Author Topic: Off topic kamp  (Read 683187 times)

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #7200 on: August 11, 2019, 19:21:51 »
Da, treba racunarsku prognozu sacuvati od grubih gresaka.

Offline Milossss

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1613
  • ⬛⬜ ⬛⬜
Only black and white

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Off topic kamp
« Reply #7202 on: September 24, 2019, 19:59:12 »
Nevjerovatno čime se ljudi bave.

''U ovom članku ćete pročitati detaljna objašnjenja i obrazloženja o tome zbog čega ljubitelji snega i/ili vremenskih nepogoda NISU ljubitelji vremena''.Samo u ovoj rečenici se vidi pregršt logičkih grešaka.Ako neko voli plave ili crne žene taj nije ljubitelj žena!?Drugo,po čemu je snijeg vremenska nepogoda? itd.
Ovdje se direktno podriva ljudska inteligencija.To što neko voli,nikako ne može da bude dezinformacija,a što se subjektivnih prognoza tiče(u našem podforumu ''želje''),naravno da se tu govore potencijalne i poželjne situacije.
Tome sajtu očigledno ne treba pridavati pažnju,prosta autoritarnost i dogmatika.

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Off topic kamp
« Reply #7203 on: September 24, 2019, 23:42:27 »
Psovke od strane moderatora i admina ali i korisnika jesu za kritiku ali takve "izlivi emocija", nade i iščekivanja drže forume živim, nijesmo svi meteorolozi i fizičari pa da diskutujemo o kinetičkoj teoriji gasova i hemijskoj termodinamici... a ko se bolje razumije neka započne takvu konverzaciju i doprinese razvijanju "kvalitetnijeg" diskursa na forumu.
Za laike (što je potpuno realno velika većina forumaša) ekstremi su "najzanimljiviji" (o njima se da prozborit koja), a samouvjerne teorije forumaša o tome što je potrebno za jaku zimu, dobru kišu, vrelo ljeto, rani mraz su tu da se obrade i prodiskutuju valjda.
Ne znam tačno kakvu zamisao konverzacije na teme aktuelno vrijeme, prognoze i ostale popularne autor tačno ima (valjda da se samo manje priželjkuje nevrijeme  :32: ) . Mi smo kuknjave generalno riješili sa onom našom podtemom.
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Off topic kamp
« Reply #7204 on: September 25, 2019, 13:02:00 »
Ja se,po običaju,kasno uključujem u priču. Ovaj tekst pisao je neko ko ima podstanare u glavi. Da se radi o patologiji najbolji je dokaz dužina teksta i broj citata. Pa za ovakvu pisaniju trebaju dani a autor sebi daje pravo da svoje stavove postavlja na nivo apsolutnih istina sa kojima nema polemike. Da ima prećerivanja sa naše strane ne može se poreći,ali to proglašavati ludilom može samo neko kome nijesu sve ovce na broju. Biće još ovakvih ili sličnih komentara ali tome ne treba pridavati nikakv značaj. Ima čovjek pravo na svoje mišljenje.

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7205 on: September 25, 2019, 13:34:59 »
Znam autora.Radi se o čovjeku koji je vrsan poznavalac meteorologije,ali je iz nekih samo njemu znanih razloga napuštio skoro svaki forum u regionu.

Offline Aquaria

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 520
Re: Off topic kamp
« Reply #7206 on: September 25, 2019, 17:47:43 »
Ja se,po običaju,kasno uključujem u priču. Ovaj tekst pisao je neko ko ima podstanare u glavi. Da se radi o patologiji najbolji je dokaz dužina teksta i broj citata. Pa za ovakvu pisaniju trebaju dani a autor sebi daje pravo da svoje stavove postavlja na nivo apsolutnih istina sa kojima nema polemike. Da ima prećerivanja sa naše strane ne može se poreći,ali to proglašavati ludilom može samo neko kome nijesu sve ovce na broju. Biće još ovakvih ili sličnih komentara ali tome ne treba pridavati nikakv značaj. Ima čovjek pravo na svoje mišljenje.
Moram reći da dijelimo mišljenje. Svakom je prikačio F dijagnozu, a izgleda da je samo sebi nije našao. Stekla sam utisak da mu je bar po jedna moždana ćelija stradala od pregrijavanja svaki put kad pomene ljude koji "mrze" ljeto i lijepo vrijeme.

