Author Topic: Off topic kamp  (Read 683892 times)

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #6725 on: October 27, 2017, 20:49:31 »
Ima li iko da poznaje psihologiju pasa,da mi par stvari objasni?

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #6726 on: October 28, 2017, 00:45:07 »
Ima li iko da poznaje psihologiju pasa,da mi par stvari objasni?
imas na youtube cezar milana...pa vidi,mozda nadjes to sto te interesuje

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #6727 on: October 28, 2017, 10:07:02 »
Ima li iko da poznaje psihologiju pasa,da mi par stvari objasni?
imas na youtube cezar milana...pa vidi,mozda nadjes to sto te interesuje
Ne znam.Nema tamo nesto puno o dobermaninma.Meni se doberman zove Cezar :11: Ima mi godinu i 7 mjeseci,dobih ga na poklon prije 2 mjeseca.Kad je tek dosao bio je zbunjen dok se nije oslobodio kod mene.Jak me je zavolio a i ja njega,samo mu je mana sto je previse agresivan i krvolocan prema ostalim ljudima i psima.Pito sam mnogo ljudi,zasto je tako agresivan,a vecina mi je govorila da im je to u krvi da taki budu,sto za mene nije tacno.Kad ga vodim setat izbjegavam mjesta dje ima lutalica i djece,bojim se da bi mogao napasti djete pa sta bih onda radio.Prema meni nema ni jedan stepen agresivnosti,odlicno me slusa,ali kad podivlja pretvori se u djavola.Prije nedelju dana sam ga odveo na selu da ga dobro istrcim i zadovoljim njegove potrebe,umjesto igre doslo je do krvi.On je napao mom rodjaku sarplaninca i ujeo ga 2 puta u predjelu vrata,izmlatio sam ga taj dan nekom manjom motikom da se malo smiri.Previse je agresivan a jos kad se na to doda njegova visna koja je visa od 70 cenata i tezina oko 45-50 kg nije bezbjedna ni za medjeda a kamoli za ljude.Pokusavam ga smirit al ne uspjeva mi, kad mi dolaze gosti,njega moram ubacit u drugu sobu.Sa njim provodim svaki dan minimum 2 sata aktivnosti trcanja,setanja...Mnogi bi ga na mom mjestu bacili da trune po ulici.Ja to necu uradit jer on mene voli a i ja njega mnogo.Eto samo da mu smanjim tu agresivnost i bice odlicno.

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6728 on: October 28, 2017, 12:20:37 »
Moj ti je savjet da to trsiš.
Čuš dobermana uzeo za ljubimca... o Bože  :75:  :102:  Treba si međeda.  :110:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #6729 on: October 28, 2017, 15:40:49 »
uzeo si tj dobio si psa koji je mnogo star i ko zna kakav mu je bio predjasnji vlasnik i cemu ga je sve naucio. valjda je trebalo da ga nabavis dok je jos bio mali tu nedje oko2 mjeseca. vjerujem da ti pas nije socijaliziran i da je mozda drzan u dvoristu kod prethodnog vlasnika (tkz avlijski pas mozda, mozda i nije,nagadjam). imaces ti problema sa njim ja vjerujem. rekao sam ti pogledaj kod cezara ima li sto. on se bas bavi tom psihologijom psa.moras jbg znat engleski  https://www.youtube.com/user/XiousUK/videos resava takve i slicne probleme. eto tu su njegove epizode pa pogledaj.ako mislis da ga zadrzis mislim da ces se namucit da ga smiris  al nadam se da ces rijesit problem. i nemoras trazit za dobermana, trazi slican problem ali pogledaj i ostale i kako se resavaju. to su nadmudrivanja s psom.da vidis kako resava te probleme. sa srecom  :03:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #6730 on: October 28, 2017, 17:12:29 »
Drug ce mi sredit kod nekog trenera pasa nekolika casa socijaliziranja ako je uopste to moguce.Prethodni vlasnik je bio je moj brat od strica koji se bavi tim uzgojima pascadi.Ne vjerujem da ga je on ucio agresivnoscu,njegovi psi su prave maze,ima i pitova koji su razmazeni kao pudlice male.Dosta sam cito o Dobermanima zadnjih dana,i procitah da Doberman u 4-5 mjesecu pocne rezat kako bi pokazao svoj karakter i da ga tada treba dobro izbit.Vjerujem da ga moj brat nije ni mrsnuo a kamoli izberika.Danas sam ga setao i mogu ga pohvalit nije ni zalajo ni u jednom momentu,sto je cudo naspram prethodnih dana.Takodje sam procitao da Dobermani suopasni po manje zivotinje,valjda sve sto je manje od njih smatraju za plijenom.Nadam se i ja da ce se donekle smirit,dako mu pomogne taj trener.Sve dok nisam dobio Dobermana nisam ni mogao zamislit koliku snagu imaju.Cezara se necu odreci  i da ostane ovakav,jer me voli,kad ga ostavim kod ostalih clanova porodice samo lezi i gleda u dvije tri tacke.Kad ja dodjem prvo sto uradi zaskoci na mene i pocne me lizat,i u ocima mu se vidi sjaj njegove ljubavi :43: Ja ga setam ja mu davam hranu,ja ga svuda vodima zato me i tako voli.Zavolio sam ga tesko da se ja mogu sad odreci njega

