Author Topic: Off topic kamp  (Read 685206 times)

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #1775 on: January 01, 2011, 20:13:07 »
ahaha To Madjo!  :110:
Februar 2012. :)

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #1776 on: January 01, 2011, 23:00:28 »
Jesi filozof jesi Transmate :63: 
Ali si zaboravio da je Džibo bio metalac.I to se osjeća; zato i radi dobru muziku.
O ukusima ne vrijedi raspravljati...  Slušaj ti Betovena a ja ću Džiba.Preslušaj njegov album Acustic/Electric i uporedi sa drugim našim ili Ex Yu izvođačima kako njegov bend to radi uživo.


Mađo, ako se nekad oženim, biću korektan pa ću dozvoliti ženi da bira muziku, ali pošto će žena morati da sluša dobru muziku da bih je oženio onda nema govora o narodnjacima.


Bravo.  :27:
Onda objasni starome svatu i vojvodama kad ti budu tražili "Korita Ivanova" .... :67:  Zaebano  :78:  :67:
Par pića i sam ćeš to zapjevat.Kad olabave stege...  :63:

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #1777 on: January 01, 2011, 23:19:44 »
Ih, kako smo samo dotakli muzičke teme, eto ga Transmat.  :03: Složiću se oko svega što si napisao gore, osim oko činjenice da je Džiboni loš muzičar i da se ne razlikuje od narodnjaka. Ali dobro, ukusi su različiti.

Što se tiče one čuvene teze "slušam sve što slušaju ostali", uvijek sam gledao da odudaram od toga. Nastojao sam da ja budem taj koji će uticati na druge kad je muzika u pitanju, a ne da masa utiče na mene. Naravno, ima nekoliko ljudi koji su me dosta toga o muzici naučili, i čije mišljenje uvijek cijenim.

Transmat, šta misliš o grupi Zoster, jesi li ih slušao? Ja ih baš slušam u zadnje vrijeme, sviđaju mi se i tekstovi, kao i kompletna atmosfera koju donose njihove pjesme. Ovaj tvoj pasus o prolaženju života pored nas me baš podsjetio na ovu pjesmu:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #1778 on: January 01, 2011, 23:52:04 »
Nije loše Miloše.. evo odslusah.
ali teško je posle Goribora prebaciti se na Zoster.



Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #1779 on: January 02, 2011, 00:00:07 »
Pokusao sam da izvedem revoluciju u drushtvu slusajuci heavy metal svudje'. Nije mi to upalilo jer niko nije obracao paznju na mene, ja ne mogu muziku slusati sam, treba mi jos neko! Na pr. jednom prilikom sam ukljucio Metallica-Master of puppets na jednoj zurci i poceli su da me ismijavaju sta slusam, mislio sam u sebi e ne znate vi jos sta valja.  Vremenom, poceo sam se pretvarat u ,,crnu ovcu,, u drushtvu. Nzm kako sam to prezivljavao. Zavucem se u sobu, Navidam Bullet for my Valentine ili Metallicu(volio sam i peperse) i to po cijeli dan, i tako jedno 3 godine. Poludio sam bio od te muzike, prosto, tu je previse energije za jednog tinejdzera u pocetnoj fazi razvoja... Ja i onako pucam od energije i jos ta muzika... Pa ubistvo... E sad, kad sam se vise poceo druzit sa drugovima prosle godine, malo sam poceo i narodnjake da slusam.
Cijela poenta ovoga je to da ja ne slusam samo narodnjake, upamtite! A ti Transmate, bolje bi ti bilo da ti malo poradis na sebi, jer ne valja ti cio zivot tako razmisljat  :02: Nekad se valja uklopit u drushtvo, jer ko ce ti u zivotu pomoci ako nece prawi drugovi!?Ali podrzavam i ono tvoje da ne treba u svemu pratiti drushtvo. Meni Narodna muzika u sustini nije tako lose jer znaju te pjesme da docaraju lijepe emocije. Kad to cujes ne ostajes ravnodusan. Vi sada mrzite narodnu muziku iz istog razloga kao sto sam je ja mrzio prije 2-3 god... Prosto, nisam znao o cemu je rijec.  :22:
Februar 2012. :)

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #1780 on: January 02, 2011, 00:50:12 »
 :102:  Svaka čast !


Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #1781 on: January 02, 2011, 01:05:07 »
To da se o ukusima ne raspravlja je demagogija....Ako se ne bude spravljalo slusace se sljam...
I nemojte da poistovjecujete pravu narodnu muziku sa danasnjim turbo folkom. Nije to isto.... Ni ja se ne slazem da treba slusati turbo folk,ali narodna muzika je izraz cijelog naroda ili drustva ,kako ocete,i ne moze se potcenjivati...

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #1782 on: January 02, 2011, 01:18:29 »
Ja ne volim turbo-folk naravno... Od toga se jezim... qq... Kad samo cujem Daru Bubamaru, e paa... Do cega dodje ovaj svijet...
A cekaj, sanjine, sta tebi spada pod terminom turbo-folk, zanima me.?  :112:
Februar 2012. :)

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #1783 on: January 02, 2011, 01:34:03 »
Какаљин   :102: 
:114:

Offline Dusko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 303
Re: Off topic kamp
« Reply #1784 on: January 02, 2011, 12:45:18 »
Dobro zdravlje, puno sreće i naravno, dubok snijeg, želim svim forumašima i njihovima porodicama u Novoj 2011god.!!! :109: :116: Za ostalo se potrudite sami! :62:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #1785 on: January 02, 2011, 16:06:24 »
Hvala  :21: I tebi ja isto zelim...

E, poslusajte pjesmu, ko kaze da ova pjesma ne valja taj je poremecen...Ali poremecen, moze u dobrotu direkna'  linija.
Februar 2012. :)

Offline goga

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 485
    • concero
Re: Off topic kamp
« Reply #1786 on: January 02, 2011, 17:19:21 »
Sretna vam Nova  :121:

jedna iz ledene bajke iz koje se upravo vratih  sa dočeka 2011.

neznam kako lovi signale al lijepo izgleda :03:


Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #1787 on: January 02, 2011, 17:25:22 »
Evo link za tu pjesmu.
Februar 2012. :)

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #1788 on: January 02, 2011, 17:50:16 »
Takođe Goga  :105:

Dobra antena  :29:

Offline goga

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 485
    • concero
Re: Off topic kamp
« Reply #1789 on: January 02, 2011, 18:00:57 »
jao Mađo predivna ledena atmosfera  :60:

danas je još i cijeli dan padao snijeg, ali ja ne nosih punjač a bateriju na fotiću ispraznila na ledenima..
tako da nemam slika friškog snijega ... inače mjesto gdje je jučer slikana ova fotka i još dvjestotinjak drugih je Gornja Gračenica kod Kutine (Moslavina) u Hr kako je tamo prelijepo .... ja bi se preselila
« Last Edit: January 03, 2011, 12:37:47 by goga »

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #1790 on: January 03, 2011, 23:12:06 »
Prespavah ove praznicne dane,meteoroloski situacija dosta nezanimljiva,ceka se akcija koje vjerovatno nece biti u ovoj polovini mjeseca...Pokusavam da ostavim cigarete posle 19 godina aktivnog pusenja,malo mi teze ide....bice svega :62:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #1791 on: January 04, 2011, 00:45:48 »
stefane podalje se od narodnjaka..jos si mlad,svaka sekunda slusanja narodne muzike ubija na hiljade sivih celija...ako svi skacu sa mosta ne trebas i ti....mislim da je ovo "prava pjesma za tebe" poslusaj  :109: :79:
http://www.youtube.com/watch?v=8kIDa-MoukA&feature=player_embedded#!

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #1792 on: January 04, 2011, 01:07:54 »
Izvini, da ti nisi doktor, ti samo izrazavas svoje misljenje... Nemas ti pojma o tim sivim celijama.  :75: A ponavljam, ja slusam skoro sve osim strane pop muzike. To je jedini zanr muzike koji moze da me iznervira! Sto se tice narodne muzike, ne bih nastavljao pricu, dosta ste vi vasih subjektivnih misljenja iznijeli, vise me boli glava. U moru sam vasih misljenja zaglavljen na dnu, i tesko idem ka povrsini.Od punjenja auta sljunkom i od price da ce me zivot zaobici pa do jos nekih drugih gluposti. Pu -.-
Februar 2012. :)

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #1793 on: January 04, 2011, 01:22:00 »
dobro,nisam htio da te smaram,nastavi sa ...cime vec  :62:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #1794 on: January 04, 2011, 02:53:35 »
A vidji ko je vama rekao da sam ja cisti narodnjak i neka budala koja ide samo za narodnjacima, jeste l' vi to sami zakljucili... Ja kao da vam nikad nisam pricao koliko slusam metal i rock, vise nego narodnjake to je sigurno. Ali ipak kazem, da narodna muzika nije losa i da je ne treba blatiti kao sto vi radite, nego da ipak treba uvazavati one ideje koje su u njoj poceli sprovoditi pravi pjevaci te vrste... 90-ih(koliko se meni cini) poceo se razvijati jedan podzanr narodne muzike(meni jako neprijatan(turbo-folk) jer se ne krece u skladu sa idejama koje su sprovodili nekadasnji izvodjaci iste). E tu je pocela propast, tu su mnogi, pravi likovi, sa dobrim namjerama izgubili volju, vidjevsi narod koji je povodan za svim novim sto dodje do njih... To je kao da imate zapusteno selo i u njega dovedete ,,Peglicu,, (auto) i svi se popale jer nikad auto vidjeli nisu, ali nakon nekog vremena neki kojima se vid takoreci ,,vratio,, i situaciju sagledaju sa neke druge,bolje strane, reci ce: Pa da, ova peglica, to je obicna krntija, ovo moze mnogo bolje, i napravi Mercedes-benz Sls amg!Poenta svega ovoga je to da mi takvih likova nemamo, i idemo pravac u propast, nece vise biti prave narodne muzike, vec ce nam usi probijati izvodjaci turbo-folka...Mislim da sam dovoljno rekao o sebi i o narodnoj muzici i o svemu ostalom.
A transmate, nisam znao da sam ti se ja toliko zgadio zbog ove price da moras onakve stvari da mi kazes!  :23:
Februar 2012. :)

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #1795 on: January 04, 2011, 03:05:39 »
I, izvinite ljudi, stariji ste od mene, al' sta cu. Mnogo me nervirate, ja pricam jednu pricu, vi okrenete, pa kolo vodite kako vama odgovara cisto, cini mi se, da biste me blatili.
Februar 2012. :)

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #1796 on: January 04, 2011, 03:20:19 »
Malo smo skliznuli sa napadanja misljenja/stava na kritikovanje same licnosti ..  i to mladje licnosti.   Transmate,  chill a bit ..   Stefo,  tvoj uvazeni stariji kolega umije ponekad da zvuci ostrije nego sto namjerava.  Svakako slusaj ono sto ti odgovara,  biraj ljude kojima ces da se okruzis i nece biti greske.
Predlazem da malo proluftiramo topic s nekom drugom temom. 

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #1797 on: January 04, 2011, 12:52:18 »
Tako je ciruse  :45:

Prespavah ove praznicne dane,meteoroloski situacija dosta nezanimljiva,ceka se akcija koje vjerovatno nece biti u ovoj polovini mjeseca...Pokusavam da ostavim cigarete posle 19 godina aktivnog pusenja,malo mi teze ide....bice svega :62:

Blago tebe...ti bar spavaš  :39: ...ja kami, ne da prinova oka sklopit  :24: :25:

Imaš moju podršku.Bači cigare i izdrži.  :119: E da kako mogu ja batalit  :28:
Pokušava sam prije nekolike godine, jedan period nijesam pušio 20 dana, ali mi je najgore bilo kad osjetim dim  :36: Ljeto je pravo vrijeme da se ostave cigari, više se vremena provodi napolje. Bači se na neki trening, vozi biciklo i uvjek nosi neke bonbone ili žvake sa sobom.  :27:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #1798 on: January 04, 2011, 15:38:28 »
Izbrisao sam moje postove gore..
Izvinjavam se Stefanu ako se uvrijedio.
Uvijek svoje kritike upucujem na cjelokupno drustvo, ali se ljudi cesto pronađu u njima.
Doduse, ovaj put su bile direktno upucene Stefanu pa se zbog toga izvinjavam.


Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #1799 on: January 04, 2011, 17:22:10 »
Tako je ciruse  :45:

Prespavah ove praznicne dane,meteoroloski situacija dosta nezanimljiva,ceka se akcija koje vjerovatno nece biti u ovoj polovini mjeseca...Pokusavam da ostavim cigarete posle 19 godina aktivnog pusenja,malo mi teze ide....bice svega :62:

Blago tebe...ti bar spavaš  :39: ...ja kami, ne da prinova oka sklopit  :24: :25:

Imaš moju podršku.Bači cigare i izdrži.  :119: E da kako mogu ja batalit  :28:
Pokušava sam prije nekolike godine, jedan period nijesam pušio 20 dana, ali mi je najgore bilo kad osjetim dim  :36: Ljeto je pravo vrijeme da se ostave cigari, više se vremena provodi napolje. Bači se na neki trening, vozi biciklo i uvjek nosi neke bonbone ili žvake sa sobom.  :27:
Da se kako Madjo toga mogu ostavit ka da bi se ponovo rodio,evo pokusacu,smanjio sam ih na 10-ak dnevno...E sjecam se mojih klinaca dok su bili kao bebe,no ja imam tvrd san pa mi nisu smetali ali je zato zena izvlacila deblji kraj :62: