Author Topic: Off topic kamp  (Read 683164 times)

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #7175 on: July 17, 2019, 00:37:01 »
Vjerovatno ste sad približili stavove?
---
Rekli ste što vam je na srcu i u duši i ružno bi to bilo brisati. No, molim vas da ovakve i sliče tema nastojite preseliti na neke druge forume, portale...

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Off topic kamp
« Reply #7176 on: July 17, 2019, 09:55:58 »
Nikšićki,da li primjećuješ koliko si kotradiktoran?  Pa tebi,pristalici četničke ideja (izvorne?) ne bi trebali da smetaju fašistički pokliči,pošto su četnici bili produžena ruka fašista. Nemam namjeru da da dalje polemišem,ali moram da napomenem da se za svako nepočinstvo nađe izgovor. Uglavnom jadan.

Ja sam rekao da sam pristalice nekog miksa cetnicke ideje i izvorne zelenaske. Cetnici nijesu bili produzena ruka fasista i nacista. Pojedini cetnicki komadanti su stupali u saveza sa italijanima i njemcima radi cistog prezivljavanja, kao sto su, kao sto reci Sanjin i svi ostali to radili. Npr. partizani su zajedno sa italijanskom jedinicom Garibaldi posle pada Italije zajedno napadali cetnicke jedinice i pokusavali da osvoje Grahovo. Vojvoda Pavle Djurisic je povremeno saradjivao sa Njemcima zbog izrazito neprijateljskog okruzenja i teske situacije u kojoj je bio. Pop Momcilo Djuic je saradjivao sa italijanima da bi spasao svoj narod i vojsku od ustaskih zlocina...  Njemci su za hvatanje Draze Mihailovica davali nagradu od 100 hiljada zlatnih kruna. Draza Mihailovic je dobio Ratni krst, veliko odlikvanje od Francuske, a Amerika ga je postumno odlikovala.  Nijesam cuo da su Ameri jos neku 'produzenu ruku' naci fasisticku odlikovali. Moram li reci da u desetinama americkih i kanadskih gradova danas postoje spomenici Drazi, Djurisicu, popu Djuicu?

I molim te oli mi odgovoriti na pitanje od prije. Ako je Pg skupstina nelegitimna i sramna kako se onda zove avnojevsko zasijedanje u Jajcu?





Ne krijem se ja iza objektivizma nikakvoga, ja ima svoje stavove koje sam izgradio citajuci razne knjige, pricajuci sa ljudima, sagledavajuci posledice koje su razne politike ostavile na nas narod, tako da otvoreno mogu reci da sam podrzavalac cetnicko - zelenaske ideje( izvorne). Kazes ne odgovara mi sloga medju Crnogorcima? Za sta me ti smatras, da sam neki satanista? :D Ko da i sam nijesam Црногорац, a sloge medju Crnogorcima ili Црногорцима nikad nece ni postojati. Ljudi se i dalje dijele na plemena, kad bi coek poceo tu pricu da potencira zaratilo bi se na toj osnovi, a kamoli kad se dohvatimo politike. Ovo sto spominjes kralja Nikolu. Ja mislim da je njega zamadjijala neka baba jaga iz Pirota pa je onoliko srbova, isto ko sto je Njegosa Sima Sarajlija  :120:



Kazes da su partizani stvorili pretpostavke da se poniste odluke Pg skupstine. Valjda znas toliko da je su talijani, Sekula Drljevic i kompanija 12 jula 41 ponistili odluke Pg skupstine, a da je dan kasnije izbio opstenarodni ustanak? Ako je Pg skupstina sramna i nelegitimna, sta li je tek onda avnojevsko zasijedanje u Jajcu?  :67: 
I jedna stvar. Posto si napisao da ti nije jasno kako neko moze da voli drugu drzavu a ne svoju, ne znam je li se na mene odnosilo, ali cu ti ipak odgovoriti. Ja, a i niko od ljudi koji imaju slicno misljenje meni nema problem sa drzavom Crnom Gorom, niti smo protiv nje, nego smo protiv ovakve Crne Gore, ili bolje reci Montenegra, dje se klicu fasisiticki poklicii E viva Montenegro, dje se prekraja istorija, dje se zatire sve ono sto smo bili do sad. Mi volimo Crnu Goru od njenih prvih dana, a ne samo ovu od 45. Ne patimo od aMNEzije  :63:


