Author Topic: Dobrodošli !  (Read 76751 times)

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Dobrodošli !
« Reply #100 on: January 13, 2010, 10:16:54 »
hahahah odlican prilog...madjo svaka cast!!

Madjo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #101 on: January 13, 2010, 10:45:00 »
Hahaha..Vanja ne zebaj :D a dje ja dobar,veze nemam

Offline dijana

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: Dobrodošli !
« Reply #102 on: January 13, 2010, 11:52:35 »
Super prilog, cestitke.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Dobrodošli !
« Reply #103 on: January 13, 2010, 13:04:35 »
Odličan prilog ! :D
Samo što je zadnja rečenica trebalo da se završi: "uz nadu da će Vidak donijeti manje kiše, a više snijega..." :)

Sjetih se nešto, pa reko usput da pitam Admina, možda zna... Zna li se šta je bilo sa onim prilogom što smo Transmat i ja snimili za jutarnji program TV Vijesti, još kad se završilo takmičenje ? Nemam pojma da li je to uopšte ikada prikazano, a ako jeste, može li se pronaći negdje u arhivi ? Žao mi je što to nikad nisam pogledao...

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Dobrodošli !
« Reply #104 on: January 13, 2010, 13:22:25 »
Bilo je u tom postu nekih zanimljivih stvari sto sam zapazio pred onaj snijeg 2005godine.Nista narocito,samo neka ne brisu vise.Madjo care,sad vidjeh prilog,odlican-kratko,jasno,nema sto tipican prestavnik ostroumnih ljudi sa Njegusa.Imam ja dosta prijatelja iz tvog kraja,ali otom potom.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Dobrodošli !
« Reply #105 on: January 13, 2010, 13:49:01 »
Hahaha..Vanja ne zebaj :D a dje ja dobar,veze nemam
ma madjo super prilog,pozitivan!!! tako i treba. nego samo da skrenem paznju da ovakve vijesti sve trebaju da budu sortirane tako da ljudi mogu lakse da dodju do njih...tako da vam ne gine jos jedan topik. I onaj za statistike isto. Nemojte me nervirat odje :))))

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Dobrodošli !
« Reply #106 on: January 13, 2010, 13:55:42 »
Bilo je Miloše, ali suviše davno. Jako male su šanse da se to nađe.
Nema veze, ako daš sve ispite sa druge godine u junu napravićemp posebnu emisiju o tebi!

Madjo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #107 on: January 13, 2010, 14:14:41 »
Vanja,Sone fala vi.Mene je najbitnije da se forum dobro izreklamira,a ja sam manje bitan.Sve pohvale TV Vijesti.
Nista od ovoga nebi bilo da nije gdina Dusana,naseg Admina,najvece zasluge su njegove,ne zaboravite.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Dobrodošli !
« Reply #108 on: January 13, 2010, 14:35:42 »
Bilo je Miloše, ali suviše davno. Jako male su šanse da se to nađe.

Hvala na odgovoru. Žao mi je što to nisam odgledao na vrijeme...

Nema veze, ako daš sve ispite sa druge godine u junu napravićemp posebnu emisiju o tebi!

Ih, kad bih to postigao, zaslužio bih i da se napravi i televizija o meni.  ;D Ali je nemoguće... Neka dam sve ispite do januara iduće godine i biće odlično.

Nista od ovoga nebi bilo da nije gdina Dusana,naseg Admina,najvece zasluge su njegove,ne zaboravite.

Slažem se da je Dušan najzaslužniji i za popularizaciju ovog foruma, kao i za takčmičenje u prognozi vremena koje se održavalo prethodne 3 godine...
Sigurno je i sam svjestan koliko je uradio na popularizaciji meteorologije u Crnoj Gori, u zadnjih par godina. Naravno, i sve pohvale za TV Vijesti ! :)

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Dobrodošli !
« Reply #109 on: January 13, 2010, 16:47:33 »
Madjo, dobro si ispao! Zvucao si skroz prirodno.  8)
Samo sto je bilo kratko. (tako je uvijek kad rade priloge.) Tako Milošu i meni nisu dali progovorit. A kad su bili kod mene kuci ja sam masu pricao i na kraju sve to ispalo kratko (ako nisu morali da skrate zbog toga sto sam dosta lupao  ;D) Na kraju nisam ni odgledao to...

I naravno, trebalo je da se naglasi da je forum obnovljen prije cetiri mjeseca a ne da je startovao tada. (Je li tako Dusane?) Ispade da se tek sad krenulo sa citavom pricom o popularizaciji meteorologije?  Jer tamo je ranije bilo mnogo kvalitetnih postova od starih clanova, ali sta je tu je. Idemo dalje.



Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Dobrodošli !
« Reply #110 on: January 13, 2010, 16:54:44 »

Sjetih se nešto, pa reko usput da pitam Admina, možda zna... Zna li se šta je bilo sa onim prilogom što smo Transmat i ja snimili za jutarnji program TV Vijesti, još kad se završilo takmičenje ? Nemam pojma da li je to uopšte ikada prikazano, a ako jeste, može li se pronaći negdje u arhivi ? Žao mi je što to nikad nisam pogledao...

Ja ne gledam Tv, ali su mi pricale neke komsije da su to gledali vise puta, dakle repriziralo se....

Bilo je Miloše, ali suviše davno. Jako male su šanse da se to nađe.
Nema veze, ako daš sve ispite sa druge godine u junu napravićemp posebnu emisiju o tebi!

Do juna? Pa to je prelako, nego ajde da mu jos postavimo uslov da istrci 100 metara ispod 10 sekundi  ;D  ;D

Madjo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #111 on: January 13, 2010, 17:05:30 »
Madjo, dobro si ispao! Zvucao si skroz prirodno.
Samo sto je bilo kratko. (tako je uvijek kad rade priloge.) Tako Milošu i meni nisu dali progovorit. A kad su bili kod mene kuci ja sam masu pricao i na kraju sve to ispalo kratko (ako nisu morali da skrate zbog toga sto sam dosta lupao  ;D)

I naravno, trebalo je da se naglasi da je forum obnovljen prije cetiri mjeseca a ne da je startovao tada.



A dje si ti covjece svo ovo vrijeme?? Cak si se odjavio bio s foruma? Dobrodosa opet,stari clanu :)
Haha,i ja sam pricao dugo i lupao svasta,ono u prilog je najbolje od mene vjeruj :D Trema.
Odlicno su odradili.
Jesam spomenuo da je postojao stari forum,ali umjesto da recem da su ga izjeli virusi ja velim neznam sto je bilo s njim i tu mi mozak stade :D A to nijesu mogli pustit.
Al dobro.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Dobrodošli !
« Reply #112 on: January 13, 2010, 18:40:33 »
A dje si ti covjece svo ovo vrijeme?? Cak si se odjavio bio s foruma? Dobrodosa opet,stari clanu :)
Haha,i ja sam pricao dugo i lupao svasta,ono u prilog je najbolje od mene vjeruj :D Trema.
Odlicno su odradili.
Jesam spomenuo da je postojao stari forum,ali umjesto da recem da su ga izjeli virusi ja velim neznam sto je bilo s njim i tu mi mozak stade :D A to nijesu mogli pustit.
Al dobro.

[/quote]

Sto nisi rekao , Aministrator je nesto zajebao i forum je nestao O0  ;D

Nema me odavno jer slabo imam vemena, masu obaveza na fakultetu, + puno posla i eto tako to ide..
Ali pratio sam vase polemike... mnogo se napredovalo, pogotovo u prognozi vremena, tu ste ga usavrsili , detaljniji ste od ovih iz Zavoda.
Ja naravno svaki dan pratim modele, i ponesto procitam u vezi meteorologije kad imam vremena.. Da ne zaboravim i ono sto sam znao. Ali prosto je nevjerovatno koliko su modeli sve precizniji iz dana u dan...
Ponekad je dovoljno pogledati ensamble i biti siguran u sledecih nedelju dana... (ali ne i vise)   
Nastojacu da se ukljucim u diskusiju...

Pozdrav svim forumasima.

Madjo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #113 on: January 13, 2010, 19:04:13 »
Bukvalno sve napreduje iz dana u dan.Postavili smo u Meteo Web Adrese neke korisne linkove,posjeti podforum.Sad nas ima i desetak aktivnih clanova.Pojedini se bas isticu znanjem i stilom pisanja,jedino nekima zamjeram sto cvrsto vjeruju Gfs-u,prepoznace se kolega :D :D
 Citao sam sve tvoje postove na stari forum,zasto da ne i na ovaj novi.


Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Dobrodošli !
« Reply #114 on: January 13, 2010, 19:04:41 »
Dobrodošao nazad na forum, Siniša ! :) Taman sam se bio zabrinuo što te nema odavno.
Nadam se da ćeš biti aktivniji na forumu u narednom periodu. ;)

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Dobrodošli !
« Reply #115 on: January 13, 2010, 19:15:49 »
Ja sam noviji na forumu i drago mi je kad vidim da ima ljudi kao što ste svi vi ovđe. Nadam se da će se u narednom periodu stvorit
jaka mreža ljudi koje zanima meteorologija i koji mogu da doprinesu društvu.

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Dobrodošli !
« Reply #116 on: January 13, 2010, 19:50:13 »
Madjo,Madjo ti posta najpoznati coek ovija dana u Crnoj Gori,stalno prica,Madjo ovo,Madjo ono,zene uzdisu,djevojke placu,jos malo ce za tobom u Moracu da skacu.Tacku stavi na sve.Nemoj da dozvolis da te slava ponese,samo cvrsto hodaj,zenske pozive odbijaj ili prosledjuj meni a ti mi i dalje budi lijep ka bor zeleni ;)Sad se probudih,ajde rekoh o Madju 2-3 stiha da se stisa ova povika ,ja ti Madjo ponekad kroz stih zborim al sto se tice intervjua nema sto da te prekorim :D.G-Dusane ne znam da li poeziju volite ali meteorologiji u zivotu niste mogli da odolite,za pohvalu svaku,pratimo vas u stopu,bogami mi dvije koleginice pohvalise Madjovu ljepotu.Ako Madjo ima zenu,neka se obrati vama,jer vi ste krivi sto ga ima na TV-u vise od reklama,Toliko od mene,malo sale ne skodi jer to u ova sumorna vremena veselju vodi.AJD UZDRAVLJE SVI ;)

Madjo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #117 on: January 13, 2010, 20:41:38 »
Kako si ti zaladio :D

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Dobrodošli !
« Reply #118 on: January 13, 2010, 21:30:13 »
Procitah sad tekst G-Mitrovica iz HMZ,ne bih se slozili u svim stavkama i ako je on covjek od struke,globalno zagrijavanje je nepobitno,to su eminentni naucnici dokazali i tu ne vidim neku zagonetku.Pa samo u poslednju deceniju su se izdesavale stvari koje su trebale da se dogadjaju u narednih 200 godina,cuveni Kilimandzaro ostaje za koju godinu bez svoje snijezne kape,vode okeana su znatno toplije,ne znam koliko pratite ali neke vrste riba koje su ranije bile rijetkost u hladnim morima danas su sasvim normalna pojava u tim vodama,zbog naglog skoka temperature vode.Satelicki snimci glecera od prije deset  godina u poredjenju sa danasnjim su alarmantni,ima tu jos bezbroj primjera da ne navodim dalje,poenta je zargonski receno u tome da je svijet predvidio brzinu ovih dogadjaja.Najveci doprinos tome dali smo mi to jest ljudcki rod i to je fakat,e sad price tipa da je zemlja ulazila u tolija i hladnija doba ne odbacujem u potpunosti,ali isto tako tvrdim da rezemo granu na kojoj sjedimo,polako ali sigurno.

Madjo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #119 on: January 13, 2010, 21:44:39 »
Sone,taj post si treba napisat u Klimatske promjene.Moramo poshtovat teme i dje ce se sto pisat.
Nebih se slozio s tobom,naucnici svjetski palamude,ono sto su oni usrali bachajuci atomske bombe i praveci tesku industriju,oce da me ubijede da ne smijem prnut ka choek i zapalit vatru kad pogrebuljam uvratak jer cu otopit Grenland jer emitujem C02 .
E nije kriva moja Crna Gora za to.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Dobrodošli !
« Reply #120 on: January 15, 2010, 10:29:53 »
Prikljucio nam se i ptprince, što će itekako doprinijeti kvalitetu diskusija.
Dobrodošao Peđa. Vjerujem da ćeš bez obzira na more obaveza uspjeti da učestvuješ u radu foruma.

Madjo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #121 on: January 15, 2010, 10:45:02 »
Dobrodosa!
Ne izuvaj se :D

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Dobrodošli !
« Reply #122 on: January 15, 2010, 15:56:05 »
Poznato ime sa Serbian Meteo   :)

Madjo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #123 on: January 27, 2010, 18:04:56 »
  3

Madjo

  • Guest
Re: Dobrodošli !
« Reply #124 on: January 27, 2010, 18:05:55 »
  2 (dva)