Author Topic: Dobrodošli !  (Read 76752 times)

Madjo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #25 on: September 28, 2009, 11:23:17 »
To jeste da su mnogi korisnici trazili informacije o vremenu tokom ljeta,ali se najvise pise zimi tokom snijeznih padavina.Novi dizajn foruma ce privuci nove clanove.Evo za nedjelju dana preko 100 postova,sto nije lose.Jos kad bi se vremenske prilike pogorsale sigurno bi se vise diskutovalo.Samo neka nastavi ovako,ja sam zadovoljan.
 A zasto se Admine ne ukine knjiga utisaka,mislim da je nema nijedan forum u regionu?

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Dobrodošli !
« Reply #26 on: September 28, 2009, 11:43:38 »
I ja sam za to da se ukine knjiga utsaka. Prije svega zato što ne služi svojoj svrsi. Samo ime kaže da tu treba da se ostavljaju utisci o sajtu, a ne da svako piše šta hoće. Druga mana je što svako može da se potpiše kako hoće, može svaki put i različito, što i nije slučaj sa forumima. Naravno, Mađo i ja samo dajemo predlog, a Admin je tu da odluči. :)

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Dobrodošli !
« Reply #27 on: September 28, 2009, 23:47:10 »
Kada broj članova foruma pređe 50 moglo bi se razmisliti o ukidanju knjige utisaka, a možda bi trebalo i forum napraviti tako da je obavezno učlanjenje kako bi se mogao čitati.
Šta mislite o tome?

Madjo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #28 on: September 29, 2009, 00:07:01 »
Slazem se sa obaveznom registracijom ako neko zeli citati.To bih uveo tek kad prodje neko vrijeme,neka se ljudi upoznavaju sa forumom i temama,postoji sansa da se neko iznenada ukljuci.Ali imam predlog po pitanju ukidanja knjige gostiju.Nije potrebno 50 uclanjenih u forumu,vec samo desetak aktivnih clanova koji bi konstantno razvijali diskusiju,a za sad nas ima 3-4.Do tada neka ostane knjiga gostiju takva kakva jes,pa neka se redjaju pozdravi,cestitke,fixevi za kladionicu itd.Mozda je ona i svojevrsni filter,da odvoji nas koji volimo meteorologiju od onih koji bi da chatuju.
Znaci,barem 10 aktivnih clanova,a pod tim podrazumjevam makar 1 kvalitetan post dnevno od svakog aktivnog clana.
« Last Edit: September 29, 2009, 00:11:37 by Madjo »

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Dobrodošli !
« Reply #29 on: September 29, 2009, 01:46:53 »
Obavezna registracija je ok za "selekciju" koju Madjo pominje, mada nisam siguran kako bi se odrazila na broj novih clanova ..   tih "10 aktivnih" mogu postat' ambiciozan cilj ..  ja mislim da treba(mo) otvorit' par "laganijih" topic-a, bar za neko vrijeme, gdje bi novi uskakali opustenije i bez utiska da im treba neko golemo predznanje da se ukljuce.

Malo da sletim s teme ..  Madjo, rakija je pecena za vrijeme polja visokog pritiska, te bez sumnje stvara okludovani front u predjelu mozga, kojeg sjutra zateknes na otavi ...      ;D

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Dobrodošli !
« Reply #30 on: September 29, 2009, 11:58:59 »
Slažem se sa Adminom da bi trebalo podesiti to obavezno učlanjenje da bi se čitao forum. Jedino se bojim da bi i u tom slučaju najaktivniji bio ovaj podforum u kom se ne priča o meteorologiji.  ???
Takođe predlažem da za svaku novu ideju ili diskusiju otvaramo novu temu, jer će ovako sve ostati zatrpano u ovoj temi, zaboravićemo i šta smo se dogovarali.
Volio bih i da se novi moderatori foruma povremeno uključe u diskusije.  :)

Madjo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #31 on: September 29, 2009, 12:03:34 »
Obavezna registracija je ok za "selekciju" koju Madjo pominje, mada nisam siguran kako bi se odrazila na broj novih clanova ..   tih "10 aktivnih" mogu postat' ambiciozan cilj ..  ja mislim da treba(mo) otvorit' par "laganijih" topic-a, bar za neko vrijeme, gdje bi novi uskakali opustenije i bez utiska da im treba neko golemo predznanje da se ukljuce.