AE veliki četnički antifašista, samo mi još reči da si stari liberal :11:, toliko antifašistički nastrojen da ne može da čuje poklič Živjela Crna Gora. Polako se transformišete, čisti Srbi, sad već srpski Crnogorci ae. Proglašenje kraljevine Crne Gore nije imalo zvaničan naziv kao takav već je stojalo obnova Kraljevine Crne Gore, obnova kraljevine naših veleslavnih zetskih kraljeva Mihaila i Bodina kako je i sam kralj Nikola rekao. Oni koji najviše pričaju o podjelama u Crnoj Gori su puna usta djelovanje protiv crnogorskog nacionalnog integriteta sa jasnim podupiranjem podjela na Brđane i Starocrnogorce kao da ista ta plemena se nisu međusobno uzimala, stavljala pod isti mletački barjak, ratovali zajedno, ratovali jedni protv drugih, sve na gotovo par desetina kilometara proistekli iz one iste zetsko-crnogorske države Crnojevića, zajedno svi bili na prvom ili jednom od prvih "proto-opšte-crnogorskih" zborova na Vranjini 1455. Naziv Crna Gora se zapisano pojavljuje još prije više od 700 godina a ne samo to nego se naziv Montenegro za oblast u kraljevini Duklji spominje još 1053. godine u papinom pismu, pisanom novembra 9tog te godine. Nije osnova iza pokliča E Viva Vero Montenegro nikakva fašizodina tvorevina već nešto što je u svojoj biti bilo začetak crnogorske labudske pjesme u potonjoj uri u Gaeti odmah pored gradića nazvanog po Jeleni nakon dvoipo-godišnje i izuzetno teške austrougarske okupacije i srpskog ukidanja, nakon svih tih muka, kraljevine Crne Gore. Da je sreće bilo da je malo manje ambiciozan i "slatkoriječiv" bio, nego evo tu smo sad, kako ono bješe "ko crnogorstvu nebio vjeran...".

Ne mozemo se mi nikako transformisati kod nas aMNEzija ne postoji, nego smo isto sto smo bili dovijeka. Citaracu Gospodara - 'Crnogorci su ponosni na srpsko porijeklo i crnogorsku državnost, na slavnu istoriju srpskog naroda'.
Kad sam spomenuo plemensku podjelu nijesam mislio na nahije- brda, nego generalno sva plemena medjusobno. Makar 10 puta sam prisustvovao napusavanju na relaciji Uskoci-Drbonjaci, ili Cevljani-Cuce. Prica koje je pleme glednije, ko je koga prospija itd. Kad bih neko htio moga bi zakrviti narod na toj osnovi, lagano.
Poklic E vivia Montenegro je prvi put uveden u CG za vrijeme talijanske okupacije, kad su njihovi vojnici zbog lijepog doceka ili cega li vec to skandirali. Igrom slucaju, poznajem dobro jednu stariju osobu, partizanska kurirka bila koja mi je potvrdila da je ona kao dijete te poklice cujala od talijasnke vojske.

Offline Aquaria

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 520
Re: Off topic kamp
« Reply #7177 on: July 17, 2019, 11:45:19 »
Prošlo je pomračenje Mjeseca, pa sad možemo dalje  :120:

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7178 on: July 17, 2019, 12:10:00 »
Vjerovatno ste sad približili stavove?
---
Rekli ste što vam je na srcu i u duši i ružno bi to bilo brisati. No, molim vas da ovakve i sliče tema nastojite preseliti na neke druge forume, portale...

Neka malo,lijepo je viđet što misle ljudi jedni o drugijema, samo levore i noževe bi valjalo skrajnut neđe.  :11:

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Off topic kamp
« Reply #7179 on: July 17, 2019, 13:44:05 »
Vjerovatno ste sad približili stavove?
---
Rekli ste što vam je na srcu i u duši i ružno bi to bilo brisati. No, molim vas da ovakve i sliče tema nastojite preseliti na neke druge forume, portale...

