za jos 2-3 sto bi znacilo da  u podgorici sjutra dnevna nece prelaziti 6 pa ja susnjezicu ocekujem i u subotu ujutro,a dobar snijeg od subote vece i nedelju.Sjeverni vjetar od za vrijeme snijega nije pojacan od 3m/s do 4m/s tako da jedno 5cm ne gine.

Ako nije problem valjalo bi u buduce da prilozis karte ili navedes koji materijal koristis za takve prognoze, u suprotnom sve izgleda lamerski, i neozbiljno pa neko sa strane moze reci da smo neozbiljni..

Vidis kako to radi Miloš, Mađo itd..
Pozdrav.
Simke se barem usudio da stavi prognozu,iako postoji sansa da bude ismijan kad prognosticki period prodje. Ajde ti , posto si strucan, daj neku prognozu za vikend,a nemoj samo mudro cutati kao i pred onaj snijeg iz decembra.

Bravo kralju iz Rostova, sad si me zaebao zestoko..  :05:

Pod br 1. Ne znam zasto bi ga neko ismijavao? Jos ako je koristio prognosticki materijal, onda je to samo tumacnje materijala..
Pod br 2. Uopste ne cutim, vrati se 2 stranice unazad  da ne citiram sad i to, i vidjeces da sam jos prekjuce prokomentarisao trenutne izlaze..
Danas nisam nista komentarisao, zato sto nema potrebe da se ovdje ponavljmo svi.. Ako Miloš ili Mađo ili još dostina sa foruma prokomentarise, onda ja to smatram kao da sam ja prokomentarisao.A ko se ne bih složio sa njima, onda bih vjerovatno to naglasio. Ako cutim, to znaci da se slažem sa njima..
Pod br 3. Kad ces ti da prokomentarises neki materijal, a da to nije neka gotova prognoza? Ili da da nije nekakav potencijalni napad Usa na  Rusiju     :76: ili slične teorije zavjere..
Uh, izvini, zaboravio sam da ti komentarises samo kad ne treba, ili kad te niko nista ne pita, ili cisto da kontriras nekome ko ti nije simpatican, iako djelujes onda smijesno.  

Bilo bi dobro da se naprave dvije odvojene teme kad je prognoza vremena u pitanju. Jedna bi bila za Mađa, Transmata, cirusa, Miloša i još poneke što znaju o čemu pričaju i zašto to pričaju, a druga za navijače za snijeg.
Ne bi volio da mi se ova đeca (Danilovgrad, Stefan, simke i ostali) naljute, ali to što oni pričaju nisu prognoze.
Admin vam je pokuša objasnit razliku između prognoze i nagađanja no vi izgleda niste razumjeli što je čovjek napisa.
Praštajte.
Veliki pozdrav za mog starog-iskusnog rivala sa takmicenja.
Nadam se da ces nam se priključiti po nekada u komentarisanju ili po neki izvještaj sa sjevera o trenutnom stanju.
« Last Edit: January 20, 2011, 15:51:25 by Transmat »

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #1921 on: January 20, 2011, 17:20:03 »
Ja nisam strucnjak kao ti sto se tice meteorologije,prema tome  :112:  I nemoj da se frustriras ako ti neko uputi neku kritiku.... ti ionako svakog kritikujes,pa budi coek i istrpi kritiku na svoj racun....a ne odmah postajes sarkastican i gord.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #1922 on: January 20, 2011, 18:25:21 »
Pozdrav za Gustava, iskusnog poznavaoca vremenskih prilika i neprilika!  :112:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #1923 on: January 20, 2011, 18:28:24 »
Eh, da je Gustav umjesto mašinstva izabrao meteorologiju...sad bi imao posla u struci.   :11:
« Last Edit: January 20, 2011, 18:34:01 by Admin »

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #1924 on: January 20, 2011, 19:37:07 »
Danilovgrad i Fraka ...    obrisao sam vam sve postove koji su se odaljili od meteorologije.  Rekli ste sto imate i,  posto ocigledno ne mozete komunicirati kako treba,  predlazem da pokusate da se uzdrzite sto cesce od uzajamnih prebacivanja ..   i kad komentarisete,  da to ne bude nedolicno i uvredljivo.

edit -  Danilovgrad,  nemoj da me ucis sto da brisem.  Poslednji post nije uvredljiv i predstavlja raspravu o meteorologiji,  na koju moze da se odgovori na civilizovan nacin,  ako hoces da odgovaras.  Da brisem sve postove koji  "ne odgovaraju istini",  sta bi ostalo od tvojih postova ?  Budi realan ...   ako mislis da su se svi  "okomili"  na tebe,  to je mozda poziv na introspekciju,  a ne na odbrambeni stav.
« Last Edit: January 20, 2011, 19:43:34 by cirus »