Malo da sletim s teme ..  Madjo, rakija je pecena za vrijeme polja visokog pritiska, te bez sumnje stvara okludovani front u predjelu mozga, kojeg sjutra zateknes na otavi ...      ;D
Obavezna registracija tek poslije izvjesnog vremena.Dok malo ne "ojacamo"..
A nije losa ideja pocet s malo laganijim temama,uvesti neke zanimljivosti i sl.Ali korisnici moraju znat da im ovo nije fejsbuk..nijesam ni ja doktor nauka,nego totalni laik.Tako da znanje nije potrebno,samo zelja.
A boga ti,lijepo sam ti reka da si treba metil odvojit.Manje bi ti se pricinjalo. ))))

Madjo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #32 on: September 30, 2009, 15:54:20 »
Trebalo bi malo urediti ove postove gore,kao npr. otvoriti podforum Prijedlozi moderatorima ili nesto slicno.
Takodje bi trebalo kratkorocne podijeliti u dekade.Srednjerocne i dugorocne nije potrebno,manje se pise.
 A nadam se da ce novi moderatori razmotriti ovo,i kao sto kaze Milos,ukljuciti se malo.
 

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Dobrodošli !
« Reply #33 on: October 03, 2009, 01:00:21 »
Danas, 2.oktobra, sajt HMZCG je posjećen 3300 puta, a to je učinilo 2292 posjetilaca. S obzirom da je adresa promijenjena (ne radi više domen cg.yu) to je prilično velika brojka.

Offline Kimi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 857
Re: Dobrodošli !
« Reply #34 on: October 03, 2009, 23:06:32 »
Čestitke,vaša teorija je u pravu,loše vreme je prouzrokovalo više posetilaca  :)  ;) Samo napred  :) !!!!

Offline Branko Micev

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
Re: Dobrodošli !
« Reply #35 on: October 08, 2009, 10:08:34 »
Po istoj logici, kako sada stvari stoje,  oko 12.-14. oktobra, www.mete.co.me, imaće zaista puno posjeta. A koji je razlog? Pogledajte u prognozu...

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Dobrodošli !
« Reply #36 on: October 11, 2009, 20:57:36 »
Nista od nekih kvalitetnih fotki zasad ...  ali ce bit' situacija sljedecih 48 sati jos ..

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Dobrodošli !
« Reply #37 on: October 13, 2009, 23:55:19 »
Danas je sajt posjećen 3800 puta.
Od početka oktobra do danas bilo je oko 3300 posjeta
80% posjeta je iz Crne Gore
10% posjeta je iz Srbije, a onda idu redom
BiH (530 posjeta), Albanija, Hrvatska, Njemačka, Slovenija, Italija, Makedonija, Češka, SAD, Rusija, Belgija, Švedska, Turska, V.Britanija (57 posjeta)...

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Dobrodošli !
« Reply #38 on: October 14, 2009, 11:19:11 »
To je potpuno očekivano s obzirom da je naišla velika promjena vremena. Ljudi se unervoze čim se malo pokvari vrijeme, i odmah žele da saznaju kad će biti ljepše...
I to nije slučaj samo sa sajtom. Meni je npr. juče stiglo nekoliko različitih poruka tipa "kad će se proljepšati ovo vrijeme ?". Prije toga, danima mi niko nije tražio prognozu. :)
Uspjeh bi bio kad bi sajt bio toliko posjećivan i kad je stabilno vrijeme. ;)

Offline IvanZD

  • Full Member
  • **
  • Posts: 94
    • MeteoAdriatic
Re: Dobrodošli !
« Reply #39 on: October 14, 2009, 14:32:20 »
Lijepi pozdrav svima od vašeg starog znanca iz Zadra :)

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Dobrodošli !
« Reply #40 on: October 14, 2009, 15:38:34 »
Dobrodosao, Ivo !  Jos ako proizvodis kakav domaci alkohol, na pravom si mjestu ..   :)))

Madjo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #41 on: October 14, 2009, 16:29:38 »
Dobrodosao, Ivo !  Jos ako proizvodis kakav domaci alkohol, na pravom si mjestu ..   :)))
ka'cemo provat oni tvoj metil ? sad je o$everilo valjalo bi se zgrijat..

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Dobrodošli !
« Reply #42 on: October 15, 2009, 01:39:51 »
Kad god 'oces, prvo probas pa kritikujes    :o   krivo mi je samo sto koji litar vina ne izvukoh ..
Ja sam uvjek za te varijante, kad dobijemo na 'masi' pomenusmo da ce i nesto 'ekipno' da se organizuje mozda ...

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Dobrodošli !
« Reply #43 on: November 24, 2009, 12:01:28 »
Ima dosta novih clanova foruma ...  koji bi mogli ovdje da kazu "Ciao!"     :)    ....   i da pitaju sve sto ih zanima, da dobiju adrese neke od nas za pracenje modela (ili sami potraze na google-u pod, npr, "gfs model forecast" ili "ecmwf model forecast", nasli bi tonu sajtova i linkova za druge modele itd.),  saznaju o osnovnim pojmovima vise, kako da 'citaju' karte koje bi nasli na ovim sajtovima ...  na neka strucnija pitanja bi neko od nadleznih odgovorio, mi bi tumacili nesto laksu 'literaturu'   ;)    ukljucite se ....
Admine,  zvuci li ok ideja da, naravno, kad se ima vremena, neko iz HMZ izabere neki pojam, pojavu (npr. 'blocking'), po sopstvenom nahodjenju, onako, koja mu padne na pamet ili je trenutno aktuelna, i napise nesto o tome ovdje, s vremena na vrijeme ... ?   Kao neki 'kurs nasumicnih lekcija'     :D

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Dobrodošli !
« Reply #44 on: November 24, 2009, 12:54:35 »
Ideja je više nego dobra. Pretpostavljam da i u Zavodu, ali i van njega ima onih koji će dati doprinos.
Naravno, treba voditi računa da se ne pretjera u stručnosti, odnosno da se i po cijenu banalizacije tekstovi-objašnjenja što više približe konzumentu informacije.

Madjo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #45 on: November 24, 2009, 23:31:54 »
Ima dosta novih clanova foruma ...  koji bi mogli ovdje da kazu "Ciao!"     :)    ....   i da pitaju sve sto ih zanima, da dobiju adrese neke od nas za pracenje modela  
Tako je brale.LJUDI,DAJTE PITAJTE NESTO,PISITE,NAZOVITE NAM "POMAGA BOG ",POZDRAVITE TETKU,STARU MAJKU,ISPUNJAVAMO I MUZICKE ZELJE NA ELMAG.A ..BEM MU JARCA,STO SE USTRUCAVATE,NECEMO VAS POSJEC AKO PITATE,NIJESAM NI JA DOKTOR NAUKA NO BLAVOR S OSAM RAZREDA.OVO STO NE PISETE,A REGISTROVALI SE, VI JE ISTO KÀ DA STOJITE NA PRAG OD KUCE A NECETE U NJU DA UDJETE.PA LJUTIO BI SE SVAKI DOMACIN KUCE.
 Cirus,ocemo li postavit koju web adresu gotovih prognoza i modela za pocetak?Dobro bi bilo da postavimo u posebni topic za ovo,uz dozvolu Admina.Najbolje bi bilo u prognozu vremena/prognosticki model ili neki novi topic cisto radi preglednosti za pocetnike uz molbu da korisnici ne pisu nista drugo sto odudara od toga.I sto je bitno da pored web adrese stoji cija je prognoza,vodic,kratki opis i sl.Ja bih prvo postavio strane gotove prognoze tipa accuweather i slicno,potom modele.Sto mislite o ovome?Znam sto cete reci za ono GORE  :D :D
« Last Edit: November 24, 2009, 23:34:54 by Madjo »

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Dobrodošli !
« Reply #46 on: November 25, 2009, 17:12:13 »
Moze !  Da vidimo hoce li biti posebnog topica ili kako vec bude odgovaralo ...  Admine, banalizacija je uvjek dobrodosla   ;D  isto kao sto algoritmi, integrali itd. uglavnom ne izazivaju buru odusevljenja    :D

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Dobrodošli !
« Reply #47 on: November 25, 2009, 21:33:41 »
U priličnoj sam stisci sa vremenom, ali obećavam da ćuu narednih desetak dana napisati par riječi.
Možda bi najbolje bilo početi sa objašnjenjem nekih termina koji se često koriste u meteorologiji, posebno u analizi i prognozi vremena.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Dobrodošli !
« Reply #48 on: November 26, 2009, 10:18:01 »
Podržavam cirus-ovu ideju. Pokušaću da pomognem, koliko god budem mogao. :)

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Dobrodošli !
« Reply #49 on: November 27, 2009, 21:13:12 »
Good !  Da vidimo 'oce li nici nedje neki topic ubrzo, ili cemo ga mi otvorit'..