Author Topic: Off topic kamp  (Read 683412 times)

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #7075 on: April 09, 2019, 10:03:35 »
Za prognostičare je bolje zimsko računanje vremena, tada materijal stiže sat vremena ranije!

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #7076 on: April 09, 2019, 11:40:25 »
Ja bih najradije da se mijenja kao i do sad, al posto moramo birati, bolje ljetno po meni.

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Off topic kamp
« Reply #7077 on: May 01, 2019, 14:10:22 »

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #7078 on: May 07, 2019, 22:46:13 »
Puz je čist, mana mu je što oće govno da jede. :20: :11:


Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Off topic kamp
« Reply #7079 on: May 15, 2019, 19:11:44 »
Evo jedna dobra vijest. Drobnjaci danas izasli u Bukovicu i blokirali masine. U subotu veliki protest. Dako uspiju da se odupru ovim sotonama.
https://www.vijesti.me/vijesti/drustvo/gradani-stali-ispred-masina-da-sprijece-radove-na-bukovici

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7080 on: May 16, 2019, 00:30:33 »
Ostanite vi u kameno doba.   :76:

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Off topic kamp
« Reply #7081 on: May 16, 2019, 16:15:36 »
Evo dje dodje mhe taman ostane kameno doba.


A evo i sta kazu ljudi iz struke




Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7082 on: May 16, 2019, 23:57:23 »
Ono nije rijeka no potok obični.  :07: Biće bio pun ribe. :11: A ne zebaj druže

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Off topic kamp
« Reply #7083 on: May 17, 2019, 12:27:18 »
Po tvome znaci poceli su mhe da prave na potocima?
Evo danas izasli dokazi da su poceli da probijaju put na privatnom imanjju iako nijesu dobili dozvolu od vlasnika. Klasicna hajducija.


Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7084 on: May 18, 2019, 00:07:04 »
Neznam...
Znam da su svi gore na jedan te isti kalup. Ništa im ne valja što se gođ krene radit.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #7085 on: May 18, 2019, 00:38:15 »
Namazani su Drobnjaci :11: :122:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #7086 on: May 18, 2019, 03:18:16 »
Neznam...
Znam da su svi gore na jedan te isti kalup. Ništa im ne valja što se gođ krene radit.

nije madjo, preko pola ljudi iz tog kraja je za gradnju. po meni je problem politicke prirode. da je na vlast druga strana ja vjerujem da bi se onda ovi prvi bunili hahahhaha narod je debilan

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Off topic kamp
« Reply #7087 on: May 18, 2019, 09:41:16 »
Neznam...
Znam da su svi gore na jedan te isti kalup. Ništa im ne valja što se gođ krene radit.
Madjo, ne znam jesi li isao kad na Bukovici, da jesi ne bi tako pricao siguran sam, a i nije mi jasno kako ti kao neko ko je ljubitelj prirode i ko zivi na seoskom podrucju mozes podrzavati unistenje sela? Druga stvar, kad krenes od Banjana, preko Golije, Piva, Drobnjaka i Uskoka ja stvarno ne znam sta je to drzava ulozila u te krajeve? Cak ni postojece puteve nijesu sposobni da odrzavaju, zime slabo ciste puteve, a o ulaganju da ne pricamo.

Neznam...
Znam da su svi gore na jedan te isti kalup. Ništa im ne valja što se gođ krene radit.

nije madjo, preko pola ljudi iz tog kraja je za gradnju. po meni je problem politicke prirode. da je na vlast druga strana ja vjerujem da bi se onda ovi prvi bunili hahahhaha narod je debilan

Vanja, ne znam kako si to zakljucio, ali ti je prica bas nidje veze, a ako ti je neko rekao da je stvar politike ti ga onda slobodno pljuni u lice i reci mu da laze ko pseto. Kao prvo, gore u Bukovicu ti je dps 80%, od 10 glavnih i najekstremnijih likova na protest ogromna vecina su ti dps. Po meni je to nenormalno da glasas za nekoga ko unistava ono sto branis, ali to je njihov problem. 90% naroda otuda je protiv gradnje, a podrzavaju jedino oni koji su ponesto prodali ili visoki partijski klimoglavci. Fora je samo sto od tih 90% imas dosta njih koji takodje zbog politike NE SMIJU da izadju da protestuju, sto su spijuni, ulizice i poltroni. Slicna situacija je bila kod nas u Goliju, kad je vojska krenula da unistava naoruzanje gore. Svako ko je iz Golije je bio protiv, ali je problem sto neki ljudi ne smiju da izraze protest, da brane svoje, nego gundjaju sebi u brk i cute, a sve zbog nekog sitnog benefita. Cak i taj moj plemenik nesretni sto je prodao vojsci tada imanje, kad su ga vatali kroz grad kleo se da nije znao da ce naoruzanje da unistavaju.
 Branjenje rijeke Bukovice, branjenje Sinjajevine, Crnog jezera i svake druge rijeke, jezera,planine je samo dokaz istinskoga patriotizma prema Crnoj Gori.

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7088 on: May 18, 2019, 10:19:14 »
Branjenje rijeke Bukovice, branjenje Sinjajevine, Crnog jezera i svake druge rijeke, jezera,planine je samo dokaz istinskoga patriotizma prema Crnoj Gori.

Po mene to nije nikakva mjera patriotizma,nego jedan klasičan nazadak.  :56: I toga je bilo dosta u Crnu Goru ovija 100 godina.Dosta smo čekali.Neka se gradi,i sretno bilo,pa što gođ da je u pitanju!Ostaće nam dosta prirode netaknute,vjeruj.

Što ja i ti imamo od toga,između ovog što si naveo,i to što je Tara ostala netaknuta?
A zamisli da imamo struju jeftiniju,otprilike 10-15% no što je sad, i veliki suficit koji može ići u međunarodnu razmjenu?Ne bi se razmišljalo o nadogradnji bloka TE Pljevlja,koja je po mene veći zagađivač i više štete nanosi okolini nego sve ono što si naveo.

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Off topic kamp
« Reply #7089 on: May 18, 2019, 22:24:37 »
Naravno da jeste mjera patriotizma ako branis prirodne resurse svoje drzave.
 Nemam ni ja nista od Tare kao ni ti, direktno, ali indirektno sigurno imamo. Koliko dodje naroda da bi otislo na splavarenje? Pa svaki od njih plati prevoz sa aerodroma, pa smjestaj, pa prevoz do Tare, pa skipera, pa mora nesto pojes popit, kupiti kakav suvenir, pa mozda mu se usput jos nedje svidi, pa ostane jos koji dan... Desetine hiljada ljudi je u lancu tu.
A sto se tice jeftinije struje. Ja ne znam kako mislis da izgradnja mhe moze nama pomoci da nam bude jeftinija struja, ako nam na svaki racun dolazi dodatak koji mi dajemo tim istim mhe? Znaci bukvalno nam otimaju da bi pojedinci imali. Sto npr nije elektroprivreda usla u ovaj projekat? Ili zbog cega opstine ne udju preko irf-a u ovaj projekat, pa ako nas ceraju da placamo dodatno za nesto makar da ide drzavi ili opstini, a ne prijateljima, braci i kumovima?

Danas na protestu oko 300 ljudi. Bile su 2 sahrane u tom podrucju i jedno veselje, da nije takva situacija bila mjestani tvrde da bi bilo oko 500 glava. Skupljani su i potpisi po selima ljudi koji se protive izgradnji. Npr u selu Timar svaka od prve do zadnje kuce je dala potpis. Juce su pokusavali da uplale masine i nastave sa radom, ali brzim dolaskom 10tak mjestana i pod prijetnjom radnici koji rade na masinama su se povukli. Dogovor je ostao da ce danonocno biti straze gore. Digli su se advokati, ustav je na strani narod, pa cemo vidjeti sta ce se desavati. Jos jednom da napomenem da je ova privatna firma dovezla masine i pocela radove na PRIVATNOJ IMOVINI.








Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7090 on: May 19, 2019, 14:44:01 »
Quote
a ne prijateljima, braci i kumovima
Aha to ve mori, a mora li se sve politički obojit.  :35:

Bili i ostali nazadovi.  :02:
----
Off što se tiče mene i ove teme.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #7091 on: May 21, 2019, 11:33:03 »
Kao i obično, nije sve ni crno, ni bijelo.
Mnoge od tih malih HE ne bi bile ni građene da vlasnici nemaju garantovan otkup struje po daleko većoj cijeni. Naravno, postoje i one koje bi mogle sebe izdrževati i pod regularnim okolnostima.
---
Daleko veća korist za CG a manja devastacija životne sredine bila je izgradnja HE Buk Bijela.
No, sami smo se za ovo izborili.


Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Off topic kamp
« Reply #7092 on: May 21, 2019, 16:04:48 »
Kao i obično, nije sve ni crno, ni bijelo.
Mnoge od tih malih HE ne bi bile ni građene da vlasnici nemaju garantovan otkup struje po daleko većoj cijeni. Naravno, postoje i one koje bi mogle sebe izdrževati i pod regularnim okolnostima.
---
Daleko veća korist za CG a manja devastacija životne sredine bila je izgradnja HE Buk Bijela.
No, sami smo se za ovo izborili.
Igrom slučaja poprilično sam upućen u ovu materiju i,poltronski,potpuno se slažem sa adminom po pitanju izgradnje HE Buk Bijela. Što se tiče komentara Nikšićkog,mislim da nije u pravu. Opštine nemaju pare za gradnju MHe,a zaduženje kod IRF je mnogo skupo. Pare se daju sa grejs periodom od 3 god. a IRF,tokom tog perioda,ne samo da zaračunava već i naplaćuje kamate i to svaki mjesec. To je jedinstven slučaj da se naplaćuje kamata a da se prihodi od investicije ne ostvaruju. Znači,moraš da podigneš kredit da bi plaćao kamatu. Uzeo bih mnogo vremena i prostora ako bih ušao u dublju elaboraciju pa ću završiti sa konstatacijom da,po isteku roka za koncesioni ugovor,ove MHe prelaze u vlasništvo države. Investitori su dužni da,prije,primopredaje,urade kompletan remont. Kad se sve uzme u obzir,ostaje da su mnoge stvari ispolitizovane,da se daju proizvoljne i populističke ocjene i procjene o štetama po okolinu i zaradama investitora a istina je,po običaju,neđe između. Moram još nešto. Naše NVO,su takve da bih ja njih,ako se ne promijene,ukinuo.Gomile džabaljebaroša,iz udobnih fotelja,prodaju maglu za dobre pare uz devizu :"Učiniti sve da nešto bude gore,jer je tada nama bolje." Da se oni pitaju,ne bi se gradilo ništa.
Edit- Nikšićki,treba dosta vremena da se uloženo vrati tako da pare ne idu samo koncesionarima. Ima tu benefita i za mnoge druge. Ja sam na Mađovim pozicijama. Treba graditi.
« Last Edit: May 21, 2019, 16:09:23 by staracfoco »

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Off topic kamp
« Reply #7093 on: May 21, 2019, 20:08:18 »
Ako ne moze opstina, a ne vidi zasto ne bi mogla, ako bi vec dobijala od drzave subvenciju, zbog cega onda ne udje Elektoprivreda cija je to djelatnost, koja je u drzavnom vlasnistvu, koja ima sopstveni novac da ulozi, nego u posao ulazi burazer od tetke? Cudo jedno. Dalje, mozes li objasniti koja je dobiti obicnog naroda, koji placa dodatni harac na racunima za struju zboh mhe? Kakav je dobiti narodu tamo? Osim toga sto bi zaposlili 2 strazara? Ko garantuju da se zakon nece promijeniti u dogledno vrijeme i da ipak mhe ne ostanu vlasnicima? Ima jos mali milion pitanje jer se milion stvari kosi sa zdravim razumom.

https://www.vijesti.me/vijesti/ekonomija/ustavni-sud-razmatra-zakonitost-naknada-za-oie-na-racunu-za-struju

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #7094 on: June 05, 2019, 12:42:05 »
Izbaceni novi meteoroloski godisnjaci na sajtu zavoda. :109:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #7095 on: June 13, 2019, 23:11:46 »
kako vas je udarila ova vrucina a  :109:

Offline Aquaria

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 520
Re: Off topic kamp
« Reply #7096 on: June 14, 2019, 03:00:32 »
Ma kakva vrućina, ovo je tek zagrijavanje  :11:

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #7097 on: June 14, 2019, 09:37:28 »
Ma kakva vrućina, ovo je tek zagrijavanje  :11:

I što ti šćah reć za mrčenoga Andriju, neko veli da mu se lanac okinuo,neko da mu se zaglavila mašina u čvor i da je cimnuo a češanje bogomi niko ne pomenu  :11:

Offline Aquaria

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 520
Re: Off topic kamp
« Reply #7098 on: June 14, 2019, 12:06:12 »
Auh, vjerujem da je posle morao dvaput da zakazuje kod ORL specijaliste - jednom za lijevi, drugi put za desni :102: No pušti, dobro je kad nije što drugo zakačio, a nos se lako zakrpi  :10:

Offline Milossss

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1613
  • ⬛⬜ ⬛⬜
Re: Off topic kamp
« Reply #7099 on: June 23, 2019, 12:08:55 »
Već 11 dana kako ne radi BP AMS... Nikad ovoliko dugo nismo bili bez nje..
Only black and white