Author Topic: Off topic kamp  (Read 684262 times)

Offline Dado

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 682
Re: Off topic kamp
« Reply #6450 on: May 22, 2015, 22:08:01 »
Madjo ovo ima i u meridiane u cg, ne moramo mu siljati   :03:

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Off topic kamp
« Reply #6451 on: May 22, 2015, 22:50:19 »
Realno, ipak su to bačene pare. Evo, čak u ovih 22 dana maja apsolutni minimalac je bio 10.4°C. Jedino da se pogleda neka ''pouzdanija''  :120:  dugoročna prognoza od 7-15 dana u zadnjih par dana maja, pa ako nešto liči na mogućnost hladnog jutra (razvedravanjem nakon prolaska ciklona ili hladnog fronta) u prvoj polovini juna da se odigra. Kasnije šanse značajno padaju. Čini se da početni uslovi nijesu dobri, jer je ovih 20-ak dana maja toplije od prosjeka za oko 3.5°C, što u uslovima milionskog grada znači i značajnu akumulaciju toplote u gradskom jezgru. Opet za pravu situaciju (kao recimo u junu 2005) to ne bi mnogo značilo. U svakom slučaju, u pitanju je kocka...  :99:

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #6452 on: May 24, 2015, 13:54:39 »
Otvori Tihi stranicu o planinama i sumama,htio bih neka zapazanja iznijet ovo sto Madjo rece za nahije...

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #6453 on: May 28, 2015, 01:10:33 »
Još nekoliko dana do kraja maja, a na forumu u ovih pet mjeseci više postova nego tokom prvih 10 (zaključno sa oktobrom) u 2014!?

Offline demijan

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1443
  • "ko ne pamti iznova proživljava"
Re: Off topic kamp
« Reply #6454 on: May 28, 2015, 18:35:18 »
 :109: :109: :109:

Offline Tihi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 659
Re: Off topic kamp
« Reply #6455 on: June 01, 2015, 20:18:00 »
Ne mogu da vjerujem da je već 1 jun.Vrijeme je nevjerovatno brzo prošlo,i svake  godine prolazi sve brže i brže.Sjećam se kako je ranije vrijeme nekako sporo prolazilo,zima se otegne,pa onda proljeće ,sve kako treba.Kažu u narodu da je januar najduži mjesec i da najsporije prolazi,ali ja ga zadnjih godina nisam osjetio,kao da  nije bio.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #6456 on: June 02, 2015, 23:16:13 »
sto si stariji vrijeme leti sve brze i brze  :83:

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #6457 on: June 10, 2015, 13:44:42 »
Odoh u pogresnu temu...prebacajte,moramo se reda drzat.Molim oprost.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #6458 on: June 10, 2015, 17:14:57 »
Ja odoh sjutra do nedelje u Podnozje planine Kovac,ne zbog one reportaze vec moram da kosim okucnicu i sredjujem a nije bas mala,skoro dva rala u ogradi dje nam je kuca.Izvjestavacu o vremenskim prilikama odnosno neprilikama koje vise volim.Ostavio sam djeci odje instrukcije pa dako zateknem koju prepelicu zivu :-) Buknula trava gore,moram ici da to satrem onom Štilovkom do u dno,da ga isfreziram sto bi se reklo.

Offline Tihi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 659
Re: Off topic kamp
« Reply #6459 on: June 10, 2015, 21:50:35 »
Turisti iz Belgije su se izgubili na Durmitoru u reonu Crvene grede.Potragu otežavaju loši vremenski uslovi.Opširnije čitajte na www.rtcg.me

Offline Tihi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 659
Re: Off topic kamp
« Reply #6460 on: June 10, 2015, 22:14:39 »
Turisti su pronadjeni i sa spasiocima se kreću prema Žabljaku.Opširnije čitajte na www.vijesti.me

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Off topic kamp
« Reply #6461 on: July 11, 2015, 10:50:34 »
Juče,sa sinom,putovao za Podgoricu.U Platijama kiša lije kao iz kabla i nailazimo na kolonu zaustavljenih vozila.Zbog blage desne krivine ne možemo da vidimo šta je izazvalo zastoj.Sin izlazi iz auta i pita onog ispred nas o čemu se radi a ovaj mu odgovara da ne zna.Sin ide do mjesta odakle se vidi uzrok i mobilnim mi javlja da je došlo do sudara malog automobila sa kamionom i da on trči da vidi treba li nekome pomoć.I ja sa mojim godinama i kilažom trčim prema mjestu udesa.Vjerovali ili ne niko iz onih kola,koja su bila ispred nas,a bilo ih je desetak,i ne pomišlja da izađe .Da ne dužim,pokupili smo troje djece iz slupanog mercedesa,a jedan kombi rožajskih tablica prošao je pored kolone i primio ženu, koja je bila nepokretna,nakon čega smo ih prebacili u Urgentni blok KBC.Ovo ne pišem radi isticanja svojih i sinovljevih zasluga ili čega već,nego zbog ravnodušnosti ostalih učesnika koji su sve posmatrali kao da se to dešava na filmu a ne u realnom vremenu i prostoru,neposredno ispred njih.Ne želim da se pozivam na zakonske obaveze koje uređuju ovu oblast,već na našu čuvenu humanost i spremnost da pomognemo nevoljnicima a od kojih je izgleda ostala samo priča.Kako pjesnik reče:"Nema ne više,postali smo drugi ljudi."Ukoliko je ovo off prašćajte ali ja,za ovo što napisah, nijesam našao bolje mjesto.

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6462 on: July 11, 2015, 13:13:45 »
Možda je bilo i stranaca u tu kolonu.

Uglavnom, slažemo se da neki drugi ljudi žive u Crnu Goru.To malo ljuckosti i poštenja što je ostalo po ovijem selima i planinama je na pragu izumiranja.

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #6463 on: July 11, 2015, 15:06:48 »
Bitno je da su kupili 500 auta policiskih a sto djeca umiru po bolnica raspalih nista.No tu su Ceca i Colic da prestava bude komletna.Neka,neka....vlast je ogledalo naroda samo.Podgorica postala Bejrut,svaku noc bombe padaju,pale se auta,krade se,puskaraju se tipovi raznorazni.Kad padne mrak strah te napolju izaci i s porodicom prosetat da te sto ne obogalji od raznih eksplozivnih srestava.Samo zrelo naprijed moj narode snago moja...Rekao je davno Blazo Davidovic da je u Crnoj Gori napravljena pljacka bibliskih razmjera.Oni su svi na sceni interesne grupacije i nista vise...Tesko nama sto ovo s teskom mukom posmatramo.Ko god ima dje koga odavde treba bjezat!!!Doslo grdno vrijeme.Znam da ovaj forum mozda nije za ovu pricu ali smo stvarno osudjeni na propast tako da ljubav prema nekim stvarima koje imamo poput nase prema meteorologiji mozemo zaboravit jer je ovo vrijeme opstanka a ne razonode i razbrige.Pozdrav svim dobrim ljudima od srca,valjda nas jos ima.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #6464 on: July 11, 2015, 17:12:35 »
u to ime evo jednog teksta od KKN, pa neka nam oproste ovi sto slusaju Cecu i Colica  :08:

higher force come through light all chains it gonna cut

no one can do a thing to make it stop or drop

if the governmant want to take over I set them a plan

lord forgive you rough move if you're a righteous one


Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6465 on: July 13, 2015, 23:59:44 »
Samo da pofalim internet vezu sa 69.
E đeca vi leba nemali.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #6466 on: July 24, 2015, 16:54:43 »
da odgovorim ovdje da ne idemo tamo u off.
@Sone ziva ti je istina to "ko ga je zaradio nije ga potrosio" ja se evo rastrgo, kad izracunam bukvalno nizasto. bolje prolaze i srecnii su oni sto nista ne rade..  i hiljadu puta kazem sebi , daj vise nadji neki balans u zivotu.
Najbitnije je raditi posao bez stresa malo se nervirati, ali nije lako.

moracu izgleda da se restartujem i da ponovo pocnem iz pocetka zivot, jer kad nesto ne ide onda treba mijenjat.

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #6467 on: July 24, 2015, 20:31:05 »
da odgovorim ovdje da ne idemo tamo u off.
@Sone ziva ti je istina to "ko ga je zaradio nije ga potrosio" ja se evo rastrgo, kad izracunam bukvalno nizasto. bolje prolaze i srecnii su oni sto nista ne rade..  i hiljadu puta kazem sebi , daj vise nadji neki balans u zivotu.
Najbitnije je raditi posao bez stresa malo se nervirati, ali nije lako.

moracu izgleda da se restartujem i da ponovo pocnem iz pocetka zivot, jer kad nesto ne ide onda treba mijenjat.
Ziva istina...ja sam se prebacio posle 15 godina jednog posla na drugi kolosijek,zasad su poceci ali sam sebe zivce spasio i imam organizovan zivot i vremena za sve.Vjeruj mi da dobro smisljena promjena da jos vecu energiju i kreativnost.Kao sa zenama,da se ne uvrijede i da ova moja ovo ne procita :-) Salim se po tom pitanju.Boze zdravlja ispricacemo se kad bude okupljanje jesenje,nadam se da ce biti.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #6468 on: July 29, 2015, 23:20:31 »
Vruce veceras. upalih klimu nema sta, pa tamo oko 1 mogu otvorit prozor, jer ne mogu da spavam na 28.5 stepeni u sobu. Napolje isto 28. Nisam podgoricanin pa da mogu da spavam na 35 stepeni   (ko ne podnosi ili nema klimu)
 :64:

pomalo jer pirkao vjetar pa je remetio pad temperature.
Propast, barem 10 dana nema bitnijeg osvjezenja.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #6469 on: August 08, 2015, 15:28:44 »
Jedno pitanje ovako, pa skoro hipoteticko, ili da kazem ajde mlatim sam sa sobom. A da se ne nadje ko uvrijedjen u HMZ. (Ako uopste cita ko od njih)
Zar ne bi moglo da se uzme temperatura u Dg i Bjelopavlice u kalkulaciju kad se daje maksimalna za Cg ? jer ovdje skoro svaki dan izlazi na 40, imamo AMS koja je relevantna? 
I drugo pitanje , nedostaje mi ono profesor , doktor, magistar i ostale titule pored imena, a sad vec nema ni imena, ostali samo inicijali..  pa ne znam o cemu se radi. Ocigledno na prevazilazenju nekih kompleksa itd..
Ha, smijesno. Ko zna, shvatice na sta sam mislio.

 
« Last Edit: August 08, 2015, 15:31:18 by Transmat »

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #6470 on: August 11, 2015, 07:47:23 »
Evo kad uhvatim vremena napisacu koju rijec Madjo kako smo mi rijesili pitanje na placu ispod Zagrede 98 godine.Za jedan dan je Italijan Pjero izbusio 55 metara dubok bunar,rijeka vode.Tu je niko nikad nije pronasao,imali smo ludu srecu da ne puknemo za tadasnje i sadasnje bogami velike pare.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #6471 on: August 11, 2015, 09:25:11 »
Dok Sone nadje vremena, ja samo da ti ukratko kazem da u Cg ne postoji niko ko moze da ti garantuje ima li vode, nego busi pa sta bude. Postoje u Hrvatsku neke agencije koje imaju tu mogucnost i solidno mogu da ocijene, nesto kao "eho" zemlje . ili da dovedes ove iz Italije, oni rade analizu zemlje po slojevima i tacno znaju ima li vode i gdje.
U prevodu sjedi i placi ili probaj neka ide jedno 50 metara pa ako nadjes nasao si ako ne, onda castio si ih. i vjerovatno bi ti oprostili jedan dio novca.

Imas jod jednu soluciju, obratis se renomiranim strucnjacima iz Cg. Imas hidrologa najacega na cijeli svijet i u Bg. Prof. Dr.Mr.Sci.Dps. i ostale titule  njegovo visocanstvo Mihailo Buric. Taj sve zna, pogotovo da te olaksa za novac.  nema gdje nije on radio studije gdje je god mogao. imao sam tu privilegiju da ga upoznam.

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6472 on: August 11, 2015, 13:07:12 »
Siniša,
ja bih to da izbušim na kraj mojega imanja dolje u polje,đe su velike šanse da na dubini već od 20-25 m postoje bazeni koji i dalje drže dosta vode...to jes bazeni koji ne poniru ili ne otiču dalje, pošto je cio teren Lovćena i Stare Crne Gore potpuno iskarstifikovan.
Valjalo bi za početak da dovedem nekog rašljara da utvrdi ima li išta pa bi kasnije vidio što bih...
Naravno i cijena,to je najbitniji faktor... okvirno koliko bi koštalo prvo ispitivanje pa bušenje...

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #6473 on: August 11, 2015, 14:32:51 »
To je druga prica, onda to i nije prevelika investicija. Morali bi ti koji buse dobro da paze, da ne podju preduboko. da ne promase vodu.
25 metara x 50 eur + pumpa jedno 700 eur. 2.000 eur.

Ovamo u Martinice su neki pobijali rucno cijevi na 10-12 metara i naisli rijeku vode, gore kodtebe su stijene, nema sansi da se moze to tako.

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #6474 on: August 11, 2015, 17:20:51 »
Madjo mi smo busili 98 na kraskom terenu ispod same Zagrede na ovu stranu dje kasarna u Danilovgrad.Tih godina niko ovdje nije imao masinu a da ista nije zahtijevala ogromnu kolicinu vode za hladjenje burgije kad naidje na kamen.Ja sam pronasao tada Talijana Pjera Vadaku jednog korektnog covjeka i profesionalca u tom poslu.On je imao ogromnu masinu na gusjenicama kao tenk velicine za to vrijeme i u Evropi poslednja rijec u tom poslu,sa 5 litara emulzije uljne njegova dijamancka glava busilice citav dan u ljuti kamen busi i on to voli jer nema odronjavanja kao kod zemlje.Mi prije nego smo njega pronasli dovodili smo rasljare i td..uglavnom najvise nam je pomogao sa savjetom dobar covjek i najbolji u toj struci sto je zivot posvetio podzemnim vodama Crne Gore.Rijec je o g.Vasiliju Radulovicu,on nam je pokazao mjesto i sugerirao da tu busimo,inace covjek ima karte podzemnih voda i stvarno je bio voljan pomoci.Svice dan D,Pjero pocinje busotinu sa svojim tenkom,prvih 18 m veliki problemi u vidu rastresite zemlje koja se obrusavala.Od 19 metara pocinje sljunkoviti materijal i guramo do 34 kad nailazimo na jadnu kolicinu vode.Svaki metar je bio 120 maraka zlatnih,polako gubimo nadu al ne odustajemo,okupili se mjestani i svi govore Garac je supalj,tu niko nikad nije vodu pronasao,dvojica prije nas pravili busotine i nisu imali srece.Ne slusamo nikoga od prisutnih i kazemo Pjeru da busi do 55 metra jer toliko novca imamo,posadjen vocnjak koji poceo da se susi i idemo na sve ili nista,ako mašimo dizemo ruke od ranca.Na 44 metru Pjer dolazi do kamena sa kavernama i pocinje lagano voda,vec na 48 m ogromna voda u kamenu stancu koji ima kaverne u sebi.Na 53 metru burgija je doslovce prosla kroz kamen i upala u podzemno jezero.Bog nas je vidio,nivo vode se dize na 18 metara od zemlje,Pjer ubacuje cijevi fi-120mm i unutar cijevi pumpu fi-110mm jacine 1,5kv.Cijevi su postavljene do 55 metra,zadnjih 10 metara perforirane.Od 98 do danasnjeg dana pympa nije nikad taknuta a stavili smo je na 45 metara zbog straha u startu da ce spustit nivo vode.To se srecom nije desilo ni pri konstantnom radu od 24 casa bez odmora.Pumpa je bila skupa talijanska,sam vrh kvaliteta i kostala je 2.000 maraka tada.Eto imali smo neku ludu srecu da pronadjemo vodu.Komsija nas posle nase busotine odmah angazuje talijana na 700 m od nas i nije nasao pravu vodu,znaci promasaj,pumpa mu za 10 minuta sve iscrpi pa on ponovo ceka.Od ljudi u toj struci mi smo mnogo puta culi da Pg i Dg leze na podzemnom jezeru,gledajuci nas slucaj i komsije do nas ne bih se slozio sa tom konstatacijom.Sada je to sve jeftinije,tvoj Njegus Martinovic ima dobru masinu i akcijske cijene busenja.Mi kad smo to radili bili su poceci i sve je kostalo suvog zlata.Uglavnom mi imamo dobru hladnu vodu sa 55 m dubine koja je prosla sve analize.Sada je to sve mnogo laksepidnijet a stvarno nijesam upoznat s cijenama busenja i kvalitetom tih pumpi sto nude.Eto tako,pozdrav za sve.