Author Topic: Off topic kamp  (Read 684121 times)

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #2650 on: May 14, 2011, 14:02:47 »

Niksic na ovom popisu 72 824,a na prethodnom je bilo 75 282  :75:
Svi bi u podgoricu da zive  :71:

Podgorica je velegrad.. izlasci petkom i subotom uvece... picerije, brze hrane, kafici, restorani, kladionice.... masu mjesta za izaci.. I aerodrom je blizu... za samo 132 eur mozete letjeti do sledeceg velikog grada (Beograda)..

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #2651 on: May 14, 2011, 15:00:05 »
Bar je 2003. godine ukupno imao 40 037 stanovnika, evo ove godine ima 42 368.   Dakle u prirastaju smo nesto vise od 2 000 stanovnika.
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Off topic kamp
« Reply #2652 on: May 14, 2011, 15:22:29 »
Kotor blago opada (-148) u odnosu na prošli popis, dok Tivat raste (+481). Zanimljivo da Herceg Novi ima značajan pad (-2042). Podgorica (+17953), Budva i Bar imaju, očekivano, solidan rast, ne znam koliko je to očekivano za Danilovgrad. Blagi rast još bilježe Rožaje i pomalo neočekivano Berane. Sve ostalo je u minusu. Pljevlja su u ''slobodnom padu'', čak 4746 stanovnika manje u odnosu na 2003 (i skoro 17.000 manje u odnosu na 1971). Za jednu opštinu izuzetnog prirodnog bogatstva tužno.  :82:  Inače, dosta sela je ostalo bez stalnih stanovnika, jedno od njih je i selo Gomile na Sinjajevini, pod vrhom Korman (1923m), novine su o ovome pisale još prije nekoliko godina. To selo je inače bilo najviše naseljeno mjesto u bivšoj SFRJ, na nadmorskoj visini od oko 1700m. Godine 1953. gore je živjelo 158 ljudi. Tako praktično nestaju svjedoci strašnih sinjajevinskih zima i snjegova.  :71:

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #2653 on: May 14, 2011, 15:28:26 »

Tako praktično nestaju svjedoci strašnih sinjajevinskih zima i snjegova.  :71:


Ne nestaju,   kod nas su.  
Sad ce biti svjedoci strasnih podgorickih ljeta    :36:

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #2654 on: May 14, 2011, 17:06:18 »
snowhunter, ocekivano je to, jer je podgorica blizu. za 30-40 minuta si tamo. a ima dosta naselja koja su puno blize podgorici, sa relativno jeftinim placevima.


Transmate, ne bih rekao da je podgorica nesto veliki grad:)

Fraka, cemu bijes i prezir?

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #2655 on: May 14, 2011, 17:18:00 »
Dje si ti primjetio da sam ja bijesan? i jos cudnije, da prezirem nekoga?
Ja samo rekoh da mi odgovara da ima manje stanovnika.. mirnije

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #2656 on: May 14, 2011, 17:24:11 »
Podgorica polako poprima obrise velegrada. Svaki put kad odem tamo primijetim neku novinu.  :45: Tako i treba, da ima sve što treba da ima glavni grad jedne države.
Samim tim je i logično što se doseljavaju ljudi iz ostalih gradova, i što se konstantno povećava broj stanovnika.

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #2657 on: May 14, 2011, 17:43:18 »

Dje si ti primjetio da sam ja bijesan? i jos cudnije, da prezirem nekoga?
Ja samo rekoh da mi odgovara da ima manje stanovnika.. mirnije


mozda sam prenaglio sto se osjecanja tice, ali ne mozes tako gledati na stvari. kotor je itekako privlacan zato i ljudi dolaze. budi siguran da je savnik miran, ali bi li zivio tamo?

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #2658 on: May 14, 2011, 18:16:49 »
ne ne.. ne razumijemo se. Kotor kao grad je sam po sebi miran dosta, ima sve sto mi treba i bez prevelikog broja ljudi.. Ne kazem ja, neka dolazi ko god oce cus, ali meni odgovara da ima manje i sasvim mi se svidja sto je opao broj stanovnika. A i s druge strane, kotor nema nikakakvu perspektivu sto se rasta stanovnika tice, nemoguce je, nema dje..

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Off topic kamp
« Reply #2659 on: May 14, 2011, 19:06:30 »
Ako se pogleda vitalna statistika, tj. broj rođenih i umrlih u Crnoj Gori u međupopisnom periodu (2003-2011), ispada da je više rođenih za nekih 16-17.000. Pošto je broj stanovnika povećan samo za 4.000 ispada da je nekih 12.000 stanovnika u ovom periodu otišlo napolje (ili i nešto više ako pretpostavimo da je bilo imigracije). Ovo ukazuje da su migracije stanovništva u značajnoj mjeri usmjerene van CG, vjerovatno najviše ka susjedima (BG je, osjećam, najčešća finalna destinacija  :120:), ali i nekuda dalje...

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #2660 on: May 14, 2011, 19:20:28 »
Ljudi odlaze u potragu za boljim životom na zapadu, a ja sam mišljenja da se nigdje ne živi dobro kao kod nas (naravno nije sve u parama).
Ima tek par razloga zbog kojih bi otišao u Ameriku, a to su da uživo vidim njihove čuvene konvektivne superćelije, tornado, lake effect snow isl... Po tom pitanju su neprevazićeni. A inače mi je draži svaki krš u Crnoj Gori, Srbiji, Bosni... od svakog američkog dolara ili njemačkog evra. Jako su male šanse da ću nekad da odem odavde, kakva god da mi se prilika ukaže.

A evo malo offtopika u offtopiku. Jedan od rijetkih ljudi koji uvijek može da me nasmije:


Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #2661 on: May 14, 2011, 19:23:37 »
Gajo boginja  :60:
Ja cu vjerovatno u kotor da zivim i kasnije.. mada sto znam mozda i u Bg ostanem, ali tesko.. ljepse mi je dolje mnogo.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #2662 on: May 14, 2011, 19:29:39 »
Ja ne znam gdje ću da živim poslije studija, samo da sam živ i zdrav do tada. Ali trenutni izbor se svodi na samo tri grada: Bar, Podgorica i Beograd. Makar u prvih nekoliko godina poslije studija. Opet, nikad ne treba reći nikad, ko zna kud će me odvesti životni putevi...

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #2663 on: May 14, 2011, 22:01:45 »
Volim i ja svaki krs ovdje..  ali samo krs.. Ostalo nista ne vrijedi.. Sto se mene tice.. samo sto dalje sa Balkana..

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #2664 on: May 14, 2011, 22:11:55 »
I među krša nađe se pođekoja dolina  :122:  

Đe ću živjet dalje neznam, al znam đe ću se kopat.   :28:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Off topic kamp
« Reply #2665 on: May 14, 2011, 23:39:51 »
Djokovic-Marej,kakav mec!!!

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #2666 on: May 15, 2011, 00:29:14 »
 :07:  :07:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Off topic kamp
« Reply #2667 on: May 15, 2011, 02:58:06 »

Ljudi odlaze u potragu za boljim životom na zapadu, a ja sam mišljenja da se nigdje ne živi dobro kao kod nas (naravno nije sve u parama).
Ima tek par razloga zbog kojih bi otišao u Ameriku, a to su da uživo vidim njihove čuvene konvektivne superćelije, tornado, lake effect snow isl... Po tom pitanju su neprevazićeni. A inače mi je draži svaki krš u Crnoj Gori, Srbiji, Bosni... od svakog američkog dolara ili njemačkog evra. Jako su male šanse da ću nekad da odem odavde, kakva god da mi se prilika ukaže.


 :109: :109: Bravo Milose!!
Ne volim generalizacije,ali moram reci da je Zapad dno dna u moralnom smislu. Nazalost,mi stalno pokusavamo da ih dostignemo,ili prestignemo....
« Last Edit: May 15, 2011, 03:02:19 by sanjin »

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #2668 on: May 15, 2011, 03:03:27 »
dakle ovaj je luuuuuuuuudddddd kakav mec, nevjerovatno,sve pohvale i jednom i drugom.ne mogu da dodjem sebi .  :75: prvo je izgledalo da ce nole da ga razbije u parcice kao sto je uradio u prvom setu ali onda nevjerovatan pad u igri. :71:  mada vidio sam da se borio za vazduh i tokom prvog seta.  
drugi set totalno drugaciji,zamjenjene uloge. novaku nista ne ide.  lopta cesce ide u mrezu dok marej pocinje da raste kroz mec. :57: u treci set sam stvarno pomislio da ga je novak ugasio i da je nepobjedivosti dosao kraj  :58: , iako se kroz taj treci set moglo vidjeti da se budio polako iz nekog kosmara i dalje je bio nesiguran,slab bez vazduha...pa onda onaj deseti gem , gotovo je rekoh. al odakle je nasao energiju da uzvrati ovom mareju ja ne znam.

sjutra sa nadalom i to u 1615h, izmorio se veceras puno tako da su veoma velike sanse da ga nadal dobije iz cetvrtog pokusaja ove godine. ipak mec je trajao 3 sata do 23h dok nadal stupa na sljaku poslije 24h odmora .

novak ce pokusati da odigra najbolje sto moze i da zavrsi mec u najkracem mogucem roku znajuci da duzi mec povecava sanse za pobjedu nadalu!


sve sanse su na nadalovoj strani ...ali poslije ovog veceras i ovakvog Djokovica sve je moguce !!!  :53:


Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #2669 on: May 15, 2011, 04:09:22 »
Žao mi je što nisam odgledao treći set. Mada sam i poslije odgledana prva dva vjerovao u Đokovićevu pobjedu.  :45: Biće sjutra zanimljivo finale. Ne bih se složio sa Vanjom da je Nadal favorit, biće to vrlo neizvjesno.  :27:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #2670 on: May 15, 2011, 08:09:09 »
ne znam dal se teren pokriva ali sigurno je da tamo vec danas pocinje kisa...mozda odgode pocetak meca...a i taman djoksa da se odmori malo vise
xexexexe

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #2671 on: May 15, 2011, 10:01:38 »
Šta znam, evo gledam prognoze. Biće to konvektivne padavine, uglavnom u kontinentalnoj Italiji i duž Jadranske obale. Moguće da zaobiđe Rim. A i ako bude kiše, teško da će to biti ona dugotrajna cjelodnevna već par pljuskova. Navijajmo za kišu, jer to odgovara i Noletu.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #2672 on: May 15, 2011, 12:52:17 »
DJOKOVIC CE POBIJEDITI OPET RAFU.
Ne obracajte paznju na to sto je umoran Djoker.
Stvar je u tome sto Nole ima taktiku za Nadala. Ubice ga bekendom na forhend!!!
Jednostavno nema resenje Rafa za tu igru. Muronja je sinoc trebao da izgubi odma da se Nole nije opustuio i dozvolio mu da se razigra.
Inace Andy se bolje krece od rafe, i bolje je igrao defanzivu neko Rafa u Madridu.  Zbog slicne igre Nola i Andija, sinoc je bilo tesko!
Danas ce biti druga prica!
Ali dobar je nole sinoc na kraju kad se drao i slavio kako je izna%ušavao Andija  hahahha  Svaka cast! Bilo bi steta da ga dobije onaj kreten, iako je dobar bio sinoc.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Off topic kamp
« Reply #2673 on: May 15, 2011, 13:46:34 »
Odličan je meč bio sinoć, pravi triler. Plus vrhunska igra dva majstora, pravo uživanje. Andy ne leži Novaku, fantastičan je defanzivac i na ovako sporoj podlozi to još više dolazi do izražaja. Sve je stizao, pa i ono što bi na bržoj podlozi bili sugurni vineri, i ne samo to, vraćao je duboke lopte, pogodio ''bezbroj'' linija, odigrao najbolje što može. Đe je Novak našao mentalnu snagu da se ''izvadi'' nemam pojma, ali mislim da ga mnogi bez razloga danas otpisuju za meč protiv Nadala. Prvo, Nole je mlad igrač (nema još ni 24), vrijeme oporavka za tako mlad organizam je kratko, biće on sasvim fit za današnji meč. S druge strane, meni se čini da mu Nadal više leži od Murray-a i vjerujem da može još jednom da ga pobijedi...

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Off topic kamp
« Reply #2674 on: May 15, 2011, 14:36:52 »
Kakvo je vrijeme u Rimu? Vidim da zensko finale jos nije pocelo...