Neka malo,lijepo je viđet što misle ljudi jedni o drugijema, samo levore i noževe bi valjalo skrajnut neđe.  :11:
Ja sam pokušao da iznesem svoje viđenje i da,pritom,nikoga personalno ne uvrijedim ali ljudi,umjesto na loptu,idu na igrača. Rekao sam da je ova priča, za mene,prepričana ali ću Crnu Goru nositi u srcu dokle god ono bude u funkciji. Zvuči patetično ali je tako. Drugi imaju pravo da se ne slože samnom ali i njihov odnos prema domovini ima svoje ime. Samo jedno želim:da počine rđa na oružje onih kojima je zemlja davno kosti pomirila i da se okrenemo razumu i jedinome životu,koji nam je dat,jer rezervnog nemamo. Slažem se sa Mađom da levore i noževe treba neđe skrajnut jer,iz iskustva,znam kako izgleda kad oružjem počnu da se rješavaju stvari. Žao mi je samo što uzeh učešća u ovome pretvaranju jednog lijepog foruma u dnevno-političko prepucavanje,

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #7180 on: July 17, 2019, 14:24:29 »
Ja sam pokušao da iznesem svoje viđenje i da,pritom,nikoga personalno ne uvrijedim ali ljudi,umjesto na loptu,idu na igrača. Rekao sam da je ova priča, za mene,prepričana ali ću Crnu Goru nositi u srcu dokle god ono bude u funkciji. Zvuči patetično ali je tako. Drugi imaju pravo da se ne slože samnom ali i njihov odnos prema domovini ima svoje ime. Samo jedno želim:da počine rđa na oružje onih kojima je zemlja davno kosti pomirila i da se okrenemo razumu i jedinome životu,koji nam je dat,jer rezervnog nemamo. Slažem se sa Mađom da levore i noževe treba neđe skrajnut jer,iz iskustva,znam kako izgleda kad oružjem počnu da se rješavaju stvari. Žao mi je samo što uzeh učešća u ovome pretvaranju jednog lijepog foruma u dnevno-političko prepucavanje,

slazem se totalno staracfoco sa svim sto si ovdje napisao. i ovdje i u prethodnim postovima.
---
tema je zavrsena. nek stoji za sad.  bude li se nastavljala sve se  brise

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #7181 on: July 18, 2019, 09:19:02 »
Mene su upravo takve teme još davno na neki način odbile od ovog foruma. Kao nekome ko je apsolutni antinacionalista i pacifista u duši, uvijek su mi smetale rasprave na tu temu i izbjegavao sam ih u širokom luku. A na ovom forumu ih je uvijek bilo. Ako ne ovako direktno kao prethodnih dana, onda su se nekako indirektno provlačile kroz druge teme. Bilo bi lijepo kada bi ovo bio samo meteorološki forum kao i drugi meteo forumi u regionu. Neću dalje da širim priču da ne bih dao povoda da neko nađe skrivene poruke i nastavi diskusiju, ali morao sam i ja da kažem šta mi je na duši.

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7182 on: July 18, 2019, 12:59:17 »
Miloše,ne bih se složio. Bilo je komentara koji su opterećeni nacionalizmom ali nikad u toj mjeri da bi to nekoga uvrijedilo ili poćeralo sa foruma.Uvjek smo se trudili da održimo red i manemo se politikanstva što je maksimalno moguće.
Ove sad komentare smo puštili čisto da vidimo dokle ide,a došlo bi do levora i utoka bogomi.  :67:

Tako da tebe nije to odbilo no nešto drugo. A prilično si aktivan na srbijanski forum...   :23:

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Off topic kamp
« Reply #7183 on: July 19, 2019, 04:21:15 »
Prošlo je pomračenje Mjeseca, pa sad možemo dalje  :120:


Prošlo pomračenje nego čekamo ovi kvadrati da prođu  :11:, dobro je ispao  :45:
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline Aquaria

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 520
Re: Off topic kamp
« Reply #7184 on: July 19, 2019, 11:42:37 »
Previsoka je plima još uvijek, mora da je do toga  :120:
A morao je da ispadne posle 56 pokušaja, dobro ga ne uhvatih kad je potpuno izašao iz sjenke  :05:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Off topic kamp
« Reply #7185 on: July 20, 2019, 15:18:24 »
Je li hladna morska voda u Baru i Budvi ovih dana? Moze li se kupat normalno?

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #7186 on: July 20, 2019, 22:53:41 »
Ja bih rekao da je prijatno prohladna, tuda je oko 23-24°C. Ne bi škodilo da je koji stepen više.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #7187 on: July 21, 2019, 22:00:32 »
Gledam rezultate Matematičke olimpijade 2019, održane protekle sedmice u Velikoj Britaniji.
Učestvovalo je 112 zemalja, mi smo 86, najgori u regionu.
Nijedan naš takmičar ove godine nije osvojio medalju, a pohvaljen je Matija Delić (malo je nedostajalo do bronze).
---
Od 2007., od kada učestvujemo na ovim takmičenjima osvojili smo tri medalje (jednu srebrnu, dvije bronzane). Interesantno je to da je sve tri medalje osvojio Nikola Raičević iz Podgorice., sada student stipendista MIT-a (Massachusetts Institute of Technology), jednog od najboljih univerziteta za prirodne nauke u Americi i svijetu.
Kako je i Nikola srednju školu učio van Crne Gore, u Beogradu (matematička gimnazija), postaje prilično jasno koliko se pažnje kod nas posvećuje pametnoj, talentovanoj, vrijednoj djeci. Ne može me niko ubijediti da nema kod nas djece koja imaju talenta, koja bi bila voljna uložiti trud, koja bi bila voljna dodatno učiti, napredovati...
Kod nas su na cijeni lijeni genijalci (tu genijalnost uglavnom zapažaju samo roditelji), snalažljivi oštroumnici (prepisivači, faslifikatori...). Naravno, suvišno je pominjati one kojima glavni doprinos ocjenama ostvaruju roditelji.
---
Možda bi bolje bilo da o ovom razmislimo nego o jalovim pričama, svađama, podjelama...

Offline Milossss

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1613
  • ⬛⬜ ⬛⬜
Re: Off topic kamp
« Reply #7188 on: July 25, 2019, 13:37:48 »
A што Мађо обриса чо'ека, на правди бога... Ахаха.. :05:
Only black and white

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7189 on: July 25, 2019, 13:38:57 »
 :67: Kako mu ne mogu obrisat nalog iz prve...

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #7190 on: July 27, 2019, 22:47:25 »
Mađo, koliko je sad vremena potrebno da se stigne od Kotora do Njeguša (bez ludovanja), a koliko od Njeguša do Cetinja?

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7191 on: July 27, 2019, 23:18:55 »
Kotor-Njeguši treba ti ura vremena,ako ti ne trefe kampkućice ili autobusi. U tom slučaju sve pomnoži sa dva.

Njeguši-Cetinje 15 minuta.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #7192 on: July 27, 2019, 23:31:07 »
Uh... meni se učinjelo da mi je prije dvije-tri nedjelje osjetno manje trebalo od Kotora do Njeguša. Doduše nisam bez 5-6 vozila sreo.

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7193 on: July 28, 2019, 01:18:12 »
Nemoj obrtat tuda,kumim te bogom,katastrofa je od saobraćaja,barem dok ne pasa ovo ljeto.Svaki dan izgubim po po ure razmičući auta.Danas je jedan Čeh zaluta sa autobusom i zakačenom prikolicom,od Krsca do Trešnjeve rudine je nakačio za sobom 30 kola!

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #7194 on: July 28, 2019, 10:24:43 »
Užas. Nema što tuda prije septembra!

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7195 on: July 28, 2019, 10:37:47 »
Bogami, Dušane, i u septembar i pola oktobra će biti jak saobraćaj.Autobusi što dovode turiste sa kruzera će tuda više prolazit u septembar nego li sad.

Ako baš moraš,gledaj da prođeš rano izjutra ili kasno uveče,po mraku... mnogo je manje saobraćaja.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #7196 on: July 28, 2019, 13:57:42 »
Morace se malo ulozit u prosirenje tpg puta, mad ne znam kako to realizovati.

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7197 on: July 28, 2019, 16:03:03 »
Biće rekonstrukcije dijela puta od Krsca pa do 25. lakat krivine. Kanice ne smiju da diraju.

A od 25. lakat krivine će da se probija novi magistralni put koji će izlaziti na Mirac, pa na Radanoviće.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #7198 on: August 11, 2019, 16:38:41 »
Interesatnu aplikciju (naravno besplatna) rspoloživa možete downloadovati i instalirati na vašem mobilnom telefonu.
Pođite na Play Store i potražite je ukucavši meteocg (jedna riječ).

Offline Aquaria

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 520
Re: Off topic kamp
« Reply #7199 on: August 11, 2019, 18:21:38 »
A taman očistih telefon od aplikacija da ga rasteretim, kad ono... :11:

Bilo bi više nego dobro kad bi još ubacili i neki widget :45: Vidjeh u opisu da je obezbijeđen nadzor profesionalnih prognostičara?