Mađo, pošto ga već poznaješ - smije li se kad taj čovjek?  :120:

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7207 on: September 25, 2019, 22:53:09 »
Reka sam da ga znam a ne da ga poznajem.  :67:

Pisao je ođe i bio je aktivni član foruma... dok jednog dana nije pobrisao sve svoje postove.Slično je uradio i na Crometeo, a kad je na kraju srbijanski forum napuštio- jednostavo napravio je svoj forum.  :11:
I na taj njegov forum mu je bilo tijesno(imao je dva aktivna člana i desetak posmatrača) pa je i to razjebao. To je brat.  :67:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #7208 on: November 04, 2019, 18:05:16 »
Neka vide sad ovi majmuni sto su se bunili da visak vode Zete  predovode u Krupac, sad im se u kuće klenovi mrijeste.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #7209 on: November 08, 2019, 18:43:11 »
Sta se desava ovo sa Brocancem Niksickim, selo se pretvorilo u jezero duboko 15 m, nivo jezera raste iako su padavine smanjile, mislik da bi moglo lako nastati novo jezero u Niksicu,i to prirodno.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #7210 on: November 08, 2019, 19:36:31 »


Mađo

  • Guest

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #7212 on: November 09, 2019, 00:08:33 »
pa nije nista za cudit, proradile podzemne vode.
evo npr da uzmem primjer martinica kuca mi je na nekih 5km od dg. znamo kolika je susa bila. vode nije bilo ni za lijeka. palo je u dg dosta kise ovih dana, na studeno iznad  i po pipera jos vise.
danas sam bio samo da provjerim jel sve u redu sa kucom. na moje veliko iznenadjenje  nidje lokve oko kuce, rupe iz kojih se vadio pjesak za zeljeznicu i koje se napune odmah do vrha kad su ovakve kise jos nisu napunjene. u neke  nema ni vode. pretpostavljam da ce sledecih dana ta voda sa okolnih brda da slegne u polje te ce doci do povecanja nivoa vode u bunarima a mozda i na povrsini....tako je bilo uvjek, ne znam zasto sada to nebi bio slucaj.
mada kad sam vidio da nema vode danas imao sam osjecaj iznenadjenja kao kad sam gledao  prilog iz vranjine prije par dana dje se vidi da jezero uopste nije veliko jer brane u albaniji nisu pustile vodu iz akumulacija...


Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7214 on: November 13, 2019, 23:30:24 »
Kakvo je stanje u Broćanac danas,zna li ko?

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #7215 on: November 14, 2019, 14:36:17 »
Opada voda.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345


Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #7218 on: November 19, 2019, 23:57:57 »
Dobro izlaganje, samo ga je trema malo spucala. :83:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #7219 on: December 08, 2019, 20:21:12 »
Jel moze neko strucan, da mi kaze na koje se mjesto nalazi ova prva padavinska stanica iznad Nk(žuta), ovo je pretpostavljam Vidrovan ili Šipačno.Ali u meteoroloslim godisnjicima nema ni jednog ni drugog mjesta.
« Last Edit: December 08, 2019, 20:28:06 by Niksic 3 »

Offline Milossss

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1613
  • ⬛⬜ ⬛⬜
Re: Off topic kamp
« Reply #7220 on: December 20, 2019, 18:06:04 »
 Zna li ko, jesu li tačni ovi podaci, sa ovog linka, ima i aplikacija isto, o merenju kvaliteta vazduha, tj, o zagađenosti vazduha?! Po njemu, mjerenja se vrše na sat-dva.  https://waqi.info/sr/
Only black and white

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7221 on: December 31, 2019, 09:49:11 »
Neka vi je nazdravlje ova nova forumaši moji mili.  :116:

Ostalo vi je još 8 godina.  :11: :81:

 

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Off topic kamp
« Reply #7222 on: December 31, 2019, 13:18:07 »
Fala ti velika ,Mađoni. Volio bih da se,kad sam ja u pitanju,ostvari ovaj drugi red koji si napisao,a za vas mlađe,jezik pregrizao. Neka je i tebi i svim forumašima sve zdravo, srećno i veselo. 

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #7223 on: December 31, 2019, 22:55:19 »
Srecna Nova  svim forumasima i da vam sledeca  godina bude jos bolja nego ova. Da vas sve zdravlje posluzi i sreca  i da mi budete vazda veseli. Zivjeli!!!!  :116: :121:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #7224 on: January 01, 2020, 16:24:37 »
Srecna nova prijatelji :43: :43: :43: :43: :43:.