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #6731 on: October 28, 2017, 18:21:30 »
ma ok je ljubav i to...imam prijatelja on se bavi uzgojom  pasa.  ima onog americkog staforda. pas samo sto ne cita novine sto se kaze. svemu ga je naucio da bi prije godinu dana prvo skocio i zamalo zaklao psa kojeg je setao drugi covjek u prolazu, da bi nekoliko dana kasnije ujeo za ruku i  druga od vlasnika mu koji inace cesce dolazi  kod njega kuci i znaju se. i prica mi prijatelj sve ovo isto kao sto ti kazes. to je ljubav itd ali kad je vidio sto je napravio a ima malu djecu nije htio da riskira i dao ga nekome....kaze da to njegov pas nikad nije napravio u zivotu i da je prava maza,igra se sa djecom itd.  tako da to su te stvari,kad im kvrcne nedje u glavu pozdravis se sa ljubavlju ...licno,ne bih drzao takve pse. to je neko moje misljenje.  :78:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #6732 on: October 28, 2017, 18:47:32 »
Moram mu nabavit onaj zastitnik sto se stavlja na njusku da ne ujeda.Vidim da nisam jedini vlasnik dobermana koji ima isti problem ko ja.Citah prije malo na neke druge forum imaju slicne probleme ko ja.Al ispravit cemo to ako bog da.

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Off topic kamp
« Reply #6733 on: October 28, 2017, 23:02:47 »
Tvoj pas,po ovome što pišeš,je vaspitno zapušten.Ovo je šala a znači da nije prošao obuku.Razumijem te odlično,jer sam i ja ljubitelj životinja,ali sam imao ružno iskustvo u par navrata sa šarplanincima i od tada držim samo mačke.Jedan od tih pasa,koje sam imao,ni po čemu nije odavao svoju pravu ćud.Bio je umiljat kao mače ali je jednom,dok sam ga šetao(sva sreća da sam ga držao na kratkom povodcu) iz čista mira zmalo nagrdio jedno dijete. Kako je đetetu bilo mogu da pretpostavim ali znam kako je bilo meni dok sam ocu đeteta pokušavao da objasnim da je sve bilo pod kontrolom.Ne bih ti poželio da doživiš nešto slično.Taj tvoj pas je vrlo opasan jer je snažan,ima urođerni instinkt da štiti vlasnika i kuću i mora da prođe dobru dresuru da bi se uklopio u normalan život.Čak ni to nije garancija da te neće uvalit u neku nevolju.Razmisli o savjetima i mišljenjima koja su ti dali kolege sa foruma.

