Author Topic: II ciklus 5.kolo (10. kolo takmičenja)  (Read 5007 times)

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3709
II ciklus 5.kolo (10. kolo takmičenja)
« on: December 17, 2010, 09:36:45 »
Poštovani takmičari,

Vaš zadatak u petom kolu drugog ciklusa (10. kolo takmičenja) odnosi se na četvrtak, 23.12.2010.

  • Prognozirati maksimalnu terminsku temperaturu (Tmax) od 06UTC do 18UTC za gradove Ulcinju, Podgorici i Pljevljima.
  • Za iste gradove prognozirati količinu padavina, akumuliranu od 06 do 18UTC. Količina padavina se prognozira upisivanjem odgovarajuće šifre.
  • Za iste gradove i isti dan prognozirati zbirnu brzinu vjetra u 12UTC.
  • Prognozirati najnižu terminsku temperaturu za isti dan u 06UTC u Crnoj Gori. U obzir se uzimaju samo synop stanice.
  • Prognozirati visinu snijega za isti dan u 06 UTC na stanici Žabljak.

Prognoza bi trebala imati sledeći oblik

ULC  25.2  1
POD  22.9  2
PLJ  11.3  0
Vjetar (Ul+Pg+Pv) 13
Tmin -1.2
SnZ  54

*Ovo su, naravno, izmišljeni podaci

Prognozu treba poslati najkasnije do utorka, 21.12.2010. u ponoć (noć utorak na srijedu) na e-mail webmaster@meteo.co.me ili koristeći privatne poruke na ovom forumu (my messages), a vaše prognoze će biti objavljene najkasnije do 00:30 u srijedu.


Obavezno pročitajte PROPOZICIJE takmičenja.
« Last Edit: December 21, 2010, 23:54:42 by Admin »

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3709
Re: II ciklus 5.kolo (10. kolo takmičenja)
« Reply #1 on: December 22, 2010, 00:22:54 »
U petom kolu drugog ciklusa (10. kola ukupno) prognozu je poslalo 36 takmičara.  :121: 


Prognoza (II-5)


Intervenišite ukoliko sam napravio neku grešku prilikom unosa vaših prognoza.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3709
Re: II ciklus 5.kolo (10. kolo takmičenja)
« Reply #2 on: December 23, 2010, 16:37:00 »
Evo konačnih rezultata petog kola 2.ciklusa (10.kola ukupno) IV otvorenog prvenstva Crne Gore u prognozi vremena

ULC  18.6  0
POD  16.0  1
PLJ  13.9  1
Vjetar (Ul+Pg+Pv) 11
Tmin 5.7
SnZ  6

Najuspješniji sa 8 poena u ovom kolu bili su CervantesRI i Demijan  :109:  :109:

CervantesRI   7
DEMIJAN   7
AW   6
Bakero   6
Boki   6
MAGICIAN   6
Tom   6
Transmat   6
Cirus   5
Dikile   5
Fraka   5
Heva   5
Hilda   5
Stenli   5
Zack   5
Bumbar   4
Dado   4
Delibal   4
Gustav   4
Stormbringer   4
Dejo   3
IvanZD   3
Krakatau   3
Lukeni   3
Mađo   3
MKD-Š   3
Rakun   3
Tornado   3
Zvone   3
Boce   2
Shody   2
Gabes   1
Goga   1
NemanjaIX   1
Rade   1
Alen   0
Božo   0
COJA   0
CROMETEO   0
Jocko   0
Ptprince   0
Sandrinho   0
Skener   0


Pobjednik II ciklusa je Transmat  :111:

Transmat   30
Stormbringer   29
Bakero   28
Cirus   28
Delibal   28
AW   27
Boce   27
DEMIJAN   27
Krakatau   27
Stenli   27
Boki   26
Dikile   26
Hilda   26
Gabes   25
CervantesRI   24
Dejo   24
IvanZD   24
Heva   23
MAGICIAN   23
MKD-Š   23
Shody   23
Tom   23
Fraka   22
Mađo   22
Sandrinho   22
Gustav   21
Rakun   21
Zvone   21
Lukeni   20
Ptprince   19
Goga   18
Bumbar   17
Dado   17
Rade   17
Zack   16
Tornado   15
Skener   13
NemanjaIX   12
Božo   11
COJA   8
Alen   5
CROMETEO   0
Jocko   0


Novi šampion je stari šampion! Jedini, jedinstveni i neponovljivi Stoooooormbriiingeeerrrr (Stormbringer)  :119:
Drugoplasirani je poznati finišer Transmat
Izvanredni takmičar Delibal stigla je do treće pozicije.

Stormbringer   61
Transmat   60
Delibal   59
Gabes   58
Krakatau   58
Bakero   56
Stenli   56
Cirus   53
Dejo   53
Dikile   53
IvanZD   53
Hilda   52
Tom   52
Boce   51
CervantesRI   50
Zvone   50
Gustav   49
MAGICIAN   49
AW   48
Shody   48
Boki   47
DEMIJAN   47
Bumbar   46
Fraka   46
Heva   46
Lukeni   45
MKD-Š   45
Goga   44
Mađo   43
Ptprince   42
Rakun   42
Sandrinho   42
Zack   40
Rade   39
Tornado   37
COJA   33
Skener   33
Alen   32
Dado   31
Božo   27
NemanjaIX   12
Jocko   8
CROMETEO   4


Najbolji prognozer Tmin je AW  :79:

AW   6
IvanZD   5
Gustav   5
Stormbringer   5
Hilda   5
Boce   5
Božo   4
Gabes   4
CervantesRI   4
Zack   4
Cirus   4
Transmat   4
Shody   4
COJA   4
Tornado   4
Dejo   3
Fraka   3
Dado   3
Tom   3
Delibal   3
Mađo   3
Dikile   3
Rade   3
Krakatau   3
Boki   3
Alen   2
MKD-Š   2
Heva   2
DEMIJAN   2
Zvone   2
MAGICIAN   2
Goga   2
Jocko   2
Rakun   1
Bakero   1
Bumbar   1
Lukeni   1
Stenli   1
Skener   1
Sandrinho   0
Ptprince   0
NemanjaIX   0
CROMETEO   0

Evo spiska nagradađenih i nagrada:

UKUPNO

Pobjednik takmičenja: Stormbringer (100 €)
Drugoplasirani: Transmat (50 €)
Trećeplasirani: Delibal (50 €)
Najbolji prognozer Tmin: AW (50€)

Prvi ciklus

Pobjednik ciklusa: Gabes (50 €)
Pobjednik kola sa najnižom ocjenom: Stormbringer i Transmat (po 25 €)
Najubjedljiviji pobjednik: Hilda (50 €)
Najmanja greška Tmax: MAGICIAN (50 €)

Drugi ciklus

Pobjednik II ciklusa: Transmat (50 €)
Pobjednik kola sa najnižom ocjenom: Zack (50 €)
Najubjedljiviji pobjednik: Zack (50 €)
Najmanja greška Tmax: Hilda (50 €)

Čestitke svim takmičarima, a posebno dobitnicima nagrada.
Bilo je lijepo družiti se sa vama.

« Last Edit: December 23, 2010, 20:55:06 by Admin »