Author Topic: Dobrodošli !  (Read 76778 times)

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Dobrodošli !
« Reply #300 on: April 05, 2013, 13:17:30 »
Ajmo da se nekako dogovorimo oko opisa ciklona, da se smjenjujemo s vremena na vrijeme? Vidim da ste vremenom tu obavezu prepustili samo meni. A to je, realno, i jedina obaveza na ovom forumu, koju smo svi zajedno prihvatili. I meni bi bilo žao da se ta tradicija prekine. A da se ne bi prekinulo, morao bi neko s vremena na vrijeme da me odmijeni, ne mogu da stignem uvijek.
Znam da su nam svima dosadile ove vremenske prilike, i znam da su ovi proljećni cikloni manje zanimljivi od zimskih, ali valjalo bi da se i njima posveti određena pažnja.  :47:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Dobrodošli !
« Reply #301 on: April 05, 2013, 13:32:34 »
Ajde da napravimo spisak ljudi, pa onda u krug kako koji ciklon naidje. Mislim da bi to bilo bas fer.
Naravno, ako je neko prezauzet ili odsutan onda uvijek moze jedan od kolega da ga zamijeni.

Miloš
Mađo
Cirius
Nikola
Transmat

Ima li još dobrovoljaca?
« Last Edit: April 05, 2013, 13:38:27 by Transmat »

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Dobrodošli !
« Reply #302 on: April 05, 2013, 16:32:29 »
Nije ti loša ideja Transmate ...  a bilo bi dobro i da se još neko javne,  pored nas koji smo se dobrovoljno javili    :103:    :120:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Dobrodošli !
« Reply #303 on: April 05, 2013, 18:30:51 »
Nije ti loša ideja Transmate ...  a bilo bi dobro i da se još neko javne,  pored nas koji smo se dobrovoljno javili    :103:    :120:
Dobrovoljno nego što !  :11:
tako se voli otadžbina  :67:

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Dobrodošli !
« Reply #304 on: April 05, 2013, 18:40:27 »
Pa, evo, možda bih mogao i ja.
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Mađo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #305 on: April 05, 2013, 20:57:15 »
Zbilja sve ciklone u zadnje vrijeme je Miloš opisivao, i nijesmo ispali fer prema njemu.
Ubuduće koga je gođ volja nek opiše ciklon.
Mislim na ove iskusnije članove.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Dobrodošli !
« Reply #306 on: April 06, 2013, 00:15:31 »
Onda konstatujem da moj predlog nije usvojen.
Nego nastavljamo po starom. Neka opiše ko stigne. (Što će reći, Miloš da opisuje sam, i da uskoči poneko kad može)
Ja sam mislio ako napravimo redosled ko opisuje.. (kao što imamo utvrdjen spisak imena ciklona) da ćemo možda odgovornije pristupiti. Jer će onda svako znati prije nailaska ciklona da je njegov red.. a ne minut prije ciklona.. "oće li ko opisat, ima li ko vremena itd.."

Offline zec

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 253
Re: Dobrodošli !
« Reply #307 on: April 06, 2013, 00:34:55 »
Transmat, tvoja ideja je dobra. Određeni članovi bi i trebalo da se smenjuju u opisivanju, nije to veliki i pretežak posao. Sve u cilju održavanja ove teme.

Mađo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #308 on: April 06, 2013, 01:38:41 »
Onda konstatujem da moj predlog nije usvojen.
Nego nastavljamo po starom. Neka opiše ko stigne. (Što će reći, Miloš da opisuje sam, i da uskoči poneko kad može)
Ja sam mislio ako napravimo redosled ko opisuje.. (kao što imamo utvrdjen spisak imena ciklona) da ćemo možda odgovornije pristupiti. Jer će onda svako znati prije nailaska ciklona da je njegov red.. a ne minut prije ciklona.. "oće li ko opisat, ima li ko vremena itd.."

Na ovom forumu nećemo nametat nikome obavezu da nešto mora.
U tom smislu neće biti nikakvog redosljeda.
Ne mora ni Miloš opisivati ukoliko neće ... i trebao je tako uraditi, propuštili bi nekoliko ciklona... eventualno neki "zanimljiviji" bi se naknadno opisao.

U stvari, i ne vidim više neku veliku svrhu da vodimo redovnu evidenciju ciklona.Nema statistike na kraju, nema izvještaja ni iz jednog grada ili lokaliteta, ni fotke... Naravno, nastavićemo da ih imenujemo a ostalo(statistički podaci) koliko bude volje i koliko se stigne.
Liše SnowHuntera,Miloša i mene niko nije ni pokušao da sakupi količine padavina a kamoli da postavi neku tabelicu u Ciklonima.
Zato je potrebna veća baza forumaša i što je bitnije - više aktivnih forumaša koji bi na dobrovoljnoj osnovi učestvovali u radu foruma i doprinosili kvalitetu istog.
Dok se to ne ostvari, teramo ovako.

Ja se samo pitam đe su svi oni dežurni kritičari ot zimus,da sad malo uskoče i pomognu kolegama...nó, lako je kritikovat i śeđet skrštenija ruká.  :23:

Ma zaboravite da sam išto progovorio.  :23:
 


Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Dobrodošli !
« Reply #309 on: February 01, 2015, 11:45:05 »
Dusane odmah banuj ovog dosadnog i nekulturnog lika.

Ovo je strasno!!!

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Dobrodošli !
« Reply #310 on: February 01, 2015, 14:19:28 »
AKo si mislio na Janka, banovan je na dvije nedjelje.
Vidjećemo kako će kazna uticati na njega.

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Dobrodošli !
« Reply #311 on: February 01, 2015, 15:33:25 »
Oni se vrlo brzo otkriju,prvo su prefini,a onda postaju dosadni pa zatim pokazu pravo lice.Jer pitanje kakvo ce biti vrijeme sjutra(mislim generalno) ne visine snijega,kolicine padavina,jacine vjetra i sl. pored svih mogucih sajtova za 3,5 10 dana,pored prognoze HMZ odma se vidi da je trol.
« Last Edit: February 01, 2015, 15:42:59 by nikolA »

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Dobrodošli !
« Reply #312 on: February 01, 2015, 17:29:00 »
Da,da nek razmislja sad 15 dana,dako se dozove pameti.

Offline stefan357965

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
    • CHEGI & Braca Bluz Bend
Re: Dobrodošli !
« Reply #313 on: September 16, 2015, 14:20:36 »
Thanks!

Mađo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #314 on: September 17, 2015, 00:22:52 »
Može li ko ovoga bota ispratit polako pud vrata ?  :23:

Offline JovanK

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 593
Re: Dobrodošli !
« Reply #315 on: September 17, 2015, 12:21:43 »
Može li ko ovoga bota ispratit polako pud vrata ?  :23:
[/quot
 :102: :102: :102: da znaš....

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Dobrodošli !
« Reply #316 on: October 27, 2015, 16:44:22 »
Ode ovo u Aktuelne...prastajte i prebacite.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Dobrodošli !
« Reply #317 on: February 03, 2016, 18:39:13 »
samo da napomenem da na stranici HMZCG u vezi visine snijega na bjelasici ski centar 1450 stoji ne azurirana visina snijega mjerena 31 januara u 7 ujutro koja iznos u podnozju 30cm a na vrhu 60cm.
koliko sam ih pratio proslih godina kad su planine oskudne sa snijegom oni pauziraju ta mjerenja/azuriranja te se moze neko prevarit i poc na skijanje a snijega ni zere. ne vjerujem da ga ima ovoliko no veceras a i sjutra dako se popravi situacija al samo da se zna`situacija za ubuduce.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Dobrodošli !
« Reply #318 on: February 04, 2016, 12:56:30 »
jutros poslije azuriranja na bjelasici 14cm dolje a 40gore. samo da se zna da nema snijega kad se ne azuriraju podaci sa sajta 1450

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Dobrodošli !
« Reply #319 on: February 04, 2016, 14:33:43 »
Koliko sam shvatio oni javljaju visinu snijega kojeg su pripremili za skijanje.

Online Gaston

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 916
Re: Dobrodošli !
« Reply #320 on: February 04, 2016, 14:50:04 »
Uskoro bi trebalo da se na sajtu NTO http://www.montenegro.travel postave fotografije sa Savinog Kuka i Kolašina 1450, koje će se obnavljati svakih minut-dva.




Offline Damir

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: Dobrodošli !
« Reply #321 on: March 09, 2016, 12:08:28 »
Pozdravljam sve članove foruma kojima je meteorologija u srcu.  Javljam se iz trenutno sunčanog i toplog Splita, inače sam već godinama član Crometea a najviše me zanimaju oluje na moru. Ponosni sam vlasnik mnogih fotografija i video clipova iz tematike meteo ekstrema i namjeravam se time baviti i ubuduće. Naravno, ako nekog bude zanimalo, mogu dosta toga podijeliti s vama.  :112:
Evo kakvo je trenutno stanje na moru ispred Splita.


image hosting without account
Počeo sam širiti vjeru...što god da kažem ili napravim, ljudi oko mene se krste!

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Dobrodošli !
« Reply #322 on: March 09, 2016, 12:16:23 »
Dobrodošao Damire     :116:

Ponosni sam vlasnik mnogih fotografija i video clipova iz tematike meteo ekstrema i namjeravam se time baviti i ubuduće. Naravno, ako nekog bude zanimalo, mogu dosta toga podijeliti s vama.  :112:

Fotografije, klipovi i reportaže o meteo-biserima su više nego dobrodošli, neki djelovi foruma su posvećeni upravo tome     :45:

Offline Damir

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: Dobrodošli !
« Reply #323 on: March 09, 2016, 12:44:45 »
Još sam u fazi istraživanja ovog foruma pa bi mi dobrodošla pomoć. Di mogu postavit neke fotografije ili video klipove na temu meteorologije i meteo ekstrema? Mislim, da ne lijepim svugdi i da ne bude offtopic.
Počeo sam širiti vjeru...što god da kažem ili napravim, ljudi oko mene se krste!

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Dobrodošli !
« Reply #324 on: March 09, 2016, 13:26:56 »

http://www.meteo.co.me/forumi/index.php?topic=31.150

Ako je u pitanju neka aktuelna situacija  :81:

http://www.meteo.co.me/forumi/index.php?board=4.0

Materjal o nekom davnom meteo događaju   :81:

http://www.meteo.co.me/forumi/index.php?board=21.0

Ima još nekih mjesta, viđećeš ...