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6734 on: October 29, 2017, 09:37:58 »
Po mom mišljenju, ljudi i đetići koji imaju neke komplekse uzmu držat dobermane,rotvajlere i slične rasne kerove,mišljeći da će bit nešto bitniji u društvo dok ih vodaU  :16:

Ja sam u grad vazda ima pudlice mješance,35-40 cm nijesu prelazile u visinu.Služile su da zalaju ako se neko nepoznati primakne avliji,i da iziju on što nam ostane iza ručka.Uvjek sam ih drža puštene,ali nikad im nijesam dava da izađu iz ograde.Pa i ako se to desi, opet nijesam strijepio da će nekoga dovatit.

Sad na selo imam isto jednog lijepog naučenog mješanca,ima oko 2.5 godine,i oko 10-12 mačaka.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #6735 on: October 29, 2017, 11:58:52 »
Ne drzim Dobermana da bih bio "opasan".Ja ga nijesam ni biro nego ga dobio na poklon.U medjuvremenu sam ga zavolio i zadrzao.Imam i ja macka skor bijelo i Cezar je dobar prema njemu,jer zna da mi je to drugi ljubimac.Inace Madjo tvoj Medo je presladak :04:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #6736 on: October 29, 2017, 18:22:23 »
kad smo naceli temu  evo ja nemmam psa ali mozda nedje nekad i uzmem nesto,otom potom. nista krvolocno,mene onaj mali dzek rasel privlaci mada iskreno simpaticni su mi svi. brat mi ima mjesanca ispred kuce.avlijski pas.laje na svakog koga ne poznaje. a strasljive je prirode kad zagrmi odmah dolazi na vrata i prozor i kuca,udara oce da udje. strasi se vode jer je nedje bio dobar pljusak pa  je svudje oko kuce bila voda,to je izgleda zapamtio istraumira se coek pa mu nije svejedno kad pada kisa. voli  da se mazi i voli da rezi kad mu krenes rukom put hrane.to je njegovih 5 minuta,ne voli valjda da dijeli tu hranu. voli da laje iz mozga na macke kad ih spazi .to mu je najveca zanimacija jer mu se cini tad da je jak a cini mi se da krene  macka na njega da bi ga trazio kako bi uteka hahahha jednom sam ga poveo napolje da ga prosetam. skakao je na sve pse na koje smo usput naisli. nisam vjerovao da ce tolika muka bit sa njim. shvatio sam da nije socijaliziran jer vec mu je par godina a pas se socijalizuje sa 6 mjeseci kolko sam upucen... madjo dobar ti je dzeki:)

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #6737 on: October 30, 2017, 23:41:56 »
Jako dirljiva prica koja se zavrsi lijepim krajom :43:

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Off topic kamp
« Reply #6738 on: November 19, 2017, 15:57:26 »
Nisam vidio bijelu Podgoricu od februara 2013-e.

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6739 on: November 19, 2017, 16:09:46 »
Vratio se Purašević !  :114:  :120:  :109:  :102: :102:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #6740 on: November 19, 2017, 19:19:49 »
Nisam vidio bijelu Podgoricu od februara 2013-e.
Nadam se da ces je vidjet ove godine i to u boljem izdanju 10+cm. :105:

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Off topic kamp
« Reply #6741 on: November 19, 2017, 21:24:37 »
Poluđeše me i anticikloni i zonalna strujanja i pm... 5ta će godina da nam zima bježi...  :107:  :107:   :107:

Inače interesantna priča
http://www.vijesti.me/vijesti/misterija-traje-26-godina-sta-se-desilo-sa-austrijancem-na-zabljaku-963818
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #6742 on: November 19, 2017, 22:11:16 »
Poluđeše me i anticikloni i zonalna strujanja i pm... 5ta će godina da nam zima bježi...  :107:  :107:   :107:

Inače interesantna priča
http://www.vijesti.me/vijesti/misterija-traje-26-godina-sta-se-desilo-sa-austrijancem-na-zabljaku-963818
Po vemu znas da ce ti ova zima biti losa?

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Off topic kamp
« Reply #6743 on: November 19, 2017, 22:31:43 »
Ne mogu znat ali znam đe živim
Kad je tu temperatura stigne śever i odnese padavine, kad su tu padavine T se digne preko dana na 5 i kusur °C, kad nema vjetra i T je dobra, kisa dodje sa toplom juzinom.
A onda vidim u Hrvatskoj snijeg na 400mnv dok ga kod nas miješa na 2000 metara. Tek je tako   :77:    :11:
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #6744 on: November 20, 2017, 01:04:24 »
Ne mogu znat ali znam đe živim
Kad je tu temperatura stigne śever i odnese padavine, kad su tu padavine T se digne preko dana na 5 i kusur °C, kad nema vjetra i T je dobra, kisa dodje sa toplom juzinom.
A onda vidim u Hrvatskoj snijeg na 400mnv dok ga kod nas miješa na 2000 metara. Tek je tako   :77:    :11:
Hrvatima lagano dopre hladnoca s onih Alpa,dok kod nas teze dolazi.Nama dodje Sibir,al on pretezno donese samo suv mraz,nesto najgore.Zaista treba dosta kockica da se poklope da bi Podgorica imala snijeg.Nadam se da ce ova zima biti bolja-

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Off topic kamp
« Reply #6745 on: November 20, 2017, 02:08:02 »
Meni je najljepše mjesto za novembarske snjegove u Gruziji,pratim nešto brzo se spusti hladnoća iz Istočnoeropske nizije i prelazeći preko Crnog mora obalni dio Gruzije zna da dobije snijeg,a tek predjeli preko 500mnv.Gledam neke snimke na YT baš zimi zna da napada dobro u većim gradovima.
Kod nas u nižim predjelima jedino pomaže da izobara od -5c bude do Italije i da je formiran ciklon u Tršćanskom zalivu ili srednjem Jadranu,jer imamo tu ne-sreću da su Apenini suviše niski da spriječe prodor toplote iz Alžira i Tunisa a onda naše planine takođe su preuske,dok u Gruziji blokadu pravi širok pojas planina u Turskoj.Takođe nama Dinaridi prave blokadu pri nailasku hladnoće.Da nema Dinarida imali bi u unutrašnjosti više padavina(Pljevlja,Limska dolina) i jače hladne talase.
Takođe veliku korist po pitanju padavina prave nam Alpi,jer da nema njih imali bi padavine uglavnom u vidu visinskih dolina,rijetko kad bi došlo do formiranja ciklona u Sredozemlju.

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6746 on: November 20, 2017, 11:42:08 »
jer imamo tu ne-sreću da su Apenini suviše niski da spriječe prodor toplote iz Alžira i Tunisa

Da su Apenini 3000-3500m visoki,ne bi zadržali južinu koju povlače cikloni sa sobom.Ta toplota kod nas ulazi Jadranom i Otrantskijem morem,daleko od Apenina.

Dobra stvar kad bi Apenini bili toliki je promjena u baričkim rasporedima,te bi bila česta pojava jugozapadnih ledenih vjetrova,koji bi prelazeći preko toplijeg Jadrana vjerovatno stvarali neku vrstu "lake efect-a" našim primorskim gradovima !  :27:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #6747 on: November 20, 2017, 11:59:59 »
Sad sta je tu je,ne moze se nista promjenit,niti se nadat nekoj promjeni u skorije vrijeme.

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6748 on: November 20, 2017, 12:15:14 »
Iskreno, mene treba zima sa što manje snijega,leda i vjetra a što više kiše i mekog vremena.

I što manje grmljavine e će ni odma struja falit.  :56:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Off topic kamp
« Reply #6749 on: December 01, 2017, 00:23:37 »
E napokon neki vic koji me je lijepo nasmijo. :109: